Wiadomości

Policjanci prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 29.05.2020

Dzisiaj policjanci gdyńskiej drogówki prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi podczas akcji będą zwracać uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, a także czy piesi stosują się do przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują wszystkich uczestników będących w grupie „niechronionych”, a zatem i rowerzystów.

Od rana na terenie Gdyni trwają działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na zachowanie kierowców wobec pieszych, ale również czy piesi i rowerzyści także stosują się do przepisów ruchu drogowego. Celem działań jest zmniejszenie zdarzeń drogowych z udziałem grupy zaliczanej do „niechronionych”.

Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci będą przypominać zarówno kierującym jak i pieszym, jak ważne jest dostosowanie się do do przepisów oraz panujących warunków pogodowych. Funkcjonariusze będą zachęcać do noszenia odblasków nie tylko w obszarze niezabudowanym ale wszędzie gdzie widoczność jest ograniczona. W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów mundurowi zwrócą uwagę, czy ich rowery mają obowiązkowe wyposażenie.

Pamiętajmy, że piesi uczestnicząc w wypadku drogowym doznają bardzo poważnych obrażeń, które mogą skutkować urazem do końca życia, a nawet śmiercią. Policjanci apelują aby piesi stosowali zasadę ograniczonego zachowania, co w dużej mierze przyczyni się do ich bezpieczeństwa. Przypominamy, aby kierujący zachowali szczególną ostrożność zbliżając się do przejść dla pieszych. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo.

  • policjanci na ulicy