Wiadomości

Napastnik z bronią zatrzymany – policyjne ćwiczenia zakończone sukcesem

Data publikacji 08.11.2019

Wczoraj gdyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej przeprowadzili ćwiczenia w trakcie, których zatrzymano napastnika z bronią palną oraz zneutralizowano wyciek gazu. Tego typu działania mają na celu wypracowanie właściwych reakcji współpracujących ze sobą służb sprawnych w sytuacji wystąpienia realnego zagrożenia.

W czwartek (7 listopada br.) na terenie firmy EuroGaz Gdynia policjanci z gdyńskiej komendy wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej przeprowadzili ćwiczenia symulacyjne. Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 10 gdy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni uzyskał informację, że na terenie firmy znajduje się zamaskowany napastnik, który wziął zakładników.

Na miejsce skierowany został patrol, który potwierdził zgłoszone zagrożenie. Rozmowę z napastnikiem podjęli policyjni negocjatorzy. Prowadzone przez nich rozmowy nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu. Napastnik nie wypuścił przetrzymywanej dwójki zakładników. Porywacz został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z policyjnej grupy specjalnej.

Po jego zatrzymaniu okazało się, że prócz uprowadzenia pracowników firmy zatrzymany dokonał rozszczelnienia instalacji gazowej co doprowadziło do wycieku gazu. W tym miejscu do akcji wkroczyli strażacy, których zadaniem było zlokalizowanie miejsca wycieku i zneutralizowanie zagrożenia.

Ćwiczenia zakończyły się sukcesem, porywacz został zatrzymany, a wyciek gazu zlokalizowany i usunięty. Tego typu działania mają na celu właściwe zgranie pracujących na miejscu zdarzenia nadzwyczajnego służb oraz wyciągnięcie wniosków skutkujących zapewnieniem właściwych reakcji oraz podejmowaniem sprawnych i skutecznych działań w razie wystąpienia realnego zagrożenia.

  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń