Policjanci z Człuchowa zajęli III miejsce w kategorii drużyn policyjnych w półmaratonie w Pile

Data publikacji 09.09.2019

Blisko 2700 zawodników pobiegło wczoraj w Międzynarodowym Półmaratonie Signify PHILIPS Piła 2019. Podczas zawodów policjanci z całej Polski biegli o Puchar Prezesa Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Na III miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasowali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Najlepszy wynik indywidualnie w klasyfikacji generalnej zajął st.asp. Michał Trzupek, zajmując 58 miejsce.

Półmaraton w Pile odbył się już po raz 29, a ulicami miasta na dystansie ponad 21 kilometrów biegło blisko 2700 zawodników. Na starcie stawili się  policjanci z całej Polski, startowali również funkcjonariusze z innych krajów, w tym spora grupa policjantów z Izraela. Funkcjonariusze oprócz walki w klasyfikacji generalnej rywalizowali również w Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie o Puchar Prezesa Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. W zawodach wystartowali policjanci z Człuchowa, asp.sztab Wiesław Wójcik st.asp Michał Trzupek, st.sierż. Paweł Troka i st.sierż. Piotr Boruta, którzy w kategorii drużyn policyjnych zajęli III miejsce. W klasyfikacji ogólnej najlepszy wynik (58 miejsce) zajął st.asp. Michał Trzupek, który na co dzień pełni służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Człuchowie.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.