Od jutra Gdańscy policjanci rozpoczynają zabezpieczenie Jarmarku Św. Dominika, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Każdego roku Gdańsk w tym czasie odwiedza ok. 7 milionów turystów. Policjanci są w pełni przygotowania do zabezpieczenia Jarmarku i wszystkich imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

Data publikacji:2016-07-29 GDAŃSK   


W dniach 29-31 lipca policjanci ruchu drogowego, prowadzić będą akcję „Bezpieczna droga na Hel” związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach prowadzących na półwysep. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, a także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci.

Data publikacji:2016-07-29 KWP GDAŃSK   


Za przywłaszczenie odpowie trzech mieszkańców Gdańska, którzy okradli swojego pracodawcę. 53-latek i dwóch 20-latków pracując w hurtowni alkoholi przywłaszczyli pięć pustych metalowych beczek po piwie. Policjanci zatrzymali całą trójkę, odzyskali skradzione kegi i u jednego z zatrzymanych znaleźli ponadto rower pochodzący z kradzieży w Sopocie. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-07-29 GDAŃSK   


Policjanci z komisariatu w Witominie zatrzymali 48-letniego mieszkańca Bojana, który kierując BMW miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Patrol mundurowych po kilkukilometrowym pościgu unieruchomił pojazd uciekiniera, a funkcjonariusze byli zmuszeni wybić szybę w aucie, aby obezwładnić kierowcę. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 48- latkowi zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz wykroczenia drogowe, których się dopuścił. Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego pirata drogowego.

Data publikacji:2016-07-29 GDYNIA   


Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie na ul. Chopina. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Na skutek wypadku trzy osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.

Data publikacji:2016-07-29 WEJHEROWO   


Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Pępowo. Koparka jadący w kierunku Leźna uderzyła w bok osobowego fiata, który ją wyprzedzał. Dwoje pasażerów fiata trafiło do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Data publikacji:2016-07-29 KARTUZY   


Policjanci z komendy powiatowej w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki przewożącej drewno, w którym zginęli kierowcy obu pojazdów. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu m. Rytel. 27-latek kierujący skodą w kierunku Czerska zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy, co doprowadziło do eksplozji. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Data publikacji:2016-07-29 CHOJNICE   


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zlikwidowali nielegalną mieszalnię paliw płynnych, w której sprawcy między innymi odbarwiali olej opałowy tak, aby wyglądał na droższy olej napędowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt i 40 tys. litrów paliwa. Za ten proceder grozi grzywna do 500 tys. zł. lub więzienie do 3 lat.

Data publikacji:2016-07-28 KWP GDAŃSK   


Sezon letni trwa, utrzymujące się wysokie temperatury powodują, że chętniej korzystamy z kąpieli wodnych. Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, a kąpiel w nieodpowiednim miejscu, bez przygotowania bądź odpowiednich umiejętności może skończyć się tragicznie.

Data publikacji:2016-07-28 PUCK   


Kwidzyńscy policjanci dbając o bezpieczeństwo odpoczywających, kontrolują kąpieliska. Sprawdzane w szczególności są tzw. „dzikie kąpieliska” oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jest to jedno z zadań prewencyjnych prowadzonych w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” obejmujące swym zasięgiem cały powiat kwidzyński. Działania będą kontynuowane do końca lata.

Data publikacji:2016-07-28 KWIDZYN   


Sztumscy policjanci dbając o bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym codziennie monitorują stan bezpieczeństwa nie tylko na drogach, ale również nie zapominają o kontrolach terenów przywodnych, w szczególności sprawdzając dzikie kąpieliska.

Data publikacji:2016-07-28 SZTUM   


Kryminalni z Kościerzyny zatrzymali 16-latka, dwóch 17-latków i 19-latka, którzy pobili 19-latka. Dwóch 17-latków i 19-latek usłyszeli zarzuty pobicia, a 16-latek został przesłuchany, a o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Data publikacji:2016-07-28 KOŚCIERZYNA   


Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym ranny został 10-letni rowerzysta. Chłopiec wjechał na jezdnię z prawej strony wprost pod jadącego mercedesa. Do wypadku doszło na ulicy Asfaltowej w Ełganowie gmina Trąbki Wielkie. Rowerzysta trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Data publikacji:2016-07-28 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Trwają wakacje i sezon urlopowy, a coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach zbiorników wodnych.

Data publikacji:2016-07-28 KARTUZY   


Na trzy lata trafi za kratki zatrzymany przez lęborskich policjantów mężczyzna, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za usiłowanie rozboju. 48-letni przestępca przez kilka miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj mundurowi zatrzymali go w okolicach lęborskiego dworca PKP i przewieźli do policyjnej celi.

Data publikacji:2016-07-28 LĘBORK   


Policjantki z lęborskiej komendy oraz Pani Wizytator z Kuratorium Oświaty Delegatura w Słupsku kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu lęborskiego. Wczoraj kontroli poddany został ośrodek hippiczny i Dom Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na terenie gminy Wicko. Przy okazji policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną przeprowadziły z młodzieżą pogadankę o bezpieczeństwie podczas wakacji. Szczególny uwagę poświęciły zasadom bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Data publikacji:2016-07-28 LĘBORK   


Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z ul. Pruszkowskiego. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Dwie pasażerki zostały przetransportowane do szpitala.

Data publikacji:2016-07-28 WEJHEROWO   


Słońce i ładna pogoda zachęcają do wodnych kąpieli. Podczas letniego wypoczynku nad wodą często zapominamy o najważniejszym – o bezpieczeństwie. Chojnicka policja przypomina, jak ważny jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią.

Data publikacji:2016-07-28 CHOJNICE   


Sztumscy policjanci wczoraj przez dwie godziny szukali trzech chłopców w wieku od 5 do 7 lat. Okazało się, że dzieci same pojechały rowerami nad pobliskie jezioro. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach opieki. Czas wakacji i urlopu to odpoczynek od pracy, ale nie odpoczynek od opieki nad dzieckiem.

Data publikacji:2016-07-27 SZTUM   


Policjanci w wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Chojnaty. Kierujący samochodem marki Volkswagen Golf na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił pieszą, która prowadziła rower. Piesza trafiła do szpitala.

Data publikacji:2016-07-27 CHOJNICE   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach podczas trwających wakacji w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje” spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj z uczestnikami półkolonii, którzy odwiedzają schronisko dla zwierząt spotkał się przewodnik psa służbowego starszy sierżant Robert Myszka. Przeprowadził on zajęcia, które dotyczyły bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami oraz przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W tej nietypowej lekcji przewodnikowi towarzyszył pies służbowy Aleks.

Data publikacji:2016-07-27 CHOJNICE   


Wczoraj policjant wracający po służbie do domu na drodze między Człuchowem a Gwieździnem zmusił do zatrzymania się kierowcę audi, który jechał cała szerokością drogi, zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Okazało się, że 56-letni kierowca ma aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i jechał samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Data publikacji:2016-07-27 CZŁUCHÓW   


24-latek odpowie za przestępstwo zniszczenia 7 samochodów. Szybko został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Wczoraj został przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał 7 zarzutów. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Data publikacji:2016-07-26 WEJHEROWO   


Dzisiaj w nocy kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali poszukiwanego pięcioma listami gończymi 44-latka. W ubiegłym roku mężczyzna skorzystał z przerwy w odbywaniu kary więzienia i nie powrócił. Policjanci po wielu miesiącach intensywnych poszukiwań znaleźli go w lesie pod Gdańskiem. Zatrzymany po czynnościach trafi do aresztu.

Data publikacji:2016-07-26 GDAŃSK   


W poniedziałek policjanci z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego zabezpieczali w Lęborku miejsce, w którym znaleziony został pochodzący z okresu II wojny światowej granat moździerzowy. O tym znalezisku poinformował policję właściciel działki, na której znajdował się niewybuch. Granat został zabezpieczony i zdetonowany na wojskowym poligonie.

Data publikacji:2016-07-26 LĘBORK   


Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Prewencji ze słupskiej Komendy Miejskiej podczas spotkania z młodzieżą uczestniczącą w kolonii jeździeckiej w Runowie pod Słupskiem. W tej „wakacyjnej lekcji bezpieczeństwa” wzięło udział ponad pięćdziesięcioro dzieci oraz dorośli.

Data publikacji:2016-07-26 SŁUPSK   


Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W najbliższą sobotę tj. 30 lipca 2016 roku w Charzykowach podczas VIII Jarmarku Ekoturystycznego ruszy kolejna akcja znakowania rowerów. Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.

Data publikacji:2016-07-26 CHOJNICE   


W gdyńskiej komendzie pracuje 135 policjantek. Poza służbą w mundurze, wiele dziewczyn ma bardzo ciekawe hobby, dużo z nich aktywnie uprawia sport. Cztery policjantki zaprosiły kamerę tv na swoje treningi, pokazały na czym polegają ich ulubione dyscypliny sportowe, przekonały też, że aktywność fizyczna pomaga w policyjnej pracy, uczy działania w grupie i przynosi wiele korzyści osobistych. Film swoją premierę miał podczas uroczystych obchodów Święta Policji 2016 r. w Gdyni.

Data publikacji:2016-07-26 GDYNIA   


Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę w wieku 35 lat, który kradł miedziane elementy z lokomotyw stojących na bocznicy kolejowej w Chojnicach. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy pracujący nad tą sprawą, mieszkańcowi Tczewa przedstawili zarzut usiłowania kradzieży. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-07-26 CHOJNICE   


W piątek o godzinie 9:30 w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia Zasłużony Policjant oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, Starosta Wejherowski, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo, Burmistrz Miasta Rumia i Reda oraz Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele, a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją wejherowską oraz zaproszeni goście.

Data publikacji:2016-07-25 WEJHEROWO   


W sobotę odbyły się w Gdańsku główne diecezjalne uroczystości przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Kilkuset funkcjonariuszy strzegło bezpieczeństwa mieszkańców, turystów i wszystkich pielgrzymów, którzy tego dnia przybyli do Gdańska, by uczestniczyć w uroczystościach religijnych na Placu Solidarności, Placu Zebrań Ludowych i w Bazylice Mariackiej. Policjanci profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie.

Data publikacji:2016-07-25 GDAŃSK   


W miniony piątek w murach średniowiecznego zamku w Człuchowie odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 43 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Czesław Koszykowski, przedstawiciele władz miasta i powiatu, oraz instytucji współpracujących z Policją.

Data publikacji:2016-07-25 CZŁUCHÓW   


20 lipca 2016 r odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku przypada 97 rocznica powstania Policji Państwowej. W kościerskim garnizonie, w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało 34 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Czesław Koszykowski, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

Data publikacji:2016-07-25 KOŚCIERZYNA   


22 lipca w Chojnicach w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie chojnickim.

Data publikacji:2016-07-25 CHOJNICE   


Policjanci ze Skarszew wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w wyniku którego 3 osoby trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w pobliżu miejscowości Nowy Wiec, gdzie kierująca osobowym volvo z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny zjechała na lewą stronę drogi i uderzyła czołowo w drzewo.

Data publikacji:2016-07-25 STAROGARD GDAŃSKI    


Policjanci z Komisariatu Policji w Prabutach zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który groził nożem jednemu z mieszkańców Prabut. Funkcjonariusze ustalili również, że 23-latek na początku lipca br. ukradł również dwa rowery. Sprawca w chwili zatrzymania był pijany. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-07-25 KWIDZYN    


Dwa kilogramy marihuany oraz kompletnie wyposażoną uprawę 211 krzewów konopi zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 300 tysięcy złotych. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 37 do 56 lat. Materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić zarzuty dwóm z nich. 56-letni mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska, decyzją sądu na wniosek policji i prokuratora aresztowany został na okres trzech miesięcy. Podejrzanym za posiadanie, uprawę i wytwarzanie środków odurzających grozi kara więzienia nawet do lat 15.

Data publikacji:2016-07-22 SŁUPSK   


Kryminalni z komisariatu policji w Cedrach Wielkich zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy, który wspólnie z 37-letnim kolegą zabił psa swojej konkubiny. Okazało się także, że 40-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją konkubiną. W związku ze sprawą mężczyźnie przedstawiono zarzuty, m.in. znęcania się nad konkubiną, znęcania nad zwierzęciem i znieważenia funkcjonariuszy. Wczoraj prokurator zastosował wobec obu podejrzanych dozór policji.

Data publikacji:2016-07-22 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Wczoraj mundurowi gościli w swoim miejscu pracy dzieci i młodzież, która na jedną z form letniego wypoczynku, wybrała wizytę w lęborskiej komendzie Policji. Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną zaprezentowały gościom sprzęt, jakim funkcjonariusze posługują się w codziennej służbie, radiowozy policyjne oraz film profilaktyczny dotyczący bezpiecznego zachowania się nad wodą. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła u najmłodszych możliwość poznania Iwo – lęborskiego psa służbowego.

Data publikacji:2016-07-22 LĘBORK   


Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej i komisariatów czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymów, którzy przebywają w Gdańsku w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Jednym z najważniejszych zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy 23 lipca br. będą uczestniczyć w spotkaniach na Placu Solidarności i Placu Zebrań Ludowych oraz i w innych imprezach towarzyszących. Policjanci będą też monitorowali wyjazdy pielgrzymów do Krakowa oraz przejazdy innych uczestników ŚDM przez Gdańsk, aby odbyły się one sprawnie i bezpiecznie.

Data publikacji:2016-07-22 GDAŃSK   


W środę w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lęborku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji garnizonu lęborskiego. W uroczystości wzięli udział m.in. I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Krzysztof Kozelan, Starosta Lęborski, Burmistrzowie Lęborka i Łeby, Wójtowie gmin naszego powiatu oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących z lęborską Policją służb i instytucji. W trakcie ceremoniału funkcjonariuszom i pracownikom Policji wręczone zostały nagrody, wyróżnienia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Data publikacji:2016-07-22 LĘBORK   


20 lipca 2016 r odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku przypada 97 rocznica powstania Policji Państwowej, a także 91 rocznica służby kobiet w Policji. W bytowskim garnizonie, w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało 45 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Czesław Koszykowski, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

Data publikacji:2016-07-22 BYTÓW   


W minioną środę policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca Sopotu, który wszczął awanturę przy jednym z budynków przy ul. Leśnej. Agresywny 49-latek został zatrzymany jako osoba podejrzewana o kierowanie gróźb karalnych, kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania. Za groźby karalne, kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a za ich posiadanie do lat 3. Dzisiaj policjanci postawią mężczyźnie zarzuty.

Data publikacji:2016-07-22 SOPOT   


Sztumscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli sterydy oraz inne wyroby farmaceutyczne. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt opakowań z nielegalnie posiadanymi środkami. 57-latek odpowie za przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu bez stosownego pozwolenia. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Data publikacji:2016-07-22 SZTUM   


Wczoraj o godzinie 11.00 na Placu Zdrojowym w Sopocie policjanci i ratownicy z sopockiego WOPR rozpoczęli akcję informacyjną w ramach, której przypominają rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. Akcja skierowana jest do opiekunów, którzy spędzają wolny czas z dziećmi w Sopocie szczególnie w rejonie pasa nadmorskiego i plaży. Oprócz rozdawania opasek na których można wpisać numer telefonu rodzica, policjanci i ratownicy mówili jak spędzać bezpiecznie wakacje oraz przypomnieli w jaki sposób udzielić pomocy nieprzytomnej osobie. Policjanci apelują do rodziców o szczególną ostrożność i pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach, czy zatłoczonych deptakach. Chwila nieuwagi wystarczy aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie.

Data publikacji:2016-07-22 SOPOT   


Policjanci z chojnickiej komendy tak jak w zeszłym roku przeprowadzili akcję informacyjną ,,Maluch bezpieczny na plaży” przy jeziorze w miejscowości Charzykowy. Przedsięwzięcie ma na celu ograniczyć zaginięcia dzieci podczas wypoczynku nad akwenami wodnymi oraz przypomnieć rodzicom o potrzebie szczególnej opieki nad małymi dziećmi. Mundurowi rozdali specjalne opaski, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie do opiekuna.

Data publikacji:2016-07-22 CHOJNICE   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, w ramach doskonalenia zawodowego, uczestniczą w cyklach szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Istotą jest to, aby przypomnieć sobie wiedzę teoretyczną jak i praktyczną przy ćwiczeniach na specjalistycznych fantomach.

Data publikacji:2016-07-22 KWIDZYN   


Policjanci z kwidzyńskiej komendy prowadzą działania "Bezpieczne wakacje". W ich ramach funkcjonariusze kontrolują m.in. miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi zwracają uwagę w szczególności na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci oraz warunki w jakich przebywają. Wczoraj policjanci po raz kolejny odwiedzili kolonie w Orkuszu (gm. Prabuty). Mundurowi rozmawiają z kolonistami o bezpieczeństwie. Kontrole te będą odbywały się cyklicznie, aż do końca wakacji.

Data publikacji:2016-07-22 KWIDZYN    


Sopoccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymów, którzy przyjechali do Sopotu by uczestniczyć w XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Działania Policji są prowadzone w wielu obszarach, a najważniejszy z nich to zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pielgrzymom którzy są zakwaterowani w mieście . Funkcjonariusze na bieżąco monitorują bezpieczeństwo na drogach, szlakach kolejowych którymi będą organizowane przejazdy pielgrzymów i innych osób po to by odbyły się one sprawnie i bezpiecznie.

Data publikacji:2016-07-22 SOPOT   


Dzisiaj prawie 6 tysięczny garnizon pomorski obchodzi swoje święto. W auli komendy wojewódzkiej na Biskupiej Górce odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń państwowych, resortowych i wyróżnień dla policjantów i pracowników cywilnych Policji. Ceremonii przewodniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji – insp. Jan Lach.

Data publikacji:2016-07-21 KWP GDAŃSK     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2016 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00