Wiadomości

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA POLICJANTÓW – OSKARŻYCIELI PUBLICZNYCH - ELIMINACJE

W piątek 12 października br. 37 funkcjonariuszy Policji z województwa pomorskiego wzięło udział w eliminacjach wojewódzkich do „I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych”. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w eliminacjach krajowych.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych policjantów służby prewencyjnej oraz właściwe wykorzystanie posiadanej wiedzy i umiejętności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, to główny cel „I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych” .

Pierwsza edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział aż 37 funkcjonariuszy, którzy reprezentowali komendy miejskie/powiatowe Policji oraz komisariaty Policji z województwa pomorskiego. Reprezentanci zostali wyznaczeni do udziału w zawodach przez właściwych przełożonych, z uwzględnieniem ich zaangażowania i doświadczenia w służbie w zakresie pełnienia funkcji oskarżyciela publicznego.

Eliminacje wojewódzkie do konkursu zostały przeprowadzone przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w dniu 12 października 2018 r., na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. „I Ogólnopolski Konkurs dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych” składał się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności rozwiązując pisemny test wiedzy, funkcjonariusze musieli wykazać się znajomością przepisów prawa. Następnie uczestnicy wykazali się umiejętnością w zakresie rozwiązywania kazusów z materialnego prawa wykroczeń. Najlepszym oskarżycielem publicznym okazał się asp. Arkadiusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, który w dniach 19-20 listopada br. będzie reprezentował nasze województwo w konkursie krajowym organizowanym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Drugie miejsce zajął st. sierż. Krzysztof Bulwan z KPP w Człuchowie, trzecie - st. sierż. Adam Sokół z KP w Cedrach Wielkich. Patronat nad konkursem sprawuje Komendant Główny Policji.