Odznaczenia dla członków i przyjaciół Konwentu Morskiego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odznaczenia dla członków i przyjaciół Konwentu Morskiego

Data publikacji 04.09.2020

Wczoraj Szef KPRP wręczyła w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia państwowe członkom i przyjaciołom Konwentu Morskiego zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród odznaczonych był nasz kapelan wojewódzki ks. Bogusław Głodowski. Wyróżnienie zostało wręczone w obecności m.in. Wojewody Pomorskiego Pana Dariusza Drelicha oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

Minister Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP, wzięła udział w uroczystości, podczas której wręczyła, nadane postanowieniami Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odznaczenia państwowe zasłużonym członkom i przyjaciołom Konwentu Morskiego. Odznaczony -  za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej – Srebrnym Krzyżem Zasługi – został kapelan wojewódzki Policji ks. prałat dr Bogusław Głodowski.

Podczas uroczystości odczytano list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym dziękował odznaczonym za służbę dobru wspólnemu poprzez pracę zawodową i społeczną – w tym szczególnie za aktywność w sferze edukacji i mediów oraz za owocną posługę duszpasterską.

Źródło: strona www.prezydent.pl

  • Belweder
  • Belweder