Jubileuszowe Rozmowy Gdańskie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Jubileuszowe Rozmowy Gdańskie

Data publikacji 15.05.2019

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku uczestniczy w konferencji „XX Rozmów Gdańskich”. Tematem konferencji jest „Bezpieczeństwo wewnętrzne. Aktualne wyzwania”. Komendant wykładem o stuleciu policji otworzy drugi dzień konferencji.

Dziś rozpoczęła się konferencja XX Rozmów Gdańskich, której tematem jest bezpieczeństwo wewnętrzne. Konferencję otworzył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który podkreślił, że od dwudziestu lat na forum Rozmów Gdańskich poruszane są ważne społecznie tematy.

Gości przywitał także Lorenz Caffier, minister spraw wewnętrznych i europejskich Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Jan Kleinszmidt, przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego.

 

Tematyka pierwszego dnia konferencji obejmie: nowe wyzwania bezpieczeństwa wewnętrznego z perspektywy europejskiej, kryzys cyfrowy, bezpieczeństwo w cyfrowy świecie, ochrona infrastruktury krytycznej w kontekście zarządzania kryzysowego, organy bezpieczeństwa a Internet rzeczy, organy ścigania w cyfrowej przestrzeni oraz terroryzm islamski. Także dziś o godzinie 18 w Dworze Artusa odbędzie się ceremonia z okazji jubileuszu.

 

Drugi dzień konferencji - wykładem o stuleciu polskiej policji - otworzy Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, nadinspektor Jarosław Rzymkowski. Uczestnicy mówić także będą o efektywnych źródłach pozyskiwania informacji, strategii cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania różnych źródeł informacji w walce z terroryzmem i zagadnieniach bezpieczeństwa w wirtualnym świecie.

 

Organizatorami konferencji są Pomorski Urząd Wojewódzki, Krajowy Urząd Kryminalny Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Partnerami konferencją są Grupa Lotos SA oraz Grupa Energa SA.

(źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki)

  • Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku udziela wywiadu do jednej z telewizji.