Bezpieczny w sieci- spotkania z pierwszakami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczny w sieci- spotkania z pierwszakami

Data publikacji 14.02.2020

Policjant profilaktyk odwiedził pierwszoklasistów jednej z chojnickich podstawówek. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań „Uczę się bezpieczeństwa” w obszarze „Bezpieczny w sieci”, podczas których omówione zostały zasady odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

W bieżącym tygodniu policjant zajmujący się profilaktyką na terenie miasta i gminy Chojnice przeprowadził spotkania z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 w Chojnicach. Ta wspólna akcja realizowana była w ramach programu pn. „Bezpieczny w sieci”, który wpisuje się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.

W czasie zajęć z uczniami rozmawiano o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w sieci. Policjant ostrzegał pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych, gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.

Podczas spotkania uczulano dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślano, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami – to zapewni im bezpieczeństwo. Uczniowie mogli również zobaczyć film instruktażowy dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał kamizelkę odblaskową która ma zwiększyć ich bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po drogach zarówno pieszo jak i rowerem.