46-letni mężczyzna mogący mieć związek z molestowaniem kilkuletniego dziecka dobę po zdarzeniu został zatrzymany. Nad sprawą ciągle pracowało kilkunastu policjantów. To oni weryfikowali wszystkie informacje, które do nas docierały. Jedna z informacji przyniosła przełom w sprawie. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i publikację monitoringu.

Data publikacji:2018-06-23    


Od 22 czerwca do 2 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczne wakacje. W województwie pomorskim, tak jak w całym kraju, mundurowi będą pomagać podróżnym korzystającym z letniego wypoczynku. Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wakacyjnych jest głównym celem działań.

Data publikacji:2018-06-22    


Trzy dni, od 22 do 24 czerwca, będą trwały działania pomorskich policjantów pod nazwą Bezpieczny Weekend”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Podczas działań mundurowi będą bezwzględnie reagować na niewłaściwe zachowania, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, czyli nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

Data publikacji:2018-06-22    


W przedostatni dzień roku szkolnego starogardzcy policjanci odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni. W trakcie spotkania z młodzieżą funkcjonariusze rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku w trakcie wakacji.

Data publikacji:2018-06-22    


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Kartuzach wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komedy Powiatowej Policji w Lęborku zatrzymali dwóch 25-latków, którzy w wynajmowanym mieszkaniu uprawiali konopie indyjskie. Plantacja była skrzętnie ukryta w specjalistycznym namiocie. Policjanci zabezpieczyli 28 sztuk drzewek i ponad 300 gram innych substancji kontrolowanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto w trakcie przeprowadzanych czynności okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany listem gończym.

Data publikacji:2018-06-22    


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Małym Klinczu. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 35-letni kierujący iveco najechał na tył toyoty. W wyniku tego zdarzenia 5 letni pasażer osobówki trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów.

Data publikacji:2018-06-22    


Skuteczna praca kryminalnych z komisariatu w Oliwie doprowadziła do zatrzymania 28-letniego mężczyzny podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch kobiet. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty, dzisiaj sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Data publikacji:2018-06-22    


Policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek rano na drodze wojewódzkiej 588 w miejscowości Obory. Mundurowi apelują o zachowanie należytej ostrożności na drogach i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

Data publikacji:2018-06-22    


Kryminalni z Człuchowa zatrzymali w minioną środę 27-letniego mieszkańca gminy Chojnice, który podejrzany jest o posiadanie i handel narkotykami. Policjanci znaleźli u niego w domu 220 gramów marihuany i prawie 80 gramów amfetaminy oraz kilkadziesiąt tabletek extazy. Za przestępstwo obrotu znacznymi ilościami narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-22    


Dzisiaj rozpoczynają się wakacje, czas wzmożonej pracy dla wszystkich policjantów. Specjalne zadania spoczywają na policjantach z ogniw wodnych to oni najczęściej ratują tonących, przepędzają kłusowników, dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, ale też uczą i edukują.

Data publikacji:2018-06-22    


Policjanci z Gdyni zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymany może być sprawcą dwóch innych kradzieży z włamaniem. Zatrzymany dziś usłyszy zarzuty popełnienia trzech przestępstw, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-21    


Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Łąg-Kolonia. Kompletnie pijany i bez uprawnień 28-latek kierując daewoo matizem, stracił panowanie nad pojazdem i dachował zatrzymując się w przydrożnym rowie. Sprawca zdarzenia został przebadany na zawartość alkoholu, miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Trzej pasażerowie, których przewoził- trafili do szpitali. Teraz 28-letni mieszkaniec Czerska odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia. Grozi mu teraz kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-21    


Policjanci z komisariatu na Osowie zatrzymali młodego Norwega, który załatwiał potrzebę fizjologiczną w salonie z prasą na gdańskim lotnisku. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Łączna suma strat, jakie spowodował swoim zachowaniem to ponad 4 tys. zł. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-21    


Szybka reakcja policjantów uchroniła mieszkankę Bytowa przed utratą oszczędności swojego życia. Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 55 – latka, który miał zabrać od pokrzywdzonej 30 tys. złotych, rzekomo potrzebnych na zakończenie postępowania przeciwko jej krewnemu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu materiałów przedstawili mu zarzut próby oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Data publikacji:2018-06-21    


Dzięki szybkiej reakcji policjanta będącego po służbie odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy gminy Czersk, którzy w minioną środę ukradli z terenu budowy w Chojnicach piłę elektryczna do cięcia drewna. Chojniccy stróże prawa zatrzymali po pościgu mężczyzn w wieku od 20 do 23 lat, a w aucie znaleźli i zabezpieczyli skradzioną piłę. Sprawcy tego przestępstwa wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-21    


Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KPP w Lęborku zatrzymali 35-latka, który uprawiał w domu konopie indyjskie. Plantacja była skrzętnie ukryta w specjalistycznym namiocie. Policjanci zabezpieczyli 15 sztuki drzewek oraz ponad pół kilo suszu roślinnego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-21    


Policjant Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku uczestniczył w spotkaniu partnerów zaangażowanych w realizację projektu „Przeciwdziałanie terroryzmowi poprzez zbudowanie alternatywnej narracji dla radykalizmu” – TRIVALENT (Terrorism PRevention Via RAdicalization CountEr-NarraTive”) w Rzymie.

Data publikacji:2018-06-21    


Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy też nieustąpienie pierwszeństwa to główne przyczyny wypadków drogowych.

Data publikacji:2018-06-21    


Szybka reakcja policjantów z gdańskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch obywateli Norwegii w wieku 28 i 46 lat, którzy uszkodzili dwa samochody. Sprawcy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Łączna suma strat jakie spowodowali to 10.5 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, ale pokrzywdzeni nie złożyli wniosków o ich ściganie z uwagi na to że mężczyźni pokryli szkody.

Data publikacji:2018-06-20    


Policjanci z człuchowskiej komendy spotkali się wczoraj z dziećmi z Przedszkola i Szkoły Podstawowej „Piano” w Człuchowie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku nad wodą podczas wakacji, opowiadali również o swojej pracy i pokazali policyjne motocykle.

Data publikacji:2018-06-20    


Dzięki pracy mundurowych z Żukowa odpowiedzialności karnej nie uniknie 19 i 22-latek. 15 czerwca br. sprawcy zaatakowali 18-latka, uderzając go po całym ciele doprowadzili do bezbronności, a następnie zabrali mu telefon i dokumenty. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na ponad 500 zł. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy. Za rozbój może grozić nawet do 12 lat.

Data publikacji:2018-06-20    


Policjanci zatrzymali 32-latka, który ostrzelał z pistoletu pneumatycznego 30-letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku oddanych strzałów, pokrzywdzony został zraniony w nogę oraz w brzuch. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a użyta broń pneumatyczna została zabezpieczona. Podejrzany mężczyzna został aresztowany, może mu grozić do 5 lat więzienia.

Data publikacji:2018-06-19    


Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego pomogli 7-latkowi, który po połknięciu 5 złotowej monety miał poważne problemy z oddychaniem. Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w jednym ze starogardzkich mieszkań. Policjanci bez wahania zawieźli dziecko do szpitala, gdzie chłopiec uzyskał fachową pomoc medyczną.

Data publikacji:2018-06-19    


Policjanci z Suchanina zatrzymali 18-latka z Gdańska, który na podstawie fałszywej recepty próbował kupić leki psychotropowe. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli jeszcze inne podrobione recepty. Za podrabianie, fałszowanie dokumentu, używanie go jak autentycznego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-19    


Policjanci z puckiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku motocyklisty, do którego doszło wczoraj rano na trasie Kłanino - Sulicice. W wyniku zdarzenia 38 - letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

Data publikacji:2018-06-19    


Wczoraj policjanci z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzali kontrole trzeźwości kierowców poruszających się autostradą A1. Po godzinie 8:00 zatrzymali do kontroli 46-latka kierującego pojazdem ciężarowym wraz z naczepą, który miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i zabezpieczono pojazd na policyjnym parkingu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-19    


W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyło się rozdanie nagród w ramach II konkursu plastycznego pn. „Policja – Chronimy i Pomagamy”. W tej kolorowej rywalizacji uczestniczyły 22 szkoły z terenu całego powiatu. Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po rozdaniu nagród uczniowie biorący udział w konkursie mogli przyjrzeć się bliżej pracy miejscowych funkcjonariuszy.

Data publikacji:2018-06-18    


W miniony piątek policjanci z Lęborka wzięli udział w pikniku rodzinnym, połączonym z akcją charytatywną "dla zdrowia Zosi", na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 3 w Lęborku. Uczestnicy festynu mieli możliwość zapoznać się z pracą policjantów i wyposażeniem radiowozów.

Data publikacji:2018-06-18    


W piątek od godziny 8.30 do godziny 13.00 na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przez kilka godzin trwa zbiórka krwi. Do czerwonego ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zgłaszali się policjanci i pracownicy gdańskiej komendy, pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz mieszkańcy Gdańska.

Data publikacji:2018-06-18    


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend zabezpieczali trasy czwartego Tri Tour Marbruk Triathlonu, który odbył się w Charzykowach. Ponadto w tym samym czasie czuwali także nad bezpieczeństwem uczestników III Regat Regalux Delphia Cup na jeziorze Charzykowskim. W imprezach udział wzięło około 1500 uczestników. Mundurowi w czasie trwania zawodów dbali o bezpieczeństwo startujących osób, zabezpieczyli trasy rowerowe i biegowe, czuwali również nad bezpieczeństwem pływających w wodzie oraz żaglówkami.

Data publikacji:2018-06-18    


Dzięki pracy kryminalnych z Oruni odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-latek i jego 19-letni wspólnik. 13 czerwca br. sprawcy zaatakowali 54-latka, z którym wcześniej pili alkohol, a następnie zabrali mu plecak z zawartością m.in. portfela z kartą bankomatową, łańcuszka, telefonu komórkowego. Starty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na ponad 800 złotych. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy, drugiego z mężczyzn objęto policyjnym dozorem. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-18    


Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 21-letniego gdańszczanina podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna oprócz tego był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary zastępczej. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Data publikacji:2018-06-18    


W piątek 15 czerwca br. odbyła się konferencja z okazji 15-lecia Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku otrzymał statuetkę jako wyróżnienie za wieloletnią współpracę.

Data publikacji:2018-06-18    


W sobotę 16 czerwca Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku uczestniczył w Pikniku Lotniczym na terenie 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim.

Data publikacji:2018-06-18    


Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domu i domków działkowych znajdujących się na terenie miasta. W jednym przypadku sprawcy, chcąc zatrzeć ślady włamania, podpalili dom jednorodzinny. Poszkodowani wycenili straty na prawie 400 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Funkcjonariusze nadal prowadzą działania, żeby odzyskać skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Data publikacji:2018-06-15    


Wspólne działania kryminalnych z Przymorza oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku doprowadziły do zatrzymania 23-letniej, oraz 41-letniej mieszkanki Gdańska. Kobiety są podejrzane o to, że wspólnie podając się za m.in. pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych, urzędu miasta dokonywały kradzieży pieniędzy oraz kosztowności na szkodę seniorów. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety mogą odpowiadać za co najmniej 30 tego typu przestępstw, które zgłoszono policjantom od początku roku.

Data publikacji:2018-06-15    


Dwa dni, 15 i 17 czerwca, będą trwały działania pomorskich policjantów „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

Data publikacji:2018-06-15    


W najbliższą sobotę policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz przypomnienie, że cykliści również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Data publikacji:2018-06-15    


Jak ważne jest udzielanie pomocy, jak jej udzielić oraz kogo i jak powiadomić uczyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie. Szkolenia z pierwszej pomocy już od września 2017 roku prowadził asp. Wojciech Błaszkowski naczelnik wydziału ruchu drogowego bytowskiej komendy, który jest również ratownikiem medycznym. Cykl szkoleń zakończył się konkursem, a najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni.

Data publikacji:2018-06-15    


Policyjne psy służbowe są nieocenionym przyjacielem człowieka, ale i znakomitą pomocą w służbie. Wczoraj przy leśniczówce w Mirachowie, odbyło się ich szkolenie, których organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W instruktażu brali udział wszyscy przewodnicy psów służbowych wraz z psami z całego województwa pomorskiego.

Data publikacji:2018-06-15    


Policjanci z Gdyni otworzyli drzwi do swojej siedziby przy ul. Portowej 15, zapraszając uczniów ze szkół podstawowych i przedszkoli do wizyty. Dzieci podczas spotkań ze stróżami prawa z Gdyni mogli zobaczyć jak wygląda praca mundurowych oraz jakim sprzętem posługują się funkcjonariusze podczas codziennej służby.

Data publikacji:2018-06-15    


Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 34-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny został zastosowany trzy miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Data publikacji:2018-06-15    


Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Malborku odwiedził młodzież z klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, która przebywała na obozie szkoleniowym w Garczynie. Funkcjonariusz przeprowadził zajęcia z taktyk i technik interwencji z uczniami klas o profilu policyjnym, straży granicznej i straży pożarnej.

Data publikacji:2018-06-15    


NUMER ALARMOWY OBOWIĄZUJĄCY NA TERENIE CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ

Data publikacji:2018-06-14    


Dzisiaj Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski i insp. Krzysztof Kozelan I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podsumowali Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego. Szczególnymi gośćmi byli pierwszoklasiści ze szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Data publikacji:2018-06-14    


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i celnikami, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się dokonywaniem nadużyć podatkowych na szeroką skalę i praniem brudnych pieniędzy. Członkowie tej grupy podejrzani są o przestępstwa podatkowe w wyniku których Skarb Państwa został narażony na straty sięgające 60 milionów złotych w zakresie podatku VAT. Funkcjonariusze przeszukali wczoraj 27 miejsc na terenie całego kraju, gdzie zatrzymano dwóch prezesów spółek, którzy mogą mieć związek z nielegalnymi działaniami.

Data publikacji:2018-06-14    


Okres wakacji i odpoczynku to dla policjantów czas wytężonej pracy. Dbający o nasze bezpieczeństwo funkcjonariusze od wielu lat kontrolują kąpieliska, łodziami patrolowymi opływają akweny wodne oraz prowadzą działania edukacyjne promujące sposoby na bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Data publikacji:2018-06-14    


Kryminalni z Sopotu odzyskali skradziony samochód. Bmw o wartości 30 tys. zł zostało zabezpieczone na terenach leśnych w Sopocie. Policjanci cały czas prowadzą czynności w sprawie kradzieży. Wkrótce odzyskane auto trafi do właścicielki.

Data publikacji:2018-06-14    


Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów odpowiedzialności nie uniknie 31- latek, któremu wczoraj śledczy postawili zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna bez powodu zepchnął 11-letniego chłopca z hulajnogi, a jego mamę która stanęła w obronie syna uderzył w twarz. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu przez policjantów, którzy właśnie patrolowali ten rejon. Z uwagi na chuligański charakter tego czynu prokurator objął to zdarzenie ściganiem z urzędu. Za uszkodzenie ciała grozi do 2 lat pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności cielesnej do roku.

Data publikacji:2018-06-14    


Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 28 – latka podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli przy nim i w jego samochodzie blisko 70 woreczków foliowych z narkotykami. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania środków odurzających, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-06-14      • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00