Dzięki międzynarodowej współpracy Policji prowadzonej w ramach Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych na terenie Niemiec funkcjonariusze zza naszej zachodniej granicy zatrzymali pozostałe trzy osoby mogące mieć związek z zabójstwem w Kwidzynie. Wobec mężczyzn została wszczęta procedura ekstradycyjna. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-10-24 KWP GDAŃSK   


Policjanci ze Sztumu ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w sobotę popołudniu na trasie Kołoząb- Mikołajki Pomorskie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący toyotą prawdopodobnie jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 23-letni kierowca auta zmarł na miejscu wypadku.

Data publikacji:2016-10-24 SZTUM   


22 i 23 października policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zaangażowali się w miejskie działania na rzecz osób starszych pn. Sopockie Targi Seniora 2016, które odbywały się w Hali 100-lecia przy ul. Goyki w Sopocie. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem seniorów, a to z kolei pozwoliło policjantom na dotarcie z profilaktyką do szerokiego grona odbiorców.

Data publikacji:2016-10-24 SOPOT   


Chojniccy policjanci systematycznie odwiedzają miejscowe szkoły i przedszkola, gdzie w ramach prowadzonych spotkań z najmłodszymi, przybliżają podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły, szczególnie podkreślając zasady ruchu drogowego oraz jaką rolę spełniają odblaski, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W czasie odwiedzin w „Miniowej Akademii” głównym bohaterem stał się jednak pies służbowy o imieniu Jarin.

Data publikacji:2016-10-24 CHOJNICE   


Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu sportowego w centrum Czerska. 17-letni mieszkaniec tego miasta wraz z 34-letnim kolegą ukradli odzież i obuwie sportowe warte około 6 tys. złotych. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Wobec 34-latka z Czerska sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat, a w przypadku działania w warunkach recydywy, czas ten wydłużony jest nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-10-24 CHOJNICE   


W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie gościli delegację policjantów z Niemiec. Delegacja ośmiu niemieckich funkcjonariuszy to przedstawiciele Zespołu Prewencji Urzędu Kryminalnego Meklemburgii Pomorza Przedniego oraz Policji Ruchu Drogowego z Komisariatu w Heringsdorfie.

Data publikacji:2016-10-24 KOŚCIERZYNA   


Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która mieściła się w jednym z budynków mieszkalnych na obrzeżach powiatu starogardzkiego. Śledczy zabezpieczyli prawie 400 gramów suszu roślinnego oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania marihuany. Do policyjnego aresztu trafiło 2 mężczyzn, którzy są podejrzewani o uprawę zakazanych w Polsce roślin. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

Data publikacji:2016-10-24 STAROGARD GDAŃSKI   


W piątek w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poezji Jarosława Juchniewicza. „Sennowłóczy ja” to czwarty zbiór wierszy bytowskiego policjanta. Poprzednie zbiory utworów to „Prześnione w czeluściach”, „Sny z promieni mroku” oraz „Z mojej bańki zwykłe sny”.

Data publikacji:2016-10-24 BYTÓW    


Tylko kilku dni potrzebowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, aby ustalić i zatrzymać sprawcę rozboju. 19-latek zaatakował na ulicy mieszkańca Gdańska, przewrócił na ziemię i kopał po całym ciele. Sprawca zabrał pokrzywdzonemu telefon i uciekł. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec napastnika areszt tymczasowy.

Data publikacji:2016-10-24 GDAŃSK   


Śledczy z Kartuz przedstawili zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających 34-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Podczas kontroli samochodu, którym jechał funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 140 gramów narkotyków. 34-latek usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków.

Data publikacji:2016-10-24 KARTUZY   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Łapalicach. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Kartuz.

Data publikacji:2016-10-24 KARTUZY   


Gdańscy policjanci od kilku lat prowadzą wspólny projekt z kinem Helios pt. „Akademia bezpieczeństwa”. Przed seansami filmowymi organizowanymi dla szkół podstawowych, z uczniami spotykają się policjanci, którzy przekazują im wiele cennych rad, które mają bardzo duży wpływ na ich bezpieczeństwo. Spotkania odbywają się przez cały rok szkolny.

Data publikacji:2016-10-21 GDAŃSK   


Zatrzymaniem 22-latka zakończyła się w środę kontrola drogowa w Polnicy w powiecie człuchowskim. Policjanci podczas kontroli zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierującego bmw, okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków i posiada przy sobie niewielką ilość marihuany. Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie i znaleźli w nim ponad 100 gramów marihuany i kilka roślin konopi indyjskich. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności, odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Data publikacji:2016-10-21 CZŁUCHÓW   


Funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji w Czersku oraz Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zostali zaproszeni przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku na Niebieski Dzień w Gimnazjum. Była to impreza zorganizowana w ramach realizowanego w szkole programu wychowawczego i profilaktyki. Podczas spotkania z młodzieżą policjanci zwracali szczególną uwagę na problem zażywania środków narkotycznych, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich, a także przybliżyli im aspekty pracy w różnych wydziałach policji.

Data publikacji:2016-10-21 CHOJNICE   


Policjanci z Posterunku Policji w Kaliskach otrzymali nowy oznakowany pojazd służbowy. Zakup radiowozu marki Skoda Yeti został zrealizowany w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji, Urzędu Gminy w Kaliskach i Urzędu Miasta w Czarnej Wodzie. Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie auta funkcjonariuszom, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

Data publikacji:2016-10-21 STAROGARD GDAŃSKI   


Wczoraj policjanci zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem marki Mercedes będąc prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Ponadto mężczyzna miał przy sobie najprawdopodobniej marihuanę . Za posiadanie narkotyków może grozić do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem będąc pod ich wpływem kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-10-21 SOPOT   


Bezpieczeństwo drogowe w Gdyni, w szczególności ochrona pieszych przed skutkami wypadków komunikacyjnych było tematem debaty publicznej, którą gdyńscy policjanci zorganizowali wspólnie z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu.

Data publikacji:2016-10-21 GDYNIA   


Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.

Data publikacji:2016-10-20 KWP Gdańsk    


Sprawdzenie efektywności przyjętych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej to ważne zadanie każdego właściciela budynku. Obowiązek przeprowadzenia ćwiczeń w tym zakresie wynika z regulacji prawnych. Wczoraj o godzinie 12. 30 takie ćwiczenia odbyły się w budynku Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Data publikacji:2016-10-20 SOPOT   


Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Urzędnicy przekazali na ręce funkcjonariuszy odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność małych pieszych.

Data publikacji:2016-10-20 WEJHEROWO   


Komendant Powiatowy Policji w Lęborku, mł. insp. Jacek Kilanowski, rozmawiał wczoraj z przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej lęborskiego powiatu. Podczas zorganizowanego w komendzie spotkania dyskutowano m.in. na temat zasad postępowania przy zapewnieniu przez Policję asysty pracownikowi socjalnemu, przeprowadzającemu rodzinny wywiad środowiskowy i świadczącemu pracę socjalną w środowisku, jak również wzajemnej współpracy tych instytucji podczas prowadzenia procedury „Niebieskiej Karty”.

Data publikacji:2016-10-20 LĘBORK   


Policjanci z Komisariatu w Ustce zatrzymali 29-letnią mieszkankę województwa mazowieckiego, która nie zapłaciła za pobyt w jednym z miejscowych hoteli. Sprawczyni korzystając z ekskluzywnej oferty hotelu, zabiegów w spa, posiłków i innych usług, oszukała właścicieli hotelu na blisko 1300 złotych. Policjanci ustalają teraz, czy kobieta działając w podobny sposób nie dopuściła się innych przestępstw. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia .

Data publikacji:2016-10-20 SŁUPSK    


Wczoraj policjanci odwiedzali najmłodszych i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w przedszkolu w Parchowie. Dzieci chętnie dyskutowały i zadawały pytania dotyczące pracy policjantów. W trakcie spotkania maluchy otrzymały odblaski.

Data publikacji:2016-10-20 BYTÓW   


Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim odbyli szkolenie na temat bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym na autostradzie. Szkolenie odbyło się w obwodzie utrzymania autostrady A1 w Ropuchach gmina Pelplin. Szkolenie przeprowadzili specjaliści ze spółek Gdańsk Transport Company (AmberOne) oraz Intertoll Polska.

Data publikacji:2016-10-20 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Praca kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie doprowadziła do wytypowania, a następnie zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 32 i 36 lat, którzy w nocy z 12/13 października tego roku z przed jednej z sopockich restauracji ukradli dziewięć żeliwnych stolików oraz kilka podstaw do parasoli gastronomicznych. Pokrzywdzony straty ocenił na blisko 3,5 tysiąca złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli wczoraj zarzut kradzieży, to przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-10-20 SOPOT   


„Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów” – pod takim hasłem w środę (19.10 br.) odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji i przedstawicieli aresztu śledczego w Chojnicach na wspólnym szkoleniu przeprowadzanym przez przedstawicielki Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Słupsku. Spotkanie w ramach wspólnego szkolenia dla policjantów i służby więziennej odbyło się w budynku chojnickiej komendy w ramach aktualnie trwającego Tygodnia Mediacji. To inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji, przypadającego corocznie na trzeci czwartek października. Celem przeprowadzonego szkolenia było przede wszystkim przybliżenie funkcjonariuszom samej istoty postępowania mediacyjnego, jak również przekazanie, jakie korzyści za sobą niesie.

Data publikacji:2016-10-20 CHOJNICE   


Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku gościł Dyrektor Urzędu Kryminalnego Meklemburgii Pomorza Przedniego p. Ingolf Manger. Wizyta odbyła się w ramach trwającego w Gdańsku „Tygodnia Niemieckiego” z okazji jubileuszu „25 lat dobrego sąsiedztwa” organizowanego przez Konsulat Generalny Niemiec w Gdańsku.

Data publikacji:2016-10-20 KWP GDAŃSK   


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli ponad 1200 kg liści oraz krajanki tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców Słupska. Mężczyźni w pomieszczeniach garażu mieli maszynę służącą do rozdrabniania tytoniu oraz wagę przemysłową. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 700 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek mienia.

Data publikacji:2016-10-19 SŁUPSK   


Propagowanie życia bez nałogów, profilaktyka uzależnień to główne przesłanie cyklu ogólnopolskich koncertów pod nazwą „NIEĆPA”. W imprezie, która odbyła się we czwartek w hali „Gryfia” wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Uczestnikom koncertu przekazywali ulotki i dyskutowano na temat zagrożeń związanych z narkomanią oraz alkoholizmem.

Data publikacji:2016-10-19 SŁUPSK   


Stan samochodowy Komisariatu Policji w Prabutach powiększył się o kolejny radiowóz. Wczoraj przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Prabuty oficjalnie przekazali kluczyki do samochodu marki Skoda Yeti I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie. Zakup samochodu możliwy był dzięki współfinansowaniu przez Komendę Główną Policji i Urząd Miasta i Gminy w Prabutach. Radiowóz będzie wykorzystywany do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kwidzyńskiego, w szczególności jednak terenu miasta i gminy Prabuty.

Data publikacji:2016-10-19 KWIDZYN   


Funkcjonariusze z Sopotu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. 24-latek jest podejrzewany o pobicie i uszkodzenie ciała dwóch mężczyzn, do którego doszło we wrześniu 2015 roku na terenie Wielkiej Brytanii. Dzisiaj mieszkaniec Gdańska zostanie doprowadzony do sądu, który podejmie decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu i wdrożeniu procedury ekstradycyjnej.

Data publikacji:2016-10-19 SOPOT   


Wczoraj popołudniu policjanci z Sopotu zatrzymali 60-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 60-latek bez stałego miejsca zamieszkania od 8 dni był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za kradzieże. Dzisiaj poszukiwany mężczyzna zgodnie z postanowieniem sądu, trafi na 10 miesięcy do aresztu w celu odbycia zasądzonej mu za popełnienie przestępstwa kary.

Data publikacji:2016-10-19 SOPOT   


Śledczy z Miastka przedstawili zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających dwóm mężczyznom. Obaj wpadli w ręce mundurowych w miniony weekend podczas kontroli na bocznej drodze w okolicach Dretynia. Dzięki wysiłkom policjantów odpowiedzialności nie uniknie także 24 – latek, który jest podejrzany o sprzedaż narkotyków.

Data publikacji:2016-10-19 BYTÓW   


Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zorganizowali i przeprowadzili konkurs pod nazwą ,,MODA NA ODBLASKI”. Zaprosili do Zespołu Szkół nr 1 w Pruszczu Gdańskim ponad 200 uczniów, którzy rozpoczęli naukę w klasach pierwszych. Uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz mody z elementami odblaskowymi. Stróże prawa przeprowadzili pogadankę na temat korzyści płynących z używania elementów odblaskowych. Uczestnicy spotkania, a przede wszystkim osoby biorące udział w konkursie otrzymali nagrody.

Data publikacji:2016-10-19 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się z blisko 60 studentami pochodzącymi z całego świata, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Politechnice Gdańskiej. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.

Data publikacji:2016-10-19 GDAŃSK   


Policjantki zajmujące się profilaktyką odwiedziły wczoraj maluchy uczęszczające do przedszkola „Słoneczko” w Malborku. W trakcie spotkania przekazały najmłodszym wiedzę na temat niebezpiecznych zachowań na drodze oraz obdarowały dzieci odblaskami i przyborami szkolnymi. Kolejne spotkanie z przedszkolakami zostało zaplanowane w najbliższy piątek.

Data publikacji:2016-10-19 MALBORK   


Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.

Data publikacji:2016-10-18 POLICJA   


Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi wykonując swoje zadania sprawdzają trzeźwość kierowców. W ubiegłym tygodniu miasteccy policjanci otrzymali nowe urządzenie do wykrywania narkotyków w organizmie kierowców. Teraz w bardzo szybkim czasie policjanci będą mieli informację, czy badana osoba jest pod wpływem środków odurzających. To już drugie takie urządzenie w bytowskim garnizonie, a jego zakup był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bytowie i Urzędu Miejskiego w Miastku.

Data publikacji:2016-10-18 BYTÓW   


Policjanci z Malborka i funkcjonariusze Urzędu Celnego z Gdańska przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie wczorajszych działań policjanci razem z celnikami skontrolowali jeden z lokali na terenie Malborka. Zabezpieczono dziewięć automatów do gier.

Data publikacji:2016-10-18 MALBORK   


Policjanci interweniowali na miejscu pożaru, do którego doszło w poniedziałek popołudniu w budynku wielorodzinnym w dzielnicy Śródmieście w Malborku. Pożar wybuchł w mieszkaniu na trzecim piętrze. Policjanci po wejściu do zadymionego budynku ewakuowali siedem osób.

Data publikacji:2016-10-18 MALBORK   


Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły najmłodszych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz szkodliwość dopalaczy i narkotyków. Spotkania i przekazywana wiedza była dostosowana do wieku odbiorców. Tego typu spotkania to element profilaktycznej pracy funkcjonariuszy.

Data publikacji:2016-10-18 WEJHEROWO   


Sztumskie policjantki wczoraj odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu oraz Myślicach. Podczas spotkania z uczniami rozmawiały o bezpieczeństwie, wyjaśniały jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz radziły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię.

Data publikacji:2016-10-18 SZTUM   


Kryminalni z komendy miejskiej i ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do automatów z kawą. Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek razem z 52-latkiem włamali się do dwóch automatów i usiłowali włamać się do dwóch kolejnych. Dodatkowo śledczy udowodnili 34-latkowi kolejne trzy włamania do automatów i próbę włamania do czwartego oraz ustalili, że 52-latek ma na swoim koncie także kolejne włamanie do automatu. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-10-18 GDAŃSK   


Policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego, podczas kontroli samochodu osobowego znaleźli środki odurzające. W tej sprawie zatrzymali do wyjaśnienia czterech mieszkańców powiatu wejherowskiego w wieku 22, 24 i 25 lat. Trzech z nich wczoraj popołudniu usłyszało zarzuty posiadania narkotyków. Ponadto za jednym z mężczyzn sąd wydał list gończy, dzisiaj 24-latek zostanie odwieziony do aresztu w którym spędzi najbliższe 1, 5 roku. Za posiadanie środków odurzających może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-10-18 SOPOT   


Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez punkt przedszkolny „Akademia Krasnala”. Celem tego spotkania było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać na podwórku czy podczas spaceru. Dodatkowo funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.

Data publikacji:2016-10-18 WEJHEROWO   


Policjanci z lęborskiej komendy prowadzili na terenie całego powiatu działania „Patologie”, których głównym celem jest przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości nieletnich. Mundurowi kontrolowali miejsca gromadzenia się młodzieży oraz inne, wskazane na mapie zagrożeń. W działania zaangażowani byli też słuchacze słupskiej Szkoły Policji, którzy odbywają w tym miesiącu na terenie naszego powiatu praktyki zawodowe.

Data publikacji:2016-10-18 LĘBORK   


Policjanci z pruszczańskiej komendy zaangażowali się w akcję pod nazwą „PRUSZCZ BIEGA”. Poprzez swoje działanie biorą udział w szczytnym celu i promują „MODĘ NA ODBLASKI”. Celem biegaczy jest zebranie środków na podnośnik domowy dla niepełnosprawnego Arka poprzez wybieganie odpowiedniej liczby kilometrów.

Data publikacji:2016-10-18 PRUSZCZ GDAŃSKI   


18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

Data publikacji:2016-10-18 Policja   


Policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z dziećmi z przedszkola „Tęcza” w Malborku. Podczas spotkania przypomniała o zasadach bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym oraz zapoznała maluchy z pracą policjanta. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.

Data publikacji:2016-10-17 MALBORK   


Dzisiaj, od wczesnych godzin rannych, na terenie powiatu kartuskiego policjanci prowadzili działania profilaktyczno – kontrolne „TRZEŹWY PORANEK”. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz przypominali o zagrożeniach, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu. Wszyscy kontrolowani kierowcy otrzymali naklejki informujące, iż nigdy nie jeździ się po alkoholu. Funkcjonariusze egzekwowali też zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz kontrolowali stan techniczny pojazdów.

Data publikacji:2016-10-17 KARTUZY     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2016 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00