Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia porsche - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia porsche

Data publikacji 14.02.2020

Sopoccy kryminalni zatrzymali sprawcę, który uszkodził porsche. 26-letni mieszkaniec Gdańska celowo zarysował powłokę lakierniczą na kilku elementach auta, czym spowodował straty na 6 tys. zł. Sprawca usłyszał już zarzut, do którego przyznał się. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

11 lutego br. sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna uszkodził zaparkowany na jednej z ulic Sopotu samochód. Analizując zapisy monitoringu policjanci ustalili, że sprawca przechodząc obok zaparkowanego porsche stanął przy nim, a następnie celowo zarysował powłokę lakierniczą znajdującą się na drzwiach oraz nadkolu. Straty poszkodowany wycenił na kwotę 6 tys. zł.

Nad sprawą od początku pracowali kryminalni, którzy w wyniku intensywnych działań ustalili tożsamość sprawcy i wczoraj rano go zatrzymali. Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec Gdańska. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył się, że zdenerwowało go wcześniejsze zachowanie kierującej tym autem i gdy ponownie zobaczył samochód, uszkodził go.

26-letni sprawca na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego przyznał się. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.