Nowy radiowóz dla kryminalnych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nowy radiowóz dla kryminalnych

Data publikacji 13.01.2020

Starogardzcy kryminalni otrzymali nowy radiowóz. Środki na zakup tego auta przeznaczyła Komenda Główna Policji oraz lokalny samorząd. Hyundai Kona będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy w podczas realizacji codziennych zadań służbowych na terenie powiatu starogardzkiego.

10 stycznia br. o godz. 11:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczystość przekazania funkcjonariuszom nowego radiowozu.

 

Samochód marki Hyundai Kona ze 177 konnym silnikiem zakupiony został z połączonych środków samorządowych oraz budżetu Policji. W jego kosztach partycypowało Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Kluczyki do policyjnego auta wraz z życzeniami pomyślnego użytkowania przekazali na ręce policjantów starosta Kazimierz Chyła oraz wicestarosta Patryk Gabriel.

 

Na zakończenie uroczystości insp. Bogusław Ziemba – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podziękował za dotychczasowe wsparcie i pomoc samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz skutecznej walki z przestępczością kryminalną. Nowe auto z napędem 4x4 znacząco przyczyni się do lepszej mobilności policjantów w trudno dostępnych terenach, co z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu starogardzkiego. Radiowóz pozwoli także podnieść jakość i efektywność akcji poszukiwawczo-ratowniczych, prowadzonych przez funkcjonariuszy wspólnie z innymi służbami ratowniczymi.