Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali agresywnie zachowującego się 26-latka, który wszczął awanturę w mieszkaniu. W trakcie interwencji chojniczanin był bardzo agresywny wobec policjantów. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do komendy. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że jest on poszukiwany przez krakowski sąd w celu odbycia kary - półtora roku pozbawienia wolności za kradzież pojazdu oraz kierowanie pod wpływem narkotyków. Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu.

Data publikacji:2017-03-28 CHOJNICE   


Policjanci z KMP w Gdańsku zatrzymali kolejnego w tym miesiącu dilera narkotykowego. Tym razem zakończyli działalność 37-letniego taksówkarza, który podejrzany jest o handel znaczną ilością środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie i w garażu blisko 0,5 kg amfetaminy. Zatrzymany wczoraj trafił do aresztu. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-03-28 GDAŃSK   


Gdańscy policjanci spotkali się z działkowcami. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali m.in. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu na działkach, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacjach „Moja Komenda” i „Regionalny System Ostrzegania”.

Data publikacji:2017-03-28 GDAŃSK   


Policjanci z gdyńskiej komendy policji wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową, siódmy rok z rzędu, zorganizowali konkurs Krótkich Form Filmowych.

Data publikacji:2017-03-28 GDYNIA   


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Sprawca w, w jednym z miejscowych parków uderzył drewnianą pałką w głowę 70-letnią kobietę i wyrwał jej torebkę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty rozboju. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec sprawcy trzy miesięczny tymczasowy areszt.

Data publikacji:2017-03-28 SŁUPSK    


Policjantka z lęborskiej komendy przeprowadziła szkolenie dyrekcji i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Łebuni w zakresie zasad postępowania w przypadku ujawnienia na terenie szkoły ładunku wybuchowego. Oprócz tego funkcjonariuszka przedstawiła zasady i cel funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Data publikacji:2017-03-28 LĘBORK   


Na terenie powiatu chojnickiego policjanci ruchu wczoraj prowadzili działania " Bezpieczny Pieszy" ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, gdyż są oni uczestnikami najmniej chronionymi. Każde zetknięcie się z pojazdem niemal zawsze kończy się tragicznie!

Data publikacji:2017-03-28 CHOJNICE   


Sztumscy policjanci wzięli udział w strzelaniu w Komendzie Powiatowej Policji Starogardzie Gdańskim. Mundurowi pod okiem instruktorów strzelali z broni krótkiej. Tego typu szkolenia prowadzone a systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.

Data publikacji:2017-03-28 SZTUM   


Podkomisarz Ewelina Pustkowska – na co dzień policjantka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, od chwili wstąpienia do służby w Policji tj. od 2005 roku stoi na straży prawa i porządku publicznego. Dziś sama potrzebuje pomocy…

Data publikacji:2017-03-28 KWP GDAŃSK   


W miniony piątek zarzut posiadania narkotyków usłyszała 23- letnia mieszkanka Gdyni przy której policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku znaleźli narkotyki. Zabezpieczono m. in. marihuanę, tabletki z substancją psychotropową, wagę elektroniczną oraz gotówkę w wysokości blisko 5 tysięcy złotych. Kobieta w przeszłości była notowana za handel narkotykami. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-03-27 SOPOT   


Policjanci zatrzymali 46 – letniego mieszkańca powiatu chojnickiego. Mężczyzna posiadał nielegalnie broń palną. Policjanci zabezpieczyli ją, a mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Data publikacji:2017-03-27 CHOJNICE   


W miniony piątek prokurator zastosował dozór wobec 22-latka z Gdańska, którego zatrzymali policjanci z Sopotu po tym jak kilka razy ukradł alkohol w tym samym sklepie. Wartość skradzionego towaru wyniosła prawie 1000 zł.

Data publikacji:2017-03-27 SOPOT   


Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch kieszonkowców, którzy okradali klientów restauracji na terenie Trójmiasta. Wstępnie usłyszeli cztery zarzuty ale to dopiero początek sprawy. Zatrzymani pochodzą z Libanu i Algierii ale od wielu lat mieszkają w Polsce. W sobotę policjanci doprowadzili ich do aresztu śledczego. Złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-03-27 GDAŃSK   


Motocykle są popularnym środkiem lokomocji. W okresie wiosennym coraz częściej można spotkać na drodze amatorów tych jednośladów. Warto więc zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i przypomnieć sobie jakie zasady obowiązują zarówno motocyklistów jak i innych użytkowników drogi.

Data publikacji:2017-03-27 LĘBORK   


Wczoraj policjanci zabezpieczali dwa wypadki drogowe. Na miejscu pracowali policjanci z chojnickiej drogówki, funkcjonariusze z komisariatu w Czersku oraz technik kryminalistki z Człuchowa. W tych dwóch zdarzeniach trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa przebadali wszystkich kierujących na zawartość alkoholu w organizmie- wszyscy byli trzeźwi. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Data publikacji:2017-03-27 CHOJNICE   


Kryminalni z kwidzyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do piwnicy i kradzież prawie 40 litrów wina domowej roboty o wartości ponad 500 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-03-27 KWIDZYN   


W miniony piątek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, przeprowadzili na terenie całego powiatu działania "Prędkość". W szczególności objęli nadzorem te miejsca, gdzie mieszkańcy wskazywali na Mapie zagrożeń, jako najbardziej newralgiczne, w których najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h

Data publikacji:2017-03-27 CHOJNICE   


Lęborscy kryminalni pracując nad sprawą kradzieży dwóch kompletów opon samochodowych wiodących marek, ustalili podejrzewanego o to przestępstwo i odzyskali skradzione przez niego rzeczy o wartości 2000 zł. Jak się okazało, 37-letni pracownik miejscowego komisu samochodowego od listopada ubiegłego roku wynosił stamtąd opony. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-03-27 LĘBORK   


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się w miniony piątek w miejscowości Dąbrówka. W wyniku zderzenia osobowej hondy z audi jedna osoba trafiła do szpitala.

Data publikacji:2017-03-27 STAROGARD GDAŃSKI   


W nocy z soboty na niedzielę policjanci przeprowadzili w Sopocie działania pod kryptonimem "Zero Tolerancji". Celem akcji było przeciwdziałanie i ograniczanie przestępstw oraz wykroczeń szczególnie tych najbardziej uciążliwych dla mieszkańców.

Data publikacji:2017-03-27 SOPOT   


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.

Data publikacji:2017-03-24 KWP W GDAŃSKU   


Policjanci ustalili, że do wczorajszego zasłabnięcia gimnazjalistów w szkole w Bytowie najprawdopodobniej przyczyniła się jedna z uczennic. Wiele wskazuje na to, że 15 – latka w toalecie podczas przerwy rozpyliła gaz pieprzowy. Mundurowi zabezpieczyli pojemnik ze sprayem. W najbliższych dniach sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie gimnazjalistki.

Data publikacji:2017-03-24 BYTÓW   


Już jutro w godzinach nocnych policjanci przeprowadzą kolejną już w tym miesiącu akcję pod kryptonimem "Zero tolerancji". Celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w okolicach lokali rozrywkowych, dworcu oraz drogach dojazdowych do centrum miasta.

Data publikacji:2017-03-24 SOPOT   


Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu zatrzymali czterech nieletnich, którzy z balkonu na siódmym piętrze rzucali szklanymi butelkami do zaparkowanych pod budynkiem samochodów. Zatrzymani to osoby w wieku od 14 do 16 lat. Cała czwórka usłyszała już zarzuty uszkodzenia mienia.

Data publikacji:2017-03-24 GDYNIA   


Wczoraj odbyły się kolejne warsztaty drugiej edycji spotkań seniorów z powiatu chojnickiego w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Seniora”. Tym razem policjanci oraz rzecznik praw konsumenta przekazali słuchaczom porady, w jaki sposób radzić sobie z natrętnymi akwizytorami oraz nie paść ofiarą oszustów podszywających się za przedstawicieli banków i zakładów użyteczności publicznej.

Data publikacji:2017-03-24 CHOJNICE   


Kryminalni z Lęborka pracując nad sprawą kradzieży nożyc spalinowych, do jakiej doszło na początku tego tygodnia na terenie miasta, ustalili kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo i zatrzymali go. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradzione nożyce o wartości ponad 2300 zł, a zatrzymanemu 31-latkowi przedstawili zarzuty. Za kradzież grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-03-24 LĘBORK   


W ubiegły wtorek dwóch mężczyzn pobiło mieszkańca Czarnego, sprawcy zabrali mu portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartami bankomatowymi. Dzień później policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Zatrzymani mieszkańcy Czarnego w wieku 26 i 27 lat usłyszeli już zarzut dokonania rozboju, za co grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jeszcze dziś sąd w Człuchowie zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych mężczyzn.

Data publikacji:2017-03-24 CZŁUCHÓW   


Policjanci z tczewskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z innych komend województwa pomorskiego, przez które przebiega droga krajowa 22 przeprowadzili działania "Bezpieczna droga nr 22". Mundurowi współpracowali wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Patrole policyjne wykonujące zadania na drodze krajowej nr 22 zatrzymywały do kontroli kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Stróże prawa ukarali mandatami 31 kierowców.

Data publikacji:2017-03-24 TCZEW   


Wczoraj w Klubie Nauczyciela przy ul. Krzywoustego w Lęborku policjanci przeprowadzili debatę społeczną z mieszkańcami miasta. Na zaproszenie mundurowych odpowiedział też Burmistrz Lęborka, Pan Witold Namyślak. Wczorajsza debata otworzyła cykl spotkań zatytułowany „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem prowadzonych rozmów było bezpieczeństwo osób starszych, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda.

Data publikacji:2017-03-24 LĘBORK   


Ciągle wzrastające natężenie ruchu pojazdów ciężarowych wymusza na Policji nieustanne podnoszenie kwalifikacji odnośnie kontroli tego typu pojazdów przez policjantów drogówki. Pomorscy funkcjonariusze mają możliwość pogłębienia znajomości przepisów podczas szkoleń organizowanych przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku i Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku.

Data publikacji:2017-03-23 KWP GDAŃSK   


Wczoraj policjanci ze Śródmieścia w trakcie czynności związanych z uszkodzeniem mienia zatrzymali 45-latka z Gdańska. Przy mężczyźnie i w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli biały proszek oraz susz. Mężczyzna przy sobie miał także pistolet pneumatyczny. Czynności cały czas trwają, policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia.

Data publikacji:2017-03-23 GDAŃSK   


Dzielnicowi z Kwidzyna propagując bezpieczeństwo i realizując program "Dzielnicowy bliżej nas" uczestniczyli w tym tygodniu w kilku spotkaniach z miejscowymi mieszkańcami. Podczas zebrań policjanci zachęcali do korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz omawiali sposób działania aplikacji i problemy mieszkańców, na które mundurowi powinni zwrócić uwagę.

Data publikacji:2017-03-23 KWIDZYN   


Wczoraj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem: ,, Z Prawem na Ty’’ zorganizowanego przez puckich policjantów. Prace wyłonione przez komisje zostano umieszczone w podręczniku, który jest w trakcie opracowania przez puckich stróży prawa i nauczycieli.

Data publikacji:2017-03-23 PUCK   


Policjanci z Pucka kierują patrole w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, gdzie najczęściej są łamane różnego rodzaju przepisy prawa. Każda przesłana taka informacja jest weryfikowana i sprawdzana przez mundurowych.

Data publikacji:2017-03-23 PUCK   


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyzn, którzy w biały dzień na kradzionym wózku wieźli szafę z włamania. Dwóch z nich trafiło do policyjnego aresztu. Trzeci, nieletni został przekazany rodzicom. Jeszcze dziś śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Najmłodszym ze sprawców zajmie się sąd rodzinny.

Data publikacji:2017-03-23 STAROGARD GDAŃSKI   


Wczoraj w południe mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej w miejscowości Grabowo. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca audi zderzyła się czołowo z kierującą alfa romeo. Ranna została przetransportowana do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.

Data publikacji:2017-03-23 KOŚCIERZYNA   


Policjanci z Wejherowa wczoraj przeprowadzili debatę społeczną z przedstawicielami samorządów z powiatu oraz z zaprzyjaźnionymi służbami mundurowymi. Wczorajsza debata inaugurowała cykl spotkań pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W czasie dyskusji między innymi omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaprezentowano aplikację „Moja Komenda”. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

Data publikacji:2017-03-23 WEJHEROWO   


Policjanci z Kościerzyny, zajmujący się profilaktyką młodzieży, przeprowadzili spotkania z uczniami klas gimnazjalnych. Wizyta odbyła się w gimnazjum w Dziemianach, a jej celem było m.in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

Data publikacji:2017-03-23 KOŚCIERZYNA   


Policjanci z chojnickiej komendy w ramach współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 kontynuują zajęcia w postaci wykładów. Wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą z służbami mundurowymi, takie warunki kształcenia, by w sposób profesjonalny mogli zapoznać się z historią Policji i specyfiką tego zawodu. Podczas pogadanki policjanci ponadto zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie pod patronatem IPN- „Policjanci w służbie historii”, a także do wstąpienia w szeregi Policji oraz do korzystania z policyjnej mapy zagrożeń.

Data publikacji:2017-03-23 CHOJNICE   


Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrekcją Zespołu Szkół w Starym Polu zorganizowali debatę społeczną pn. „Bezpieczeństwo młodzieży-przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas gimnazjalnych. Władze samorządowe reprezentował Zastępca Wójta Gminy Stare Pole Jerzy Skonieczny. Debata dotyczyła problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.

Data publikacji:2017-03-23 MALBORK   


Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

Data publikacji:2017-03-23 KGP   


Kolejny raz policjanci z Chojnic prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Policjanci zapoznawali chętnych z ofertą pracy w Policji, rozdawano ulotki i omawiano zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją był udział policjantów z gdańskiego SPAP. Wszystko odbyło się w ramach Dnia Nowych Technologii organizowanego przez chojnicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Centrum Edukacji Wdrożeniowej.

Data publikacji:2017-03-22 CHOJNICE   


Wczoraj sąd w Gdańsku zastosował areszt tymczasowy wobec 19-latka i 31-letniego recydywisty. Sprawcy odpowiedzialności karnej nie unikną dzięki pracy policjantów ze Śródmieścia, którzy udowodnili im włamania, próby włamań, kradzież oraz przestępstwo zakłócenia działania części linii kolejowej poprzez wyrwanie transformatora i kabli. Dodatkowo 19-latek odpowie za uszkodzenie mienia. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, w warunkach recydywy – do 15 lat.

Data publikacji:2017-03-22 GDAŃSK   


Policjanci z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20-lat podejrzanych między innymi o kradzież rozbójniczą. Do zatrzymania doszło na teren jednego z pruszczańskich marketów spożywczych. Podejrzani ukradli w sklepie alkohol i próbowali go wynieść poza linię kas. Przy próbie zatrzymania przez ochronę użyli przemocy i usiłowali wyjść z towarem ze sklepu. Wartość skradzionego alkoholu oszacowano na kwotę około 500 złotych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn kilka minut przez awanturą w sklepie dotkliwie pobił dwóch chłopców w wieku 13 i 14-lat zadając od nich pieniędzy. Gdański sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Data publikacji:2017-03-22 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Wczoraj przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pucku wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Pucku i Powiatowy Urząd Pracy w Pucku. Punkt informacyjny puckiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Data publikacji:2017-03-22 PUCK   


Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze S6 na wysokości Juszkowa w kierunku Gdyni. Zderzyły się 3 samochody osobowe i ciężarówka. Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi. Do szpitala trafiły 3 osoby- 35-latka kierująca volkswagenem lupo, podróżujący z nią 3,5-letni chłopiec oraz 28-letni pasażer volkswagena T4. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej volkswagen lupo. Przez dwie godziny droga w kierunku Gdyni przebiegała jednym pasem ruchu.

Data publikacji:2017-03-22 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Sztumscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne wczoraj wzięli udział w organizowanej przez Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie spotkaniu dotyczącym „Ceberzemocy”. Uczniowie przygotowali scenki sytuacyjne na temat mogących ich spotkać zagrożeń. Głównym celem Licealiady, było zwrócenie uwagi na to, że życie wolne od przemocy i hejtu pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przez wieloma życiowymi tragediami.

Data publikacji:2017-03-22 SZTUM   


Wczoraj w Sali wiejskiej w Loryńcu odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy naszego miasta. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

Data publikacji:2017-03-22 KOŚCIERZYNA   


Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginął kierowca tira. Do zdarzenia doszło wczoraj na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Zwierzynek. 44-letni kierowca ciężarówki zjechał na pas awaryjny, a następnie odbił w lewo tracąc panowanie nad pojazdem. Ciężarówka przewróciła się na bok i uderzyła w barierę na wiadukcie. Autostrada została zablokowała w kierunku Łodzi. Mundurowi zorganizowali objazdy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Data publikacji:2017-03-22 TCZEW   


Lęborscy policjanci włączyli się do wydarzenia profilaktycznego zorganizowanego przez grono pedagogiczne Gimnazjum nr 1 w Lęborku z okazji pierwszego dnia wiosny. Aby zapobiec ucieczkom uczniów ze szkoły zorganizowano dla nich grę miejską pod nazwą „Gdzie jest Maja?” Funkcjonariusze, obok przedstawicieli innych instytucji, oceniali prawidłowość wykonania przez młodzież postawionych jej zadań o tematyce profilaktycznej.

Data publikacji:2017-03-22 LĘBORK     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2017 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00