Wiadomości

Dzielnicowy poza służbą zatrzymał złodzieja

Data publikacji 28.03.2024

Mł. asp. Wojciech Krzysztofowicz – dzielnicowy z komisariatu na Śródmieściu, to kolejny funkcjonariusz, który udowodnił, że policjantem jest się cały czas. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał 35-letniego złodzieja, który ukradł z drogerii pięć szczoteczek elektrycznych wartych prawie 1350 zł. Kradzione przedmioty zostały odzyskane, a zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i odpowie za kradzież szczoteczek elektrycznych oraz za kradzież czterech sztuk perfum o wartości ponad 2100 złotych.

We wtorek około godziny 17:00  mł. asp. Wojciech Krzysztofowicz, w czasie wolnym od służby przebywał na terenie jednego z centrów handlowych na Śródmieściu. W pewnym momencie policjant zauważył mężczyznę, który trzymał w rękach artykuły elektroniczne i uciekał przed ochroniarzem. Funkcjonariusz, mając podejrzenie, że ma do czynienia ze złodziejem ruszył za uciekającym mężczyzną. Po chwili policjant dogonił sprawcę kradzieży  i zatrzymał go. Okazało się, że sprawca chwilę wcześniej ukradł z drogerii pięć szczoteczek elektrycznych wartych  prawie 1350 złotych. Dzielnicowy odzyskał kradziony towar, który wrócił do dalszej sprzedaży. O sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny. Na miejscu pojawili się policyjni wywiadowcy, którzy przewieźli 35-latka podejrzanego o kradzież do policyjnego aresztu. Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 35-latek ma na swoim koncie jeszcze jedną kradzież i 21 marca w drogerii ukradł cztery sztuki perfum warte ponad 2100 złotych. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty za kradzieże.


Za kradzież grozi do 5 lat więźnia.

Początek formularza

Przypominamy, że trwa plebiscyt #SUPERDZIELNICOWY 2024

 

Dół formularza

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną. Rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Wspólnie z mieszkańcami  diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dzielnicowi inicjują i organizują działania, angażując do tego instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne. Do nich mieszkańcy mogą zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

...a czy Twój dzielnicowy to SuperDzielnicowy?
Telewizja Puls, ekipa serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica Strachu” i Komenda Główna Policji rozpoczęły akcję "DzielnicaBEZstrachu", w której można głosować na najlepszego dzielnicowego oraz wskazać najbezpieczniejsze polskie dzielnice. Akcję promuje Andrzej Młynarczyk – aktor wcielający się w dzielnicowego Andrzeja Potocznego w serialu Telewizji Puls i ATM Grupy „Dzielnica strachu”, który można oglądać na kanale PULS 2.
Popularność „Dzielnicy strachu” zainspirowała autorów do zorganizowania z Komendą Główną Policji akcji społecznej. Ogłoszono internetowy plebiscyt na najpopularniejszego, najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego.  Głos można oddać na stronie internetowej:

https://dzielnicabezstrachu.pl/

Dla głosujących przewidzianych jest 5 nagród po 1000 zł. Głosowanie trwa do 30 kwietnia 2024 roku.

Miejscowość czy dzielnica, w której pracuje zwycięski dzielnicowy, otrzyma atrakcyjną nagrodę-niespodziankę. Zostanie tam również zorganizowane spotkanie z aktorami serialu.

Dzielnicowi z Gdańska liczą na to, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców fani serialu będą mieli okazję gościć w naszym mieście aktorów serialu i promować Gdańsk wśród odbiorców tego serialu.

Wszelkie informacje znajdują się
·   na stronie https://policja.pl/pol/aktualnosci/242336,Inauguracja-plebiscytu-SuperDzielnicowy-2024.html

 

W ramach akcji przypomnimy, że dostępna jest aplikacja "Moja Komenda" na systemy Android oraz iOS, na której można sprawdzić, kto jest dzielnicowym z danego rejonu. Narzędzie pozwala w prosty sposób skontaktować się z dzielnicowym, który jest policjantem pierwszego kontaktu ze społecznością lokalną. Wystarczy wpisać adres swojego miejsca zamieszkania, by otrzymać kontakt do dzielnicowego dbającego o rejon. Więcej o dzielnicowym można dowiedzieć się również ze strony Dzielnicowy bliżej nas.

  • policjant, który zatrzymał złodzieja w czasie pozasłużbowym
Powrót na górę strony