Bytowscy policjanci pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bytowscy policjanci pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych

Data publikacji 20.11.2020

Policjanci pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych w gminie Lipnica. Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne, mundurowi apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Dyżurny bytowskiej komendy dzisiaj około godziny 8.00 otrzymał zgłoszenie o zdarzeniach drogowych na drodze wojewódzkiej numer 212, w gminie Lipnica. Skierowani we wskazane miejsce policjanci ustali, że doszło aż do trzech kolizji drogowych.

 

Mundurowi ustali, że jako pierwszy na łuku drogi nie dostosował prędkości 59-letni kierujący samochodem marki Renault. Mieszkaniec województwa łódzkiego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Po chwili w tym samym miejscu kierujący samochodem ciężarowym scania, na widok uszkodzonego samochodu marki Renault gwałtownie zahamował. Spowodowało to również utratę panowania nad pojazdem i zjazdem do przydrożnego rowu. Natomiast kilkaset metrów dalej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Mundurowi ustalili, że najprawdopodobniej 56-letni kierujący audi na łuku drogi, również w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w samochód marki Fiat.

 

Bytowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Musimy pamiętać, że jezdnia może być przymrożona i śliska, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i możemy mieć problemy z hamowaniem. Pamiętajmy o zmiennych warunkach zimowych, które wpływają na różny stan nawierzchni drogi w zagłębieniach, na łukach drogi i miejscach zacienionych.

 

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.