Policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie , gdzie mundurowi prezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej służbie, opowiadali o swojej pracy i prezentowali techniki obezwładnia. W tym czasie szkoła promowała kierunki nauczania, a jednym z nich jest profilowana klasa policyjna.

Data publikacji:2016-05-04 PUCK   


Policjanci z kwidzyńskiej komendy ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Parkowej w Prabutach. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Motocyklista z licznymi złamaniami kończyn został przetransportowany do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność.

Data publikacji:2016-05-04 KWIDZYN   


Policjanci z ruchu drogowego komendy policji w Pucku zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kierowca passata miał przeszło 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-05-04 PUCK   


Lęborscy policjanci zabezpieczali w poniedziałek miejsce śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło na przejeździe kolejowym w Lęborku. Śmierć na miejscu poniósł rowerzysta potrącony przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Data publikacji:2016-05-04 LĘBORK   


Policjanci uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku, gdzie naukę zakończyli pierwsi absolwenci klasy o profilu mundurowym. Komendant lęborskiej jednostki, podinsp. Jacek Kilanowski, wręczył absolwentom certyfikaty uczestnictwa w zajęciach o tematyce policyjnej. Spotkania lęborskich mundurowych z młodzieżą klasy o tym profilu prowadzone są od trzech lat i cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób, które chcą w przyszłości wstąpić w nasze szeregi.

Data publikacji:2016-05-04 LĘBORK   


Policjant wspólnie z przedstawicielem Zespołu Interdyscyplinarnego spotkali się ze studentami Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie spotkania słuchaczy uwrażliwiono na sposoby działania oszustów oraz poinformowano jak postępować w przypadku przemocy.

Data publikacji:2016-05-04 TCZEW   


Sopocka Policja wsparta została kolejnymi środkami przekazanymi z budżetu miasta Sopotu. Komendant Miejski Policji w Sopocie inspektor Piotr Bolin i Prezydent Sopotu Jacek Karnowski podpisali w miniony piątek porozumienie na mocy którego, miasto przekazało kolejne w tym roku środki finansowe o łącznej wartości stu tysięcy złotych z przeznaczeniem na rekompensatę pieniężną dla policjantów za ich czas ponadnormatywnej służby.

Data publikacji:2016-05-02 SOPOT   


Kryminalni z Przymorza zatrzymali młodych kieszonkowców, którzy okradali dzieci na szkolnych boiskach. Złodzieje dołączali do grającej drużyny, a inni w tym czasie plądrowali plecaki. Policjanci do tej pory zatrzymali pięć osób i odzyskali kilka telefonów. Wśród zatrzymanych jest 14-letnia dziewczyna, która uciekła z ośrodka wychowawczego. Złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-05-02 GDAŃSK   


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z policjantami z Wejherowa zatrzymali 42-latka podejrzanego o włamania do samochodów i ich kradzieże. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty kradzieży pojazdów z terenu Niemiec. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 lat.

Data publikacji:2016-05-02 KWP GDAŃSK   


Policjanci informują, że w związku z jutrzejszym zgromadzeniem publicznym w Centrum Gdańska należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Gdańscy policjanci z prewencji, ruchu drogowego oraz z Wydziału Sztabu będą zabezpieczać to wydarzenie.

Data publikacji:2016-05-02 GDAŃSK   


Nie bądźmy obojętni, oddajmy siebie potrzebującym! Pod takim hasłem będzie przebiegała ambulansowa akcja poboru krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja odbędzie się przez budynkiem pruszczańskiej policji. Inicjatorem idei honorowego krwiodawstwa w środowisku policjantów i innych zaprzyjaźnionych służb mundurowych jest policyjny klub honorowych dawców krwi z Gdyni.

Data publikacji:2016-05-02 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w tym roku po raz pierwszy przystąpili do ogólnopolskiej inicjatywy Dzień Bezpiecznego Internetu 2016, poprzez zarejestrowanie się i wzięcie udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI. Realizacja spotkań i działań przyczyniła się do wygrania tego konkursu , gdzie chojnicka komenda znalazła się w samej czołówce zwycięzców.

Data publikacji:2016-05-02 CHOJNICE   


Policjanci z Kościerzyny zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy i 21–letniego mieszkańca powiatu Kościerskiego, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie marki Opel funkcjonariusze znaleźli 810 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz zawiniątko z amfetaminą. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych.

Data publikacji:2016-05-02 KOŚCIERZYNA   


Tczewscy policjanci podczas minionego weekendu zabezpieczali dwa wypadki drogowe. W tych zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali dwa prawa jazdy oraz trzy dowody rejestracyjne z uwagi na uszkodzenia powypadkowe. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Data publikacji:2016-05-02 TCZEW    


Policjanci kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli m.in. marihuanę, haszysz i kokainę. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za posiadanie narkotyków nawet do lat 3.

Data publikacji:2016-05-02 WEJHEROWO   


Od 27 do 28 kwietnia br. w Niemczech, w miejscowości Stralsund odbywała się Międzynarodowa Konferencja „Rozmowy Gdańskie 2016”. Temat tegorocznej edycji to „Mobilne Dane. Mobilny Obywatel. Mobilna Policja.” Wśród wysokiej rangi uczestników spotkania był Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski oraz jego Zastępca – mł.insp. Krzysztof Kozelan.

Data publikacji:2016-05-02 KWP GDAŃSK   


Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali 22 - letniego mieszkańca Lęborka, podejrzewanego włamania do domów i mieszkań na terenie Gdyni. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu mężczyzny, gdzie gdyńskich kryminalnych skierowały bardzo szczegółowe informacje i ustalenia operacyjne. 22 - latek usłyszał łącznie 7 zarzutów włamań i jednego usiłowania takiego przestępstwa. Włamywacz z okradanych mieszkań zabierał pieniądze, biżuterię oraz sprzęt elektroniczny. Za przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, policjanci pracują nad ustaleniem miejsc przechowywania skradzionego mienia.

Data publikacji:2016-04-29 GDYNIA   


Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali mężczyznę, który bez wymaganego zezwolenia przechowywał w swoim mieszkaniu rewolwer. Ponadto 29-latek miał przy sobie podrobiony blankiet prawa jazdy kat. „B” na swoje nazwisko. Na wniosek policji prokuratura obejmie mężczyznę dozorem policji.

Data publikacji:2016-04-29 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Kościerscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 26-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli kilkaset porcji amfetaminy, marihuany i woreczek z tabletkami. Mieszkaniec powiatu kościerskiego będzie teraz odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Data publikacji:2016-04-29 KOŚCIERZYNA   


Policjanci z Ustki w trakcie patrolu zatrzymali 29-letniego mieszkańca tego miasta, który miał przy sobie worek foliowy z zawartością prawie 20 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności .

Data publikacji:2016-04-29 SŁUPSK   


Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj po południu na drodze powiatowej w miejscowości Bojanowo. Wskutek uderzenia w przystanek autobusowy i drzewo zginął 20-letni kierowca volkswagena.

Data publikacji:2016-04-29 STAROGARD GDAŃSKI   


Wczoraj policjanci z Kartuz odwiedzili dzieci z przedszkola „Tygrysek” w Prokowie. Podczas wizyty funkcjonariusze zwracali uwagę dzieciom, jak zachowywać się w domu i poza domem, aby być bezpiecznym oraz omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zapoznać się z elementami policyjnego wyposażenia oraz zobaczyć z bliska radiowóz.

Data publikacji:2016-04-29 KARTUZY    


Policjanci byli wczoraj gośćmi w Przedszkolu „Janowiaczek” w Rumi. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie się poruszać po drodze oraz jak bawić się w domu i na podwórku. Po spotkaniach dzieci mogły zapoznać się ze elementami wyposażenia radiowozu oraz usiąść za kołkiem policyjnych motocykli.

Data publikacji:2016-04-29 WEJHEROWO   


  Dzisiaj Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł.insp. Ewa Pachura oraz insp. Czesław Koszykowski wręczyli powołanie na stanowisko Naczelnika Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych KWP w Gdańsku.

Data publikacji:2016-04-29 KWP GDAŃSK   


Zespół teatralny Czwórki Rodem z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni został laureatem XVI edycji policyjnego konkursu Małych Form Teatralnych. Przedstawienie Nie tylko pętla znalazło w oczach jury najwyższe noty. Zwycięzcą VI edycji konkursu Krótkich Form Filmowych zostali licealiści z X LO w Gdyni, ich film Awidja został przez jury najlepiej oceniony. Wczoraj podczas uroczystej gali finałowej konkursów organizowanych przez policjantów z gdyńskiej komendy finaliści otrzymali nagrody i upominki, które ufundował miejski samorząd. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy laureatom, już dziś zapraszamy za rok do teatralnych i filmowych zmagań.

Data publikacji:2016-04-28 GDYNIA   


Kryminalni z komendy miejskiej wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali trzy osoby w wieku od 34 do 45 lat podejrzane o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Jedna z zatrzymanych osób odpowie również za zmuszanie do prostytucji. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Data publikacji:2016-04-28 GDAŃSK   


Tylko jeden dzień cieszył się prawem jazdy 18-latek, zatrzymany do kontroli przez policjantów lęborskiej drogówki. Mężczyzna, prowadząc samochód w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h. Policjanci ukarali pirata drogowego mandatem i zatrzymali jego świeżo zdobyte prawo jazdy.

Data publikacji:2016-04-28 LĘBORK   


Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa: rozboju, włamań oraz kradzieży. 27-latek dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dziesięć zarzutów. Odpowie za nie w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-04-28 TCZEW   


Wczoraj funkcjonariusze z kwidzyńskiej komendy wzięli udział w VI Gminnym Przeglądzie Twórczości Dziecięcej zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Otłowcu. Stróże prawa zostali zaproszeni na cykliczną imprezę, która w tym roku odbyła się pod hasłem: "Bezpieczny Przedszkolak". Policjanci głównie mówili o bezpieczeństwie najmłodszych, oraz obok funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Strażaków demonstrowali swoje mundury i sprzęt policyjny.

Data publikacji:2016-04-28 KWIDZYN   


Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który posiadał środki odurzające. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie pół kilograma narkotyków. 29-latek usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków.

Data publikacji:2016-04-28 KARTUZY   


Kryminalni z Komisariatu Policji w Główczycach zatrzymali 18-latka, podejrzanego o włamania do pięciu garaży w pobliskich Mianowicach. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów o wartości ponad 4-tys. złotych. Zatrzymany 18-latek został przesłuchany, usłyszał także zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Data publikacji:2016-04-28 SŁUPSK   


Dzisiaj rano policjanci postawili zarzut kradzieży 29-letniemu mieszkańcowi Sopotu, który na początku kwietnia tego roku z biura sklepu mieszczącego się przy ul. Kościuszki w Sopocie ukradł pieniądze w wysokości 5 tysięcy złotych. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-04-28 SOPOT   


Wczoraj od godziny 10. 30 przy ul. Jerzego Haffnera w Sopocie, policjanci ruchu drogowego wspólnie z dziećmi z Przedszkola numer 5, w ramach działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta za bezpieczną jazdę i prawidłowe zachowania na drodze rozdawali kierowcom lizaki.

Data publikacji:2016-04-28 SOPOT   


Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież osobowego citroena. Działający od grudnia ubiegłego roku przestępca włamywał się również do zaparkowanych samochodów, kradnąc radioodtwarzacze oraz pozostawione w autach przedmioty. Mieszkaniec Kociewia był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty.

Data publikacji:2016-04-28 STAROGARD GDAŃSKI    


Kryminalni z Pucka zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który pobił 36-latka. Sprawca w nocy spotkał się z nim w jego mieszkaniu .Następnie w trakcie kłótni rzucił się na niego i dotkliwie pobił używając przy tym ostrego przedmiotu. W dniu dzisiejszym mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty.

Data publikacji:2016-04-28 PUCK   


Przed nami kolejny majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych wyruszy w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy: to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdem zwrócimy uwagę na właściwe zabezpieczenie mieszkania, aby po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Data publikacji:2016-04-27 KWP GDAŃSK   


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej rozpracowali grupę, której członkowie posiadali i rozpowszechniali materiały pornograficzne z udziałem małoletnich. W akcji przeprowadzonej na terenie całego kraju udział wzięło kilkudziesięciu funkcjonariuszy oraz kilkunastu biegłych z zakresu informatyki. W związku ze sprawą dotychczas zarzuty usłyszały trzy osoby. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Data publikacji:2016-04-27 KWP GDAŃSK   


Wczoraj zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji usłyszał 31-letni mieszkaniec Sopotu. Pijany mężczyzna, który trafił do policyjnej celi, zaatakował nożem policjantów, którzy przeprowadzali wobec niego interwencję. Za czynną napaść na funkcjonariuszy może grozić do 10-lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-04-27 SOPOT   


Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej w Sopocie wspólnie z PGE Atomem Treflem Sopot zorganizowali warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w kontaktach z obcymi. Przypomnieli także numery alarmowe oraz z Kapitan drużyny Anną Miros, maskotką klubu Treflinką i najmłodszymi ćwiczyli w praktyce właściwe przechodzenie przez jezdnię.

Data publikacji:2016-04-27 SOPOT   


Policjanci z komendy powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym ranny został 10-latek.Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wbiegł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego auta m. Dziecko trafiło do szpitala. Kierowca isuzu był trzeźwy, podróżował sam

Data publikacji:2016-04-27 PUCK   


5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniej, mieszkance Koszalina zatrzymanej za kradzieże odzieży w jednym ze słupskich hipermarketów. Złodziejkę rozpoznały pracownice sklepu, które wcześniej obejrzały zapis monitoringu. Wynikało z niego, że zatrzymana 25-latka ukradła odzież o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych. Teraz policjanci ustalać teraz będą czy koszalinianka miała związek z innymi podobnymi przestępstwami. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Data publikacji:2016-04-27 SŁUPSK   


Policjanci z Posterunku Policji w Brusach ustalają przyczyny zdarzenia drogowego do którego doszło na ulicy Jana Pawła II w Brusach. Kierujący mazdą przodem samochodu uderzył w bok przechodzącej przez przejście dla pieszych. Do szpitala trafiła ranna 17-letnia kobieta. Kierowca i piesza byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Data publikacji:2016-04-27 CHOJNICE   


Policjantka zajmująca się profilaktyką nieletnich spotkała się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Cewicach. Funkcjonariuszka przedstawiła problematykę powszechnego w ostatnich czasach zjawiska cyberprzemocy, wskazując jak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w sieci. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem uczestniczyli w dyskusji na ten temat. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonego w szkole „Tygodnia Profilaktyki”

Data publikacji:2016-04-27 LĘBORK   


Policjanci z Pelplina wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj w tej miejscowości. W wyniku czołowego zderzenia motoroweru z samochodem osobowym zginął 24-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2016-04-27 TCZEW   


Wczoraj w Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie odbyło się szkolenie dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły w zakresie problematyki zagrożeń terrorystycznych. Podczas wizyty policjanci przedstawili wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożeń oraz przedstawili zasady alarmowania uczniów i innych osób.

Data publikacji:2016-04-27 WEJHEROWO   


Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Lęborku i funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Gdańsku, zatrzymali 26-letniego mieszkańca gm. Nowa Wieś Lęborska, u którego znaleźli ponad 2 kilogramy dopalaczy. Zatrzymany jest podejrzany o wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Data publikacji:2016-04-26 LĘBORK   


28 kwietnia w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku odbędą się miejskie eliminacje do turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. W tym roku do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanie 10 drużyn reprezentujących gdańskie podstawówki i gimnazja. Zawodnicy będą pokonywać na rowerach uliczki miasteczka ruchu drogowego i rozwiązywać testy z wiedzy o zasadach ruchu. Najlepsze drużyny wezmą udział w finale wojewódzkim.

Data publikacji:2016-04-26 GDAŃSK   


Dzieci z publicznego przedszkola nr 3, im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim odwiedziły pruszczańskich stróżów prawa. Policjanci zajmujący się problematyką prewencji kryminalnej oraz ruchu drogowego opowiedzieli dzieciom o ogólnie pojętym bezpieczeństwie, o zachowaniu się na drodze, pokazali jak pracują policjanci oraz przypomnieli znane już maluchom numery alarmowe.

Data publikacji:2016-04-26 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Zbliża się długi majowy weekend. Jest to okres wytężonej pracy dla wszystkich policjantów, którzy jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem kierowców oraz osób wyjeżdżających na wiosenny wypoczynek. Funkcjonariusze będą sprawdzać między innymi stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Już teraz policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą, rozwagę na drodze oraz odpowiednie przygotowanie auta przed wyjazdem.

Data publikacji:2016-04-26 STAROGARD GDAŃSKI   


W minionym tygodniu policjanci uczestniczyli w trzydniowym szkoleniu dotyczącym przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedury Niebieska Karta oraz współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi. W piątek w szkoleniu brali udział dzielnicowi oraz przewodniczący zespołów interdyscyplinarnych z powiatu wejherowskiego.

Data publikacji:2016-04-26 WEJHEROWO     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2016 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00