2015-11-30
KWIDZYN,
Za kierowanie bez uprawnień odpowiedzą dwaj 20-latkowie z Kwidzyna, którzy wczoraj po południu holując pojazd nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Łamiąc przepisy uciekali przed radiowozem. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.


 2015-11-30
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci przypominają o utrudnieniach z jakimi mierzyć się muszą w okresie zimowym użytkownicy dróg. Choć warunki pogodowe dotychczas łaskawie traktują kierowców, w niedzielny poranek na trasach powiatu nowodworskiego można już było doświadczyć pierwszych niedogodności związanych ze śliską nawierzchnią drogi. Przekonał się o tym kierowca osobowego renault, który wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze przypominają o prawidłowym przygotowaniu do zimowych podróży.


 2015-11-30
CHOJNICE,
Zatrzymaniem dwóch mieszkańców gminy Chojnice zakończyła się policyjna kontrola pojazdu marki Audi. 18 i 24-letni kierowca oraz pasażer mieli przy sobie narkotyki. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy policji w Chojnicach. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.


 2015-11-30
CHOJNICE,
W weekend policjanci z powiatu chojnickiego wyeliminowali z ruchu drogowego sześć osób, które będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków kierowały samochodem. Alkomat u każdego z nich wykazał od 2,20 do 2,85 promila. Policjanci zatrzymali też trzech nietrzeźwych i pod wpływem narkotyków kierowców, którzy spowodowali kolizje.


 2015-11-30
KOŚCIERZYNA,
W piątek mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Wojska Polskiego w Kościerzynie. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca ciężarówki zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z trzema busami i autobusem. Ranny kierowca jednego z busów został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-11-30
WEJHEROWO,
W sobotę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Już niebawem mężczyźni zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-11-30
WEJHEROWO,
W piątek rano dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem osoby pieszej, do którego doszło w miejscowości Koleczkowo. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy, pieszy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-11-30
STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się w czasie minionego weekendu na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Szpęgawsk. W wyniku zderzenia seata z peugeotem jedna osoba trafiła do szpitala.


 2015-11-30
SZTUM,
Sztumscy mundurowi zatrzymali poszukiwanego 33-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Sztumu trafił w ręce policjantów podczas pościgu. W trakcie sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.


 2015-11-30
MALBORK,
Policjanci każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa na malborskich drogach i systematycznie prowadzą działania kontrolne, podczas których zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego. Od początku listopada br. policjanci skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów ciężarowych.


 2015-11-30
MALBORK,
Policjanci z Malborka uczestniczą w kampanii „16 dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet”, która trwać będzie do 10 grudnia. W tych dniach mundurowi z malborskiej jednostki pełnią dyżury, w trakcie których informują o możliwościach uzyskania pomocy od instytucji działających na rzecz przeciwdziałania zjawisku przemocy.


 2015-11-30
GDAŃSK,
W miniony weekend policjanci z gdańskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego sześć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Alkomat u każdego z nich wykazał od prawie 0,3 do 2 promili. Wśród zatrzymanych osób było trzech nietrzeźwych kierowców, którzy spowodowali kolizje. Funkcjonariusze udaremnili też dalszą jazdę 32-latkowi z Gdańska, który wsiadł za kółko seata będąc pod wpływem środka odurzającego.


 2015-11-30
KWIDZYN,
Za uszkodzenie mienia odpowiedzą czterej mieszkańcy Kwidzyna, którzy w sobotę zniszczyli skodę. Właściciel auta wycenił straty na ok. tysiąc złotych. Teraz wandale odpowiedzą przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-30
KOŚCIERZYNA,
W czwartek Komendant Powiatowy Policji insp. Andrzej Czaja uczestniczył w przedstawieniu teatru z Warszawy dotyczącym dopalaczy. Po wystawieniu sztuki policjanci wzięli udział w dyskusji odnośnie uzależnień i dopalaczy. Młodzieży ponadgimnazjalnej bardzo spodobała się taka forma przedstawienia problemu uzależnień.


 2015-11-30
SOPOT,
Policjanci w miniony weekend podczas trwania imprez z okazji popularnych „ Andrzejek” dbali o bezpieczeństwo osób bawiących się w Sopocie. Zadania policjantów ukierunkowane były przede wszystkim na przeciwdziałanie przestępczości i demoralizacji osób nieletnich. Wzięli w nich udział m. in. policjanci ds. nieletnich, dzielnicowi oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Gdańska.


 2015-11-30
GDAŃSK,
Policjanci z komisariatu przy ul. Platynowej w Gdańsku zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu oleckiego. Sprawca włamał się do dwóch zaparkowanych samochodów, skąd ukradł m.in. radio samochodowe i elektronarzędzia. Funkcjonariusze ustalili również, że próbował włamać się do trzeciego auta. Za te przestępstwa wczoraj usłyszał zarzuty. Odpowie za nie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-30
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komisariatu w Cedrach Wielkich zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności za złamanie zakazu sądowego oraz do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. 53-latek trafił do aresztu.


 2015-11-30
SZTUM,
W piątek w sztumskim centrum kultury odbyła się debata pn. „Sztumskie Krokusy 2015”, której tematem było przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków oraz zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z zapobieganiem temu negatywnemu zjawisku. Uczestnicy omawiali zagadnienia związane na poszerzeniu poziomu wiedzy na temat przemocy domowej oraz promowanie wartości rodzinnych. Inicjatorem spotkania m.in. byli policjanci ze sztumskiej jednostki.


 2015-11-30
PUCK,
10 grudnia br. o godz. 17.00 w miejskim ratuszu w Pucku przy ul. Plac Wolności 1 odbędzie się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców powiatu. Organizatorami spotkania są policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.


 2015-11-30
PUCK,
Policjantka spotkała się w czwartek z uczniami gimnazjum w Jastarni, by poruszyć niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. W trakcie spotkania mundurowa zwracała szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie tych substancji, ale także edukowała słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej.


 2015-11-30
LĘBORK,
W piątek w południem policjanci z Lęborka ewakuowali pracowników i petentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po tym jak ujawniono ogień w jednym z pomieszczeń. Policjanci odcięli ruch na drogach dojazdowych do budynku i kierowali ruchem na objazdach. Akcja policji, straży pożarnej i pogotowia to ćwiczenia, które miały sprawdzić współdziałanie służb w podobnych sytuacjach.


 2015-11-30
KPP BYTÓW,
Policjanci z bytowskiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola i klasy pierwszej szkoły podstawowej w Niezabyszewie. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką nieletnich opowiadali maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Na zakończenie spotkań wszyscy otrzymali odblaskowe opaski.


 2015-11-27
SŁUPSK,
Policjanci, sędziowie, prokuratorzy, pedagodzy, filozofowie i ponad setka gości z całej Polski, wzięła wczoraj udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Przemoc w rodzinie – konteksty prawne, społeczne i profilaktyczne”. Konferencję zorganizowała Akademia Pomorska w Słupsku.


 2015-11-27
SOPOT,
26 listopada br. policjanci zatrzymali 27-latek z Tomaszowa Mazowieckiego, który kilka dni temu ukradł kamerę przemysłową z budynku Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie. Mężczyzna oprócz tego, że popełnił przestępstwo za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności, schodząc z rusztowania spadł z niego łamiąc sobie rękę.


 2015-11-27
WEJHEROWO,
Policjanci przeprowadzili działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Bezpieczna Szóstka” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te są realizowane cyklicznie.


 2015-11-27
WEJHEROWO,
Wczoraj dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Granicznej w Wejherowie. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta została potrącona podczas przechodzenia przez jezdnię. 44-letnia piesza została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-11-27
GDYNIA,
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 33 i 53 lat, którzy kradli metalowe kosze na śmieci w centrum Gdyni. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy pracujący nad tą sprawą 53 - latkowi przedstawili jeden zarzut kradzieży, natomiast 33 - latek usłyszał łącznie trzy zarzuty, odpowie zarówno za kradzież dokonaną ze wspólnikiem, jak też za przestępstwa, których dopuścił się w kilku ostatnich tygodniach. Obu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-27
CZŁUCHÓW,
Policjanci zatrzymali w minioną środę po południu dwóch mieszkańców Człuchowa, którzy przez okno w niezamieszkałym budynku w centrum miasta wynieśli ważący kilkadziesiąt kilogramów grzejnik. Mężczyźni zostali zatrzymani zaraz po wyjściu z budynku. Grzejnik chcieli sprzedać na skupie złomu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-27
CHOJNICE,
Prawie pól kilograma narkotyków, amfetaminę i marihuanę oraz wagę służącą do porcjowania narkotyków zabezpieczyli w jednym z mieszkań w gminie Chojnice policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o kradzieże na terenie gminy Brusy.


 2015-11-27
CZŁUCHÓW,
Wczoraj policjanci z prewencji kryminalnej z Człuchowa i dzielnicowy z Koczały byli gośćmi w Zespole Kształcenia i Wychowania w Koczale. Rozmawiali z gimnazjalistami o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, oraz odpowiedzialności nieletnich za wykroczenia i przestępstwa.


 2015-11-27
WEJHEROWO,
Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, posiadającego narkotyki. Mieszkaniec powiatu trafił do policyjnego aresztu. Niebawem zostanie przesłuchany. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-27
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginęła 15-letnia pasażerka fiata punto. Do tragicznego zdarzenia doszło w Ełganowie gmina Trąbki Wielkie. Kierowca zjechał na pas zieleni i prawym bokiem samochodu uderzył w drzewo. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-27
SZTUM,
Sztumscy policjanci ujęli 12-latka, który ukradł swojego kolegi tablet. Nieletni wykorzystując chwilę nieuwagi gospodarza, wyniósł z mieszkania urządzenie o wartości 700 złotych. Teraz sprawą nieletniego zajmie się sąd.


 2015-11-27
TCZEW,
Wczoraj tczewscy policjanci pracowali na miejscu pożaru. Interweniujący mundurowi zabezpieczali okolice mostu tczewskiego, gdzie paliły się elementy drewnianej konstrukcji. Funkcjonariusze przesłuchali osoby, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Dzisiaj stróże prawa wykonali oględziny tego miejsca oraz ustalają przyczyny pożaru.


 2015-11-27
STAROGARD GDAŃSKI,
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, który spowodował kolizję z autem tej samej marki. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzeniu uległy oba pojazdy. Jeden z kierujących biorących udział w kolizji był nietrzeźwy, 47-latek odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji ale także za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-27
MALBORK,
Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymali nowy radiowóz KIA CEED. W przekazaniu auta uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku, policjanci ruchu drogowego oraz Burmistrz Miasta Malborka. Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz Urząd Miasta Malborka.


 2015-11-27
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Za kierowanie pojazdem w nietrzeźwym stanie odpowie 23– latek z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna kierował oplem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podróż nietrzeźwego została udaremniona dzięki odpowiedzialnej reakcji mieszkańców i współpracy z policjantami. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności na okres do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.


 2015-11-27
STAROGARD GDAŃSKI,
Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj starogardzianie, którzy napadli na 30-letniego mieszkańca Kociewia. Napastnicy pobili i okradli swoją ofiarę. Sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Wczoraj sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.


 2015-11-27
GDAŃSK,
Funkcjonariusze z komisariatu w Osowej wspólnie z Fundacją Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MAJA zorganizowali spotkanie dla seniorów i osób niepełnosprawnych. W trakcie debaty słuchaczom przybliżono sposoby działania oszustów m.in. metodą "na wnuczka" i "na policjanta" oraz poinformowano, jak postępować w przypadku zagrożenia.


 2015-11-27
KWIDZYN,
Patrol kwidzyńskiej drogówki zatrzymał 23-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-27
GDAŃSK,
Dzięki gdańskim policjantom do aresztu trafił 18-letni mężczyzna podejrzany o co najmniej cztery napady, do których doszło w trakcie ostatnich dwóch miesięcy na Oruni. Grożąc swoim ofiarom nożem, sprawca okradał je z pieniędzy. Jednego mężczyznę przewrócił na ziemię i pobił. Policjanci podejrzewają go również o napady w rejonach oruńskich szkół. 18- latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 2015-11-26
KWP GDAŃSK,
Wczoraj Sekcja Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku wraz z instruktorami SPAP w Gdańsku oraz firmą zewnętrzną zorganizowała WARSZTATY DLA INSTRUKTORÓW TAKTYKI I TECHNIK INTERWENCJI GARNIZONU POMORSKIEGO.


 2015-11-26
GDYNIA,
Policjanci z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali na gorącym uczynku 33-letniego mieszkańca Gdyni, który próbował ukraść rower pozostawiony na ulicy. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 14 - letni syn mężczyzny, którego ojciec poprosił o pomoc. Na miejsce przestępstwa nieletni miał przynieść sprawcy narzędzia do przecięcia linki zabezpieczającej jednoślad. W chwili zatrzymania 33 - latek był nietrzeźwy, w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 14 - latek trafił pod opiekę babci.


 2015-11-26
KARTUZY,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach na terenie powiatu realizowali akcję „BEZPIECZNY PIESZY”. Podczas tych działań funkcjonariusze ujawnili 31 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 2015-11-26
SZTUM,
Wczoraj w godzinach od 06.00 do 22.00 na terenie powiatu zostały przeprowadzone działania „Pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili 17 wykroczeń. W tej grupie 11 kierujących samochodami naruszali przepisy ruchu drogowego oraz 6 przypadków naruszeń przepisów przez pieszych.


 2015-11-26
STAROGARD GDAŃSKI,
Dwóch policjantów z miejscowej komendy nagrodziła Rada Miasta w Starogardzie Gdańskim. Wyróżnieni, to funkcjonariusze wydziału prewencji, którzy w I półroczu 2015 roku zajęli pierwsze miejsce w konkursie na najlepszego dzielnicowego i policjanta prewencji.


 2015-11-26
KARTUZY,
Dzięki interwencji policjantów kolejny nietrzeźwy kierowca odpowie za swój czyn. Kierowcę ciężarówki policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj w południe w Żukowie. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 45-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-26
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu malborskiego przeprowadzili działania ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Podczas wczorajszej akcji "Bezpieczny Pieszy" funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także kontrolowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy użytkowników dróg. Mundurowi ukarali mandatami 12 pieszych oraz 9 kierowców.


 2015-11-26
CHOJNICE,
Chojnicka policja podsumowała działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi nałożyli łącznie 25 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była w środę przez cały dzień. Tego typu akcje będą prowadzone cyklicznie.


 2015-11-26
CHOJNICE,
W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach gościły dzieci z grupy „Zerowej” Zespołu Szkół nr 7 tej miejscowości. Policjanci opowiadali im o swojej służbie, prezentowali sprzęt jakim dysponują w codziennej pracy i tłumaczyli im zasady bezpieczeństwa na drodze i w kontaktach z obcymi.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2015 r.