Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję drogową - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję drogową

Data publikacji 04.11.2019

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miała 38-letnia kobieta, która w minioną sobotę spowodowała kolizję drogową na terenie gminy Kobylnica. Funkcjonariusze odebrali jej kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy. Kobieta została ukarana za popełnione wykroczenie. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.

W minioną sobotę około godziny 21:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kobylnicy patrolując teren podległej gminy, w Kobylnicy przy ul. Głównej zauważyli dwa uszkodzone pojazdy, które stały po przeciwnych stronach drogi. W jednym z pojazdów, za jego kierownicą siedziała 38-letnia kobieta, od której policjanci wyczuwali alkohol. Mundurowi natychmiast odebrali jej kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze słupskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało  ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy.

Z ustaleń poczynionych przez policjantów wynikało, że 38-letnia mieszkanka powiatu słupskiego kierując pojazdem marki Opel Astra, jadąc w kierunku Słupska, w Kobylnicy na ul. Głównej zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka kierującym pojazdem marki Hyundai. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Kobieta została ukarana za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wkrótce usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.