Wiadomości

Policjantka z ruchu drogowego na medal

Data publikacji 21.02.2020

13 lutego br. reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet zdobyła złoty medal w międzynarodowym turnieju służb mundurowych w halowej piłce nożnej. Barwy Policji reprezentowała m.in. Paulina Magulska z kartuskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Wieczorem 11 lutego br. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m. st. Warszawy w Dzielnicy Bielany odbyła się uroczystość otwarcia turnieju piłkarskiego upamiętniającego bohaterskiego policjanta z KSP, który zginął dziesięć lat temu. Na galę przybyła rodzina podkom. Andrzeja Struja, zaproszeni goście, zawodnicy i przedstawiciele służb mundurowych, w tym oczywiście policjanci.

Dwa dni później wieczorem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji na warszawskim Bemowie dobiegły końca rozgrywki XI Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła Reprezentacja Polskiej Policji, która w finale dopiero w rzutach karnych pokonała reprezentację XI Dywizji Kawalerii Pancernej. W składzie Policji wystąpiła Paulina Magulska – funkcjonariuszka kartuskiego Wydziału Ruchu Drogowego, która w całym turnieju rozegrała 7 spotkań, strzeliła 4 gole i zaliczyła kilka asyst. W kategorii kobiet udział wzięło osiem drużyn, które rozegrały swoje mecze grupowe w systemie „każda z każdym”. Reprezentacja Policji wygrała 6 spotkań i 1 zremisowała. W fazie pucharowej również nie dały się pokonać.

Paulina Magulska jest policjantką od 2016 roku i od początku służy w ruchu drogowym. Na co dzień stara się pogodzić służbę z pasją, co nie jest łatwym zadaniem, ponieważ pięć razy w tygodniu trenuje w Pogoni Tczew. Oprócz sukcesów zawodowych, posiada liczne sukcesy prywatne. W ubiegłym roku na turnieju w Turcji została klubową wice mistrzynią świata w plażowej piłce nożnej, a już w maju 2020 roku prawdopodobnie wyjeżdża na Mistrzostwa Europy w plażowej piłce nożnej, które odbędą się w Portugalii. Naszej utalentowanej policjantce życzymy dalszych sukcesów.