2015-04-17
SOPOT,
Wczoraj w sopockim magistracie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Sopotu, I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie oraz przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z właścicielami lokali rozrywkowych i gastronomicznych.


 2015-04-17
GDAŃSK,
Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Jak ustalono, ma on związek ze śmiercią 5-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono wczoraj w parku w Brzeźnie. Zatrzymany to ojciec dziecka. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


 2015-04-17
KWP GDAŃSK,
W czwartek rano policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie woj. pomorskiego działania „Trzeźwy poranek”. Podczas tej akcji mundurowi przebadali ponad 13 tys. kierujących i wyeliminowali z ruchu drogowego 44 kierujących, którzy stwarzali poważne zagrożenie na drodze. Kontrole prowadziło ponad 200 funkcjonariuszy.


 2015-04-17
KOŚCIERZYNA,
Wczoraj policjanci zatrzymali trzech nieletnich, 9-latka i dwóch 10-latków, mieszkańców powiatu kościerskiego, którzy na początku miesiąca włamali się do dwóch samochodów. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.


 2015-04-17
KOŚCIERZYNA,
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, dzięki zgłoszeniu i reakcji innego kierowcy. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ujętego 34-latka i okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo prawo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-17
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komisariatu w Cedrach Wielkich zatrzymali podejrzanego o zniszczenie gminnej własności. 27-letni mężczyzna zniszczył grilla i ławkę oraz ukradł napinacze siatki do gry w piłkę. Gmina w Cedrach Wielkich oszacowała straty na sumę prawie 2,5 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-17
SZTUM,
Kryminalni ze sztumskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który 11 kwietnia br ukradł alkohol w jednym z sklepów na terenie miasta. Mężczyzna kradnąc alkohol przewrócił sprzedawczynię i uciekł. Usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-17
MALBORK,
Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Malborku doskonalili umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty teoretyczne i praktyczne dla malborskich policjantów i pracowników cywilnych przeprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny Justyna Wiśniewska, która jest specjalistą ds. BHP w tutejszej jednostce.


 2015-04-17
SZTUM,
Policjanci ze sztumskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnienie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Podczas działań mundurowi skontrolowali 14 pojazdów ciężarowych. Tego typu akcje będą prowadzone cyklicznie.


 2015-04-17
WEJHEROWO,
Policjanci z Redy skontrolowali kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzania mężczyzny znaleźli przy nim marihuanę oraz tabletki. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-04-17
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjantki odwiedziły uczniów Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej. Rozmawiały o agresji, sposobach jej przeciwdziałania i radzenia sobie z nią. W ten sposób funkcjonariuszki włączyły się w realizowany przez Zespół Interdyscyplinarny w Krynicy Morskiej, we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych program pod hasłem „Reaguj na przemoc”. Kampania kierowana do lokalnej społeczności ma zwiększyć świadomość uczniów, rodziców i nauczycieli za temat zagrożeń wiążących się ze zjawiskami przemocy rówieśniczej, domowej i cyberprzemocy.


 2015-04-17
SŁUPSK ,
Policjant z Ustki, będąc po służbie zauważył dwóch sprawców włamujących się do garażu. Natychmiast skontaktował się z oficerem dyżurnym, który na miejsce wysłał wsparcie. Po krótkim pościgu obu sprawców zatrzymano. 25 i 34-letni mieszkańcy gminy Ustka ukradli nalewak do piwa o wartości 2 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat więzienia .


 2015-04-17
LĘBORK,
Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Po wstępnym badaniu substancja okazała się pochodną kokainy. Mężczyznę zatrzymano w policyjnej celi i dzisiaj przesłuchano. Po badaniu laboratoryjnym może on usłyszeć zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawiania wolności.


 2015-04-17
BYTÓW,
Wczoraj bytowscy policjanci brali udział w konferencji „Cyberprzemoc – współczesne oblicze przemocy”. Mundurowi omówili przypadki przestępstw z jakimi mieli do czynienia na terenie powiatu bytowskiego oraz zadania policji w walce i zapobieganiu cyberprzestępczości. Podczas spotkania omówiono także kampanię Fundacji Dzieci Niczyje pt. „Myślę, więc nie ślę”.


 2015-04-17
WEJHEROWO,
Praca kryminalnych z Wejherowa zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który ukradł dwa rowery górskie. 35-latek już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-04-17
LĘBORK,
Policjanci z Lęborka, w czwartek od rana prowadzili na drogach powiatu działania „Trzeźwy poranek”. Pomimo przebadania bardzo dużej ilości kierowców, żaden nie był pod wpływem alkoholu. Policjantów cieszy taki wynik działań, może on świadczyć o wzroście świadomości społecznej na temat konsekwencji prawnych jazdy pod wpływem alkoholu.


 2015-04-17
CHOJNICE,
W środę policjanci z Chojnic spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi. W czasie prelekcji rozmawiali o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i przepisach, które obowiązują w tym zakresie. Omówili też konsekwencje postępowania niezgodnego z prawem i zjawisko cyberprzemocy.


 2015-04-17
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano na obwodnicy. W miejscowości Nieżychowice zderzyły się dwa samochody osobowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali jego oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Trwa wyjaśnianie jego okoliczności.


 2015-04-17
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ostrzegają przed oszustami, którzy przy pomocy różnych metod chcą wyłudzić lub ukraść nasze pieniądze. Ofiarą oszustów padł 88-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna wpuścił obcą kobietę do swojego domu. Po krótkiej rozmowie okazało się, że chce ona zostawić u niego jakieś rzeczy dla sąsiadki z naprzeciwka. Kobieta poprosiła pokrzywdzonego o rozmienienie drobnej kwoty pieniędzy. Mężczyzna sięgnął do szuflady w komodzie i tym samym wskazał gdzie je przechowuje. Po wyjściu oszustki zorientował się, że skradziono mu 6 tys. złotych, dowód osobisty i legitymację emeryta - rencisty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-17
GDYNIA,
Policjanci z Gdyni zapraszają Seniorów na społeczną debatę poświęconą bezpieczeństwu osób starszych. Podczas spotkania funkcjonariusze podzielą się poradami jak uchronić się m. in. przed "fałszywym wnuczkiem", będą też zachęcać do stosowania Zasad Ograniczonego Zaufania, aby nie zostać oszukanym przez przestępców podszywających się pod różnego rodzaju instytucje. Debata odbędzie się 20 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17.00. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 1 w Gdyni przy ul. Boisko 6. Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem Seniorów.


 2015-04-17
KARTUZY,
Trzeźwy poranek - pod takim kryptonimem kartuscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania na drogach powiatu kartuskiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących.W czasie działań mundurowi przeprowadzili 1470 badań stanu trzeźwości kierujących.


 2015-04-16
KWIDZYN ,
Policjanci z Prabut zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który ukradł około 300 metrów przewodu prądowego w miejscowości Stańkowo. Prawdopodobnie skradzione mienie miało trafić do punktu skupu złomu. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty w tej sprawie.


 2015-04-16
KWIDZYN,
Policjanci zatrzymali na drogach powiatu kwidzyńskiego trzech kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


 2015-04-16
KGP,
W dniach 15 – 17 kwietnia 2015 r. w Gdańsku odbywa się konferencja krajowa organizowana przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w ramach projektu „Nowe wyzwania dla Użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”, dofinansowanego ze środków z Norweskiego Mechanizmu Finansowego (2009-2014).


 2015-04-16
SŁUPSK,
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku dzisiaj rano prowadzili działania „Trzeźwy poranek” i skontrolowali stan trzeźwości ponad 1400 kierujących. Podczas akcji mundurowi zatrzymali 5 kierujących pod wpływem alkoholu. Wśród nich był kierowca autobusu rejsowego. 40 - letni mężczyzna miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. W autobusie znajdowało się 8 pasażerów . Za to wykroczenie, może on stracić prawo jazdy nawet na 3 lata.


 2015-04-16
GDAŃSK,
Dziś rano policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie Gdańska działania „Trzeźwy poranek”, przyłączając się tym samym do akcji komendy wojewódzkiej. Podczas tych wzmożonych działań funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego sześciu nietrzeźwych kierujących.


 2015-04-16
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież myjki parowej. Urządzenie warte ponad 6 tys. złotych znaleziono w jednym z garaży na terenie gminy Pruszcz Gdański. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-16
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież radioodtwarzacza samochodowego i dwóch nawigacji samochodowych z volkswagena oraz usiłowania kradzieży opla corsy. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na kwotę około 4 tys. złotych. Podejrzany w jednym z aut zostawił dowód osobisty na swoje nazwisko. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży samochodu. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-16
PUCK,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali 51-letka. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w ubiegłym tygodniu oszukał mieszkankę Władysławowa pobierając od niej 200 złotych za rzekomą sprzedaż paliwa jej mężowi. Zatrzymany usłyszał także zarzut usiłowania kradzieży mieszkaniowej. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 oraz do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury objęty został policyjnym dozorem.


 2015-04-16
KWP GDAŃSK,
Policjanci informują, że w dniach 20-23.04.2015 roku zaplanowane są szczepienia ochronne przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka przeciwko wściekliźnie zostanie wyłożona drogą samolotową. W związku z powyższym apeluje się o zachowanie ostrożności w czasie szczepień, jak również okresie nabywania odporności przez zwierzęta tj. 3 tygodnie od dnia zakończenia zrzutu szczepionki, w szczególności zbierania szczepionki przez ludzi, wypuszczania psów do lasów, płoszenia zwierzyny.


 2015-04-16
LĘBORK,
Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Leśnicach gościli policjantkę, która opowiadała o bezpieczeństwie na drodze. Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach promowania bezpiecznych zachowań na drodze i zakończyło wręczeniem odblasków ufundowanych przez szkołę i Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej.


 2015-04-16
SZTUM,
Dzisiaj policjanci sztumskiej komendy przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Trzeźwy poranek”. Miały one na celu przebadanie jak największej liczby uczestników ruchu drogowego i wyeliminowanie kierujących pod wpływem alkoholu. W przeciągu niespełna dwóch godzin funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 700 kierowców. Spośród tych osób dwaj kierowali autem po alkoholu.


 2015-04-16
SOPOT,
Wczoraj policjanci z Sopotu postawili zarzuty 49- letniemu sprawcy kradzieży przesyłek, z samochodu dostawczego firmy kurierskiej. Za kradzież z włamaniem do samochodu mieszkańcowi Gdyni grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-16
CZŁUCHÓW,
Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Człuchowa. Na jego posesji funkcjonariusze odnaleźli skradzioną przyczepę kempingową i inne przedmioty pochodzące z przestępstwa. Wartość odzyskanego mienia to ponad cztery tysiące złotych. Teraz mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.


 2015-04-16
CZŁUCHÓW,
Policjanci z Czarnego zatrzymali nietrzeźwego 31-latka, który wsiadł za kierownicę auta nie mając do tego uprawnień. Mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Samochodem przewoził pasażera. Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.


 2015-04-16
SZTUM,
Wczoraj wieczorem policjanci ze Starego Targu w miejscowości Dworek zatrzymali po pościgu 29-latka, który kierował autem. Mężczyzna uciekał przed policja bo był pijany. Alkomat wykazał u niego półtora promila alkoholu. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-16
KOŚCIERZYNA,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie. Podczas spotkania mundurowi przypominali uczniom między innymi o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Funkcjonariusze wspomnieli również o zagrożeniu cyberprzemocą.


 2015-04-16
SOPOT,
Wśród 246 skontrolowanych przez policjantów kierowców, jeden kierowca miał 0, 4 promila alkoholu w organizmie. Poranne działania pn. "Trzeźwy poranek" tym razem prowadzone były przy ul. Malczewskiego oraz Al. Niepodległości.


 2015-04-16
GDYNIA,
Policjanci z komisariatu w Redłowie przedstawili wczoraj 40 - letniemu mieszkańcowi Wejherowa zarzut włamania do kościelnej skarbony. Do zdarzenia doszło w Wielkanocny Poniedziałek w parafii przy ul. Ujejskiego. Mężczyzna, który zbiegł z miejsca zdarzenia został zatrzymany w ubiegły poniedziałek na terenie Wejherowa, następnie trafił do policyjnego aresztu w Gdyni. Za przestępstwo włamania grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-16
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic kontynuują spotkania z uczniami klas o profilu policyjnym. W tym tygodniu przeprowadzili zajęcia teoretyczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Zrealizowali tematy dotyczące podstaw i organizacji służby oraz stopni nadawanych funkcjonariuszom.


 2015-04-16
PUCK,
W poniedziałek przy Puckim Hospicjum Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Służb Mundurowych Powiatu Puckiego organizuje zbiórkę krwi dla potrzebujących. Wśród nich jest 16-letnia Julia, córka pracownika puckiej komendy. Mundurowi zapraszają w godz. 8:30 – 12:30 i zachęcają do oddania tego drogocennego leku. Akcja organizowana jest pod hasłem „ODDAJ KREW URATUJ ŻYCIE”


 2015-04-15
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali dwóch 16-letnich mieszkańców powiatu malborskiego podejrzanych o podpalenie dwóch tysięcy balotów słomy. Straty zostały oszacowane na ok. 280 tysięcy złotych. Do pożaru doszło w niedzielę po południu w pobliżu ulicy Bankowej w Nowym Stawie. Akcja gaśnicza trwała całą noc. Dwóch nastolatków już wkrótce stanie przed sądem rodzinnym.


 2015-04-15
GDAŃSK,
Wczoraj gdańscy policjanci wspólnie ze znanym artystą estradowym Krzysztofem Skibą i Nadbałtyckim Centrum Kultury zorganizowali debatę dla seniorów. W trakcie spotkania słuchaczom przybliżono metody działania oszustów m.in. metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz poinformowano, jak należy postępować w przypadku zagrożenia i jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo.


 2015-04-15
CHOJNICE,
Wczoraj policjanci na drogach powiatu chojnickiego prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne pod hasłem „Prędkość”. Ich celem był ujawnianie sprawców wykroczeń w ruchu drogowym, szczególnie tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość.


 2015-04-15
KARTUZY,
Policjantki z Kartuz spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Baninie i rozmawiały na temat zagrożeń cyberprzemocą oraz ochronie wizerunku. Wizyta miała charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań młodzieży.


 2015-04-15
SOPOT,
Jutro (16 kwietnia) od samego rana sopoccy policjanci włączą się do wojewódzkiej akcji pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Działania mundurowych ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wypadki drogowe spowodowane przez kierowców będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających mają zazwyczaj bardzo tragiczne skutki.


 2015-04-15
SŁUPSK,
Od 4 maja rozpoczyna się kolejna już piąta edycja badań „Poczucie bezpieczeństwa publicznego i ocena pracy Policji”. 70 ankieterów – studentów z Akademii Pomorskiej w Słupsku zadawać będzie pytania losowo wybranej grupie 1000 mieszkańców Słupska. Każdy ankieter, posiada imienny identyfikator oraz legitymację studencką. W przypadku wątpliwości co do tożsamości ankietera prosimy kontaktować się z dyżurnym KMP w Słupsku pod numerem telefonu 997 lub 112.


 2015-04-15
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komisariatu w Kolbudach patrolujący rejon gminy Przywidz wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej w miejscowości Ząbrsko Górne zatrzymali do kontroli volkswagena passata. 25-letni kierowca był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-15
WEJHEROWO,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w piątek rano na terenie powiatu przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie będzie kontynuowana.


 2015-04-15
LĘBORK,
Policjanci z Lęborka spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Siemirowicach, których uczyli bezpiecznych zachowań w Internecie oraz informowali o zasadach odpowiedzialności karnej małoletnich. Spotkanie odbyło się w związku z prowadzonym przez placówkę programem profilaktycznym oraz cyklicznych wizyt policjantów, w szkołach i spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa nie tylko w sieci.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2015 r.