18-latek zatrzymany po pościgu, jechał bez uprawnień - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

18-latek zatrzymany po pościgu, jechał bez uprawnień

Data publikacji 28.05.2020

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi zatrzymanemu przez kwidzyńskich policjantów. Kierujący samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej, dodatkowo kierował pomimo braku uprawnień, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie prowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21. Policjanci kwidzyńskiej komendy zauważyli jadący samochód osobowy, którego kierujący nie miał włączonych świateł mijania. Mundurowi w związku z tym podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli za nim pościg. Kierujący fiatem wjechał w drogę leśną a następnie uderzył w skarpę.

18 -letni mieszkaniec gminy Gardeja, był trzeźwy ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna oznajmił, z obawy przed konsekwencji jazdy bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, tym samym dopuścił się czynu zabronionego zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KIEROWCO PAMIĘTAJ !  Od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. W myśl obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji to przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może też zakazać prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

  • radiowóz i punto