Nietrzeźwy kierowca jechał osobowym audi z wystającym rusztowaniem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca jechał osobowym audi z wystającym rusztowaniem

Data publikacji 21.05.2020

Dzięki współpracy nowodworskich i malborskich policjantów kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi po tym jak zobaczyli, że z tylnych drzwi pojazdu, na połowę jezdni, wystaje rusztowanie budowlane. Okazało się, że 53-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego prowadził auto mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności i utrata uprawnień. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

W poniedziałek policjantka z nowodworskiej drogówki brała udział w nagraniu programu ukazującego pracę funkcjonariuszy ruchu drogowego. Realizacja reportażu odbywała się na terenie powiatów malborskiego i nowodworskiego. Około godziny 19.30 w Malborku na ulicy Wałowej funkcjonariuszka zobaczyła, jak z jadącego przed nią audi, z prawych tylnych drzwi na połowę jezdni wystają elementy rusztowania budowlanego, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka natychmiast zatrzymała pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 53-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego, od którego mundurowa wyczuła woń alkoholu.

O zaistniałym fakcie funkcjonariuszka powiadomiła dyżurnego malborskiej komendy, który na miejsce, skierował patrol malborskiej drogówki. Policjanci którzy wykonali badanie stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 53-latek kierował autem mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie poniesie odpowiedzialność karną.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 53-latek odpowie również za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.