Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Data publikacji 11.09.2019

12 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W czwartek, 12 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą pod szczególnym nadzorem. Policjantów spotkamy także w innych miejscach  w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Kierujący w rejonie przejść dla pieszych powinni zwolnić oraz zachować szczególną ostrożność. Pieszym przypominamy, że podczas korzystania z przejścia  należy skupić się na bezpiecznym pokonaniu jezdni. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub  bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych, to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych. Pieszy oraz rowerzysta nie jest chroniony karoserią.

Skutki zderzenia z pojazdem mogą być tragiczne. Apelujemy, aby podczas przechodzenia przez "zebrę" nieustannie się rozglądać i stosować zasadę ograniczonego zaufania.