2016-02-12
KWP GDAŃSK,
Coraz większy ruch na autostradach skutkuje coraz częstszym zjawiskiem postoju pojazdów na pasie awaryjnym z powodu ich uszkodzenia. W związku z tym, policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, wspólnie z AmberOne operatorem Autostrady A-1, przeprowadzą w dniu 12 i 19 lutego br. działania profilaktyczne.


 2016-02-12
GDAŃSK,
Już jutro rozpoczynają się w naszym województwie dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Gdańscy policjanci jak co roku prowadzą działania polegające na zwiększeniu nadzoru nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z ruchu drogowego przeprowadzają również kontrole samochodów.


 2016-02-12
SZTUM,
Wczoraj sztumscy policjanci wzięli udział w spotkaniu w szkole w Bągarcie z okazji Dnia Europejskiego Numeru 112. Podczas spotkania policjanci omówili jaki ważny jest ten numer, przypomnieli jak bezpiecznie i prawidłowo zachowywać się w różnych sytuacjach zwłaszcza w okresie ferii.


 2016-02-12
SZTUM,
W ramach akcji Bezpieczne Ferie 2016 policjanci ze sztumskiej komendy gościli uczniów Szkoły Podstawowej w Sztumie, dla których przygotowano wiele atrakcji. Podczas wizyty dzieci zwiedziły pomieszczenia komendy, obejrzały policyjny radiowóz oraz zapoznały się ze specyfiką pracy policji.


 2016-02-12
WEJHEROWO,
Wczoraj policjantka z wejherowskiej komendy przeprowadziła dwa spotkania z wychowankami Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Funkcjonariuszka podczas prelekcji z dziećmi poruszyła tematy dotyczące bezpieczeństwa w szkole, na drodze, poza domem, w trakcie ferii zimowych. W czasie zajęć z młodzieżą porozmawiała m.in. o uzależnieniach, cyberprzemocy, odpowiedzialności za popełnienie czynów karalnych.


 2016-02-12
GDAŃSK,
Dzięki pracy kryminalnych z komisariatu VIII odpowiedzialności karnej nie unikną sprawcy włamań do sklepu znajdującego się na gdańskiej Morenie. Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od końca listopada 2015 roku do lutego br. 26-latek pięć razy włamał się do tego samego sklepu i kradł alkohol. Mężczyzna usłyszał zarzuty za te przestępstwa. Ponadto towarzyszący mu 34-letni recydywista usłyszał 2 zarzuty włamania do sklepu, natomiast kolejny 34-latek i 41-latek – po jednym zarzucie.


 2016-02-12
GDAŃSK,
Policjanci ze Stogów spotkali się z Radami Dzielnic i Strażą Miejską. Były to kolejne konsultacje społeczne w Gdańsku w sprawie budowanych obecnie map zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkania te mają na celu zebranie informacji o realnych zagrożeniach na terenie miasta. Wszystkie spostrzeżenia posłużą do stworzenia map zagrożeń.


 2016-02-12
KARTUZY,
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Ostoja” w Kartuzach spotkali się wczoraj z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.


 2016-02-12
MALBORK,
W województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. Policjanci przypominają o konieczności dbania o to, by wypoczynek najmłodszych przebiegał bezpiecznie. Mundurowi spotykali się z uczniami szkół na terenie powiatu malborskiego i rozmawiali o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują autokary przewożące dzieci.


 2016-02-12
GDAŃSK,
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej zatrzymali dwie osoby, które usiłowały wyłudzić w jednym z banków kredyty w wysokości 600 tys. zł. Sprawcy posługiwali się podrobionym dokumentem świadczącym o finansowej wiarygodności spółki. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-12
GDAŃSK,
Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który wsiadł za kierownicę hondy, będąc pod wpływem narkotyków i pomimo ciążącego na nim zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.


 2016-02-12
GDAŃSK,
Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu jest jednym z głównych celów w działaniach gdańskich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Wczoraj zatrzymali oni 3 osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Kolejny zatrzymany przez nich rowerzysta poszukiwany był dwoma listami gończymi.


 2016-02-12
STAROGARD GDAŃSKI,
Śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Usłyszał je 21-letni mieszkaniec Kociewia, który pod nieobecność właściciela wyłamał drzwi do budynku i okradł mieszkanie. Zatrzymany przez funkcjonariuszy sprawca spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna stanie przed sadem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-12
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci uniemożliwili dalsze kierowanie autobusem mężczyźnie, który bez odpowiednich uprawnień, przewoził dzieci . Po policyjnej interwencji za kierownicę usiadł kierowca z kwalifikacjami i dzieci bezpiecznie kontynuowały podróż. Funkcjonariusze przypominają, przestrzeganie przepisów drogowych jest wyrazem nie tylko poszanowaniem prawa, ale przede wszystkim troski i odpowiedzialności za siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


 2016-02-12
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjantki z pruszczańskiej komendy zajmujące się profilaktyką i przestępczością nieletnich przeprowadzili spotkanie z uczniami klas I-IV szkoły nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych.


 2016-02-12
TCZEW,
Wczoraj tczewscy policjanci spotkali się z pierwszoklasistami z Zespołu Kształcenia i Wychowania ze Swarożyna. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa zarówno w miejscu zamieszkania, jak i podczas uczestnictwa w ruchu drogowym, zwłaszcza w okresie zbliżających się ferii zimowych.


 2016-02-12
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkankę powiatu nowodworskiego. Kierująca pojazdem miała ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka kara finansowa i utrata prawa jazdy.


 2016-02-12
SOPOT,
Wczoraj około godziny 7.00 policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. 36-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-12
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komisariatu w Cedrach Wielkich zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończym przez komisariat VII policji w Gdańsku. 30-letni mieszkaniec Gdańska był poszukiwana przez gdański sąd do odbycia kary łącznej 6 lat pozbawienia wolności za zniszczenie mienia, znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Poszukiwany został przewieziony do aresztu.


 2016-02-12
TCZEW,
Tczewscy policjanci doprowadzili do komendy 19-latka, który był ścigany listem gończym. Mężczyzna został skazany przez sąd za kradzież z włamaniem i nie stawił się do aresztu śledczego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec Tczewa spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a dziś zostanie osadzony w areszcie śledczym.


 2016-02-12
TCZEW,
Już w przyszłym tygodniu uczniowie z województwa pomorskiego rozpoczynają ferie zimowe. Tczewscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas trwających ferii wczoraj spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kulicach. Podczas tej wizyty mundurowi poruszyli tematy podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


 2016-02-12
SOPOT,
Wczoraj w sopockim Urzędzie Miasta odbyło się kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczące założeń „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. W spotkaniu oprócz policjantów i strażników miejskich uczestniczyli przedstawiciele sopockiego koła emerytów i rencistów oraz przedstawiciel sopockiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.


 2016-02-12
WEJHEROWO,
Policjanci z Wejherowa ustalili, że 56-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego pobierał nielegalnie energię elektryczną. Mężczyzna został już przesłuchany. Niebawem usłyszy zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2016-02-12
KWP GDAŃSK,
Policjanci odzyskali prawdopodobnie bezcenny zabytek archeologiczny – papieską bullę. Ten sukces był możliwy między innymi dzięki informacjom od funkcjonariuszy z Podlasia, którzy ustalili komu został sprzedany ten przedmiot. Wyniki badań specjalistów dadzą odpowiedź na pytanie czym dokładnie jest to kilkusetletnie znalezisko.


 2016-02-11
KWP GDAŃSK,
Kadra kierownicza garnizonu pomorskiego oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji zebrali się dzisiaj na uroczystej odprawie aby pożegnać przechodzącego na zasłużoną emeryturę, po 35 latach służby, I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.


 2016-02-11
GDAŃSK,
Dzięki pracy policjantów z Wrzeszcza odpowiedzialności karnej nie uniknie 30-letni gdańszczanin. Sprawca grożąc pobiciem zażądał od pracownicy sklepu wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Swojego celu nie osiągnął z uwagi na wejście do lokalu innych klientów. Za próbę rozboju usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.


 2016-02-11
TCZEW,
Już w przyszłym tygodniu uczniowie z województwa pomorskiego rozpoczynają ferie zimowe. Tczewscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas trwających ferii wczoraj spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kulicach. Podczas tej wizyty mundurowi poruszyli zagadnienia związane z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.


 2016-02-11
SŁUPSK,
W sali konferencyjnej UM w Ustce odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczny Senior". Moderatorami byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Inicjatorami i organizatorami spotkania była Pani Barbara Paszkiewicz z Uniwersytetu III Wieku w Ustce oraz komisarz Grzegorz Gadoś Komendant Komisariatu Policji w Ustce.


 2016-02-11
CHOJNICE,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Chojnicach zatrzymali na drodze wojewódzkiej 235 do kontroli 33-letniego kierowcę mercedesa sprintera oraz w Nowym Dworze 27- letniego mieszkańca gminy Chojnice kierującego volkswagenem. Mieszkaniec gminy Puck kierujący mercedesem, wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania oraz przekroczył dozwoloną prędkość, a podróżujący golfem jechał mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pomimo cofniętych uprawnień jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-02-11
SOPOT,
Jutro sopoccy policjanci po raz kolejny wezmą udział w akcji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania pod tym hasłem, szczególnie ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, prowadzone będą w godz.06.00-22.00


 2016-02-11
WEJHEROWO,
Wczoraj policjantki spotkały się z uczniami Gimnazjum nr 4 w Wejherowie. W czasie prowadzonych prelekcji funkcjonariuszki poruszały m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, czynów karalnych, zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz uzależnień.


 2016-02-11
CHOJNICE,
Policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką dotyczącą osób nieletnich odwiedzili na początku tygodnia młodzież z Zespołu Szkół Nowe Miasto w Chojnicach. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


 2016-02-11
SŁUPSK,
Policjanci co pewien czas przypominają o przestępstwach dokonywanych na osobach starszych. Różnią się metody, wygląd i wiek sprawców. Zawsze jednak łupem przestępców padają oszczędności życia seniorów, często również są to znaczne kwoty. Wyjątkowo niepokojące są zgłoszenia dotyczące metody kradzieży na policjanta. Wczoraj ofiarą takich oszustów stał się 70-letni słupszczanin, który stracił ponad 100 tysięcy złotych. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta zakończmy rozmowę.


 2016-02-11
CZŁUCHÓW,
Policjanci z człuchowskiej komendy byli wczoraj gośćmi w Przedszkolu Samorządowym im. Jasia i Małgosi w Ględowie. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.


 2016-02-11
GDAŃSK,
Śledczy z komisariatu na Przymorzu przedstawili 34-letniemu gdańszczaninowi trzy zarzuty kradzieży mieszkaniowych. Mężczyzna okradał mieszkania wykorzystując nieuwagę domowników oraz fakt, że drzwi nie były zamknięte na klucz. Z lokali zabrał trzy torebki z zawartością dokumentów, pieniędzy i telefonu oraz buty i ciuchy. Za popełnione przestępstwa sprawca odpowie w warunkach recydywy.


 2016-02-11
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali do kontroli forda escorta. 23-letni kierowca był nietrzeźwy miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas kontroli nie okazał policjantom dowodu rejestracyjnego samochodu oraz polisy OC. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie za kierowanie bez wymaganych uprawnień będąc w stanie nietrzeźwości za co grozi grzywna w wysokości 500 złotych.


 2016-02-10
CHOJNICE,
Policjanci zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o napad na placówkę bankową w Chojnicach. Dzięki pracy kryminalnych doszło do zatrzymania mężczyzny w wynajętym przez niego mieszkaniu w Bydgoszczy, gdzie się ukrywał. Wczoraj Chojniczanin został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-10
GDAŃSK,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Wojciechowi Siwkowi. Do tej pory zajmował on stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.


 2016-02-10
MALBORK,
Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku uczestniczyło w spotkaniu z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Głównym celem realizowanego przedsięwzięcia była edukacja zarówno przyszłych jak i młodych kierowców w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-02-10
TCZEW,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wczoraj na terenie powiatu przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość 143 kierowców. W czterech przypadkach kierujący byli nietrzeźwi.


 2016-02-10
CHOJNICE,
„Bezpieczny Internet” – pod takim hasłem policjanci z chojnickiej komendy zorganizowali w Zespole Szkół w Charzykowach spotkanie uczniami klas podstawowych i gimnazjum z okazji obchodzonego w tym dniu międzynarodowego DBI. St.asp. Dariusz Piekarski zajmujący się prewencją kryminalną oraz oficer prasowy chojnickiej komendy grupie 120 uczniów przybliżył pojęcia cyberprzemocy i przestępczości internetowej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali policyjnych rad, przestróg i wskazówek jak bezpiecznie korzystać z sieci.


 2016-02-10
CZŁUCHÓW,
Wczoraj w człuchowskiej komendzie odbyła się debata dotycząca założeń „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. W spotkaniu oprócz policjantów uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, media, oraz osoby, które na co dzień w różnych instytucjach zajmują się problematyka bezpieczeństwa publicznego.


 2016-02-10
SOPOT,
Wczoraj policjanci postawili zarzut mężczyźnie, który włamał się do altanki na terenie sopockich ogrodów działkowych przy ul. Reja w Sopocie. Mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy dlatego za kradzież z włamaniem może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-10
WEJHEROWO,
W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się debata społeczna dotycząca założeń „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Celem tego spotkania było omówienie zagrożeń drogowych. W spotkaniu poza policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział przedstawiciele zarządu dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz Urzędu Miejskiego w Redzie oraz Straży Miejskiej.


 2016-02-10
SZTUM,
Od poniedziałku w województwie pomorskim rozpoczną się trwające dwa tygodnie zimowe ferie. Mając na uwadze dobro dzieci i młodzieży funkcjonariusze ze sztumskiej jednostki już rozpoczęli działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2016”. Wczoraj spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sztumie, gdzie rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


 2016-02-10
LĘBORK,
We wtorek na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Runowo policjanci przez ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym zginęła młoda kobieta. Policjanci w prowadzonym śledztwie wyjaśniać będą przebieg i przyczyny tej tragedii. Droga krajowa nr 6 była w miejscu wypadku zamknięta przez ponad 4 godziny, policjanci prowadzili objazdy dla pojazdów ciężarowych i osobowych, a ponadto przekazywali na bieżąco informacje o utrudnieniach do stacji radiowych i portali internetowych.


 2016-02-10
KOŚCIERZYNA,
Policjanci kościerskiej komendy w ramach działań "Bezpieczne Ferie" odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościerzynie. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa zarówno w miejscu zamieszkania, jak i poza domem, zwłaszcza w okresie zbliżających się ferii zimowych. W najbliższym czasie przeprowadzą również spotkania w innych szkołach.


 2016-02-10
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali 29-letniego kuriera, który pobierał pieniądze za doręczone przesyłki, a po powrocie do bazy nie rozliczał się z dyspozytorem. Pieniądze w kwocie 5 tys. złotych trafiły do kieszeni kuriera. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-10
WEJHEROWO,
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się debata społeczna dotycząca założeń „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Przygotowanie takiej mapy traktowane jest jako ważny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. W spotkaniu poza policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów oraz innych służb zajmujących się bezpieczeństwem.


 2016-02-10
BYTÓW,
Bytowscy policjanci odwiedzili uczniów w Zespole Szkół w Parchowie. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz o bezpieczeństwie w trakcie trwania ferii zimowych.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2016 r.