Policjanci zabezpieczyli ponad 200 kg krajanki tytoniowej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli ponad 200 kg krajanki tytoniowej

Data publikacji 03.10.2019

Bytowscy policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który przewoził ponad 200 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy. W trakcie późniejszych czynności w miejscy zamieszkania zatrzymanego śledczy zabezpieczyli broń palną i narkotyki. Mieszkaniec gm. Bytów został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Gdyby krajanka tytoniowa trafiła do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 200 tys. złotych z tytułu opłat akcyzowych i podatku VAT.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w okolicach Bytowa policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena. Samochodem kierował 50 – letni mieszkaniec gm. Bytów. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna przewoził worki jutowe z krajanką tytoniową, która nie była oznaczona polskimi znakami akcyzowymi.

50 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny znaleźli cztery pistolety oraz amunicję. Biegły określił, że na jeden z zabezpieczonych pistoletów, zgodnie z prawem wymagane jest zezwolenie. Mundurowi zabezpieczyli także narkotyki - marihuanę i amfetaminę.

W trakcie późniejszych oględzin zabezpieczonego tytoniu okazało się, że w workach było ponad 200 kg krajanki. Gdyby trafiła ona do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 200 tys. złotych z tytułu opłat akcyzowych i podatku VAT.

50 – latek został już przesłuchany. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili mu zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, przewożenia krajanki tytoniowej bez oznaczenia znakami skarbowymi akcyzy, a także posiadania środków odurzających. Prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.