Kierował po alkoholu, spowodował kolizję i uciekł - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierował po alkoholu, spowodował kolizję i uciekł

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu tczewskiego był nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Teraz śledczy przedstawią mu zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Zblewo, gdzie kierowca osobowego volkswagena uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku auta. Sprawca tej kolizji uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi z pobliskiego posterunku. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kto jest właścicielem volkswagena, bo na jezdni pozostała tablica rejestracyjna od auta sprawcy. Uszkodzenia pokolizyjne jakie mogły wystąpić w samochodzie sprawcy, wskazywały na to, że kierowca raczej nie odjechał za daleko. Policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia, rysopis kierowcy oraz kierunek w jakim oddaliło się uczestniczące w zdarzeniu auto. Podczas patrolowania pobliskiej okolicy funkcjonariusze odnaleźli rozbitego volkswagena oraz zatrzymali mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. W chwili zatrzymania podejrzany był nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i przekonwojowany do starogardzkiej komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj przestępca drogowy usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Poza tym mieszkaniec powiatu tczewskiego odpowie również za kierowanie pojazdem mimo braku uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Jak pokazują policyjne statystyki, problem nietrzeźwych kierujących wciąż istnieje, pomimo wielokrotnie powtarzanych działań policyjnych mających na celu ujawnianie oraz eliminowanie osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem.  Jest to już drugi w tym tygodniu zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Zblewa kierowca, który prowadził auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości w czasie kierowania pojazdem. Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.

W sytuacji, gdy widzimy osobę wsiadającą za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu powinniśmy uniemożliwić jej kierowanie autem! Gdy z różnych powodów okazuje się to niemożliwe, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję. Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

  • policjant i zatrzymany