W minioną sobotę o godz. 11.00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się IV Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, integracja środowiska m.in. służb mundurowych oraz urzędów powiatu puckiego. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 120 uczestników oraz około 60 dzieci. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.

Data publikacji:2017-05-22 PUCK   


Działania policjantów z chojnickiego wydziału kryminalnego, którzy zwalczają przestępczość samochodową doprowadziły do odzyskania ciągnika rolniczego o wartości ok. 180 tys. złotych. Mieszkaniec powiatu chojnickiego powiadomił stróżów prawa o kradzieży tego pojazdu pod koniec 2015 roku. W tej sprawie policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa, a dwóm z nich dodatkowo przedstawiono zarzuty fałszowania znaków identyfikacyjnych. Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Data publikacji:2017-05-22 CHOJNICE    


Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali nietrzeźwą parę, która opiekowała się dwumiesięcznym dzieckiem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu, a mężczyzna ponad 2,7 promila. Dziecko zostało umieszczone w pogotowiu rodzinnym. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-05-22 GDAŃSK   


W miniony piątek policjanci z Czarnego zatrzymali dwóch braci podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Mężczyźni zostali zatrzymani po tym jak jeden z nich zaatakował siekierą i ranił w rękę mieszkańca Czarnego. Żona pokrzywdzonego razem z dwoma przypadkowymi przechodniami zabrali siekierę atakującemu mężczyźnie i obu braci przytrzymali do przyjazdu funkcjonariuszy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-05-22 CZŁUCHÓW   


Policjanci z kartuskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które włamały się do jednego z kiosków na terenie Kartuz. Łupem przestępców padły papierosy i tytoń. Straty wyceniono na 4000 zł. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież włamaniem może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-05-22 KARTUZY   


Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny czterech wypadków do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu gdańskiego. Kierowcy wszystkich samochodów byli trzeźwi. 7 osób trafiło do szpitala w tym ciężarna 28-latka. Policjanci apelują o zwiększenie uwagi na drodze.

Data publikacji:2017-05-22 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Policjanci uczestniczyli w festynie „Dzień dobrych uczynków” zorganizowanym przez przedszkolaków ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej w Tczewie, który wpisuje się w ramy programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Podczas tych działań funkcjonariusze wraz z dziećmi na ulicy Zamkowej rozdawali kierowcom lizaki oraz motywowali ich do bezpiecznej jazdy, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a także czynienia dobrych uczynków.

Data publikacji:2017-05-22 TCZEW   


Policjanci z Gdyni Chyloni zatrzymali dwie osoby podejrzewane o usiłowanie rozboju, do którego doszło w Gdyni na początku maja br. Sprawcy zaatakowali mężczyznę na jednej z ulic Chyloni, pobili go i próbowali okraść. Śledczy przedstawili im zarzut usiłowania rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwójki napastników.

Data publikacji:2017-05-22 GDYNIA   


Policjanci z człuchowskiej drogówki uczestniczyli w miniony czwartek i piątek w przeprowadzaniu egzaminów na kartę rowerową dzieci ze Szkoły Sportowej w Człuchowie i Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krajeńskim. Funkcjonariusze sprawdzili umiejętności praktyczne uczniów, przeprowadzili też szkolenie odnośnie bezpieczeństwa na drodze, udzielali fachowych porad i propagowali akcję ”Kręci mnie bezpieczeństwo”. Egzaminy zostały przeprowadzone w Miasteczku Ruchu Drogowego w Czarnem, uczestniczyło w nich łącznie 72 rowerzystów.

Data publikacji:2017-05-22 CZŁUCHÓW   


Wiele atrakcji przygotowali policjanci z Sopotu wiedząc, że odwiedzą ich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie. Dzieci podczas spotkania z policjantami poznały trochę bliżej specyfikę pracy funkcjonariuszy z poszczególnych pionów oglądając ich pomieszczenia służbowe, a chętni zasiedli na chwilę za kierownicą radiowozu i obejrzeli sprzęt. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci otrzymały do komendanta elementy odblaskowe.

Data publikacji:2017-05-22 SOPOT    


Dwaj 12-latkowie, których od wczoraj poszukiwali policjanci zostali odnalezieni na terenie Słupska. Chłopcy są cali i zdrowi. Wkrótce zostaną przekazani rodzicom. Policjanci szczegółowo ustalą wszelkie okoliczności tej sprawy, te informacje przekażą do Sądu rodzinnego.  Serdecznie dziękujemy za medialne publikacje naszego komunikatu wraz z wizerunkiem zaginionych.

Data publikacji:2017-05-21 KWP GDAŃSK   


Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 18-letniej mieszkance gminy Ustka, która będąc pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję, a następnie wjechała w witrynę sklepu. Jak się okazało 18 -latka nie miała uprawnień do kierowania .

Data publikacji:2017-05-19 SŁUPSK   


Dziś w Szkole Podstawowej Numer 24 odbył się finał programu edukacyjno-profilaktycznego „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda”. W trakcie programu w 10 szkołach podstawowych odbyły się zajęcia, których celem było ograniczenie zjawiska przemocy i agresji na terenie szkoły. Patronat honorowy nad programem objął Prezydent Miasta Gdańska i Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Data publikacji:2017-05-19 KWP GDAŃSK   


Wczoraj policjantka z zespołu ds. nieletnich i patologii postawiła zarzut 16-letniemu mieszkańcowi Sopot, który naraził na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 40-letnią kobietę. 16-latek z okna mieszkania, z pistoletu pneumatycznego, strzelał w kierunku osób oraz przejeżdżających aut. Dzisiaj policjanci zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przekażą do Sądu Rodzinnego w Sopocie.

Data publikacji:2017-05-19 SOPOT   


Wczoraj Ośrodku Kultury w Łęgu odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców. W ramach organizowanych spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”, przedstawiciele chojnickiej Policji w trakcie dyskusji poruszyli temat bezpieczeństwa osób starszych oraz przybliżyli mieszkańcom, jaką rolę pełni dzielnicowy, a także zaprezentowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” oraz RSO. Obecni na debacie mieszkańcy mieli również okazję porozmawiać ze swoim dzielnicowym oraz podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w Łęgu.

Data publikacji:2017-05-19 CHOJNICE   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w trakcie weryfikacji zagrożenia ,,kłusownictwa” wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali dwóch mężczyzn 42 i 60 – latka, mieszkańców gminy Nowy Staw. Mężczyźni poławiali ryby przy pomocy narzędzia kaleczącego nie będąc uprawnionymi do rybactwa. Teraz grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet do 2 lata oraz przepadek mienia.

Data publikacji:2017-05-19 NOWY DWÓR GDAŃSKI   


Przez 3 miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu zatrzymany przez lęborską drogówkę do kontroli 42-latek, który na terenie zabudowanym prowadził mercedesa z prędkością 134 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy tego mężczyzny i ukarali go mandatem. Za to wykroczenie 42-latek będzie miał też na swoim koncie 10 punktów karnych.

Data publikacji:2017-05-19 LĘBORK   


Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj podczas kontroli dwóch autokarów, policjanci zatrzymali kierowcom dowody rejestracyjne tych pojazdów. Okazało się, że pojazdy te miały niesprawne układy hamulcowe, ale funkcjonariusze stwierdzili także inne usterki, zagrażające bezpieczeństwu podróżnych.

Data publikacji:2017-05-19 WEJHEROWO   


Wczoraj w lęborskiej komendzie policji odbyły się egzaminy na kartę rowerową. Policjanci oceniali umiejętności przyszłych pełnoprawnych cyklistów, a zaproszony przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w osobie nadkom. Tadeusza Kluziaka - Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, wręczał dzieciom upragnione karty rowerowe. To wydarzenie wpisuje się w ogólnopolską akcję profilaktyczną „Kręci mnie bezpieczeństwo”, ukierunkowaną na bezpieczeństwo rowerzystów.

Data publikacji:2017-05-19 LĘBORK   


Sztumscy policjanci, wczoraj, na strzelnicy w starogardzkiej komendzie szkolili swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią palną. Strzelanie odbyło się w ramach zaplanowanych ćwiczeń podnoszących kwalifikacje zawodowe policjantów.

Data publikacji:2017-05-19 SZTUM   


Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku policjanci przeprowadzili debatę społeczną skierowaną do rodziców uczniów i grona pedagogicznego szkół z lęborskiego powiatu. To wydarzenie było kontynuacją cyklu spotkań pod tytułem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tym razem debata poświęcona została zagadnieniom związanym z cyberzagrożeniami, aplikacją „Moja Komenda” oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Data publikacji:2017-05-19 LĘBORK   


Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 20 – latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli przeszło 100 gramów marihuany, kilkadziesiąt gramów kokainy i amfetaminy oraz 40 sadzonek konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Data publikacji:2017-05-19 GDYNIA   


Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na jednej z pruszczańskich ulic. 38-letni kierowca skutera najechał na tył volkswagena craftera i przewrócił się na jezdnię. Kierowca skutera trafił do szpitala, był nietrzeźwy miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca volkswagena nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.

Data publikacji:2017-05-19 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Gdańsku zorganizowało eliminacje na szczeblu wojewódzkim V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, nadzorowanych przez Szkołę Policji w Słupsku.

Data publikacji:2017-05-19 KWP GDAŃSK   


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Sprawcy wtargnęli w nocy do jednego z budynków w gminie Skarszewy, zaatakowali śpiącego właściciela posesji i obrabowali jego dom. Napastnicy skrępowali napadniętego mężczyznę i uciekli ze skradzionym łupem. Jeszcze tej samej nocy sprawcy tego przestępstwa trafili do policyjnego aresztu, a mundurowi odzyskali przedmioty utracone w wyniku tego rozboju.

Data publikacji:2017-05-18 STAROGARD GDAŃSKI   


Jak co roku w związku ze zbliżającym się okresem wypoczynku letniego i wzrostem zainteresowania kontrolami autokarów przewożących dzieci i młodzież na różnego rodzaju wycieczki, gdańska policja wyszła z inicjatywą zorganizowania stałego punktu kontroli autokarów przewożących dzieci.

Data publikacji:2017-05-18 GDAŃSK   


Policjantów z Referatu Wodnego odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Suchym Dębie. Uczniowie mieli okazję poznać pracę policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo m.in. plażowiczów, osób korzystających ze sprzętów wodnych i jednostek pływających. Funkcjonariusze przekazali dzieciom wiele niezbędnych porad, dzięki którym wypoczynek nad wodą będzie dla nich bezpieczny.

Data publikacji:2017-05-18 GDAŃSK   


Wywiadowcy z komendy miejskiej trzech gdańszczan, przy których znaleźli narkotyki. 20-latek na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków, a 17-latek i 18-latek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Wobec sprawców zastosowano areszty tymczasowe na trzy miesiące i dozór Policji.

Data publikacji:2017-05-18 GDAŃSK   


Mundurowi w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” aktywnie wspierają młodzież ze Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku. Uczniowie szkoły biorą również udział w ogólnopolskim programie ,, Rowerowy Maj”. Po spotkaniach profilaktycznych, teraz funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

Data publikacji:2017-05-18 PUCK    


Policjanci z chojnickiej komendy powiatowej uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym pracy zagranicą oraz zagrożeń związanych z handlem ludźmi. Szkolenie z udziałem przedstawicieli miejscowych szkół oraz Powiatowego Urzędu Pracy było dobrą okazją do promocji zawodu policjanta.

Data publikacji:2017-05-18 CHOJNICE   


Tczewscy kryminalni ustalili, że 33-latek, który usłyszał zarzuty między innymi za kradzież katalizatorów dodatkowo ma związek z kradzieżą citroena C4 oraz usunięciem jego numerów identyfikacyjnych. Śledczy przesłuchali już 33-latka w charakterze osoby podejrzanej. Mężczyzna przyznał się mundurowym do tych przestępstw. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna wkrótce trafi na trzy miesiące do aresztu.

Data publikacji:2017-05-18 TCZEW   


Policjanci z Wejherowa w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo" spotkali się z uczniami w Zespole Szkół nr 3. W czasie wizyty funkcjonariusze rozmawiali na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Mundurowi omówili odpowiedzialność prawną nieletnich oraz konsekwencje uzależnienia.

Data publikacji:2017-05-18 WEJHEROWO   


W tym tygodniu policjant z czerskiego komisariatu w ramach realizowanych działań związanych z profilaktyką społeczną prowadzi spotkania w klasach IV-VI w Szkole Podstawowej w Rytlu pod hasłem” DECYZJA”. Rozmawia on z uczniami o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy i innych łatwo dostępnych używek oraz o odpowiedzialności nieletnich za wykroczenia i przestępstwa.

Data publikacji:2017-05-18 CHOJNICE   


Policjanci z Sopotu poszukują sprawców rozboju. Mężczyźni, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, przy al. Niepodległości, napadli na starszego mieszkańca Sopotu. Napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności przewrócili pokrzywdzonego na ziemię i kopali po całym ciele, a następnie próbowali go okraść. Każdy kto rozpoznaje sprawców tego przestępstwa, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Data publikacji:2017-05-17 SOPOT   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zatrzymali po pościgu 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże katalizatorów, do których dochodziło w ciągu ostatnich miesięcy. Mężczyzna w samochodzie miał narkotyki. Okazało się również, że zatrzymany ma obowiązujący zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli kolejne środki odurzające. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-05-17 TCZEW   


Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie przedstawili zarzut znęcania się nad psem 20-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mundurowi interweniowali w tej sprawie w miniony piątek, po tym jak zostali poinformowani przez pracowników Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie o porzuceniu i śladach na ciele czworonoga wskazujących na znęcanie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-05-17 TCZEW   


W powiecie chojnickim dzielnicowi oraz policjanci biorący udział w debatach i spotkaniach z mieszkańcami lokalnej społeczności zachęcają do bezpłatnego instalowania w swoich telefonach komórkowych bądź tabletach Regionalnego Systemu Ostrzegania. Aplikacja ostrzeże nas o utrudnieniach na drogach, nawałnicach i działaniach przestępczych w tym m.in o szustwach na wnuczka oraz innych zdarzeniach mogących przyczynić się do zagrożenia naszego życia lub zdrowia.

Data publikacji:2017-05-17 CHOJNICE   


Wczoraj policjanci z Malborka zatrzymali 16-latka, który w szafce mieszczącej się w jego pokoju hodował konopie indyjskie. Kryminalni oprócz doniczki z krzakiem marihuany, zabezpieczyli sprzęt do przygotowywania suszu. Nieletni został już przesłuchany. Za nielegalną hodowlę konopi, która miała posłużyć do wyrobu narkotyku, nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.

Data publikacji:2017-05-17 MALBORK   


Kryminalni z Chojnic wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku zlikwidowali w poniedziałek plantacje konopi indyjskich. Śledczy w piwnicy domu letniskowego, w jednej z miejscowości w gminie Chojnice, zabezpieczyli 52 donice z tą rośliną w końcowej fazie wzrostu oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy marihuany. Zatrzymano 23-letniego mężczyznę i jego 20-letnią partnerkę, którzy wspólnie hodowali zakazane w Polsce rośliny. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Uprawa marihuany zagrożona jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-05-17 CHOJNICE   


Policjanci z Wejherowa 2 maja br. uratowali z pożaru troje mieszkańców domku jednorodzinnego w Rumi. Funkcjonariusze zauważyli dym wydobywający się z poddasza i bez chwili wahania rozpoczęli ewakuację mieszkańców budynku i przystąpili do akcji ratowniczej. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nikomu nic się nie stało. Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Wejherowie policjanci zostali wyróżnieni za swoją postawę i zaangażowanie.

Data publikacji:2017-05-17 WEJHEROWO   


Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny dwóch wypadków do których doszło wczoraj na drogach powiatu gdańskiego. W obu przypadkach kierowcy zjechali na lewy pas ruchu i uderzyli w przydrożne drzewo. Policjanci sprawdzają czy kierowcy byli trzeźwi. 67-letni kierowca fiata palio i 20-latka kierująca peugeotem trafili do akademii medycznej w Gdańsku. Samochody odholowano na policyjny parking.

Data publikacji:2017-05-17 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.

Data publikacji:2017-05-17 STAROGARD GDAŃSKI   


„Radykalizacja, przemoc, terroryzm” to temat przewodni rozpoczętej dziś, a organizowanej corocznie przez Pomorski Urząd Wojewódzki i Krajowy Urząd Kryminalny Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa „Rozmowy Gdańskie” 2017. W konferencji uczestniczy Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski.

Data publikacji:2017-05-17 KWP GDAŃSK   


W dniach 12-13 maja 2017r. w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie odbyła się jubileuszowa 40 edycja Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, eliminacji wojewódzkich dla szkół podstawowych i gimnazjów. W zawodach brało udział blisko 140 uczestników, którzy sprawdzali swoją wiedzę w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz umiejętności jazdy na rowerze.

Data publikacji:2017-05-16 KWP GDAŃSK   


Policjanci z Pomorza reprezentowali Policję w Zawodach Inspektorów Ruchu Drogowego Żandarmerii Wojskowej. W 7 konkurencjach sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Funkcjonariusze pomorskiej Policji drużynowo zajęli drugie miejsce.

Data publikacji:2017-05-16 KWP GDAŃSK   


Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45 - letniemu mieszkańcowi gminy Ustka, który w niedzielę w miejscowości Możdzanowo ukradł wartego kilka tysięcy złotych volkswagena golfa. Sprawca zatrzymany został przez policjantów w Słupsku, gdy próbował wyjechać z miasta. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie ponad dwa promile.

Data publikacji:2017-05-16 SŁUPSK   


Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców podejrzewanych o rozbój na 60-letnim mężczyźnie. Napastnicy zaatakowali poszkodowanego, pobili go, a następnie ukradli mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Zatrzymani to dwaj 24-latkowie i jeden 26-latek, mieszkańcy powiatu malborskiego. Mężczyźni zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-05-16 MALBORK   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 24-letniego mieszkańca Chojnic, który w niedzielę nad ranem wszczął awanturę domową. Agresor był pod wpływem najprawdopodobniej narkotyków oraz alkoholu, a podczas kłótni użył przemocy fizycznej wobec członków rodziny oraz znieważył policjantów, miał także marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Data publikacji:2017-05-16 CHOJNICE   


Wczoraj gdyńscy policjanci gościli z wizytą na zajęciach w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Na spotkaniu ze studentami kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” mundurowi zachęcali słuchaczy do służby w Policji. Na zajęciach omówiony został proces selekcji do służby oraz podstawowe zasady funkcjonowania jednostek i komórek organizacyjnych Policji.

Data publikacji:2017-05-16 GDYNIA   


Mieszkańcy powiatu chojnickiego korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszają różnego rodzaju zdarzenia lokalne, które chcieliby wyeliminować ze swojego otoczenia. Jednym z takich miejsc wskazywanych przez Chojniczan jest osiedle przy ul. Młodzieżowej, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Policjanci z Wydziału Prewencji regularnie przeprowadzają tam kontrole aby wyeliminować nurtujący mieszkańców problem.

Data publikacji:2017-05-16 CHOJNICE     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2017 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00