Wiadomości

Działania „Prędkość” w powiecie tczewskim – zatrzymane prawo jazdy motocykliście

Data publikacji 28.05.2020

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z tczewskiej komendy wczoraj przeprowadzili działania „Prędkość”. Akcja ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Podczas tych działań stróże prawa ukarali 23 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jednemu motocykliście funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W swojej codziennej służbie funkcjonariusze ruchu drogowego reagują na wszelkie zakłócenia porządku i bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania międzypowiatowe „Prędkość”. Przeprowadzona akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa i pozwoliła policjantom szczególnie mocno skupić się na jednym, wybranym elemencie systemu bezpieczeństwa, który wymaga poprawy.

Mundurowi w trakcie działań skontrolowali 43 samochody. W 23 przypadkach interwencje zakończyły się nałożeniem mandatów karnych na kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze wchodzący w skład policyjnej grupy "Speed" uczestniczący w działaniach na drodze krajowej nr 22 w Malborku jadąc nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w video-rejestrator, ujawnili motocyklistę, który znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. 39-letni kierowca suzuki nie zastosował się do ograniczenia prędkości i przekroczył ją o 67 km/h. Policjanci zatrzymali motocykliście prawo jazdy. Dodatkowo stróże prawa ukarali go 500 złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy. Po przesłaniu tego dokumentu do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem uprawnień do kierowania za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego zlekceważenia prawa starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

  • zdjęcie z videorejestratora