#ZOSTAŃWDOMU – apel słupskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

#ZOSTAŃWDOMU – apel słupskich policjantów

Data publikacji 24.03.2020

W związku z epidemią koronawirusa słupscy policjanci codziennie apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Prośby te kierowane są w czasie patroli policyjnych, prowadzenia rozmów telefonicznych czy w Internecie. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przygotowali dodatkowo ogłoszenia, które zamieścili na drzwiach klatek schodowych i na tablicach ogłoszeń. W treści jest prośba o mądre i rozsądne zachowania w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Funkcjonariusze słupskiej komendy stale kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają wprowadzonych ograniczeń, ale również sprawdzają miejsca gromadzenia się większych ilości osób i apelują o powrót do domu. Z dodatkową prośbą do swoich mieszkańców wystąpili funkcjonariusze słupskiej prewencji, którzy na terenie miasta zamieścili ogłoszenia nawołujące do pozostania w domach. Od teraz hasło #Zostańwdomu jest widoczne nie tylko w mediach i w Internecie, ale również na drzwiach klatek schodowych i na tablicach ogłoszeń w Słupsku.

W ogłoszeniach policjanci podkreślają istotę pozostania w domach w czasie zagrożenia epidemicznego. Apelują o uświadamianie dzieci na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa, jednocześnie proszą o mądre i rozsądne sprawowanie opieki w tym trudnym dla wszystkich czasie. Policjanci nieprzerwanie będą nawoływać do pozostania w domach. Już dziś w kolejnych blokach mieszkalnych umieszczane są apele.

Zostań w domu,  zmniejsz ryzyko zarażenia siebie i swoich bliskich!!!