Wiadomości

Wzajemne podziękowania i udział komendanta w przekazaniu dowództwa Bazy w Redzikowie

Data publikacji 14.11.2019

Wczoraj w słupskiej szkole policji odbyła się uroczystość przekazania dowództwa Jednostki Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie. Dotychczasowy dowódca kpt. Jon Grant przekazał obowiązki kpt. Ericowi Williamsowi. Udział w uroczystości wziął Komendant Miejski Policji w Słupski insp. Leszek Gurski, który kilka dni wcześniej, życząc wszelkiej pomyślności podziękował ówczesnemu dowódcy za współpracę.

Wczoraj w auli słupskiej szkoły policji odbyła się uroczystość zmiany dowództwa bazy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Redzikowie. W uroczystości brał udział Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski, który 30 października br. w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku gościł dotychczasowego dowódcę kpt. Jona Granta. Spotkanie było ukierunkowane na wzajemne podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Przez najbliższe 12 miesięcy jednostką będzie dowodził kpt. Eric Williams, który do tej pory służył na okrętach stacjonujących w portach wschodniego i zachodniego wybrzeża USA. W uroczystości przekazania dowództwa uczestniczył dowódca amerykańskiej Marynarki Wojennej w Europie, Afryce i Środkowowschodniej Azji wiceadmirał Yancy Lindsey.