Wojewódzka inauguracja projektu

Wojewódzka inauguracja Projektu Edukacyjnego „Uczę Się Bezpieczeństwa”

 

Pomorscy policjanci wzięli dziś udział w wojewódzkiej inauguracji projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, które odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 5 w Kartuzach podczas uroczystości ślubowania na pierwszoklasistę. W spotkaniu uczestniczył insp. Krzystof Kozelan I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, który przekazał uczniom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa i opowiedział o realizacji projektu „Uczę się bezpieczeństwa”.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan zainaugurował wojewódzki projekt pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Rangę temu wydarzeniu nadali zaproszeni goście: Stanisław Lamczyk – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuz, Henryka Wolska – Pełnomocnik Burmistrza do spraw Uzależnień oraz insp. Tadeusz Trybuś Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach.

Każdy z gości wskazał, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem i należy dołożyć wszelkich starań, aby je zapewnić. Pomysłodawcami projektu „Uczę się bezpieczeństwa” są policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku, program dedykowany jest najmłodszym uczniom szkół podstawowych. W pierwszej odsłonie, ma celu promowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły. W związku z tym prowadzone będą prelekcje w szkołach w przedmiotowym zakresie.

Dzięki współpracy i wsparciu Fundacji Lotos dla każdego dziecka zagwarantowano upominki w postaci elementów odblaskowych. Dla uczestników przygotowano dodatkowe atrakcje w postaci stanowiska prewencyjnego i pokazu radiowozów zorganizowanych przez policjantów Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku i KPP w Kartuzach. Ogromnym zainteresowaniem małych milusińskich cieszył się słoń „POPO” – maskotka pomorskiej policji, który budził radość każdego dziecka i sprawiał, że na twarzach pojawiał się uśmiech.