Interwencje na drodze zakończone zatrzymaniami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Interwencje na drodze zakończone zatrzymaniami

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli pijani. Jeden z nich był poszukiwany i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/ h. Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali też kierującego volkswagenem po narkotykach i pasażera auta, który miał przy sobie środki odurzające. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grożą dwa lata więzienia.

Wczoraj po godzinie 14 na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która poinformowała, że ul. Protazego jedzie kierowca toyoty, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze ruchu drogowego bardzo szybko pojechali na miejsce i po 10 minutach od zgłoszenia zauważyli auto, o którym mówił zgłaszający. Policjanci zatrzymali do kontroli 40-latka z Gdańska, który siedział za kierownicą toyoty. Podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi poczuli zapach alkoholu, a badanie alkometrem pokazało, że miał w wydychanym powietrzu prawie dwa promile. 40-letni gdańszczanin został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, a jego auto zostało odholowane.

Kilka godzin później gdańscy policjanci ruchu drogowego na al. Żołnierzy Wyklętych zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo i był pobudzony. W rozmowie z policjantami mieszaniec Gdańska przyznał, że zażywał amfetaminę, co potwierdziło wstępne badanie testerem. Funkcjonariusze sprawdzili i przeszukali pasażera, który podróżował volkswagenem. W trakcie interwencji okazało się, że 29-latek z Gdańska miał przy sobie plastikowy pojemnik z suszem roślinnym, najprawdopodobniej marihuaną. Zabezpieczona substancja została przekazana do dalszych badań biegłemu, który dokładnie określi ich rodzaj oraz ilość. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzania do jednostki Policji. Wcześniej od 25-letniego kierowcy w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość narkotyków.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali również do kontroli 44- latka, który kierując audi w Tunelu im. Abp. Gocłowskiego przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego jest poszukiwany przez prokuraturę krajową, jako osoba podejrzewana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pijany i kierował samochodem mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany 40-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking strzeżony.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego lub alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  • logo kwp