Trzech sprawców rozboju w rękach policji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Trzech sprawców rozboju w rękach policji

Data publikacji 23.04.2019

Dzięki ustaleniom kryminalnych z komisariatu w Gdyni Karwinach troje sprawców rozboju na 20-letnim mieszkańcu Kosakowa trafiło w ręce policji. Zatrzymani w wyniku przestępstwa ukradli samochód osobowy i inne rzeczy należące do 20-latka. Cała trójka została zatrzymana na autostradzie S5 gdy poruszała się skradzionym samochodem. Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności, dziś sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

W ostatni piątek policjanci z komisariatu policji w Gdyni Karwinach otrzymali zgłoszenie rozboju, do którego doszło około godziny 23:00 na jednej z ulic Gdyni Dąbrowy. Pokrzywdzony 20-letni mieszkaniec Kosakowa poinformował, że tego dnia udał się swoim samochodem w rejon ww. ulicy z trójką młodych mężczyzn, których nie znał osobiście, a jedynie z jednym z nich utrzymywał wcześniej kontakt za pomocą portalu społecznościowego. Na miejscu mężczyźni stali się w stosunku do niego agresywni i kazali mu opuścić pojazd. Kiedy nie chciał z niego wysiąść zaczęli go szarpać i siłą wyciągnęli z samochodu, którym następnie odjechali.

 

Sprawą rozboju zajmowali się kryminalni i śledczy z komisariatu w Gdyni Karwinach. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować miejsce gdzie znajdują się sprawcy tego przestępstwa. Miejsce to znajdowało się w okolicach Rawicza, dlatego też policjanci z Gdyni przekazali informację w tej sprawie do swoich kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, którzy na autostradzie S5 zatrzymali samochód i trzech mężczyzn nim podróżujących.

 

Zatrzymani, trzej mieszkańcy Wałbrzycha w wieku 19, 21 i 27 lat zostali przewiezieni do Gdyni gdzie przedstawiono im już zarzuty rozboju, za to przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu. Dwoje z zatrzymanych było już wielokrotnie notowanych za przestępstwa przeciwko mieniu, a trzeci z nich znajdował się na ucieczce z zakładu poprawczego.

 

Policjanci sprawdzają czy zatrzymani w trakcie pobytu na terenie Gdyni nie dopuścili się innych przestępstw o podobnym charakterze.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego