Kierowca toyoty odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierowca toyoty odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej

Data publikacji 11.06.2019

35-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami z kartuskiej drogówki. Po krótkim pościgu został zatrzymany, od kierującego toyotą czuć było alkoholu. Kierowcy za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W  nocy z soboty na niedzielę policjant pełniący służbę w samochodzie nieoznakowanym w miejscowości Babi Dół zauważył toyotę której kierowca w dziwny sposób poruszał się po drodze, bez powodu hamował i zjeżdżał na pobocze. O podejrzeniu, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu funkcjonariusz przekazal policjantom z kartuskiej drogówki.

Mundurowi natychmiast ruszyli za kierowcą dając sygnały do zatrzymania się. Kierowca osobówki przyśpieszył i zaczął uciekać krajową 20-tką. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 35-letniego kierowcę toyoty. Mieszkaniec powiatu gdańskiego nie miał przy sobie prawa jazdy, a policjanci wyczuli od niego alkohol. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przypuszczenia policjantów się potwierdzą, 35-latek będzie również odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków.