Napadł na salon gier, jest już w areszcie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Napadł na salon gier, jest już w areszcie

Data publikacji 21.05.2020

Zarzut rozboju usłyszał 28-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego zatrzymany przez kryminalnych z Oruni. Mężczyzna podejrzany jest o napad rabunkowy na salon gier. 28- latek pobił pracującego tam mężczyznę i zabrał z kasy pieniądze. Praca policjantów i publikacja wizerunku poszukiwanego mężczyzny w mediach doprowadziła do ustalenia jego tożsamości i zatrzymania. Mężczyzna przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi mu teraz 18 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od 13 lutego tego roku, pracowali nad sprawą rozboju. Funkcjonariusze, którzy zajmowali się sprawą  ustalili, że do salonu gier wszedł  mężczyzna, który zaczął grać na maszynach. Kiedy w maszynie wyświetlił się błąd, zdenerwowany wszczął awanturę i zaatakował gazem pracownika. Szarpał go i kopał. Gdy pokrzywdzony leżał na podłodze, sprawca ukradł z kasy kilka tysięcy złotych i uciekł.

Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli dowody i zebrali informacje o zdarzeniu. Zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu w różnych częściach miasta. Odnaleźli na nich wizerunek podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny. Policjanci podejrzewali, ze sprawca nie jest mieszkańcem Trójmiasta, dlatego jego wizerunek przesłano do jednostek w kraju i zdecydowano o publikacji jego wizerunku w mediach. Między innymi dzięki publikacji i spływającym informacjom, które były  bardzo dokładnie sprawdzane przez kryminalnych, policjanci ustalili jego tożsamość i trafili na trop mężczyzny.

28-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego został zatrzymany przez kryminalnych z Oruni na terenie Pruszcza Gdańskiego.

28-latek usłyszał już zarzut rozboju, którego dopuścił się w warunkach recydywy. Został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zawnioskował do sądu o aresztowanie mężczyzny. Sad aresztował 28-latka na najbliższe 3 miesiące.

Za rozbój mężczyźnie grozi 18 lat pozbawienia wolności.