Chojniccy policjanci na przedwakacyjnych pogadankach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Chojniccy policjanci na przedwakacyjnych pogadankach

Data publikacji 11.06.2019

W trosce o bezpieczeństwo dzieci chojniccy policjanci spotkali się z uczniami w Konarzynach, Żychcach oraz dziećmi i młodzieżą z Osiedla Hallera w Chojnicach. Mundurowi przekazali cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji. Wszystko po to, aby czas letniego wypoczynku dla wszystkich upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko przyjemne wspomnienia.

Pozostały do wakacji czas chojniccy policjanci wykorzystują na spotkania z dziećmi i młodzieżą, w czasie których mówią o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach, na podwórku czy w domu. Wszystko w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

W ciągu kilku ostatnich dni mundurowi odwiedzili zarówno dzieci, jak i młodzież w Konarzynach, Żychcach i Chojnicach. W czasie spotkań omówili zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Treści teoretyczne uzupełniali przykładami niebezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży, które znają z codziennej służby. Informacje te są ważne z uwagi na zbliżające się wakacje, w czasie których młodzież mając dużo wolnego czasu, nie zawsze spędza go w sposób konstruktywny. Omówione także wśród uczniów rady dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, handlu ludźmi i pracy za granicą oraz zagrożeń wynikających z cyberprzestępczości.

 

Nie zabrakło także informacji dotyczących przemocy i agresji wśród uczniów oraz konsekwencji prawnych grożących uczniom w momencie zaistnienia takiego zdarzenia. Problem narkotyków i dopalaczy został omówiony w ramach kampanii MSWiA o nazwie

 ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”, natomiast ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Na koniec spotkań policjanci przypomnieli podstawowe zasady, jakie obowiązuję pieszych i rowerzystów. Zachęcali również do zakładania kamizelek odblaskowych podczas letnich wycieczek rowerowych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo małych niechronionych uczestników ruchu, policjanci rozdali im opaski lub kamizelki odblaskowe. Najmłodsi otrzymali także kolorowe baloniki. Dzielnicowi i profilaktyk, rozdając ulotki dotyczące kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad …wodą”  życzyli rozpoczynającym niebawem wakacje udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku.