MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MEDIACJI 2020 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MEDIACJI 2020

Data publikacji 14.10.2020

Od 12 października trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji, w ramach którego w dniu 15 października 2020 roku odbędzie się Dzień Mediacji, którego celem jest upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

Wzorem lat ubiegłych koncepcja tegorocznych obchodów opiera się na włączeniu lokalnych środowisk do działań prowadzonych przez prezesów sądów, koordynatorów ds. mediacji oraz sędziów, a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi a wymiarem sprawiedliwości.

W działania włączyli się również pomorscy policjanci propagując ideę pozasądowego rozwiązywania sporów i mediacji, starając się dotrzeć do jak najszerszego grona osób.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji, prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Prawo do mediacji ma prawo każdy obywatel!

Dodatkowych informacji na temat mediacji oraz obchodów Międzynarodowego Dnia i Tygodnia Mediacji znaleźć można na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości – w zakładce „MEDIACJE”.


 

  • Mediacje 2020
  • Mediacje 2020