2014-04-23
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Dzięki pracy policjantów mieszkanka powiatu nowodworskiego odzyskała rower skradziony jej wczoraj w miejscowości Świerznica. 88-letnia kobieta pozostawiła go przy kapliczce, którą się opiekowała. Gdy wróciła, roweru już nie było. Sprawą zajęli się policjanci ze stegieńskiego posterunku. Już dwie godziny później mundurowi zatrzymali sprawcę tej kradzieży i odzyskali jednoślad. Za kradzież grozi grzywna, kara aresztu lub ograniczenia wolności.


 2014-04-23
GDAŃSK,
Szybka reakcja policjantów z Suchanina doprowadziła do zatrzymania trzech sprawców odpowiedzialnych za uszkodzenie wiaty przystankowej. Młodzi mężczyźni czekając na autobus zaczęli kopać w szyby, aż jedną wybili. Cała trójka była pod wpływem alkoholu. Teraz odpowiedzą za uszkodzenie mienia za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-23
WEJHEROWO,
Wczoraj w Kębłowie doszło do wypadku drogowego. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali oględziny oraz rozpytywali świadków zdarzenia. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-04-23
WEJHEROWO,
Wczoraj na terenie powiatu wejherowskiego przeprowadzone zostały działania prewencyjno - kontrolne ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcja ta dotyczyła głównie najbardziej ruchliwych przejść dla pieszych. Współinicjatorem działań była Komisja Bezpieczeństwa Urzędu Miasta w Wejherowie.


 2014-04-23
GDAŃSK,
Kryminalni z Przymorza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy bijąc i grożąc próbowali odzyskać od 22-latka pożyczone mu pieniądze. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-23
KWIDZYN,
Policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu. Na ulicy Wschodniej w Kwidzynie vw passat uderzył w tył forda fokusa. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. W wypadku ranna została pasażerka forda. Z obrażeniami kręgosłupa i ręki trafiła do szpitala. Mundurowi apelują o zachowanie należytej ostrożności na drogach i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.


 2014-04-23
KOŚCIERZYNA ,
W dniach od 18 do 21 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny Weekend". Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami, kontrolowali stan techniczny samochodów i represjonowali zachowania będące najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych, takie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, a w przypadku pieszych – poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni. Policjanci skontrolowali kilkaset pojazdów, wystawali ponad 60 mandatów i zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.


 2014-04-23
WEJHEROWO,
Podczas działań związanych z akcją „Wielkanoc 2014” na wejherowskich drogach doszło do jednego wypadku drogowego. W wielkanocny poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców naruszających przepisy. W czasie tej akcji nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwało kilkudziesięciu policjantów.


 2014-04-23
KOŚCIERZYNA,
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który jechał ulicami jednej z miejscowości gminy Kościerzyna. Okazało się, że mężczyzna ma prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca próbował również przekupić funkcjonariuszy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i próbę przekupstwa funkcjonariuszy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-23
GDAŃSK,
Dzięki kryminalnym z Przymorza odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-letnia kobieta, która uszkodziła samochód swojemu byłemu konkubentowi. Mężczyzna nie odbierał od niej telefonów, więc kluczem porysowała karoserię jego bmw. 37-latka usłyszała już zarzut. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-23
GDAŃSK,
Policjanci z Komisariatu I i Referatu Interwencyjnego komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do studzienek na Chełmie i poprzez ucięcie kabli uszkodzili sieć telekomunikacyjną. Za popełnione przestępstwo 19- i 24-latek usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-23
SŁUPSK,
W poniedziałkową w noc na terenie Słupska policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał kradzionym samochodem. Ponadto zatrzymany był nietrzeźwy. Dzisiaj sąd orzekł, że 31-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.


 2014-04-23
CZŁUCHÓW,
Wczoraj w południe dyżurny człuchowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Człuchowie na obwodnicy, gdzie motorower uderzył w samochód terenowy. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz pogotowie. Kierujący skuterem oraz jego pasażerka zostali zabrani do szpitala. Jak się później okazało nic poważnego się im nie stało.


 2014-04-23
KARTUZY,
Kartuscy policjanci w ciągu 24 godzin zatrzymali cztery osoby poszukiwane. Wśród nich był 16-latek, który zgodnie z nakazem sądu został przewieziony do ośrodka wychowawczego oraz 37-latek poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafił już do aresztu, w którym spędzi najbliższe miesiące.


 2014-04-23
KARTUZY,
Przez cały okres świąteczny na drogach powiatu kartuskiego trwała policyjna akcja prewencyjna, której celem było ograniczenie zdarzeń drogowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.


 2014-04-22
KWP GDAŃSK,
Podczas tegorocznych świąt wielkanocnych w województwie pomorskim doszło do 21 wypadków drogowych, w których 28 osób odniosło obrażenia, a jedna zginęła. W tym czasie policjanci zatrzymali 58 nietrzeźwych kierujących.


 2014-04-22
SOPOT ,
W minioną sobotę 34-letni gdańszczanin nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, pędził autem ulicami Sopotu i Gdańska. Podczas ucieczki złamał szereg przepisów, stwarzał też realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zatrzymany przez policjantów 34-latek za którym wymiar sprawiedliwości wydał dwa listy gończe został skazany na dwa lata pozbawienia wolności za oszustwa internetowe.


 2014-04-22
SOPOT,
Policjanci z Sopotu zatrzymali 76-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony. Sprawca 18 kwietnia zaatakował kobietę podczas snu i próbował pozbawić ją życia. Sopocianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


 2014-04-22
GDAŃSK ,
2200 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego czterech kierujących w stanie po spożyciu alkoholu to efekt akcji "Trzeźwy poranek", przeprowadzonej dziś rano przez gdańskich policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy z komisariatów na Stogach i Śródmieściu.


 2014-04-22
MALBORK,
„Kieruj się rozsądkiem”, pod takim hasłem trwa kampania społeczna adresowana przede wszystkim do osób powyżej 60 roku życia, motocyklistów i pieszych. Policjanci zachęcają wszystkich użytkowników dróg, aby byli wyrozumiali i bardziej życzliwi na drodze. Więcej informacji o realizowanym przedsięwzięciu znajduje się na stronie internetowej www.brd.policja.pl/brd/kampania.


 2014-04-22
MALBORK,
Przez cały świąteczny okres policjanci prowadzili działania "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc 2014". Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu malborskiego czuwali policjanci ruchu drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej.


 2014-04-22
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj rano na drodze powiatowej w Lichnowach. Jak wstępnie ustalili, pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi, 23-letni kierowca samochodu marki Audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i dachował. Kierowca był trzeźwy. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.


 2014-04-22
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek rano na ulicy Konopnickiej w Malborku. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, 35-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,8 promila. Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i korzystanie ze środków transportu jako kierujący bez promili.


 2014-04-22
WEJHEROWO ,
Policjanci wczoraj zatrzymali 19-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas sprawdzania osoby funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-22
SZTUM,
Podczas minionego weekendu sztumscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na podwójnym gazie w dwóch przypadkach kierowali rowerami a w jednym osobowym volkswagenem. Wkrótce usłyszą zarzuty za co odpowiedzą przed sądem.


 2014-04-22
PUCK,
Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gm. Władysławowo podejrzanego o usiłowanie włamania do sklepu odzieżowego. Mężczyzna w miniony piątek po trzech dniach na wolności został aresztowany i ponownie trafił za kratki. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-22
STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 25-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego poszukiwany był przez sąd w związku z niezapłaceniem zaległej grzywny.


 2014-04-22
CHOJNICE,
Podczas świątecznego weekendu policjanci na drogach powiatu chojnickiego prowadzili kontrole. Funkcjonariusze, sprawdzając stan trzeźwości kierujących, ujawnili cztery osoby, które spożywały wcześniej alkohol. Mundurowi uniemożliwili im dalszą jazdę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat.


 2014-04-22
CHOJNICE,
Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę po południu. Na trasie Czersk - Śliwice kierujący samochodem osobowym, w efekcie manewru wyprzedzania motocykla, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdu, dokumentację fotograficzną i kierowali ruchem, umożliwiając przejazd innym kierującym.


 2014-04-22
SZTUM,
W sobotę wieczorem policjanci z sztumskiej komendy patrolujący miasto podjęli interwencję wobec mężczyzny, który spożywał alkohol w miejscu zabronionym. Podczas sprawdzania danych 26-latka w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany przez malborski sąd w celu odbycia kary.


 2014-04-22
PUCK ,
Dwie osoby w stanie nietrzeźwości zatrzymali w minioną niedzielę policjanci. 20-latka prowadziła motorower mając ponad 2,5 promila alkoholu, natomiast obywatel Mołdawii miał o promil mniej, jadąc osobowym volkswagenem. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-22
SŁUPSK,
Policjanci wydziału ruchu drogowego słupskiej komendy przeprowadzili w czasie świąt wielkanocnych akcję „Bezpieczny weekend” zatrzymując pięciu nietrzeźwych kierujących oraz jednego w stanie nietrzeźwości. Ponadto dzisiaj rano w ramach akcji „Trzeźwy poranek” w miejscowościach Objazda i Komnino zatrzymano prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy byli pod wpływem alkoholu. Grozi im kara do 2 lat więzienia.


 2014-04-22
STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego w piątkowe popołudnie zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Pierwszy z nich został zatrzymany na przystanku autobusowym, a drugi był pasażerem taksówki. Obaj trafili do miejscowej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty.


 2014-04-18
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do którego doszło wczoraj po południu na prywatnej posesji w jednej z miejscowości na terenie powiatu malborskiego. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi, 14-latka, która pobierała lekcje jazdy u swojego dziadka, potrąciła przebywającą na posesji babcię i uderzyła w garaż. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego.


 2014-04-18
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymali informację, że młody mężczyzna chce sprzedać samochód osobowy, który prawdopodobnie jest kradziony. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Po dokonanej transakcji sprzedażny samochodu 16-latek został zatrzymany. Podczas dalszych czynności ustalono, że nieletni ukradł samochód swojemu koledze i sprzedał do handlarzowi samochodów za tysiąc złotych. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymany mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański jest uciekinierem z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Będąc na niepowrocie do placówki prawdopodobnie popełnił szereg czynów karalnych.


 2014-04-18
SOPOT,
Policjanci z ruchu drogowego wczoraj od godziny 19 pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na Al. Niepodległości. Kobieta kierująca skodą wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodom jadącym Al. Niepodległości. W wyniku zderzenia trzech aut nikt na szczęście nie ucierpiał. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 36-latka z Gdańska została ukarana kilkuset złotowym mandatem oraz punktami karnymi.


 2014-04-18
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci ze Posterunku Policji w Stegnie prowadzą czynności w sprawie odnalezienia roweru tupu górskiego, koloru biało – niebieskiego z czerwonymi napisami „FOLTA” i „DACON 506”.


 2014-04-18
GDYNIA,
Sierżant sztabowy Jacek Dziewanowski z Komisariatu Policji w Redłowie znalazł się w ośmioosobowej grupie pomorskich policjantów, którzy w kwietniu gościli z wizytą w Karlskronie. Międzynarodowa wymiana w ramach programu da Vinci ma na celu poznanie warsztatu pracy Policji z sąsiednich krajów oraz wzbogacenie własnych doświadczeń w codziennej pracy. Gdyński policjant, który płynnie posługuje się językiem angielskim stał na czele polskiej reprezentacji, co poza korzyściami służbowymi przyniosło również wiele satysfakcji osobistej.


 2014-04-18
WEJHEROWO,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był podejrzewany o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu podczas przeszukania kryminalni znaleźli amfetaminę i marihuanę. 20-latek został zatrzymany i dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2014-04-18
GDYNIA,
Im cieplej, tym więcej na drogach motocykli, skuterów i innych jednośladów. Kierowcy tych pojazdów powinni pamiętać, że pomimo, większej swobody wykonywania manewrów na drodze tak samo obowiązują ich przepisy ruchu drogowego. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.


 2014-04-18
STAROGARD GDAŃSKI,
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 mężczyzn, którzy wielokrotnie okradali opuszczone budynki starogardzkiego młyna. Złodzieje wykuwali ze ścian metalowe dźwigary, które następnie trafiały do punktu skupu złomu. Przestępcy ukradli 5,5 tony metalowych elementów o wartości złomowej ponad 4 tys. zł. Mieszkańcy Starogardu trafili do miejscowej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.


 2014-04-18
SZTUM ,
Policjanci z Dzierzgonia przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 15-letniemu mieszkańcowi tego samego miasta. Nieletni sprawca czynu karalnego w marcu okradł jedną z piwnic. Część skradzionych rzeczy mundurowi odzyskali. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.


 2014-04-18
SZTUM,
Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały Święta Wielkanocne dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem wyruszających w podróż. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.


 2014-04-18
KARTUZY ,
Wczoraj policjanci kartuskiej komendy zabezpieczali miejsce wypadku drogowego , do którego doszło na trasie Egiertowo- Przywidz. Samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby uderzył w drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosła 34-letnia pasażerka. Druga pasażerka z licznymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.


 2014-04-18
GDYNIA,
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Gdyni zatrzymali 46 - letniego mieszkańca Rumi, podejrzanego o szereg oszustw bankowych. Mężczyzna był poszukiwany 3 listami gończymi, ukrywał się pod Wejherowem, dla zmylenia organów ścigania, chcąc uniknąć odpowiedzialności, używał fałszywego dowodu osobistego. Wpadł w ręce gdyńskich policjantów, którzy ustalili adres jego kryjówki i przez kilka godzin obserwowali budynek. Dziś oszust zostanie przesłuchany w prokuraturze. Najbliższe 7 i pół roku spędzi w więziennej celi. Sprawa jest rozwojowa.


 2014-04-18
GDAŃSK,
W najbliższy wtorek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania o kryptonimie "Trzeźwy poranek". Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-04-18
PUCK,
Funkcjonariusze z Władysławowa zatrzymali podejrzanego o podpalenia lokali gastronomicznych w Jastrzębiej Górze. 30-letni mieszkaniec Pucka usłyszał łącznie 6 zarzutów w tym dwa za podpalenie i 4 za usiłowanie włamania. Mężczyzna pozostaje pod dozorem policyjnym z zakazem opuszczania kraju. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-18
KWIDZYN,
Czas zbliżających się Świąt Wielkanocnych to dla części z nas pora wyjazdów do rodziny i przyjaciół. Najczęściej równoznaczne jest to z chwilowym pozostawieniem przez nas mieszkania i majątku bez opieki. Stwarza to okazję dla przestępców, którzy w tym czasie mogą zainteresować się naszymi mieszkaniami. Święta to również szczególny czas dla złodzieja...


 2014-04-18
GDYNIA,
16 kwietnia 2014r w godz. 08:30-12:30 przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odbyła się już trzecia w tym roku Ambulansowa Akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w Gdyni.Do czerwonego ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku przybyło przeszło 30 gdyńskich funkcjonariuszy policji i mieszkańców naszego miasta.


 2014-04-18
LĘBORK,
Najmłodsi z przedszkola nr 5 w Lęborku gościły policjantkę, która opowiadała o bezpieczeństwie na drodze i w domu. Dzieci zaskoczyły policjantkę swoją wiedzą na temat bezpiecznych zachowań. Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach spotkań profilaktycznych rządowego programu Razem Bezpieczniej.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2014 r.