Policjanci uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy autobusu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy autobusu

Data publikacji 30.05.2019

Prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu, który przed planowaną wycieczką z dziećmi podstawił policjantom autokar do kontroli. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Jest to już drugi taki przypadek na terenie powiatu starogardzkiego. W ubiegłym tygodniu policjanci ze Skórcza zatrzymali uprawnienia kierowy autobusu, który również był pod wpływem alkoholu.

Bezpieczeństwo dzieci wyruszających na szkolne wycieczki to bardzo ważny element każdego wyjazdu autokarem. Policjanci ze starogardzkiej drogówki w okresie wiosennym i letnim prowadzą systematyczne kontrole stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzają trzeźwość kierowców.

Wczoraj nad ranem policjanci udaremnili dalszą jazdę autobusem kierowcy, którego stan trzeźwości nie pozwalał na kierowanie. Około godziny 7.30 policjantki z drogówki rozpoczęły zgłoszoną wcześniej kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną miały wyjechać dzieci. W trakcie badania trzeźwości kierowcy okazało się, że mężczyzna wcześniej spożywał alkohol. Alkomat wykazał blisko promil w wydychanym powietrzu. Taki czyn jest określony w przepisach jako przestępstwo. Policjanci uniemożliwili 44-letniemu mieszkańcowi gminy Osieczna dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Jest to już drugi taki przypadek na terenie powiatu starogardzkiego. Tydzień temu policjanci ze Skórcza podczas umówionej wcześniej kontroli zatrzymali uprawnienia do kierowania 69-letniemu kierowcy autokaru, który wcześniej spożywał alkohol. Zachęcamy wszystkich organizatorów wycieczek autokarowych do korzystania z takiej formy sprawdzenia pojazdu i kierowcy przed wyruszeniem w podróż. Przypominamy również, że konieczność skontrolowania autokaru warto zgłosić z wyprzedzeniem. Wszelkie informacje dotyczące tego zagadnienia znajdują się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w zakładce KONTROLA AUTOKARÓW.

  • policjant kontroluje autobus