Wiadomości

Pomorscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas długiego majowego weekendu

Data publikacji 04.05.2020

Zakończył się długi weekend majowy. Tegoroczna majówka, to również był czas panującej pandemii i stosowania się ograniczeń. Podczas tego okresu, każdego dnia o wspólne bezpieczeństwo dbało blisko półtora tysiąca pomorskich funkcjonariuszy. W trosce o życie i zdrowie, policjanci wspierani przez inne służby kontrolowali, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń, w tym m.in. nakazu zakrywania twarzy oraz zachowania odstępu od drugiej osoby. Mundurowi dbali również o bezpieczeństwo na drodze, a kierujący, którzy narażali siebie i innych musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Zakończył się długi weekend majowy. Tegoroczna majówka, to również był czas trwającej pandemii koronawirusa i obowiązujących w kraju ograniczeń. W trosce o życie i zdrowie wszystkich, pomorscy policjanci razem z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Straży Miejskiej prowadzili wzmożone działania, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas wspólnych patroli mundurowi kontrolowali m.in. osoby objęte kwarantanną domową, pojazdy poruszające się po ulicach, a także zwracali uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej, m.in. pod kątem nakazu zakrycia twarzy oraz zachowania minimalnego odstępu 2 metrów od drugiej osoby. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa funkcjonariusze sprawdzali też parki, skwery i tereny nadmorskie oraz inne miejsca, w których mogło dochodzić do grupowania się osób.  

W tych dniach na pomorskich ulicach było więcej patroli policyjnych, które dbały o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami. Ponadto funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości obecni byli na głównych trasach komunikacyjnych. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu lub narkotykach albo rażąco przekroczyli prędkość musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na lokale gastronomiczne i użytkowe i sprawdzali czy nie dochodzi tak do łamania ograniczeń. Mundurowi kontrolowali także osiedla mieszkaniowe oraz parkingi, by nie dochodziło tam do włamań czy kradzieży.

W dalszym ciągu przypominamy, że pogoda nie zwalnia nas z obowiązku noszenia maseczki w przestrzeni publicznej oraz zachowania odległości 2 metrów od innych osób. Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dbajmy o życie i zdrowie nasze oraz innych! Pamiętajmy! Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich!