Ukradli rzeczy z otwartego samochodu, a potem pieniądze z konta - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradli rzeczy z otwartego samochodu, a potem pieniądze z konta

Data publikacji 22.05.2020

Dzięki pracy policjantów z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali sytuację i z otwartego samochodu ukradli pozostawione przez pokrzywdzonego, pieniądze, karty płatnicze i dokumenty. Sprawcy włamali się również na konto pokrzywdzonego i wypłacili z niego 1,5 tys. zł. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież z kontenera na terenie jednej z budów elektronarzędzi o wartości blisko 800 zł. Zatrzymany 34 i 30-latek usłyszeli 5 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie od 27 kwietnia tego roku pracowali nad sprawą kradzieży z otwartego samochodu pozostawionych w nim pieniędzy, dokumentów i kart płatniczych. Sprawcy wykorzystali okazję i po kradzieży z otwartego auta włamali się na konto pokrzywdzonego i trzy razy wypłacili pieniądze. W sumie z konta pokrzywdzonego ukradli 1,5 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni z komendy miejskiej, którzy sprawdzili zapisy z kamer monitoringu, rozmawiali z osobami, które mogły mieć informację o przestępstwie. Policjanci na podstawie zdobytych informacji wytypowali i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Do zatrzymania 34 i 30-latka doszło w jednym z mieszkań w rejonie dzielnicy Siedlce. W mieszkaniu policjanci podczas przeszukania znaleźli elektronarzędzia, które jak się okazało mężczyźni ukradli z kontenera na jednej z budów. Policjanci odnaleźli pokrzywdzonego tym przestępstwem, któremu oddali elektronarzędzia, a mężczyzna złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Wczoraj śledczy z Nowego Portu przedstawili zatrzymanym 5 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyznom grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o właściwym zabezpieczaniu swojego mienia. Nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od tego, w jakim stopniu zabezpieczamy swoje mienie. Nie pozostawiajmy na widoku wartościowych rzeczy, zamykajmy auta oraz pomieszczenia. Pamiętaj, okazja czyni złodzieja.

  • policjanci i zatrzymany
  • policjanci i zatrzymany