2015-03-05
GDAŃSK,
Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali 20-letniego rowerzystę, który w wydychanym powietrzu miał ponad 0,3 promila alkoholu. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu mężczyzna usłyszał dziś zarzut. Dodatkowo na 20-latka nałożono mandat karny za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny albo kara aresztu do 14 dni.


 2015-03-05
SŁUPSK,
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22 - latkowi ze Słupska, zatrzymanemu wczoraj za kradzież odzieży w miejscowym hipermarkecie. Wartość skradzionych rzeczy opiewa na kwotę blisko 700 złotych. Teraz policjanci ustalać będą czy mężczyzna miał związek z innymi podobnymi przestępstwami.


 2015-03-05
KOŚCIERZYNA,
Policjanci z Kościerzyny zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. 23-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione i grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2015-03-05
MALBORK,
Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w środę na drodze krajowej nr 55 w Malborku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Passat potrąciła 41-letnią kobietę, która przechodziła poza przejściem dla pieszych. Ranna kobieta została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-05
MALBORK,
Dzisiaj policjanci rozpoczęli kolejny cykl szkoleniowy z zakresu taktyk i technik interwencji. Zajęcia, które obejmują miesięczny cykl szkoleniowy przyczyniają się do rozwijania sprawności fizycznej funkcjonariuszy oraz umiejętności współpracy w zespole. Zdobyte doświadczenie jest niezbędne w trakcie codziennej służby.


 2015-03-05
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Kryminalni z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 43-letniego gdańszczanina, który w styczniu br. dokonał rozboju. Do zdarzenia doszło na terenie Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna z bronią w ręku wszedł do sklepu i zażądał wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Sprawca ukradł ponad 6 tys. i wybiegając ze sklepu zabrał kilka butelek wódki oraz należącą do ekspedientki skórzaną torbę. Sąd rejonowy na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego gdańszczanina. Za rozbój oraz nielegalne podsiadanie broni grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-05
KARTUZY,
Wczoraj w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej "Kaszuby" w Kartuzach, dzielnicowy z Kartuz przyjmował interesantów. Dyżur policjanta ma usprawnić kontakt mieszkańców z kartuską policją oraz umożliwić im łatwiejsze zgłaszanie uwag i problemów związanych z bezpieczeństwem.


 2015-03-05
CZŁUCHÓW,
Wczoraj człuchowscy policjanci razem ze strażnikami gminnymi odwiedzili Szkołę Podstawową w Wierzchowie. Funkcjonariusze instruowali dzieci jak postępować z groźnym psem, rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze i podczas zabawy w domu. Na koniec policyjny przewodnik zademonstrował tresurę oraz umiejętności psa służbowego.


 2015-03-05
GDAŃSK,
Ponad pół promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu 48-letni kursant, który wczoraj po południu przyszedł zdawać egzamin na prawo jazdy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku. Po tym jak egzaminator wyczuł zapach alkoholu, egzamin został przerwany, a na miejsce wezwano policję. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-05
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w Kowalach. 41-latka kierująca fordem focus jadąc ulicą Zeusa uderzyła w pieszego przebiegającego przez przejście dla pieszych, przy nadawanym czerwonym świetle. 30-letni pieszy trafił do szpitala. Kierująca i ranny mężczyzna byli trzeźwi. Kontrola wykazała, że kierująca nie miała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.


 2015-03-05
LĘBORK,
W czwartek na terenie lęborskiej komendy policji odbyło się szkolenie psów służbowych lęborskiej i wejherowskiej Policji oraz Straży Granicznej w Łeby. Szkolenie prowadził wykwalifikowany instruktor ze Słupska i miało one na celu sprawdzenie zachowań mundurowych czworonogów w trakcie zadań związanych z zatrzymaniem niebezpiecznych przestępców.


 2015-03-05
LĘBORK,
Policjantka z Lęborka spotkała się z uczniami szkoły w Maszewie, gdzie przeprowadziła pogadankę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach cyklicznych wizyt policjantów, w szkołach i spotkań na temat bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w Internecie.


 2015-03-05
WEJHEROWO,
Każdego dnia policjanci z ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Wczoraj mundurowi na terenie Gminy Szemud zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 26-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Ponadto podczas wczorajszej służby funkcjonariusze ujawnili aż 69 wykroczeń popełnionych przez innych uczestników ruchu, w tym aż 11 z nich popełniły osoby piesze.


 2015-03-05
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich zatrzymali poszukiwanego od kilku tygodni 44-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez gdański sąd do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów oraz do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Poszukiwany trafił do aresztu.


 2015-03-05
STAROGARD GDAŃSKI,
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia. Do zdarzenia doszło na początku listopada ubiegłego roku. Sprawcy włamali się do metalowej klatki i ukradli 5 butli z gazem o łącznej wartości 800 zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz usłyszą zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.


 2015-03-05
CZŁUCHÓW,
Policjanci z Człuchowa wczoraj po 22.00 zostali wezwani do zdarzenia drogowego na trasie Przechlewo - Rzeczenica, gdzie samochód osobowy wjechał przodem do rowu, a tył pojazdu pozostał na jezdni stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali podejrzanego o kierowanie pojazdem mężczyznę. Okazało się, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.


 2015-03-05
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim oraz policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich minionej nocy zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, bez wymaganych uprawnień do kierowania. Mężczyźni w wieku od 31 do 42 lat mieli od 0,70 do prawie 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-05
GDYNIA,
Dwóch mieszkańców Gdyni w wieku 18 i 19 lat usłyszało zarzuty dotyczące udzielania i sprzedaży środków odurzających innym osobom. Na ich trop wpadli kryminalni z gdyńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. 18 - latek odpowie za czerpanie korzyści ze sprzedaży marihuany, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku 19 - latka, który udzielał narkotyków górna granica kary wynosi 5 lat więzienia.


 2015-03-05
BYTÓW,
Bytowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Mundurowi w pojeździe, w którym siedzieli mężczyźni znaleźli siedem woreczków z suszem roślinnym. Dodatkowo w komendzie okazało się, że jeden z zatrzymanych miał narkotyki schowane również w bieliźnie. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to marihuana. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli już zarzuty.


 2015-03-05
KARTUZY,
Policjanci z Kartuz otrzymali Taser z kamerą rejestrującą obraz i dźwięk. Nowe policyjne Tasery porażą napastnika strzałem o sile 50 tysięcy wolt, wystrzelą znaczniki i nagrają całe zajście. To nowe inteligentne urządzenie, które ma być alternatywa dla broni palnej.


 2015-03-04
KWP GDAŃSK,
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę w wieku 27 lat, podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymani to mieszkaniec Gdyni. W trakcie przeszukań kryminalni zabezpieczyli 38 krzaków marihuany i 838 gramów gotowego narkotyku. Za tego typu przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-04
KOŚCIERZYNA,
Policjanci z Kościerzyny, zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który kilka razy ze sklepów na terenie Kościerzyny przy pomocy podrobionych zaświadczeń o zatrudnieniu, wyłudził kredyt na zakup laptopa, telewizora oraz usługę telekomunikacyjną. 62-latkowi grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-04
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych, którzy mają odbyć kary pozbawienia wolności. Dwóch z nich było poszukiwanych listami gończymi. Wszyscy trafili już za kraty więziennych celi, gdzie odbędą swoje kary.


 2015-03-04
WEJHEROWO,
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. W trakcie rozmowy, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że był nietrzeźwy. Dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że posiadał on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-03-04
SŁUPSK,
Wczoraj po południu policjanci z Główczyc zatrzymali sprawcę włamania do mieszkania oraz kradzieży roweru i elektronarzędzi. Straty pokrzywdzeni wycenili na 3 tysiące złotych. Kryminalni odzyskali już część skradzionych przedmiotów. Zatrzymany 21-latek zaraz po włamaniu sprzedał je paserowi.


 2015-03-04
KWP GDAŃSK,
02 marca o godz. 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie organizacyjne przygotowujące do II pomorskiego Przystanku PaT na Pomorzu. W spotkaniu poza Wicemarszałkiem Krzysztofem Trawickim, Panią Pomorską Kurator Oświaty Elżbietą Wasilenko brali udział przedstawiciele Policji, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz władz miasta Sztum. Przedsięwzięcie planowane jest na 10-12 kwietnia 2015 roku. To akcja profilaktyczna, w której udział weźmie około 400 młodych ludzi wraz z opiekunami. Uczestniczyć będą w kilkunastu warsztatach tematycznych na terenie Sztumu. I pomorski przystanek Pat odbył się w 2013 roku w Kolbudach.


 2015-03-04
KWP GDAŃSK,
Wykorzystanie drogi w sposób szczególny, bezpieczeństwo imprez masowych oraz konstytucyjna wolność do pokojowego gromadzenia się, to tematy środowego spotkania organizowanego przez Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku.


 2015-03-04
GDYNIA,
Policjanci z gdyńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że zgłoszona w grudniu ubiegłego roku kradzież BMW nigdy nie miała miejsca. Kryminalni pracujący nad tą sprawą wyjaśnili, że małżeństwo mieszkańców Gdyni zmyśliło okoliczności kradzieży swojego auta. Fikcyjne przestępstwo małżonkowie zgłosili w komisariacie Policji, licząc na odszkodowanie za utracony pojazd. Teraz ich losem zajmie się prokuratura, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-04
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim patrolujący rejon gminy Suchy Dąb zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki alfa romeo. 34-latek kierował samochodem wbrew obowiązującym zakazom sądowym do 2016 i 2018 roku. Kontrola wykazała, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie orzeczonego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-04
WEJHEROWO,
Wczoraj rano dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Bieszkowicach). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca opla zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z kierowcą forda. Trzy osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-04
TCZEW,
Kryminalni z Tczewa wczoraj zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o zbicie szyby w mercedesie, do której doszło 25 lutego br. w miejscowości Dąbrówka. Dzisiaj zatrzymany usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-04
WEJHEROWO,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca oplem najprawdopodobniej wyjechała z drogi podporządkowanej na ul. Przemysłową, którą jechał kierowca hyundai i doszło do zderzenia. 26-latka została przetransportowana do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-03
CZŁUCHÓW,
Wczoraj tuż po godzinie 13.00 policyjny radiowóz z Człuchowa mijając się na wąskiej wiejskiej drodze z osobową astrą zatrzymał się, aby przepuścić jadący z naprzeciwka samochód. Kierowca opla dodał gazu, bokiem pojazdu otarł się o radiowóz i uciekł w kierunku pobliskiej wsi. Policjanci natychmiast zawrócili i podjęli pościg. Zatrzymali uciekającego kierowcę na jego posesji. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-03
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
29 – latka podejrzewanego o włamanie do sklepu spożywczego zatrzymali mundurowi w minioną niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim. W pobliskich zaroślach funkcjonariusze znaleźli 12 opakowań mrożonek zabranych ze sklepowych lodówek. Za włamanie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności, a za dokonane w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.


 2015-03-03
KOŚCIERZYNA,
Policjanci z Kościerzyny otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży pokrywy żeliwnej oraz dwóch metalowych pierścieni od studzienek kanalizacyjnych o wartości 700 zł. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Niebawem 34- latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.


 2015-03-03
SZTUM,
Dwaj mieszkańcy powiatu sztumskiego odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w weekend w Gościszewie. U kierującego golfem alkomat wykazał blisko promil alkoholu. Zatrzymani usłyszą zarzuty. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-03
CHOJNICE,
W ramach porozumienia zawartego pomiędzy komendą policji w Chojnicach a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 funkcjonariusze spotykają się z uczniami klas o profilu policyjnym i przekazują im wiedzę na temat służby. Podczas zajęć młodzież przyswaja teorię oraz uczestniczy w zajęciach praktycznych. Ostatnio odbyły się ćwiczenia z technik i taktyk interwencji policyjnych.


 2015-03-03
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic włączyli się w obchodzony od kilku lat Dzień Bezpiecznego Internetu. Spotkali się z gimnazjalistami, aby zwrócić uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać korzystając z sieci. Przypomnieli też młodym ludziom, na czym polega zjawisko cyberprzemocy i jak się przed nim chronić.


 2015-03-03
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali pracownika firmy handlowo - usługowej, który przywłaszczył powierzone mu pieniądze w kwocie 4200 złotych. Kierowca pobrał pieniądze od klientów za dostarczony towar i nie rozliczył się z księgową. Za przywłaszczenie powierzonej rzeczy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-03
KARTUZY,
Zarzut kradzieży pieniędzy przedstawili policjanci 20-latkowi z Wejherowa. W styczniu br. podczas dyskoteki w jednym z lokali mężczyzna okradł innego z uczestników imprezy zabierając mu 600 zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-03
LĘBORK,
W niedziele policjanci z lęborskiej policji zabezpieczali miejsce potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ręki. Kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Na miejscu, przez kilka godzin policjanci z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i sporządzali dokumentację, która trafi do sądu. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawiania wolności.


 2015-03-03
LĘBORK,
Policjanci z Lęborka kilka godzin zabezpieczali miejsce śmiertelnego potrącenia kobiety do jakiego doszło wieczorem w Nowej Wsi Lęborskiej. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz wykonali oględziny. Prowadzone śledztwo wyjaśni okoliczności tragedii.


 2015-03-03
SŁUPSK ,
Policjanci z Komisariatu II w Słupsku, w pościgu zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Słupszczanin uciekając przed mundurowymi odrzucił worek foliowy z zawartością 61 porcji marihuany. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-03
TCZEW,
Tczewscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w minioną sobotę na terenie jednego ze sklepów odzieżowych w tym mieście ukradł bluzę, a następnie aby jej nie stracić pobił pracownika ochrony. 29-latek został zatrzymany. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-03
KOŚCIERZYNA,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie we współpracy z MOPS, PCPR, rzecznikiem praw konsumenta, komornikiem, adwokatem, sądem, prokuraturami oraz organizacjami pozarządowymi w dniach 23-27 lutego 2015 roku uczestniczyli w "Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". W tym terminie każdy zainteresowany mógł zgłosić się po poradę. Wyznaczeni policjanci pełnili dyżury, które zapewniły profesjonalną obsługę wszystkim zwracającym się o pomoc.


 2015-03-03
STAROGARD GDAŃSKI,
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca volkswagena, którego zatrzymali policjanci ze Skórcza. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec Kociewia niebawem po raz kolejny stanie przed sądem gdzie odpowie za niedostosowanie się do wyroku sądu i jazdę w stanie nietrzeźwym.


 2015-03-03
BYTÓW,
W lutym br. policjanci otrzymali informację o uszkodzeniu szyb w drzwiach wejściowych i oknie jednego z domów rodzinnych na terenie Bytowa. W trakcie przeprowadzonych przez policjantów oględzin okazało się, że wandal spowodował zniszczenia strzelając najprawdopodobniej z pistoletu pneumatycznego. Kryminalni pracując nad tą sprawą wpadli na trop sprawcy. 17 – letni mieszkaniec Bytowa został zatrzymany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-03-02
MALBORK,
Policjanci z Malborka sporządzili wniosek do sądu wobec kierowcy, który popełnił wykroczenia drogowe. 22-letni mężczyzna min. nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, nie posiadał dowodu rejestracyjnego od pojazdu i obowiązkowego ubezpieczenia.


 2015-03-02
MALBORK,
Policjanci zatrzymali na drogach powiatu malborskiego trzech kierujących po alkoholu. Wśród zatrzymanych był kierowca samochodu osobowego i dwóch rowerzystów. Wszyscy kierowcy za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.


 2015-03-02
MALBORK,
Przez cały piątek trwała policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki", podczas której mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Działania skierowane były przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadali za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Punkty kontrolne znajdowały się na terenie całego powiatu malborskiego. Kontroli poddanych zostało 789 kierowców. Policjanci zatrzymali jednego kierującego pod wpływem alkoholu.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2015 r.