Policjanci z drogówki uratowali myszołowa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z drogówki uratowali myszołowa

Data publikacji 30.12.2019

Policjanci z drogówki w sobotę otrzymali informację o znajdującym się na pasie ruchu skrzydlatym drapieżniku. Ptak najprawdopodobniej został potrącony. Do nietypowej interwencji doszło na Trasie Sucharskiego. Policjanci od razu wstrzymali ruch, przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce i powiadomili za pośrednictwem dyżurnego weterynarza. Okazało się, że uratowany przez policjantów ptak to myszołów.

W sobotę około godziny 14 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o tym, że na Trasie Sucharskiego na pasie jezdni znajduje się skrzydlaty drapieżnik najprawdopodobniej potrącony przez samochód. Skierowani na miejsce policjanci z uwagi na duże natężenie ruchu podjęli decyzję o jego wstrzymaniu na czas przeniesienia zwierzęcia w bezpieczne miejsce.

Funkcjonariusze od razu poinformowali o nietypowej interwencji oficera dyżurnego i przetransportowali razem z pracownikiem miasta, zwierzę do lecznicy weterynaryjnej. W rozmowie z lekarzem funkcjonariusze ustalili, że uratowany przez nich ptak to myszołów z rodziny jastrzębiowatych objęty ścisła ochroną gatunkową. Zwierzę było w ciężkim stanie, oszołomione, nie było w stanie poderwać się do lotu.

Decyzją lekarza ptak został przetransportowany do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Pomieczynie.

Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów i udzieleniu szybkiej pomocy, zwierzę trafiło pod opieką fachowców.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzę jest niebezpieczne dla człowieka, a jego atak może spowodować poważne obrażenia ciała. Jeśli odnajdziemy rannego drapieżnika, poinformujmy o tym odpowiednie służby. Nie podejmujmy próby samodzielnego schwytania go. Możemy na tym ucierpieć nie tylko my sami, lecz także istota, której życie chcieliśmy ocalić.

  • Policjant trzyma myszołowa
  • uratowany myszołów
  • uratowany myszołów
  • uratowany myszołów