Policjanci uratowali 30-latkę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci uratowali 30-latkę

Data publikacji 28.05.2020

Gdańscy policjanci odebrali pilne zgłoszenie o kobiecie, która chce skoczyć z balkonu kilkunastopiętrowego bloku. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy kobieta żyje. Trafiła pod opiekę lekarzy.

Wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej, wczoraj o godz. 13.30 odebrali zgłoszenie o kobiecie, która najprawdopodobniej chce wyskoczyć z balkonu kilkunastopiętrowego bloku na gdańskim Przymorzu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Drzwi mieszkania były zamknięte i policjanci poprosili o pomoc strażaków.

Cała interwencja przebiegała w sposób dynamiczny, wystąpiło realne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, która jak relacjonowali świadkowie, próbowała przejść za barierkę balkonu. Gdy tylko strażacy wyważyli drzwi, policjanci natychmiast wbiegli na taras i w ostatniej chwili złapali kobietę, która próbowała przełożyć nogę przez barierkę zabezpieczającą. Funkcjonariusze przytrzymali 30-latkę i po tym, jak już była bezpieczna przekazani ratownikom medycznym. 30-letnia mieszkanka Rzeszowa została przewieziona do szpitala.

Policjanci sprawdzą, co było przyczyną zachowania kobiety i w przypadku konieczności powiadomią inne instytucje pomocowe.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób w trudnej sytuacji o korzystanie z pomocy oferowanej przez Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku przy ul. Ks. Gustkowicza 13, tel. 58 511 01 21, 58 511 01 22

  • logo kwp