Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli ponad 100 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 62-letniego mieszkańca gminy Ustka. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgnąć prawie 80 tysięcy złotych. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Data publikacji:2016-08-30 SŁUPSK   


Policjanci z komisariatu w Czersku podczas prowadzonej akcji zabezpieczyli ponad 30 kilogramów krajanki i suszu tytoniowego, wagę oraz maszynki do mielenia tytoniu. Ten nielegalny towar przechowywał w mieszkaniu 52-letni mieszkaniec gminy Czersk. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wstępnie zostały oszacowane na kwotę około 20 tysięcy złotych.

Data publikacji:2016-08-30 CHOJNICE   


W ubiegłą niedzielę o godzinie 20.30 policjanci zostali wezwani na interwencję w gminie Czarne gdzie na polu paliły się stogi słomy. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, od strażaków dowiedzieli się, że ktoś prawdopodobnie podpalił słomę. Mundurowi sprawdzili teren w pobliżu pola i zauważyli, jak z krzaków wychodzi mężczyzna i ucieka w stronę pobliskiej wsi. Policjanci bardzo szybko go zatrzymali, okazało się, że to on podpalił stogi ze słomą. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-30 CZŁUCHÓW   


Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku 22-letniego mężczyznę, który wybił szyby w kiosku i uszkodził sześć przęseł betonowego ogrodzenia. Sprawca twierdził, że w ten sposób chciał odreagować kłótnię ze swoją dziewczyną. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia. Sąd może zastosować wobec mężczyzny obowiązek pokrycia kosztów naprawy wyrządzonych szkód.

Data publikacji:2016-08-30 GDAŃSK   


O kradzież instalacji elektrycznej i narzędzi budowlanych podejrzani są trzej 20-letni słupszczanie. Sprawców, którzy po kradzieży uciekali z terenu placu budowy zatrzymał będący w pobliżu patrol policji z Komisariatu I w Słupsku. 20-latkowie zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Data publikacji:2016-08-30 SŁUPSK   


Policjanci z Przymorza zatrzymali w pościgu 25-letniego mężczyznę, który zaatakował taksówkarza. Sprawca wybił w taksówce szybę, uszkodził listwę progową oraz wgniótł karoserię. Zrobił to dlatego bo taksówkarz nie chciał odwieźć pewnej kobiety, gdyż miał już zamówiony kurs. 25-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Data publikacji:2016-08-30 GDAŃSK   


W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” policjanci spotykają się z dziećmi przebywającymi na obozach, koloniach i półkoloniach na terenie powiatu malborskiego. W piątek funkcjonariuszy w komendzie odwiedziła grupa chłopców przebywających na obozie sportowym w Malborku. Podczas wycieczki mieli okazję zwiedzić jednostkę, spotkać się z komendantem i dyżurnym, oraz zobaczyć sprzęt jakim dysponuje malborska policja. Spotkanie było doskonałą okazją, aby policjantka przypomniała o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Data publikacji:2016-08-30 MALBORK   


Policjanci z Kwidzyna zatrzymali pijanego kierowcę, który w piątek wieczorem na ul. Żeromskiego wjechał na chodnik i potrącił 17-latka. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i był pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze teraz dokładnie zbadają okoliczności zdarzenia. Zatrzymanemu za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-29 KWIDZYN   


Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Malborka pod nadzorem komendy wojewódzkiej w Gdańsku oraz z udziałem funkcjonariuszy straży granicznej w Elblągu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania ich mieszkań i wynajmowanych przez nich pomieszczeń, które znajdowały się na terenie Malborka i powiatu elbląskiego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,8 kilograma narkotyków. Podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Data publikacji:2016-08-29 MALBORK   


W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji Nowym Dworze Gdańskim zakończyli akcję prowadzoną przez nowodworskich mundurowych. Dzielnicowy w ramach akcji ,,Policja dzieciom” wręczył najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Nowy Dwór Gdański przybory dydaktyczne.

Data publikacji:2016-08-29 NOWY DWÓR GDAŃSKI   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie ramach kampanii „Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa” organizowanym przez kościerski MOPS. Funkcjonariusze podczas spotkania prezentowali sprzęt policyjny oraz organizowali konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży.

Data publikacji:2016-08-29 KOŚCIERZYNA   


Policjanci z kościerskiej komendy odwiedzili dzieci, które wypoczywają na obozie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Podczas spotkania z najmłodszymi i młodzieżą funkcjonariusze opowiadali m.in. o bezpiecznych formach wypoczynku nad wodą oraz zagrożeniach, jakie mogą zdarzyć się w czasie wakacji. Na zakończenie dzieci mogły wsiąść do radiowozu i obejrzeć sprzęt policyjny.

Data publikacji:2016-08-29 KOŚCIERZYNA   


Kartuscy policjanci zakończyli dzisiaj działania „Bezpieczny weekend”, które trwały od ubiegłego piątku, a ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z uroków ostatniego weekendu wakacji. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 osobom, które po alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Zatrzymani poniosą teraz odpowiedzialność karną. Ponadto policjanci kontrolowali miejsca wypoczynku i kąpieliska.

Data publikacji:2016-08-29 KARTUZY    


Kaplica policyjna znajdująca się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku została poświęcona 26 lat temu. Od tego czasu działa duszpasterstwo posługujące policjantom i ich rodzinom. Wczorajszą rocznicową Mszę św. koncelebrował Biskup Pomocniczy Gdański – ks. Wiesław Szlachetka.  Po nabożeństwie odbył się festyn rodzinny z grochówką dla wszystkich chętnych.

Data publikacji:2016-08-29 KWP GDAŃSK   


W czwartek po 28 latach służby w Policji, przestał sprawować obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach insp. Krzysztof Pestka. Na uroczystym pożegnaniu policjanci i pracownicy cywilni złożyli podziękowania za wspólną służbę i pracę.

Data publikacji:2016-08-26 CHOJNICE   


Policjanci z Sopotu w ciągu dwóch dni zatrzymali i postawili zarzuty kradzieży dwóm mężczyznom, którzy okradali śpiących na plaży turystów. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-26 SOPOT   


Policjanci interweniowali na osiedlu domków jednorodzinnych w jednej z miejscowości w gminie Chojnice, gdzie 37-letni mężczyzna wszedł do domu przez niezabezpieczone okno do mieszkania starszego małżeństwa. W trakcie całego zajścia był bardzo agresywny ubliżał kobiecie, groził jej pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli działania i w krótkim czasie zatrzymali agresora. Za naruszenie miru, groźby karalne oraz zniszczenie dokumentu grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-26 CHOJNICE   


Już po raz kolejny policjanci na terenie całego województwa pomorskiego prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Wypoczynek na Pomorzu”. Od rana funkcjonariusze kontrolują akweny wodne oraz patrolują miejsca wypoczynku mieszkańców oraz turystów przebywających na terenie powiatu malborskiego. W działaniach profilaktyczno-kontrolnych uczestniczą również policjanci ruchu drogowego, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się podróżujących.

Data publikacji:2016-08-26 MALBORK   


Policjanci z Kwidzyna pracowali wczoraj na miejscu wypadku, do którego doszło na terenie jednej z firm przy ul. Toruńskiej w Kwidzynie. 17-letni mieszkaniec miasta podczas wykonywania prac dekarskich, spadł z dachu. Nastolatek ze złamaniami i urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

Data publikacji:2016-08-26 KWIDZYN   


Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku potrzebowali tylko czterech godzin, aby odnaleźć skradzione samochody firmy, która zajmuje się przewozem osób niepełnosprawnych. Sprawcy ukradli m.in. trzy auta, defibrylator, podjazdy oraz pasy do mocowania wózków inwalidzkich i wiele innych rzeczy. Policjanci odzyskali wszystkie samochody i sprzęt oraz zatrzymali czterech podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Data publikacji:2016-08-26 GDAŃSK   


Dzisiaj rano kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę widocznego na nagraniu z monitoringu, które policjanci udostępnili wczoraj w związku z rozbojem. 39-letni mężczyzna ukrywał się w małej miejscowości w pobliżu Gdańska. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom Policji mężczyzna został zatrzymany. Sprawcy za napad na kobietę, a grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Data publikacji:2016-08-25 GDAŃSK    


Kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli mieszkańcowi Kwidzyna portfel z kartami płatniczymi, pieniędzmi i dokumentami. Złodzieje następnie płacili w kilku sklepach za zakupy kradzionymi kartami. Wczoraj śledczy z przesłuchali sprawców i postawili im zarzuty. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-25 KWIDZYN   


Policjanci z Kwidzyna zatrzymali 33-latka, który na parkingu przed dyskoteką, kuflem od piwa uszkodził dwa samochody. Tym samym wyrządził straty na ok. 3 tys. złotych. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-25 KWIDZYN    


Wczoraj dyżurny policji został powiadomiony o zaginięciu 15-latki z powiatu wejherowskiego. Następnie policjanci otrzymali informację o zaginięciu 17-latki. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Mundurowi sprawdzili dworce PKP, PKS, szpitale. Obie dziewczyny zostały odnalezione dzisiejszej nocy na terenie Gminy Gniewino. Zostały przekazane pod opiekę rodziców. O ich zaginięciu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.

Data publikacji:2016-08-25 WEJHEROWO   


Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali 37-letniego kuriera, który pobierał pieniądze za doręczone przesyłki a po powrocie do bazy nie rozliczył się z dyspozytorem. Pieniądze w kwocie około 5 tys. złotych trafiły do kieszeni kuriera. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-25 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą ustalili kolejną osobę w związku z prowadzoną sprawą wyłudzeń kredytów bankowych. Sprawcą jest 43-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który chcąc wyłudzić pożyczkę w wysokości prawie 30 tysięcy złotych, złożył fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Mężczyzna został już przesłuchany i w związku z oszustwem grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-25 SŁUPSK    


Dzisiaj I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan uroczyście podziękował za wieloletnią służbę Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie - mł.insp. Krzysztofowi  Bielskiemu. Jednocześnie powierzono obowiązki na tym stanowisku - podinsp. Mariuszowi Cybulskiemu dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Prewencji KPP w Tczewie.

Data publikacji:2016-08-25 KWP GDAŃSK   


Policjanci ze Śródmieścia prowadzą czynności w sprawie rozboju, do którego doszło dzisiaj rano. Sprawca zaatakował kobietę idącą ul. Świętojańską w Gdańsku, następnie zabrał pokrzywdzonej torebkę i uciekł. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.

Data publikacji:2016-08-24 GDAŃSK   


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli 15kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 60-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 10 tysięcy złotych. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Data publikacji:2016-08-24 SŁUPSK   


Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w kilku punktach handlowych na terenie Łeby ponad 800 sztuk odzieży, galanterii oraz perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępnie szacowane straty, na jakie zostały narażone poszkodowane firmy znacznie przekraczają kwotę 120 000 zł. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Data publikacji:2016-08-24 LĘBORK   


Wczoraj drużyna chojnickich policjantów zdobyła pierwsze miejsce w Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Parku Narodowego ”Bory Tucholskie”, które zostały zorganizowany z okazji 20–lecia powstania Parku. O trofeum walczyło 7 drużyn. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się nie tylko celnym okiem, ale i szybkością, ponieważ o końcowej lokacie decydowała zarówno ilość zdobytych punktów jak i czas, w jakim zawodnik wykonał strzelanie.

Data publikacji:2016-08-24 CHOJNICE   


Lęborscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu pożaru, do jakiego doszło wczoraj nad ranem w pobliżu centrum miasta, gdzie ogniem zajął się budynek zamieszkiwany przez kilka rodzin. Mundurowi wspólnie ze strażą pożarną ewakuowali ponad 20 osób. Jedna z nich z poparzeniami przetransportowana została do szpitala. Obecnie na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności powstania pożaru.

Data publikacji:2016-08-23 LĘBORK   


W miniony piątek Puccy Wodniacy wspólnie z m.in. żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, komandosami Jednostki Wojskowej Grom, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, funkcjonariuszami straży granicznej i Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczali rejon zatoki Puckiej na wysokości półwyspu gdzie odbyły się wojskowe skoki spadochronowe do wody. Zabezpieczenie przebiegło sprawnie i nie odnotowano żadnych incydentów.

Data publikacji:2016-08-23 PUCK   


Policjanci z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 38-latka do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli prawie 240 gram marihuany i prawie 50 gram amfetaminy. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego już niebawem zostanie przesłuchany przez policjantów i niewykluczone że usłyszy zarzuty dotyczące posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Data publikacji:2016-08-23 WEJHEROWO   


20 sierpnia na Autodromie Pomorze w Pszczółkach odbyła się 11. edycja Moto Safety Day, która dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej. Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zorganizowali specjalną strefę edukacyjną, gdzie promowali bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Data publikacji:2016-08-22 KWP GDAŃSK   


Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali 29-latka, który poruszał się mercedesem w terenie zabudowanym z prędkością 158 km/h. Dodatkowo okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 0,7 promila. Kierowca stracił już swoje prawo jazdy i w najbliższym czasie odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Data publikacji:2016-08-22 STAROGARD GDAŃSKI   


W weekend gdańscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzynaście osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Wśród zatrzymanych osób byli dwaj kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali kolizje i uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze udaremnili też dalszą jazdę kierującemu oplem, który był pod wpływem środka odurzającego. Podczas kontroli drogowych wpadł też jeden poszukiwany i dwaj mężczyźni, z których jeden miał zakaz prowadzenia pojazdów a drugi - cofnięte uprawnienia do kierowania.

Data publikacji:2016-08-22 GDAŃSK   


Kryminalni z Kwidzyna zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich ukradł telefon komórkowy warty 700 złotych, a drugi go od niego odkupił. W piątek śledczy przesłuchali 17-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. Za popełnienie tych przestępstw każdemu z nich grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-22 KWIDZYN   


Policjanci z wydziału narkotykowego KMP w Gdańsku na parkingu jednej z galerii handlowych zatrzymali dilera narkotykowego i dwie osoby pomagające mężczyźnie w przestępczym procederze. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli przeszło 0,6 kg marihuany, jednostkę broni, wagi i notatki. Za udział w obrocie znaczą ilością środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-08-22 GDAŃSK    


Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali w pościgu 19-latka, który posiadał przy sobie ponad 800 gramów marihuany. Mężczyzna przenosił narkotyki w siatce i na widok funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki. Mieszkaniec Kociewia trafił do policyjnego aresztu i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków.

Data publikacji:2016-08-22 STAROGARD GDAŃSKI    


Wejherowscy policjanci wczoraj uczestniczyli w festynie „Święto Chleba” na terenie Konwiktu przy parafii św. Leona Wielkiego w Wejherowie. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie w czasie wakacji nad wodą oraz w ruchu drogowym. Omawiana tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Data publikacji:2016-08-22 WEJHEROWO   


Policjanci z Chojnic wyjaśniają okoliczności przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie na szkodę starszych mieszkanek Chojnic . Do drzwi seniorek zapukały osoby podszywające się pod hydraulików lub pracownika MOPS. Właścicielki mieszkań wpuściły nieproszonych gości do środka, oszuści pod pozorem kontroli instalacji wodnej lub przyznania zapomogi okradli seniorki na sumę kilku tysięcy złotych. Ostrzegamy przed działalnością fałszywych hydraulików oraz pracowników socjalnych. Apelujemy o wzmożoną ostrożność w kontaktach z obcymi osobami.

Data publikacji:2016-08-22 CHOJNICE   


Puccy policjanci z ogniwa prewencji na wodzie pomogli turyście z Opola, dryfującemu na zatoce. Złe warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru oraz prądu znoszącego mężczyznę w głąb zatoki i zmęczenie- to wszystko nie sprzyjało bezpiecznemu dotarciu do brzegu. Na szczęście z pomocą przyszli policyjni wodniacy.

Data publikacji:2016-08-22 PUCK   


Policjantów z Ogniwa Wodnego odwiedziły dzieci oraz przedstawiciele z fundacji pomocy wdowom i sierotom po poległych policjantach. Dzieci wraz z opiekunami poznawali pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na wodzie. Funkcjonariusze przekazali gościom wiele niezbędnych porad, dzięki którym wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny.

Data publikacji:2016-08-22 PUCK   


Bytowscy policjanci spotkali się z uczestnikami wypoczynku letniego w Parchowie. Spotkanie odbyło się w budynku parchowskiej szkoły, gdzie wakacje spędzała wraz z polskimi uczniami młodzież z Niemiec. Mundurowi rozmawiali o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy oraz odpowiedzialności prawnej za popełnianie czynów zabronionych.

Data publikacji:2016-08-22 BYTÓW   


W niedzielę, 28 sierpnia, pod przewodnictwem biskupa pomocniczego gdańskiego Wiesława Szlachetki zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w święto patronki Kaplicy Policyjnej - Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski. Rozpocznie się ona o godz. 10.00 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku – Złotej Karczmie.

Data publikacji:2016-08-22 KWP GDAŃSK   


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przestępstwami narkotykowymi. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 17 kilogramów narkotyków. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Data publikacji:2016-08-19 KWP GDAŃSK   


Policjanci z Posterunku Policji w Subkowach zatrzymali 39-latka podejrzewanego o kradzieże z włamaniem. Do zdarzeń doszło w lipcu i sierpniu. Sprawca włamywał się do domów z terenu gminy Subkowy, skąd zabierał biżuterię, sprzęt elektroniczny i pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.

Data publikacji:2016-08-19 TCZEW   


Policjanci z Kwidzyna zatrzymali pijanego 31-latka, który atakował mieszkańców miasta. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym marihuanę. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia. Niebawem odpowie również za popełnione wykroczenie zniszczenia mienia.

Data publikacji:2016-08-19 KWIDZYN   


Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych brali udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego . Szkolenie odbyło się na terenie zatoki puckiej. Policjanci ćwiczyli m.in. skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej.

Data publikacji:2016-08-19 PUCK     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2016 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00