Policjanci z Oddziału Prewencji Policji oraz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili spotkanie edukacyjno-profilaktyczne dla dzieci z Przedszkola nr 12 „Leśny Domek” w Gdańsku.

Data publikacji:2018-04-26    


Wczoraj policjanci z Sopotu otrzymali dwa zgłoszenia dot. oszustw przy wynajmie mieszkań. Za każdym razem osoba pokrzywdzona przekazała osobie podającej się za właściciela pieniądze jako kaucję, ale do wynajmu już nie dochodziło. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Przestrzegamy też przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach, apartamentach oraz pokojach na terenie Sopotu. Przypominamy!!! Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu.

Data publikacji:2018-04-26    


Policjanci z Oruni zatrzymali 21-letnia obywatelkę Litwy, która próbowała zapłacić fałszywym banknotem o nominale 100 euro. Kobieta została zatrzymana, sąd aresztował ja na najbliższe kilka miesięcy. Wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-04-26    


Komendant Komisariatu I Policji w Gdańsku nadkom. Celina Bemowska oraz dzielnicowy asp. Grzegorz Jaworowski nagrodzili laureatów konkursu ogłoszonego w przedszkolu nr. 83 w Gdańsku. Mali słuchacze w trakcie kilku spotkań zorganizowanych przez dzielnicowego uczyli się bezpieczeństwa, a następnie zdobytą wiedzę przedstawili w swoich pracach.

Data publikacji:2018-04-26    


W Dzierzgoniu odbyła się debata społeczna pn. „Bezpieczny senior” zorganizowana z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Dyskusja poświęcona byłą problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

Data publikacji:2018-04-26    


Działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach doprowadziły do zatrzymania 22-latka. Pseudokibic jednej z trójmiejskich drużyn posiadał przy sobie narkotyki oraz prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu.

Data publikacji:2018-04-26    


Wczoraj zarzut pobicia i narażenia na utratę życia i zdrowia usłyszało dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy bez powodu na jednej z gdańskich ulic pobili mieszkańców miasta. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego sprawcy zostali zatrzymani kilka minut po zdarzeniu. Za pobicie i narażenie na utratę życia i zdrowia może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował zatrzymanych mężczyzn na najbliższe miesiące.

Data publikacji:2018-04-26    


Już 27 kwietnia rozpocznie się wyjątkowo długi weekend. Od jutra do 6 maja pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej podróży.

Data publikacji:2018-04-26    


Policjanci z Gdyni zatrzymali 52 – latka podejrzewanego o ugodzenie ostrym narzędziem mężczyznę, który w wyniku doznanych ran zmarł na miejscu zdarzenia. Czynności procesowe z zatrzymanym zostaną przeprowadzone po jego wytrzeźwieniu. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-04-25    


Policjanci z drogówki przeprowadzili wczoraj kolejne działania wpływające znacznie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tym razem pn. „Telefony komórkowe”. Blisko 35 kierujących samochodami i jednośladami ukaranych zostało w ramach tej policyjnej akcji. Ukarani zostali także ci, którzy korzystali z telefonu podczas jazdy w sposób niezgodny z prawem, stwarzający tym samym realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych użytkowników ruchu drogowego.

Data publikacji:2018-04-25    


Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej pobił swoja konkubinę. Kobieta broniąc się chwyciła za nóż. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut, grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd zdecydował , że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Data publikacji:2018-04-25    


Policjanci ze Słupska zatrzymali 45 – letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o stosowanie przemocy domowej wobec swojej ciężko chorej 19-letniej córki. Jak ustalili śledczy sprawca co najmniej od roku stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną, był wulgarny, popychał ją i szarpał. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd aresztował go na dwa miesiące. Pokrzywdzona znajduje się w szpitalu – nadal jest pod opieką lekarzy.

Data publikacji:2018-04-25    


Wczoraj w sali widowiskowej Klubu 3 Flotylli im. komandora Bolesława Romanowskiego odbyła się uroczysta gala finałowa konkursów organizowanych przez gdyńskich policjantów tj. XVIII edycji konkursu Małych Form Teatralnych i VIII edycji konkursu Krótkich Form Filmowych.

Data publikacji:2018-04-25    


Policjanci z Czerska zatrzymali dwóch mieszkańców tej gminy, którzy po siłowym wyważeniu drzwi wtargnęli do mieszkania 46-latka. Napastnicy pobili go, zadając mu uderzenia w twarz oraz kopiąc po całym ciele, a także grozili pozbawieniem życia oraz spaleniem domu. Wczoraj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Data publikacji:2018-04-25    


Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te pytania odpowiadali tczewscy funkcjonariusze wraz z pracowniczką zespołu kadr i szkolenia podczas wczorajszych targów pracy. Mundurowi opowiadali także wszystkim zainteresowanym o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Data publikacji:2018-04-25    


Policja w ramach współpracy ze strażą rybacką od początku kwietnia prowadzi działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi legitymują wędkarzy i sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

Data publikacji:2018-04-25    


Dzielnicowy z Tczewa asp. sztab. Krzysztof Klunder podczas przejazdu radiowozem w rejon służbowy, zatrzymał pijanego kierowcę skody. Mundurowy zatrzymał 74-latkowi prawo jazdy. Teraz dalszym losem kierowcy zajmie się nim sąd.

Data publikacji:2018-04-25    


Wczoraj w sopockim magistracie odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta i służb z gastronomikami, podczas którego Komendant Miejski Policji w Sopocie insp. Piotr Bolin podsumował efekty podpisanej w marcu minionego roku Deklaracji Sopockich Klubów. W trakcie spotkania przedstawiciele lokali rozrywkowych oraz gastronomicznych podpisali założenia deklaracji na kolejny rok.

Data publikacji:2018-04-25    


Pomorscy policjanci 23 kwietnia przeprowadzili działania „Trzeźwy autobus”. Badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu poddano 748 kierujących autobusami lub tramwajami.

Data publikacji:2018-04-25    


25 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą na drogach krajowych nr 20 oraz 22 działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Obie drogi cechuje duże natężenie ruchu, dobra nawierzchnia oraz dużo prostych odcinków. Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia.

Data publikacji:2018-04-25    


Wydział Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku pod patronatem Komendanta Głównego Policji, w tym Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych, zorganizował już po raz 9. konferencję poświęconą analizie kryminalnej. Spotkanie odbywa się w dniach 24-27 kwietnia, w Helu.

Data publikacji:2018-04-25    


Dzisiaj,  na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, odbyło się spotkanie komendanta z wszystkimi policjantkami z garnizonu pomorskiego, które pełniły służbę poza granicami państwa w kontyngentach policyjnych.

Data publikacji:2018-04-24    


Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mieszkańców Torunia podejrzanych o napad na 30-latka oraz kradzież pieniędzy, dowodu rejestracyjnego i kluczyka od auta. Sprawcy nie tylko kopali pokrzywdzonego, ale również bili go drewnianą listwą. Byli oni nietrzeźwi. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego łupu, a mężczyźni za popełnione przestępstwo usłyszeli zarzuty. Śledczy wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie.

Data publikacji:2018-04-24    


W poniedziałek wejherowscy policjanci wraz z przewodnikami psów służbowych odwiedzili dzieci i młodzież w szkole w Gniewinie. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także o bezpiecznym zachowaniu w stosunku do obcych psów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zademonstrowanie umiejętności policyjnych owczarków.

Data publikacji:2018-04-24    


Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania „Trzeźwy autobus”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.

Data publikacji:2018-04-24    


Policjant z Lęborka wziął udział w projekcie społecznym dotyczącym problemu dyskryminacji i stereotypów. Każdy z uczestników projektu miał możliwość "wypożyczenia" osoby z grup postrzeganych stereotypowo tzw. "żywą książkę". "Żywe książki" to ludzie, przedstawiciele grup społecznych narażonych na dyskryminację.

Data publikacji:2018-04-24    


Zarzut posiadania kilkudziesięciu porcji narkotyków usłyszał wczoraj kierowca bmw. Policjanci z Sopotu podejrzewają 31-latka także o kierowanie autem pod wpływem zakazanych substancji. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany oraz kokainy. Za posiadanie narkotyków sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kierowania autem pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Data publikacji:2018-04-24    


O granicy zaufania do drugiego człowieka, atrakcyjnych z pozoru umowach, o metodach działania oszustów rozmawiali gdańscy dzielnicowy z członkami Rady Seniorów Osiedla Wzgórze Mickiewicza w Gdańsku.

Data publikacji:2018-04-24    


Policjanci z lęborskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego przez sąd, celem doprowadzenia do zakładu karnego na ponad 1,5 roku pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli ponad 2 kg środków o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. zł., które zostały przekazane do badań laboratoryjnych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-04-23    


Policjanci z czerskiego komisariatu wspólnie z innymi wolontariuszami wzięli udział w ogólnokrajowej akcji „1000 drzew na minutę”. Sadzili drzewa na terenach lasów zniszczonych podczas nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem w ubiegłoroczne wakacje. Mundurowi z udziałem lokalnej społeczności zasadzili kilkaset nowych drzew na zrębie w Leśnictwie Spierwia, dając początek nowemu pokoleniu drzew w naszych borach.

Data publikacji:2018-04-23    


Dzięki informacji od kierowcy oraz szybkiej reakcji policjantów z ruchu wyeliminowany został wczoraj nietrzeźwy kierowca. 37–letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wsiadł za kierownicę mercedesa pomimo, że w organizmie miał 2,7 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem i prawie spowodował kolizję z nieoznakowanym radiowozem.

Data publikacji:2018-04-23    


W niedzielę gdańscy policjanci ruchu drogowego wzięli udział w szlachetnej akcji "Pola nadziei na Pomorzu", której celem jest niesienie pomocy podopiecznym hospicjów. Poprzez wspólne patrole z wolontariuszami oraz prezentację sprzętu służbowego funkcjonariusze zachęcali do wsparcia tej inicjatywy. Ponadto policjanci zabezpieczali żonkilową paradę , w której udział wzięły m.in. zabytkowe pojazdy i motocykliści.

Data publikacji:2018-04-23    


Pod koniec ubiegłego tygodnia dzięki pracy policjantów oraz prokuratorów nad sprawą dotyczącą nieumyślnego spowodowania pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu ludzi oraz mieniu zatrzymano 39-latka. Mężczyzna zaparkował samochód na parkingu, nagle auto zaczęło płonąć, mężczyzna nie powiadomił jednak służb o zagrożeniu tylko pozostawił płonące auto i uciekł. Za to przestępstwo może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora i policjantów aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące.

Data publikacji:2018-04-23    


Zarzuty kradzieży laptopa oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał 37-letni mieszkaniec Gdańska. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim broń czarnoprochową. Mężczyzna do sprawy pozostanie w areszcie. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-04-23    


Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym w Przedszkolu nr 58 w Gdyni pn. „Policja czyta dzieciom”.

Data publikacji:2018-04-20    


23 kwietnia pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus”, której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.

Data publikacji:2018-04-20    


Motocykle, motorowery, rowery, wraz z pierwszymi promieniami słońca na naszych drogach pojawiło się więcej jednośladów. Zadbajmy, aby czerpanie przyjemności z jazdy jednośladem nie zostało przerwane zdarzeniem drogowym.

Data publikacji:2018-04-20    


Szkoła Policji w Pile już po raz dziesiąty przeprowadziła Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych. W dniach 16-17 kwietnia bieżącego roku do rywalizacji stanęło 25 drużyn, które walczyły o miano najlepszej drużyny w Polsce. Województwo pomorskie reprezentowały cztery zespoły: z Gdańska, Kościerzyny, Malborka i ze Słupska. W ramach miasteczka policyjnego, które zorganizowane zostało na Placu Staszica naprzeciwko Szkoły, swoje stoisko wystawił Wydział Prewencji KWP w Gdańsku.

Data publikacji:2018-04-20    


24 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których głównym celem jest ograniczenie zjawiska korzystania z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami, a także uświadomienie kierowcom jakie konsekwencje niesie za sobą odrywanie wzroku od drogi.

Data publikacji:2018-04-20    


17 i 23 kwietnia na drodze krajowej nr 22 przeprowadzone zostaną działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia.

Data publikacji:2018-04-20    


Już 20 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które będą prowadzone na drodze krajowej nr 6. Głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Data publikacji:2018-04-19    


W najbliższy czwartek, 19 kwietnia na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym uczestnikom ruchu drogowego.  

Data publikacji:2018-04-19    


W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. w Heringdrorf w Niemczech obywa się 19. edycja międzynarodowej konferencji pn. ROZMOWY GDAŃSKIE. Konferencja organizowana jest wspólnie przez Pomorski Urząd Wojewódzki i Urząd Kryminalny Meklemburgi Pomorza Przedniego.

Data publikacji:2018-04-18    


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali siedmiu funkcjonariuszy Służby Więziennej w związku ze sprawą przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej. Śledztwo prokuratorskie dotyczy organizowania pracy osadzonym, którzy nie mieli do tego prawa. Mężczyźni wychodzili poza zakład karny bez żadnego nadzoru. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-04-18    


Dzisiaj w auli konferencyjnej Komendy Miejskiej w Słupsku odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego szefa słupskich policjantów. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, insp. Jarosław Rzymowski mianował na to stanowisko inspektora Leszka Gurskiego, który dotychczas kierował Komendą Powiatową Policji w Pucku. Obecni na uroczystości przedstawiciele lokalnych władz, życzyli nowemu komendantowi sukcesów w pełnieniu bezpiecznej służby na rzecz społeczności.

Data publikacji:2018-04-17    


Od 13 do 14 kwietnia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich - Cetniewo odbywały się Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej – Cetniewo 2018, w których udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy Policji oraz funkcjonariusze: Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Zawody objęte były honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.  

Data publikacji:2018-04-17    


W niedziele policjanci z Posterunku Policji w Sulęczynie zatrzymali dwie kobiety w wieku 43 i 50 lat, podejrzane o rozbój. Według policyjnych ustaleń sprawczynie napadły na 67-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, ukradły jej pieniądze i biżuterie. Zatrzymane kobiety trafiły do policyjnego aresztu. Usłyszały już zarzut. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-04-17    


Zarzuty pobicia 22-letniego mieszkańca Gdańska usłyszało dwóch 18-letnich sprawców. Mieszkaniec Sopotu oraz powiatu gdańskiego zostali zatrzymani chwilę po zdarzeniu przez policjantów prewencji z komendy wojewódzkiej. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-04-17    


Policjanci z Gdańska spotkali się z uczniami klasy policyjnej z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Miejsce spotkania było wyjątkowe, ponieważ odbyło się w Sali Historii i Tradycji Policji KWP w Gdańsku. Mundurowi w czasie zajęć zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi, jednocześnie informując o procesie rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Dzięki uprzejmości policjantów z Oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku można było zobaczyć wyposażenie jakim dysponują policjanci.

Data publikacji:2018-04-17    


Funkcjonariusze wydziału prewencji gdańskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, spotkali się w poniedziałek (16.04.2018) w kinie Helios z ponad 400 uczniami szkół podstawowych. Jest to kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań z najmłodszymi, tym razem poświęcone pracy Policji.

Data publikacji:2018-04-17      • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00