Studenci z Teksasu odwiedzili KMP Sopot - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Studenci z Teksasu odwiedzili KMP Sopot

Data publikacji 11.06.2019

Sopoccy policjanci gościli studentów z Teksasu oraz ich opiekunów ze Szkoły Policji w Słupsku z Zastępcą Komendanta Szkoły mł.insp. Piotrem Cekała na czele. Gości przywitał komendant insp. Piotr Bolin, który opowiedział o specyfice miasta, pracy sopockich policjantów i odpowiadał na nurtujące młodzież pytania. Każdy z gości mógł z bliska zobaczyć strzelnicę i jedyny w województwie mobilny komisariat. Okazją do zabawy było sprawdzenie swoich umiejętności podczas przejścia po wyznaczonym torze z założonymi alkogoglami.

W weekend Komendę Miejską Policji w Sopocie odwiedziła grupa studentów z Sam Houston State University – Huntsville w Teksasie w USA oraz ich opiekunowie ze Szkoły Policji w Słupsku z Zastępcą Komendanta Szkoły mł.insp. Piotrem Cekała na czele. Gości przywitał Komendant Miejski Policji w Sopocie insp. Piotr Bolin, który opowiedział o specyfice miasta, pracy policjantów w zakresie bezpieczeństwa oraz odpowiadał na wiele nurtujących młodzież pytań, m.in. w zakresie przepisów dotyczących spożywania alkoholu i posiadania narkotyków. Sopoccy policjanci opowiedzieli również o założeniach prowadzonego w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie programu “Bezpieczeństwo pieszego cieszy każdego” i jego efektach. Przypominając, jak ważne jest być widocznym na drodze, mundurowi wręczyli przybyłym gościom opaski odblaskowe.

 

W trakcie wizyty studenci i ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć z bliska strzelnicę, z której na co dzień korzystają policjanci oraz jedyny w naszym województwie mobilny komisariat. Okazją do zabawy było sprawdzenie swoich umiejętności podczas przejścia po wyznaczonym torze z założonymi alkogoglami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Studentom z Teksasu życzymy powodzenia na studiach oraz kolejnych pozytywnych wrażeń podczas wizyty w Polsce.