Policjanci z Wydziału Prewencji w ramach akcji „Seniorze bądź ostrożny” już po raz kolejny spotkali się z osobami starszymi. Tym razem spotkanie odbyło się w Klubie Samopomocy przy ul. Przemyskiej 21 w Gdańsku. Funkcjonariusze opowiadali o sposobach działania oszustów oraz informowali, jak należy postępować w przypadku zagrożenia.

Data publikacji:2017-10-20 GDAŃSK   


W miniona środę w auli Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie policjanci w ramach obchodzonego w Polsce Tygodnia Mediacji spotkali się mediatorem w sprawach cywilnych Panem Jeremim Chlebowiczem. Podczas spotkania omówiono charakter pracy mediatora, sposoby informowania skonfliktowanych stron o mediacji, bieżące zmiany prawne w zakresie mediacji oraz sposoby prowadzenia rozmów ze stronami konfliktu.

Data publikacji:2017-10-20 CZŁUCHÓW   


Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Solnica. 23-letni kierowca hyundaia uderzył w bok volvo kierowanego przez 58 latka. Obaj kierowcy z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.

Data publikacji:2017-10-20 NOWY DWÓR GDAŃSKI   


Od 18 do 20 października odbywała się w Gdańsku konferencja zorganizowana przez Komendę Główną Policji, skierowana do kierownictwa wydziałów konwojowych KWP/KSP, przedstawicieli Biura Prewencji KGP oraz szkół Policji dotycząca „Problematyki realizacji zadań związanych z konwojowaniem i doprowadzaniem osób oraz pełnieniem służby i funkcjonowania policyjnych miejsc prawnej izolacji".

Data publikacji:2017-10-20 KWP GDAŃSK    


Wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość uhonorowania funkcjonariuszy, którzy swoim działaniem uratowali życie lub zdrowie innych osób. Odznaczenia państwowe i nagrody finansowe otrzymali z rąk Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. W uroczystości wziął udział również Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Data publikacji:2017-10-19 STAROGARD GDAŃSKI    


Policjanci z Malborka ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo. 40-letni kierowca Mercedesa Vito najechał na tył koparki budowlanej jadącej tym samym pasem ruchu. Kierowca merecedesa z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. Kierowca koparki nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Data publikacji:2017-10-19 MALBORK   


Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan zainaugurował projekt „Uczę się bezpieczeństwa”. Inicjatywa dedykowana jest uczniom klas pierwszych szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Data publikacji:2017-10-18 KWP GDAŃSK   


Dziś rano policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą volkswagena passata, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach trasy pościgowej sprawca, jak i pasażer auta byli już w rękach policjantów drogówki. Okazało, że kierowca volkswagena miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu, a także ciążył na nim aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Poza zarzutami za te przestępstwa 28-latek odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za spowodowanie wypadku drogowego, podczas którego dwóch policjantów zostało rannych.

Data publikacji:2017-10-18 GDAŃSK   


Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o uszkodzenia ciała 3-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na zapleczu jednej z posesji w Starogardzie Gdańskim. Trafiony kamieniem chłopiec z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

Data publikacji:2017-10-18 STAROGARD GDAŃSKI   


Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali 16-latka, który groził nożem ekspedientce sklepu, w momencie gdy kobieta nie chciała dopuścić go do kradzieży towaru. Mundurowi przebadali nastolatka alkomatem, okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Gdańsku. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Malborku.

Data publikacji:2017-10-18 MALBORK   


Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali dwie mieszkanki Chojnic, które posiadały narkotyki. U jednej z nich policjanci zabezpieczyli ponad 20 gramów amfetaminy, które miała schowane w słoiku w piecu kaflowym. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-10-18 CHOJNICE   


Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie. W poniedziałek Starosta Wejherowski Gabriela Lisius przekazała odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Data publikacji:2017-10-18 WEJHEROWO   


Wtorkowe przedpołudnie do Zespołu Szkół nr 1 w Sopocie wtargnął nieznany mężczyzna. Napastnik był uzbrojony w ładunek wybuchowy. Podjęto błyskawicznie działania, które w rezultacie pozwoliły na sprawne zatrzymanie mężczyzny i osadzenie go w policyjnym areszcie. Pirotechnicy unieszkodliwili znajdujący się przy mężczyźnie granat. Scenariusz ten stworzony został na potrzeby policyjnych ćwiczeń.

Data publikacji:2017-10-18 SOPOT   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zatrzymali 22-latka, który groził nożem ekspedientce w jednym ze sklepów na terenie Lęborka. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie scyzoryk oraz woreczek strunowy z białym proszkiem. Mundurowi, zabezpieczone przy mężczyźnie substancje przekazali do badania biegłemu. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za groźby przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-10-18 LĘBORK   


Dziś (18 października) w całej w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!

Data publikacji:2017-10-18 KGP   


Aż 11 osób z zarzutami to wynik ponad trzyletniej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku prowadzących śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Za oszustwa, wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i ukrywanie dokumentów grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-10-17 KWP GDAŃSK   


Wczoraj policjanci z Malborka zatrzymali osobę, która kierowała samochodem marki BMW łamiąc zakaz sądowy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że 19 -latek posiadał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do sierpnia 20219 r. oraz jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany trafił do aresztu, a jego samochód odholowano na policyjny parking. Za naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Data publikacji:2017-10-17 MALBORK   


Wczoraj na drogach Sopotu prowadzone były policyjne działania pn. „Prędkość". Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Data publikacji:2017-10-17 SOPOT   


Wczoraj rano dyżurny kościerskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Raduniu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki man z naczepą gwałtownie zahamował i jego naczepa zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie zderzyła się z samochodem ciężarowym volvo. Jedna osoba ranna została przetransportowana do szpitala. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Data publikacji:2017-10-17 KOŚCIERZYNA    


Chojniccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie kierujący oplem spowodował dwie kolizje drogowe na jednej z ulic miasta i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Badanie trzeźwości 31-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.

Data publikacji:2017-10-17 CHOJNICE   


Wczoraj tczewskich policjantów odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8 w Tczewie. Policjantki podczas spotkania przedstawiły dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapoznały z pracą policjanta. Na pamiątkę wizyty każde dziecko na kartce papieru otrzymało własne odciski palców.

Data publikacji:2017-10-17 TCZEW   


Bytowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda, który stracił panowanie nad pojazdem i dachował na drodze wojewódzkiej 212 pomiędzy Unichowem a Gostkowem. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem narkotyków. 19 – latek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Data publikacji:2017-10-17 BYTÓW   


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozbili grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżą samochodów z terenu Niemiec. Do policyjnego aresztu trafiło 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego. Jeden z podejrzanych zatrzymany został na gorącym uczynku w pościgu, gdy uciekał skradzionym w Berlinie citroenem. Śledczy zlikwidowali również dziuplę samochodową, w której zabezpieczone zostały część ze skradzionych pojazdów.

Data publikacji:2017-10-16 STAROGARD GDAŃSKI   


Dziś już od wczesnego ranka w powiecie puckim są prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach. W związku z powyższym, kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości, oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Data publikacji:2017-10-16 PUCK   


„Kierowco zwolnij i naucz się pomagać” - to hasło wspólnej akcji starogardzkich ratowników medycznych oraz policjantów z drogówki, która została przeprowadzona na drodze krajowej nr 22 w Szpęgawsku. Dzięki wspólnej inicjatywie zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy już po raz drugi mogli skorzystać z przyspieszonego kursu pierwszej pomocy.

Data publikacji:2017-10-16 STAROGARD GDAŃSKI   


W piątek w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poezji Jarosława Juchniewicza. „Narkolepsje” to piąty zbiór wierszy bytowskiego policjanta, który powstał w 2017r. Poprzednie tomy „Z mojej bańki zwykłe sny”, „Sny z promieni mroku”, „Prześnione w czeluściach” oraz „Sennowłóczy ja” zostały wydane od 2010 do 2016 r.

Data publikacji:2017-10-16 BYTÓW   


Wczoraj w południe mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Lipusz Bałachy. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem zderzył się czołowo z kierującą toyotą. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Dodatkowo policjanci ustalili, że 27-latek kierujący mercedesem miał dożywotni zakaz prowadzania pojazdów i wydmuchał blisko promil alkoholu, za co odpowie przed sądem.

Data publikacji:2017-10-16 KOŚCIERZYNA   


Gdyńscy policjanci już po raz jedenasty zainaugurowali rozpoczęcie Programu "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa". W bieżącym roku szkolnym blisko 2000 pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni będzie wspólnie z foczką Gdynką poznawać zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy. Pierwsza lekcja, którą tradycyjnie przeprowadzają gdyńscy stróże prawa nosi tytuł "Policjant przyjacielem. Pomaga mi bezpiecznie żyć". Kolejne spotkania będą przeprowadzać gdyńscy nauczyciele.

Data publikacji:2017-10-16 GDYNIA   


Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych. W trakcie przeszukań kryminalni zabezpieczyli ponad 3 kg marihuany, 2 kg amfetaminy i 800 tabletek ekstazy, do sprawy zatrzymali 5 mężczyzn. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara 10 lat pozbawienia wolności

Data publikacji:2017-10-13 KWP GDAŃSK    


Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zatrzymali 35-letniego gdańszczanina, u którego w trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli narkotyki. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-10-13 GDAŃSK   


Tczewscy kryminalni zatrzymali 30-latka, którego podejrzewali o uszkodzenie ciała. Mundurowi ustalili, że sprawca podszedł do pokrzywdzonej i zranił ją nożem w rękę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić mieszkańcowi Tczewa zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-10-13 TCZEW   


Policjanci z Człuchowa uczestniczyli wczoraj w przeprowadzaniu egzaminów na kartę rowerową w V klasach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Funkcjonariusze sprawdzili umiejętności praktyczne uczniów, przeprowadzili też szkolenie odnośnie bezpieczeństwa na drodze, udzielali fachowych porad i propagowali stosowanie elementów odblaskowych. Egzaminy zostały przeprowadzone w Miasteczku Ruchu Drogowego w Czarnem uczestniczyło w nich 100 uczniów.

Data publikacji:2017-10-13 CZŁUCHÓW    


Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach spotkały się wczoraj z najmłodszymi dziećmi w Przedszkolu "AKUKU". Podczas pogadanki dzieciom przekazały podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.

Data publikacji:2017-10-13 KARTUZY   


Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych. Kierowcy oby pojazdów byli trzeźwi, podróżowali sami. Kierowcy dacii zatrzymano prawo jady oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Data publikacji:2017-10-13 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski, uroczyście przekazał do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku dwa pochodzące z okresu II wojny światowej pistolety VIS WZ - 35 oraz Mauser. Dzięki staraniom min. Fundacji Indygo, Stowarzyszenia Eksploracyjno - Historyczngo „Gryf” oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Słupskiej, pistolety te będą eksponatami muzealnymi na Zamku Książąt Pomorskich.

Data publikacji:2017-10-13 SŁUPSK   


Wczoraj mundurowi zorganizowali na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku spotkanie z dziećmi, w trakcie którego mogły zapoznać się ze służbą przewodnika psa policyjnego oraz zobaczyć codzienną jego pracę. Funkcjonariusze wydziału prewencji zaprezentowali gościom sprzęt, jakim na co dzień posługują się w służbie oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, korzystając z miasteczka ruchu drogowego na terenie lęborskiej komendy.

Data publikacji:2017-10-13 LĘBORK   


„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 16-20 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października br.

Data publikacji:2017-10-13 KWP GDAŃSK   


Policyjna sztafeta rowerowa dziś o 9:00 wystartowała spod pomnika Neptuna w Gdańsku. Celem akcji jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Łącznie uczestnicy sztafety pokonają ponad 4000 kilometrów przejadą przez ponad 80 polskich miast w 16 województwach, a to wszystko w ciągu 23 dni.

Data publikacji:2017-10-12 KWP GDAŃSK   


Kryminalni z Sopotu zatrzymali 35-latka z Gdyni, który 3 października tego roku, z niezamkniętego samochodu ukradł skórzaną damską torebkę, w której oprócz portfela z dokumentami był również telefon komórkowy. Policjanci ustalili również, że w sierpniu tego roku ten sam mężczyzna ukradł, a potem sprzedał w lombardzie telefon komórkowy. Dzisiaj rano do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. W związku z tym, że 35-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, za kradzież może mu grozić do 7,5 roku więzienia.

Data publikacji:2017-10-12 SOPOT   


Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawcy skrępowali taśmą ręce 26-letniego znajomego, wywieźli go do parku, bili i grozili śmiercią. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego. Prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Data publikacji:2017-10-12 GDAŃSK   


Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wzięli udział w Targach Edukacji i Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Punkt informacyjny nowodworskiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Data publikacji:2017-10-12 NOWY DWÓR GDAŃSKI   


Wczoraj dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na funkcjonariuszy Straży Pożarnej, którzy brali udział w akcji gaśniczej na terenie Zakładu Karnego w Sztumie, odbijając ukrytego w aucie skazanego. Bandyci postrzelili strażaków a następnie uciekli samochodem. Tak wyglądał scenariusz wczorajszych ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Sztumie wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Sztumie oraz strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Ćwiczenia te miały za zadanie zweryfikowanie funkcjonujących procedur reagowania na tego typu sytuacje, a także zobrazowanie sprawności działania służb w trudnych warunkach.

Data publikacji:2017-10-12 SZTUM   


Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 41 – letniemu mieszkańcowi województwa warmińsko – mazurskiego. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku niszczenia samochodów. Był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Data publikacji:2017-10-12 BYTÓW   


Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku pomiędzy Miszewem a Suchorzem. Kierująca hondą na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Data publikacji:2017-10-12 BYTÓW    


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzewanego o próbę wręczenia 100 tys. zł w zamian za symulowanie defektu silnika lub celowe wywrócenie się w trakcie meczu żużlowego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2017-10-11 KWP GDAŃSK   


Tczewscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów z terenu Niemiec. Stróże prawa odzyskali 2 skradzione audi warte 135 tys. złotych, którymi poruszali się zatrzymani. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Data publikacji:2017-10-11 TCZEW   


Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Elbląskiej kierowcę cysterny. Mężczyzna jechał tzw. wężykiem i miał problem z wykonaniem manewru zawracania. Po otwarciu kabiny policjanci znaleźli puste butelki i po wódce i puste puszki po piwie. Okazało się, że 42-latek ma w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu.

Data publikacji:2017-10-11 GDAŃSK    


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 28 lat podejrzewanych o rozbój z użyciem broni palnej i noża. Sprawcy w trakcie napadu byli bardzo agresywni, bili i znęcali się nad ofiarami. Mężczyźni podejrzewani są również o wyłudzenie wierzytelności. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Data publikacji:2017-10-11 KWP GDAŃSK   


Sopoccy policjanci wyjaśniają sprawę oszustw bankowych. Pod koniec sierpnia tego roku z konta klienta jednego z banków zaczęły „ znikać” pieniądze. Do prowadzonej sprawy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali czterech mężczyzn. Łupem przestępców padło ponad 2 mln złotych, policjanci odzyskali część wyłudzonych pieniędzy. Po zarzutach, które mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn wobec jednego zastosowano dozór. Podejrzanym o oszustwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Data publikacji:2017-10-10 SOPOT   


Policjanci zespołu do walki z przestępczością samochodową w ramach prowadzonych działań na terenie powiatu malborskiego odzyskali dwa skradzione auta marki Audi A4 o łącznej wartości około 135 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalili, że auta pochodzą z kradzieży, które miały miejsce w ostatnich dwóch tygodniach na terenie Niemiec. Skradzione pojazdy został zabezpieczone przez kryminalnych na policyjnym parkingu. W dalszym ciągu śledczy wyjaśniają okoliczności tych spraw.

Data publikacji:2017-10-10 MALBORK     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2017 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00