Spotkanie z Policją w Szkole Podstawowej w Sadlinkach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Spotkanie z Policją w Szkole Podstawowej w Sadlinkach

Data publikacji 08.11.2019

Wczoraj funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie odwiedziły Szkołę Podstawową w Sadlinkach. Policjantki zajmujące się profilaktyką na bieżąco spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach na terenie całego powiatu kwidzyńskiego, omawiając tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich, propagując bezpieczeństwo i przekazując praktyczne rady.

Dnia 7 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie funkcjonariuszek zajmujących się profilaktyką społeczną w związku z programem szkolnym - Innowacja pedagogiczna "Bezpieczna szkoła" prowadzoną w tamtejszej szkole. Podczas profilaktycznej lekcji policjantki omawiały z dziećmi klas 1-3 zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego wysłuchali szereg praktycznych uwag związanych z koniecznością stosowania elementów odblaskowych oraz obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w samochodzie w dostosowanych fotelikach. Policjantki poruszyły także bardzo ważną kwestię bezpiecznych zabaw w domu i poza nim, spotkania z nieznajomym oraz zachowania podczas kontaktu z obcym psem. Podczas spotkania omówiono również zasady bezpieczeństwa w samej szkole.

Funkcjonariuszki przekazały także informacje o zagrożeniach dotyczących zachowań agresywnych, demoralizacji, przemocy rówieśniczej oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Świadomość odpowiedzialności za takie postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami. 
Wszyscy uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że wizyta zaowocuje większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i poprawi bezpieczeństwo dzieci.