Wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 27-latka podejrzewanego o podpalenie samochodów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Data publikacji:2018-12-11    


Dzięki profesjonalnej postawie dyżurnego Policji udało się zapobiec tragedii. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie przyczynił się do uratowania życia mieszkańcowi Niemiec, po tym jak uzyskał informację, że planuje on popełnić samobójstwo.

Data publikacji:2018-12-11    


Policjanci z chojnickiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj popołudniu na trasie Chojnice-Brusy, gdzie kierujący audi nieprawidłowo wykonał manewr zawracania w wyniku czego jadący za nim seat chcąc uniknąć zderzenia, odbił w prawo zjechał na pobocze po czym dachował. 28-letni kierowca seata z obrażeniami ciała trafił do chojnickiego szpitala. Policjanci nie tylko ustalali okoliczności w jakich doszło do tego zderzenia, ale również kierowali ruchem na zablokowanej drodze. Mundurowi apelują o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę.

Data publikacji:2018-12-11    


Policjanci zatrzymali dwie osoby, które sprzedawały ubrania z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 400 sztuk odzieży z podrobionymi znakami firmowymi znanych marek. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 30 i 35-latkowi zarzuty dotyczące handlu podrobionymi towarami.

Data publikacji:2018-12-11    


Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj przed godziną 11.30 na drodze krajowej nr. 22 na odcinku Jaromierz - Chrząstowo. Kierowca samochodu osobowego zderzył się z samochodem ciężarowym. 30-letni kierowca osobówki zginął na miejscu.

Data publikacji:2018-12-11    


Policjanci przypominają, że okres zimowy niesie dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy zagrożenia utraty zdrowia, a nawet życia. Powodem jest wychłodzenie. Niskie temperatury, szczególnie w nocy, doprowadzają do wychłodzenia organizmu. Codziennie od kilku tygodni policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują, aby widząc osobę leżącą w parku, na dworcu lub w innym miejscu, nie przechodzić obojętnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Prosimy dzwonić na numery alarmowe i informować o takich sytuacjach. Policjanci sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni jeden telefon może uratować komuś życie.

Data publikacji:2018-12-10    


Kościerscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Mieszkaniec Kościerzyny złamał sądowy zakaz zbliżania się do mieszkanki naszego miasta. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Decyzją sądu 22-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Data publikacji:2018-12-10    


Kwidzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kabla miedzianego do sterowania ruchem kolejowym. Policjanci odzyskali utracone mienie, które zostało zwrócone właścicielowi. 44-letni mieszkaniec Kwidzyna zostanie dzisiaj przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-12-10    


W sobotę 8 grudnia policjanci z malborskiej komendy zabezpieczali przejazd Konwoju Mikołajów. Kilkadziesiąt ciężarówek prowadzonych przez kierowców w strojach Mikołaja w asyście policyjnych radiowozów przejechało z Nowego Dworu Gdańskiego do Malborka, a następnie do Nowego Stawu. Mieszkańcy na miejsca postoju konwoju przynosili świąteczne upominki, za które mogli otrzymać choinkę. Akcja miała na celu wsparcie podopiecznych Fundacji Dzieciom „Wyrównajmy ich szanse” w Malborku oraz Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Data publikacji:2018-12-10    


Policjanci z gdyńskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestniczyli w akcji edukacyjno-profilaktycznej pn. Mikołajki z PORD i pomorską drogówką, która miała na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz posiadanie apteczek w pojazdach.

Data publikacji:2018-12-10    


Policjanci z Komisariatu I Policji na gdańskiej Oruni zatrzymali 42-letnią kobietę oszukującą starsze osoby metodą „na policjanta". Kobieta odbierała od pokrzywdzonych pieniądze. Podejrzana usłyszała już zarzuty dotyczące czterech przestępstw – tylko w tych przypadkach pokrzywdzeni stracili ponad 150 tys. zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Policjanci i prokurator zawnioskowali o areszt dla 42-latki.

Data publikacji:2018-12-07    


Gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas wykonywania zadań związanych z zabezpieczeniem Szczytu Klimatycznego COP24 w Krakowie, pomogli w uratowaniu rocznego dziecka, które straciło przytomność, przestało oddychać i wymagało szybkiej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze udzielili małemu chłopcu pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali karetkę i udrożnili ruch samochodowy, by ułatwić dojazd karetce pogotowia.

Data publikacji:2018-12-07    


Policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zaangażowali się w pomoc choremu chłopcu z powiatu wejherowskiego. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od początku roku. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 10-letniemu chłopcu w walce z chorobą.

Data publikacji:2018-12-07    


Policjanci zatrzymali wczoraj 69-letniego mężczyznę, który podczas rozprawy sądowej zażył tabakę. Sąd Rejonowy w Tczewie za obrazę sądu nałożył na mieszkańca powiatu tczewskiego karę czterech dni pozbawienia wolności. Dzisiaj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do aresztu.

Data publikacji:2018-12-07    


Po raz kolejny 6 grudnia w Malborku pojawił się Niebieski Mikołaj. Policjanci razem z wyjątkowym gościem odwiedzili najmłodszych w malborskich szkołach. To spotkanie wywołało ogromną radość i uśmiech na twarzach dzieci.

Data publikacji:2018-12-07    


Kryminalni z Chojnic dzięki intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież złotych łańcuszków ze sklepów jubilerskich w Chojnicach o łącznej wartości około 9 tys. zł. Sprawca usłyszał wczoraj zarzuty. 36-latek tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego może mu grozić 7,5 roku pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-12-07    


Policjanci z Łęczyc zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież balkonowych balustrad. Odzyskane balustrady policjanci przekazali właścicielowi, a zatrzymanych 24-latka oraz 30-latka przewieźli do policyjnego aresztu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Data publikacji:2018-12-07    


Dzisiaj, w auli komendy wojewódzkiej w Gdańsku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej garnizonu pomorskiego. Spotkaniu przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski, który wszystkim zgromadzonym złożył życzenia świąteczne, a policjantom podziękował za całoroczną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Honorowym gościem uroczystości był Biskup Zbigniew Zieliński – Biskup Pomocniczy Diecezji Gdańskiej oraz Wojewoda Pomorski - p. Dariusz Drelich.

Data publikacji:2018-12-06    


Kolejny już rok policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku z okazji mikołajek rozdawali prezenty. Funkcjonariusze obdarowali upominkami dzieci przebywające m.in. na oddziałach szpitalnych w Gdańsku i hospicjach dla dzieci. Wśród prezentów znalazły się także upominki przekazane przez Komendę Główną Policji.

Data publikacji:2018-12-06    


Dziś od godz. 05:20 na trójmiejskiej obwodnicy policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło między węzłem Owczarnia a Matarnia w kierunku Łodzi. 19-latek kierujący audi A4, potrącił 22-letniego mężczyznę, który w samochodzie ciężarowym wymieniał koło. 22-latek z obrażeniami kręgosłupa został przetransportowany do szpitala. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2018-12-06    


Dzielnicowi, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Sopotu osoby poszukiwane. Pięciu mężczyzn i jedna kobieta poszukiwani byli na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia do aresztu wystawionych przez sądy oraz w celu ustalenia miejsca pobytu.

Data publikacji:2018-12-06    


Dzięki policjantom z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie 24-letnia kobieta. Mieszkanka Gdyni w samochodzie, którym jechała, miała susz konopi, amfetaminę i tabletkę zawierającą MDMA. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną i pieniądze w kwocie ponad 2 tys. zł. Kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, a prokurator dodatkowo zastosował wobec niej dozór policyjny.

Data publikacji:2018-12-06    


Policjanci w ciągu minionych dni zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Najwięcej bo ponad 2,7 promila miał zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę 31-latek z powiatu kartuskiego. Mimo akcji prowadzonych przez funkcjonariuszy wiele osób wciąż wsiada do samochodu na podwójnym gazie. Policjanci apelują o rozsądek do kierujących. Polskie prawo za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie grzywny.

Data publikacji:2018-12-06    


Wczoraj przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Kościerzynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie złożyli wiązankę kwiatów.

Data publikacji:2018-12-06    


Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej za kradzież nie uniknie 32-latek oraz jego wspólniczka, 20-letnia kobieta. 32-latek najpierw sam z jednego ze sklepów ukradł dwa zegarki o wartości 11 tys. zł, a kilka dni później razem z 20-latką w sklepie jubilerskim wykorzystując nieuwagę pracowników, ukradli złote łańcuszki za ponad 26 tys. zł. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut. Przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy, dlatego może im grozić 7,5 roku pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-12-06    


Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież pojazdu. W trakcie przeszukania pasażerki mundurowi znaleźli w jej torebce woreczek z amfetaminą. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że kierujący mężczyzna nie miał prawa jazdy i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Odzyskanego forda policjanci przekazali właścicielowi, a zatrzymanych 18-latków przewieźli do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Kobieta odpowie również za posiadanie narkotyków, a mężczyzna za jazdę mimo zakazu i bez uprawnień.

Data publikacji:2018-12-06    


Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji dzielnicowego z Komisariatu Policji w Czersku, udało się uratować niedoszłego samobójcę. Mężczyzna wszedł na strych, gdzie miał zamiar popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i desperat trafił pod fachową opiekę lekarską.

Data publikacji:2018-12-06    


Wczoraj policjanci z Chojnic, Czerska i Brus przeprowadzili działania skierowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji, w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, policjanci prowadzili działania profilaktyczne uświadamiając zarówno pieszych jak i kierujących o zagrożeniach związanych z brawurową jazdą w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi rozdawali także kamizelki odblaskowe zwracając uwagę na to, że w znacznym stopniu poprawiają one widoczność.

Data publikacji:2018-12-06    


Policjanci ze starogardzkiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestniczyli w akcji edukacyjno-profilaktycznej pn. Mikołajki z PORD i pomorską drogówką, która miała na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz posiadanie apteczek w pojazdach.

Data publikacji:2018-12-06    


30 listopada br. w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie odbyły się uroczystości związane z obchodami 99. rocznicy powstania polskiej Policji. Uczestniczył w nich nadinsp. Jarosław Rzymkowski - Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Data publikacji:2018-12-06    


Wczoraj tczewscy policjanci z wydziału ruchu drogowego z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego uczestniczyli w pomorskich działaniach, podczas których wręczali kierowcom upominki z okazji mikołajek. Stu kierowców po zakończonych pozytywnych kontrolach drogowych otrzymało prezenty w postaci apteczek samochodowych oraz odblasków.

Data publikacji:2018-12-05    


We wtorkowe popołudnie policjanci z Posterunku Policji w Karsinie ugasili pożar samochodu zaparkowanego przy zbiorniku gazu na jednej ze stacji benzynowych. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

Data publikacji:2018-12-05    


Pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Data publikacji:2018-12-05    


Kara do dwóch lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa grozi 38-letniemu kierowcy, którego zatrzymali tczewscy policjanci. Badanie trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki wzorowej postawie świadków tego zdarzenia nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Data publikacji:2018-12-05    


Bardzo zdradliwe warunki panujące na drogach przyczyniają się do zdarzeń drogowych. Dziś nad ranem w Krzykosach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Zdarzenie związane było z oblodzeniem jezdni i niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji:2018-12-05    


Nie dajmy się zaskoczyć rozpoczynającym się zimowym warunkom na drogach. Kierowco zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, pamiętaj o wymianie opon na zimowe, sprawdzeniu oświetlenia pojazdu, stanu akumulatora i płynów eksploatacyjnych. Odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

Data publikacji:2018-12-05    


Warunki drogowe są bardzo trudne! W związku z tym zadbajmy o zwiększenie koncentracji i zdolności przewidywania tego co się dzieje na drodze. Apelujemy do kierowców, by szczególnie uważali na pieszych i kierujących jednośladami. Mżawka, temperatury - w dzień dodatnie, a w nocy ujemne - to wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach jest ślisko. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i uwagę podczas spacerów. Oblodzona nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

Data publikacji:2018-12-05    


Dzięki pracy policjantów i prokuratorów odpowiedzialności nie uniknie 32-letni mieszkaniec Gdańska podejrzany o podpalenie altan na terenie ogródków działkowych. Podpalacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy, tuż po tym, jak podłożył ogień pod kolejnymi altankami. Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek usłyszał w sumie 11 zarzutów a sąd aresztował go na najbliższe miesiące.

Data publikacji:2018-12-04    


Wraz z jesiennym spadkiem temperatury policjanci skupiają większą uwagę na kontroli miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy i wsparcia. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, silny wiatr, padający deszcz, obniżającą się temperaturę mundurowi pomagają bezdomnym i potrzebującym w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Data publikacji:2018-12-04    


Wczoraj po południu sąd zadecydował, że 30-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, po tym, jak śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej dzięki pracy kryminalnych z Suchanina zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-12-04    


Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Data publikacji:2018-12-04    


Policjanci pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego z udziałem ciężarówki oraz dwóch aut osobowych. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w Starogardzie Gdańskim, gdzie ciężarowy mercedes uderzył w tył osobowej hondy, a następnie czołowo zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku golfem. W wyniku zdarzenia 2 osoby doznały obrażeń ciała i trafiły do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2018-12-04    


Kościerzyna stała się następnym punktem na mapie Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. 27 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przekazywali najmłodszym podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz w sieci. Okazuje się, że niebezpieczeństwa czyhają nie tylko na przejściach dla pieszych. Niebezpiecznie może być także w domowym zaciszu, przed ekranem komputera.

Data publikacji:2018-12-04    


Policjanci z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy w piątek po godzinie 16 przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono dziecko wymagające natychmiastowej pomocy medycznej.

Data publikacji:2018-12-03    


55 gdańskich policjantów zabezpieczało niedzielną paradę "Mikołaje na motocyklach". Podczas przejazdu motocyklistów funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców jednośladów , innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących to wydarzenie. W związku z wstrzymaną na czas przejazdu motocyklistów drożnością ruchu.

Data publikacji:2018-12-03    


W miniony piątek podczas uroczystości nadania imienia Generała Józefa Hallera Placówce Straży Granicznej we Władysławowie uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp. Rafał Kwapisiewicz. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego odsłonięto pamiątkową tablicę. Po zakończeniu uroczystości wszyscy goście przeszli do znajdującej się w pobliżu słynnej Hallerówki, gdzie znajduje się stała ekspozycja pt. „Gen. Józef Haller na Pomorzu – Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały”.

Data publikacji:2018-12-03    


Szybka reakcja gdańskich policjantów i współpraca z przedstawicielami banku udaremniła wypłatę kilku tysięcy euro, przez mężczyznę, który podczas próby wypłaty posłużył się podrobionym paszportem. Po wykonaniu czynności i skompletowaniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 32-latek został aresztowany.Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, za poświadczenie nieprawdy do lat 5.

Data publikacji:2018-12-03    


Kryminalni z Wejherowa i Gdańska zatrzymali 23-latka, który posiadał marihuanę o wadze około 0,5 kilograma. W piątek zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został on tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Data publikacji:2018-12-03    


Policjanci z Czerska ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na drodze krajowej 22 na wysokości miejscowości Łąg-Kolonia. Wówczas nieznany kierowca nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył skręcającego auta, które wypadło z drogi i przewróciło się na bok. Sprawca nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-12-03    


Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie altan na terenie ogródków działkowych. Podpalacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy, tuż po tym, jak podłożył ogień pod kolejnymi altankami. Za czyny, o które podejrzewany jest mężczyzna, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-12-02      • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00