2015-10-02
TCZEW,
Wczoraj tczewscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi, którego zachowanie na drodze wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 45-latka okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna miał środki odurzające oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.


 2015-10-02
WEJHEROWO,
Wczoraj policjanci z Wejherowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Podczas badania alko-testem okazało się, że 46-letni kierowca jest nietrzeźwy, nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma OC ani ważnych badań technicznych. Nietrzeźwy kierowca już niebawem zostanie przesłuchany oraz usłyszy zarzuty.


 2015-10-02
MALBORK,
Wczoraj w jednej z kamienic w dzielnicy Śródmieście w Malborku doszło do pożaru. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, którzy jako pierwsi dojechali na miejsce zdarzenia, natychmiast rozpoczęli ewakuację. Funkcjonariusze wyprowadzili z zadymionego budynku kilkanaście osób.


 2015-10-02
WEJHEROWO,
Policjanci z Rumi kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Na miejscu został znaleziony pocisk lotniczy o wadze ok. 120 kg. Przed wydobyciem pociski z ziemi ewakuowano mieszkańców pobliskich domków. Wczoraj pocisk zabrali saperzy z Lęborka.


 2015-10-02
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci odwiedzili uczniów czterech nowodworskich szkół. W trakcie spotkań z młodzieżą informowali o zagrożeniach związanych z „dopalaczami”, przestrzegali przed konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi ich używania oraz wskazywali gdzie w razie potrzeby można uzyskać pomoc. W spotkaniach profilaktycznych organizatorzy wykorzystali przygotowany specjalnie na ten cel „mobilny punkt antydopalaczowy”.


 2015-10-02
STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci ze Skórcza wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Wielki Bukowiec. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów zginął 39-letni mężczyzna.


 2015-10-02
CHOJNICE,
Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Chojnicach odwiedzili kolejne dwa przedszkola i pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w Pawłowie w ramach podjętych działań wraz z początkiem roku szkolnego BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY. Maluchom z przedszkola „Bajka” i „ Skrzaty” oraz uczniom z podstawówki mundurowi opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz o tym jak zachować się, gdy zaczepi dziecko osoba obca.


 2015-10-02
SZTUM,
Wczoraj policjanci spotkali się przedszkolakami w Gościszewie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Ciekawość maluchów przejawiła się w licznych pytaniach dotyczących codziennej pracy policjantów.


 2015-10-02
KOŚCIERZYNA,
Policjanci z Kościerzyny zajmujący się profilaktyką młodzieży przeprowadzili spotkania z uczniami klas gimnazjalnych. Wizyta odbyła się w gimnazjum w Dziemianach i Kaliszu, a jej celem było m.in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy.


 2015-10-02
BYTÓW,
Wczoraj śledczy z bytowskiej komendy przedstawili zarzut posiadania środków odurzających mieszkańcowi powiatu bytowskiego. 25 – letni mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej w Bytowie. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-10-02
KARTUZY,
Wczoraj Komendę Powiatowa Policji w Kartuzach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej z Kolbud. Wizyta w komendzie była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci z uwagą słuchały również na czym polega praca policjanta. Na koniec spotkania mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.


 2015-10-02
CHOJNICE,
Chojniccy kryminalni zatrzymali 33-latka, który posiadał środki odurzające. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków.


 2015-10-02
LĘBORK,
Rozpoczęły się zajęcia o tematyce policyjnej w klasie mundurowej II LO, w Lęborku. Lekcje w tej klasie prowadzą emerytowani oficerowie policji oraz policjanci z lęborskiej komendy, którzy przekazują młodzieży najważniejsze informacje o Policji i podstawy prawa karnego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się wśród młodzieży klasa o takim właśnie profilu i dlatego już po raz trzeci, dyrekcja II LO w tym roku utworzyła klasę o takim właśnie profilu.


 2015-10-02
GDAŃSK,
Policjanci z Oliwy przedstawili zarzuty trzem sprawcom w wieku 22-29 lat podejrzanym o uszkodzenie opla astry. W ręce mundurowych wpadli chwilę po zdarzeniu. Wszyscy byli nietrzeźwi. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-10-02
GDAŃSK,
"Masz prawo do mediacji" - pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 12 - 17 października, natomiast międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 15 października.


 2015-10-02
KWP GDAŃSK,
26 września Sekcja Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku zorganizowała III Przełajowy Bieg Doliną Radości Policjantów i Pracowników Policji - Złota Karczma 2015”.


 2015-10-02
KWP GDAŃSK,
2 października br. o godz. 12.00 na placu budowy w gdańskiej dzielnicy Śródmieście odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komisariatu Policji Gdańsk – Śródmieście połączonego z Komisariatem Policji Gdańsk – Stogi oraz Komisariatem Wodnym Policji.


 2015-10-01
GDAŃSK,
Policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy zatrzymali 22-latka, który wczoraj w nocy chciał napaść na 58-letniego taksówkarza i ukraść mu samochód. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury.


 2015-10-01
WEJHEROWO,
Wczoraj w Donimierzu (Gmina Szemud) doszło do wypadku drogowego, w którym volkswagen polo zderzył się z motorowerem. Motorowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do wejherowskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-10-01
GDYNIA,
Oszust kredytowy, który chciał wyłudzić pożyczkę na sumę 60 tys. złotych został zatrzymany przez policjantów z Gdyni zwalczających przestępczość gospodarczą. 27 - letni mieszkaniec Gdyni wpadł w placówce bankowej tuż przed odebraniem gotówki. Wcześniej funkcjonariusze ustalili, że oszust posługiwał się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach, w ten sposób miał zamiar wyłudzić kredyt. Usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-10-01
KWIDZYN,
Wczoraj w Dankowie podczas robót budowlanych, po upadku z dachu budynku z wysokości ok. 4 metrów zginął mężczyzna. To już drugi w tym tygodniu wypadek przy pracy na terenie powiatu kwidzyńskiego. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia i przeprowadzali oględziny, natomiast technik kryminalistyki wykonywał niezbędną dokumentację fotograficzną.


 2015-10-01
SŁUPSK,
Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się spotkanie policjantów z przedstawicielami słupskich placówek bankowych. Przedmiotem jego było wypracowanie wspólnych działań, które mogą przeciwdziałać oszustom, działającym „metodą na wnuczka”.


 2015-10-01
MALBORK,
Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Kotarbińskiego w Malborku. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, kierująca samochodem marki Volkswagen Golf nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Chrysler. Pasażer volkswagena został przewieziony do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.


 2015-10-01
CHOJNICE,
We wtorek odbyły się rozgrywki piłki nożnej halowej z udziałem chojnickich policjantów. Do wspólnej rywalizacji sportowej stanęli mundurowi z aresztu śledczego, żołnierze z jednostek wojskowych, strażnicy miejscy i gminni oraz policja. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.


 2015-10-01
CHOJNICE,
Policjanci z Czerska zatrzymali 33-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Czersk, podejrzanego o szereg przestępstw popełnionych na terenie powiatu chojnickiego. Na jego koncie są kradzieże, włamania, groźby, posiadanie narkotyków oraz napaść na policjanta. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-10-01
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 31-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański był poszukiwany przez gdański sąd do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie rozboju.


 2015-10-01
STAROGARD GDAŃSKI ,
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego odzyskali skradzioną minikoparkę z lawetą, sygnalizator ruchu wahadłowego oraz agregat prądotwórczy o łącznej wartości 53 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali również osoby podejrzane o popełnienie tego przestępstwa.


 2015-10-01
WEJHEROWO,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 5 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie od klas zerowych do klas III. Celem spotkań było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły.


 2015-10-01
GDAŃSK,
Przedstawiciele komendy wojewódzkiej i miejskiej wzięli udział w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych IV Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Gdańsku. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku życzenia sukcesów w nauce wszystkim uczniom życzył kom. Marek Włodarczyk – Komendant Komisariatu Policji VI w Gdańsku.


 2015-10-01
MALBORK,
W środę oprócz policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku można było spotkać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8. Uczniowie podczas wycieczki w komendzie rozmawiali z funkcjonariuszami różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im o pracy oraz zaprezentowali sprzęt jakim dysponuje malborska policja. Mali goście na zakończenie wizyty w ramach trwającej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” otrzymali odblaskowe opaski i zawieszki.


 2015-09-30
KWP GDAŃSK,
Od 22 do 24 września siedmiu przedstawicieli polskiej Policji uczestniczyło w międzynarodowej konferencji pod nazwą „Czynności kryminalistyczne na miejscu zdarzenia” odbywającej się w Szkole Policji w Opatovicach (Czechy).


 2015-09-30
KWP GDAŃSK ,
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z mundurowymi z Kartuz zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o oszustwa i fałszowanie dokumentów. Podczas przeszukania ich mieszkania mundurowi zabezpieczyli m.in. zapakowane w kartony telefony komórkowe, podrobione dowody osobiste i sprzęt służący do ich wytwarzania. Wartość zarzucanych wyłudzeń to ponad 100 tys. zł. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn, tj.22 i 34-latek zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-09-30
GDAŃSK,
Kryminalni z Komisariatu Policji V w Gdańsku zatrzymali 32-letniego recydywistę, który zrywał kobietom z szyi łańcuszki. Policjanci udowodnili mu również kradzież 15 rowerów z terenu Gdańska. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Sprawcy grozi kara nawet do kilkunastu lat pozbawienia wolności.


 2015-09-30
GDYNIA,
Dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego 43 - letniego mieszkańca Gdyni to sankcje zastosowane wobec 27 - latka z Gdyni, który w ubiegłą niedzielę w jednym z budynków mieszkalnych na Oksywiu zranił nożem poszkodowanego. Policjanci pracujący nad tą sprawą podejrzewanego mężczyznę zatrzymali kilka godzin po dokonanym przestępstwie i podczas przeszukania zabezpieczyli nóż, którym posłużył się sprawca. Śledczy przedstawili 27 - latkowi zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-09-30
GDYNIA,
Policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali 37 - letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie kontroli i przeszukania samochodu, którym poruszał się 37 - latek, kryminalni zabezpieczyli ponad 450 porcji amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.


 2015-09-30
CHOJNICE,
W minionym tygodniu policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych i drugich z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. W czasie spotkań funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, cyberprzemocy oraz o konsekwencjach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Tego typu prelekcje są jednym z działań na rzecz bezpieczeństwa młodzieży


 2015-09-30
KWIDZYN,
Policjantki z Zespołu ds. Nieletnich kwidzyńskiej jednostki odwiedziły przedszkolaków z „Jedyneczki” w Kwidzynie. Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariuszki uczyły najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze, opowiadały o pracy stróżów prawa oraz przypominały gdzie można bezpiecznie bawić się poza domem.


 2015-09-30
STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali osoby podejrzewane o kradzież przyczepy kempingowej. Do policyjnego aresztu trafił również paser, który zakupił ją po zaniżonej cenie. Zabezpieczona przez funkcjonariuszy przyczepa w najbliższym czasie wróci do swojego właściciela.


 2015-09-30
GDYNIA,
Policjanci z komisariatu w Oksywiu zatrzymali 24 - letniego mieszkańca Gdyni, który groził i zastraszał obywatela Turcji. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa na tle nietolerancji narodowej i wyznaniowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-09-30
SZTUM ,
Policjanci z Dzierzgonia wczoraj wieczorem zatrzymali nieletniego mieszkańca gminy, który uciekł z placówki opiekuńczej. Zgodnie z dyspozycją sądu 16- latek zostanie od on doprowadzony do młodzieżowego środka wychowawczego


 2015-09-30
GDYNIA,
Jak poprawnie przechodzić przez ulicę, gdzie bezpiecznie można się bawić oraz co zrobić w przypadku napotkania agresywnego psa? O tym z przedszkolakami, z placówki przy ulicy Steyera, rozmawiali policjanci z gdyńskiej komendy. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze, wspólnie bawili się i ćwiczyli tworzenie "żółwika", który ma ochronić przed atakiem groźnego zwierzaka. Dzieci mogły też poczuć się "jak prawdziwy policjant" za kierownicą oznakowanego radiowozu. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 przedszkolaków, już wczoraj dzieci zapraszały funkcjonariuszy na spotkanie za rok.


 2015-09-30
SZTUM,
Policjanci z sztumskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego wczoraj zatrzymali mieszkańca Sztumu, który dokonywał kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany w chwili gdy skradziony łup przewoził na rowerze. Za kradzież może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-09-30
PUCK,
W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Mój elementarz bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas uroczystości wręczono pierwszakom elementarze .


 2015-09-30
KWIDZYN,
Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę vw passata, w trakcie której okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


 2015-09-30
KWIDZYN ,
We wtorek w Stańkowie w gm. Prabuty podczas robót ziemnych, jedna ze ścian wykopu osunęła się na znajdującego się w nim pracownika. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Gdańsku.


 2015-09-30
STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 35- latka. Doprowadzony do starogardzkiej komendy mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Zgodnie z decyzją sądu zatrzymany trafił za kratki aresztu śledczego.


 2015-09-30
KOŚCIERZYNA,
Kościerscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj pomiędzy Łubianą a Kornem na drodze krajowej nr 20. Kierowca ciężarówki z niewiadomych przyczyn, zjechał na pobocze i stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka przewróciła się na bok i zablokowała drogę. Mundurowi zorganizowali objazdy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-09-30
GDYNIA,
Podczas festynu propagującego zdrowy tryb życia wśród młodzieży, gdyńscy policjanci wspólnie z inspektorami sanitarnymi i uczniami policyjnej klasy V LO w Gdyni rozmawiali o szkodliwości i zagrożeniach wynikających z zażywania i uzależnienia od dopalaczy. Funkcjonariusze ostrzegali przed ryzykownymi zachowaniami, odradzali eksperymentowanie na własnym organizmie poprzez zażywanie nieznanych substancji i tłumaczyli procedury wynikające z konsekwencji naruszania prawa. Profilaktyka uzależnień od środków odurzających jest bardzo ważnym elementem zapobiegania groźnym następstwom kontaktu młodzieży z zabronionymi środkami chemicznymi.


 2015-09-29
WEJHEROWO,
Policjanci z powiatu wejherowskiego wczoraj przebyli trening strzelecki. Ćwiczenia te prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Po serii ćwiczeń mundurowi przystąpią do corocznych egzaminów strzeleckich, które nastąpią jesienią. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie, co kilka miesięcy, w ramach doskonalenia zawodowego policjantów. Strzelnica została udostępniona przez Ośrodek Poligonowy Marynarki Wojennej.


 2015-09-29
GDAŃSK,
Od początku roku szkolnego policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku odwiedzają szkoły podstawowe i przedszkola, gdzie spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2015 r.