Wiadomości

Ukarani za naruszenia przepisów w związku z epidemią. Trwają wzmożone kontrole przestrzegania nowych obostrzeń

Data publikacji 05.04.2020

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego słupskiej komendy ukarali 8 osób, które złamały obowiązujące przepisy dotyczące zakazu wyjścia z domu. Mandaty karne otrzymali młodzi ludzie w wieku od 19 do 23 lat, którzy w nocy spędzali czas przy centrum handlowym, palili papierosy w samochodzie i bez celu jeździli autem po mieście. Policjanci apelują o pozostanie w domach i zapowiadają stanowcze reakcje na niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

W nocy z piątku na sobotę słupscy policjanci ukarali 5 młodych mężczyzn i 3 kobiety, którzy zdecydowali się na wyjście z domu wbrew obowiązującym obostrzeniom. Tłumaczenia młodych osób były absurdalne. Mówili policjantom, że nudziło im się w domach i postanowili pojeździć nocą po mieście lub spotkać się ze znajomym przy jednym z centrów handlowych i wspólnie tam posiedzieć. W trakcie interwencji mundurowi przypomnieli młodzieży o wszystkich obowiązujących przepisach i podkreślili istotę pozostania w domach w czasie pandemii koronawirusa. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy otrzymali mandaty karne.

Policjanci stale przypominają o obowiązujących zakazach i nakazach i informują mieszkańców o swoich działaniach mających na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Od 1 kwietnia na ulice Słupska i powiatu słupskiego codziennie wychodzi większa ilość mundurowych. Wszystko po to, by ściśle kontrolować miejsca objęte zakazem wstępu, zwracać uwagę na gromadzenie się osób, przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów, na zachowywanie odpowiednich odległości od siebie oraz na wyjścia z domu osób niepełnoletnich bez opieki dorosłych.

Dzisiaj do zadań ukierunkowanych na zapobieganie szerzenia się koronawirusa w Słupsku i w powiecie słupskim skierowano blisko 60 funkcjonariuszy, którzy w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców sprawdzają lasy, parki, place zabaw, plaże i okolice pasa nadmorskiego. Policjanci kontrolują czy autobusy przewożą odpowiednią ilość pasażerów i czy w sklepach jest odpowiednia ilość osób. Trzeba liczyć się również z kontrolami samochodów i z pytaniami o cel podróży i wyjścia z domu. W przypadkach przemieszczania się w celach towarzyskich czy z powodu nudy należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Funkcjonariusze nie dają przyzwolenia na niestosowanie się do nowych obostrzeń i informują, że wzmożone kontrole i sprawdzenia będą prowadzone do odwołania.