Wiadomości

Wzmożone działania słupskich i usteckich policjantów. Mundurowi apelują o pozostanie w domach

Data publikacji 09.04.2020

Funkcjonariusze słupskiej komendy przypominają o obowiązujących obostrzeniach i apelują o pozostanie w domach w czasie pandemii. Zbliżający się weekend będzie wyjątkowo trudnym czasem dla nas wszystkich. Usteccy mundurowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców będą prowadzić wzmożone kontrole m.in. okolic pasa nadmorskiego. Wszyscy funkcjonariusze będą patrolować pozostałe miejsca objęte zakazem wstępu i będą interweniować w stosunku do osób lekceważących przepisy.

Od kilku tygodni na ulicach Słupska i powiatu słupskiego widać większą ilość policjantów i funkcjonariuszy innych służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Wszystko po to, by walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Niestety pomimo zmian w przepisach i głośnych apeli o pozostanie w domach, wciąż nie wszyscy zrozumieli powagę sytuacji. W trosce o nasze wspólne dobro policjanci do odwołania będą patrolować miejsca objęte zakazem wstępu i będą reagować na niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

Wzmożone działania na zbliżający się weekend już dzisiaj zapowiadają usteccy policjanci, którzy w tym tygodniu wielokrotnie upominali i informowali przyjezdnych słupszczan i mieszkańców powiatu o obowiązujących przepisach. Niestety nie do wszystkich przemawiały komunikaty mundurowych. Znaleźli się tacy, którzy nadal uważali, że obostrzenia ich nie dotyczą. Tylko w tym tygodniu policjanci z Ustki ukarali 9 osób, w większości mandatami w wysokości 500 zł.


Dotychczasowe działania pokazują, że mieszkańcy Słupska i powiatu słupskiego raczej potrafią się zdyscyplinować i w słusznej sprawie pozostać w domach. Odpowiedzialne zachowanie mieszkańców zobowiązuje mundurowych do skierowania podziękowań i obliguje o apel o utrzymanie tak wysokiego poziomu. Pamiętajmy, że gwarancją zapobieżenia rozprzestrzeniania się choroby Covid-19 jest ograniczenie wyjść z domów do niezbędnego minimum.