Nietrzeźwy kierowca autokaru chciał zawieźć młodzież na wycieczkę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca autokaru chciał zawieźć młodzież na wycieczkę

Data publikacji 03.03.2020

Policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali kierowcę autokaru, który miał zawieźć uczniów liceum na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili, że kierowca autobusu jest pijany - w organizmie miał ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Kierowcy grożą teraz 2 lata więzienia, grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Wczoraj rano policjanci z gdańskiej drogówki na prośbę pracownika szkoły pojechali na kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną miała wyjechać młodzież jednego z liceów w Gdańsku. Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny autokaru oraz trzeźwość kierowcy. Okazało się, że kierowca autokaru jest nietrzeźwy, wynik badania alkomatem wykazał ponad promil alkoholu w organizmie 50-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Młodzież na swoją wycieczkę pojechała z innym, trzeźwym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które ze względu na bezpieczeństwo chcą sprawdzić stan techniczny autokaru lub stanu trzeźwości jego kierowcy o zgłaszanie tego do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną szczegółowo sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej np. spożywał alkohol, może zapobiec zdarzeniom tragicznym w skutkach.

50-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz .