Zderzenie czołowe dwóch samochodów na Marynarki Wojennej w Wejherowie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie czołowe dwóch samochodów na Marynarki Wojennej w Wejherowie

Data publikacji 30.07.2020

Wczoraj wieczorem w Wejherowie doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Sprawą zajmują się policjanci, którzy będą wyjaśniali dokładnie wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 18:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli także dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 26-letni mieszkaniec powiatu puckiego jadąc samochodem audi ulicą Marynarki Wojennej w kierunku miejscowości Sopieszyno, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i zderzył się czołowo z jadącą z przeciwka toyotą, którą kierował 36-latek. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy.

Teraz sprawą zajmą się policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności oraz przebieg zdarzenia. Droga w czasie wypadku była nieprzejezdna, zostały wyznaczone objazdy. Policjanci przypominają i apelują.

Pamiętajmy, że do wypadków dochodzi także, kiedy sprzyja nam letnia pogoda. Kierowcy wtedy często tracą czujność, przeceniają swoje umiejętności, jeżdżą szybko i brawurowo, a to doprowadza do zdarzeń drogowych. Apelujemy o zachowanie rozsądku i jazdę z wyobraźnią. Pamiętajmy także, że wsiadając do samochodu, kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy.

  • rozbity samochód