Policjanci z Komisariatu na gdańskiej Oruni w miniony piątek uratowali życie 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Mundurowi w ostatniej chwili odcięli mu pętlę z szyi i udzielili pomocy.

Data publikacji:2018-10-16    


17 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.

Data publikacji:2018-10-16    


W Lubaniu odbyła się uroczystość związana z otwarciem ścieżki rowerowej łączącej miejscowości Lubań i Nowy Barkoczyn. Ta inwestycja przyczyni się do bezpiecznego poruszania się rowerzystów i pieszych, by nie dochodziło do wypadków. W ramach akcji „Świeć przykładem” policjanci wręczyli pierwszym uczestnikom ruchu odblaski.

Data publikacji:2018-10-16    


Gdańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o hodowlę marihuany. W trakcie przeszukania działki należącej do 36-letniego gdańszczanina funkcjonariusze znaleźli ponad 1,5-metrowe rośliny konopi indyjskich, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za uprawę marihuany mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Data publikacji:2018-10-16    


Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 22 – latka podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli przy nim woreczek foliowy z marihuaną oraz trzy inne z amfetaminą. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut dotyczący posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-16    


Policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na mieszkance Pelplina. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu przewrócił pokrzywdzoną i ukradł jej portfel. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 27-latek ma związek z wyłudzeniem kredytu bankowego. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz oszustwa. Decyzją sądu mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Data publikacji:2018-10-16    


Policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego wartego 2200 złotych. Odzyskany rower mundurowi przekazali już właścicielce. Sprawcą kradzieży okazał się 37-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz śledczy ustalają czy miał on związek z innymi podobnymi kradzieżami. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności .

Data publikacji:2018-10-16    


Troje uczniów szkół ponadpodstawowych otrzymało wyróżnienie od Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku. Komendant wspólnie z Panią Starostą powiatu lęborskiego wyróżnili obywatelską postawę młodzieży, która odnalazła na terenie Lęborka portfel z pokaźną sumą pieniędzy i oddała lęborskiej policji. Dzięki ustaleniom policjantów, portfel wraz z zawartością wrócił do swojego właściciela.

Data publikacji:2018-10-16    


Sekcja Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku  zaplanowała i zorganizowała Mistrzostwa Policji Garnizonu Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej. Mistrzostwa odbyły się  w dniu 13 października  w Hali Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni przy  ul. Olimpijskiej 5/9. W mistrzostwach udział wzięło łącznie 10 drużyn.

Data publikacji:2018-10-16    


Kryminalni z Sopotu zatrzymali 37-letniego gdańszczanina podejrzanego o włamanie do mieszkania. Włamywacz, który spowodował straty na blisko 70 tys. zł, odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki zabezpieczonym na miejscu śladom biologicznym. Prokurator po przesłuchaniu dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny.

Data publikacji:2018-10-15    


W miniony weekend policjanci zatrzymali 27-latka, który na budynkach przy ul. Grząskiej i Mariackiej namalował sprejem tzw. Tag. Zniszczenia na tą chwilę zostały wycenione na ponad 550 zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi i już wkrótce usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-15    


Dzięki pracy kościerskich policjantów możliwe było zatrzymanie sprawcy kradzieży. Mężczyzna ukradł rower akumulatorowy o łącznej wartości 1500 zł. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 31-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-15    


Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego, w którym doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Data publikacji:2018-10-15    


Trzy osoby zostały ranne w wypadku drogowym jaki wydarzył się w miejscowości Zduny na drodze krajowej nr 22. Do zdarzenia doszło w czasie manewru wyprzedzania. Kierowca volkswagena golfa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego w przeciwnym kierunku opla. Badanie na zwartość alkoholu wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policja wyjaśnia bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2018-10-15    


Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z III Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 7 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 84 tys. zł. Ponadto policjanci zatrzymali pracownika tego lokalu, w którego rzeczach podczas przeszukania znaleźli 20 foliowych zawiniątek z zawartością ponad 25 gramów amfetaminy. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie za posiadanie środków odurzających również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Data publikacji:2018-10-15    


Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, w czasie wolnym od służby uniemożliwił prowadzenie auta pijanemu mężczyźnie. Jak się okazało, kierowca miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymany odpowie przed sądem.

Data publikacji:2018-10-15    


Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, w czasie wolnym od służby uniemożliwił prowadzenie auta pijanemu mężczyźnie. Jak się okazało, kierowca miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymany odpowie przed sądem.

Data publikacji:2018-10-15    


Niecałą godzinę trwały poszukiwania bezdomnego mężczyzny, który przebywał w lesie w okolicach Borzytuchomia. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że źle się czuje, potrzebuje pomocy i nie ma sił aby wyjść z lasu. Dyżurny w miejsce, gdzie mógł przebywać mężczyzna skierował patrole oraz skoordynował poszukiwania ze strażakami. Nieoceniona w działaniach okazała się kamera termowizyjna, dzięki której policjanci szybko odnaleźli poszukiwanego mężczyznę i przekazali go służbom medycznym.

Data publikacji:2018-10-12    


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w trakcie prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz ”Uczę się bezpieczeństwa” spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wczoraj z przedszkolakami , którzy odwiedzają schronisko dla zwierząt spotkali się przewodnikami psów służbowych. Przeprowadzili oni ciekawe zajęcia, które dotyczyły bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami oraz przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tej nietypowej lekcji przewodnikowi towarzyszyły psy służbowe Lager, Jarim i Mejer.

Data publikacji:2018-10-12    


Kryminalni z Gdyni zatrzymali 19 – latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania, w którym przebywał mężczyzna policjanci zabezpieczyli przeszło 100 gramów marihuany i amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Data publikacji:2018-10-12    


Mundurowi ze Skarszew otrzymali nowe narzędzie, które umożliwi im skuteczniej ścigać kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Nowoczesny alkometr, to urządzenie, które zostało zakupione w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, a Gminą Skarszewy. Policjanci są przekonani, że nowy, stacjonarno-przenośny alkometr pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Data publikacji:2018-10-12    


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach akcji „Świeć Przykładem” odwiedzili wychowanków ze świetlicy środowiskowej w MOPS w Kościerzynie. Podczas spotkania mundurowi omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, właściwym przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.

Data publikacji:2018-10-12    


Wczoraj w Rumi doszło do wypadku rogowego z udziałem rowerzystki oraz kierowcy samochodu citroen. W wyniku potrącenia kierująca rowerem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Data publikacji:2018-10-12    


Wczoraj (11 października br.) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał informację od pracowników komendy, że na trzecim piętrze siedziby gdyńskich policjantów wybuchł pożar. Natychmiastowo zarządzono ewakuację budynku i wezwano na miejsca strażaków. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się w komendzie w Gdyni.

Data publikacji:2018-10-12    


Przez 2 dni dyżurni z jednostek podległych komendzie wojewódzkiej w Gdańsku rywalizowali w Turnieju Dyżurnych. Celem turnieju było podniesienie rangi i podkreślenie zakresu odpowiedzialności służby dyżurnej w jednostkach Policji. Dyplomy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, w imieniu komendanta wojewódzkiego, wręczyła jego zastępca – insp. Ewa Pachura.

Data publikacji:2018-10-12    


Dwóch terrorystów wdarło się do szkoły sportowej, wzięli zakładników i żądali uwolnienia z więzienia swojego towarzysza. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z Człuchowa, antyterroryści oraz służby ratunkowe i negocjatorzy. Akcja rozwijała się bardzo dynamicznie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia i choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją, wszyscy podeszli do niego bardzo poważnie.

Data publikacji:2018-10-11    


Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki narkotyczne. Zatrzymany 20-latek na widok policjantów próbował schować woreczki ze środkami zakazanymi pod samochodem. Badanie narkotesterem wykazało, że jednym z zabezpieczonych narkotyków była marihuana. Wczoraj mieszkaniec Czerska usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

Data publikacji:2018-10-11    


Gdyńscy policjanci już po raz dwunasty zainaugurowali rozpoczęcie Programu "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa". W bieżącym roku szkolnym blisko 2000 pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni będzie wspólnie z foczką Gdynką poznawać zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy. Pierwsza lekcja, którą tradycyjnie przeprowadzają gdyńscy stróże prawa nosi tytuł "Policjant przyjacielem. Pomaga mi bezpiecznie żyć". Kolejne spotkania będą przeprowadzać gdyńscy nauczyciele.

Data publikacji:2018-10-11    


Tczewscy policjanci wczoraj pracowali na miejscach dwóch wypadków drogowych. Pięć osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitali. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do pierwszego zdarzenia doszło gdy motocyklista nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobówce. W drugim zdarzeniu jak ustalili mundurowi nietrzeźwy 17-latek, który nie miał uprawnień kierując oplem uderzył w drzewo. Mundurowi ustalają okoliczności dwóch wypadków oraz apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Data publikacji:2018-10-11    


Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letnia kobieta, która oszukała sześciu hotelarzy nie płacąc za noclegi. Po zakwaterowaniu i spędzeniu co najmniej kilku nocy w pokoju hotelowym niepostrzeżenie znikała. Ponadto zatrzymana przez policjantów 26-latka oferował na aukcjach internetowych bilety na koncerty, których pokrzywdzeni pomimo wpłacenia pieniędzy na wskazane konto nigdy nie otrzymali. Kobieta usłyszała wczoraj osiem zarzutów dotyczących oszustwa, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-11    


Wczoraj malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze z Nowego Dworu do Nowego Stawu w pobliżu miejscowości Brzózki. Mężczyzna kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Pomimo podjętej reanimacji 39-letni mieszkaniec Nowego Stawu zmarł. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Data publikacji:2018-10-11    


Już jutro rozpocznie się procedura neutralizacji min z okresu II wojny światowej zalegających w Porcie Gdynia. Nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta w trakcie tych działań czuwać będą policjanci z gdyńskiej komendy.

Data publikacji:2018-10-10    


12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Data publikacji:2018-10-10    


W ostatni weekend w miejscowości Hutki-Kanki pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął st. sierż. Arkadiusz Połeć reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gdyni.

Data publikacji:2018-10-10    


Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oddawali krew. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem komendy w Gdyni. W trakcie kilku godzin trwania akcji policjanci oddali blisko 12 litrów tego życiodajnego płynu.

Data publikacji:2018-10-10    


Policjanci ze starogardzkiej drogówki, funkcjonariusz wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad spotkali się na drodze krajowej nr 22 w miejscu, gdzie na początku października br. doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 27-letni pasażer bmw. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Data publikacji:2018-10-10    


Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.

Data publikacji:2018-10-10    


Odzyskane audi a6, wiele zabezpieczonych części samochodowych, zlikwidowana dziupla samochodowa oraz zatrzymani trzej paserzy – to wynik działań kryminalnych z Sopotu przy udziale policjantów z komendy wojewódzkiej i Kwidzyna na jednej z posesji powiatu kwidzyńskiego. Sprawcy w wieku 25, 29 i 48 lat pomogli w ukryciu skradzionego z terenu Sopotu audi o wartości 50 tys. zł. Zatrzymani zostali w momencie, gdy rozbierali auto na części. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali objęci dozorem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-09    


W ubiegły weekend policjanci z Gdyni odnaleźli mężczyznę, który wcześniej dzwonił do dyżurnego prosząc o pomoc lecz nie potrafił wskazać gdzie się znajduje. W chwili odnalezienia mężczyzny przez policjantów jego stan pogorszył się, tracił przytomność. Funkcjonariusze natychmiast przewieźli tracącego przytomność mężczyznę do szpitala.

Data publikacji:2018-10-09    


Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj rano w Chałupach na ul. Kaperskiej. 40-letnia kobieta jadąca od strony Półwyspu w kierunku Władysławowa najprawdopodobniej przysnęła podczas jazdy w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobocze drogi. Mundurowi apelują o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę.

Data publikacji:2018-10-09    


Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 25-letni mieszkaniec Gdańska, który kilka dni temu napadł na pracownika myjni samochodowej i ukradł pieniądze. Policjanci w kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia, po pościgu, zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę. 25-usłyszał już zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec niego areszt. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-09    


Kryminalni ze sztumskiej komendy na terenie miasta zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który posiadał substancje psychotropowe. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-09    


Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży bmw tzw. metodą „na lawetę”. Laweta została zabezpieczona na policyjnym parkingu, sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Data publikacji:2018-10-09    


Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali recydywistę, który był poszukiwany i ukrywał się przed organami ścigania. 29-latek wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej, kiedy pod wpływem narkotyków kierował volkswagenem. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podał policjantom dane swojego brata. Po ustaleniu prawdziwej tożsamości kierującego okazało się, że 29-latek jest poszukiwany i ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające. Kilka godzin później funkcjonariusze drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków, posiadał narkotyki i ciążył na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Data publikacji:2018-10-09    


Komenda Miejska Policji w Gdyni w dniu 10 października br. o godz. 10:00 w siedzibie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni mieszczącej się przy ul. Morskiej 81-87 organizuje debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Data publikacji:2018-10-09    


Policjanci z gdyńskiej komendy wyjaśniają przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło w w ostatni poniedziałek na Al. Zwycięstwa w kierunku Sopotu. Kierujący bmw 38 – latek stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy słup trakcji trolejbusowej, w wyniku zderzenia poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

Data publikacji:2018-10-09    


Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz KPP w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich i nielegalny magazyn środków odurzających w jednym z domów w Starogardzie Gdańskim. Kryminalni zatrzymali do tej sprawy 50-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania 2 pomieszczeń należących do jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli 30 roślin krzaków konopi indyjskich oraz 11 kg suszu - marihuany. Zatrzymany 50-latek trafił do aresztu. Grozi mu od 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-10-08    


Policjanci z chojnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie oszustwa. Dzięki czujności jednego z mieszkańców z gminy Czersk nie doszło do popełnienia przestępstwa na jego szkodę. Oszuści działali w ten sposób, że na portalu internetowym wyszukali ogłoszenie, gdzie oferowano do sprzedaży biżuterię, następnie przez telefon zaproponowali kupno towaru za pomocą kuriera, a płatność miała się odbyć „ za pobraniem”. Ponadto okazało się, że zatrzymani mężczyźni byli poszukiwani w celu doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary za popełnione wcześniej przestępstwa o podobnym charakterze.

Data publikacji:2018-10-08    


Policjanci z wejherowskiej komendy przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas 3 oddziałów gimnazjalnych z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Szemudzie, które odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Młodzież szkolna miała okazję nie tylko poznać tajniki pracy policjantów, ale także wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służby w Policji.

Data publikacji:2018-10-08    


Chęć niesienia pomocy poszkodowanym i potrzebującym – taki cel przyświecał puckim policjantom, którzy w piątek 5 października br. oddali honorowo krew. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem komendy w Pucku. W trakcie kilku godzin trwania akcji oddano około 22 litry życiodajnego płynu. Każdy mundurowy doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować.

Data publikacji:2018-10-08      • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00