Wiadomości

Policjanci z Gdyni zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 07.10.2019

Policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali 24–letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca został zatrzymany kilkanaście minut po popełnieniu przestępstwa, 24-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

W ostatnią środę około godziny 18:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Chyloni doszło do szarpaniny dwóch mężczyzn. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni.

Funkcjonariusze na miejscu interwencji zastali jednego mężczyznę, który posiadał widoczne rany, między innymi ranę kłutą brzucha. Jak oświadczył pokrzywdzony między nim i innym, znanym mu mężczyzną, doszło do szarpaniny. Szarpanina ta przerodziła się w bójkę, w trakcie której pokrzywdzony został ugodzony nożem w brzuch.

Sprawca przed przyjazdem policjantów odjechał z miejsca zdarzenia swoim samochodem. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonemu i wezwali na miejsce karetkę pogotowia, a sami rozpoczęli poszukiwania napastnika. Ustalili od świadków kierunek, w którym odjechał sprawca. Kilka ulic dalej zauważyli samochód wskazany przez świadków, a w jego środku mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Mężczyzna ten posiadał również widoczne ślady krwi na swoim ubraniu. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Zatrzymany, 24–letni mieszkaniec Gdyni, usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

 

  • Policjant prowadzi zatrzymanego