Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynianie spotkali się z grupą dzieci z przedszkola w Nowej Karczmie. Podczas pogadanki dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa związanego z bezpieczeństwem w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osoba nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.

Data publikacji:2016-12-09 KOŚCIERZYNA   


08 grudnia br. policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odwiedziła przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Rywałdzie i Kolinczu. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo dzieci na drogach oraz bezpieczne zachowania podczas zabaw zimowych.

Data publikacji:2016-12-09 STAROGARD GDAŃSKI   


Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych z komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 33-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Mężczyzna posługując się sfałszowanym dokumentem chciał wyłudzić kredyt w wysokości 7 tys. zł. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo i dobrowolnie poddał się karze.

Data publikacji:2016-12-09 GDAŃSK   


Kara 12 lat pozbawienia wolności grozi 31 – letniemu mieszkańcowi Bytowa. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju. Zanim został zatrzymany próbował uciec policjantom, wbiegając na posesje i przeskakując przez płoty. Śledczy przedstawili już bytowianinowi zarzut dokonania rozboju. Dzisiaj w sądzie zostanie rozpatrzony wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Data publikacji:2016-12-09 BYTÓW   


Sztumscy policjanci wzięli udział w strzelaniu w Komendzie Powiatowej Policji Starogardzie Gdańskim. Mundurowi pod okiem instruktora strzelali z broni krótkiej. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.

Data publikacji:2016-12-09 SZTUM   


Policjanci z Człuchowa zajmujący się problematyką nieletnich są częstymi gośćmi w tutejszych szkołach. W ostatnich tygodniach funkcjonariusze spotykali się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, rozmawiali o skutkach ubocznym zażywania dopalaczy, narkotyków i alkoholu. Mówili również o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą Internet i cyberprzemoc. Spotkania edukacyjne z młodzieżą poprzedzały kampanię przeciwko przemocy „16 dni”. Punktem kulminacyjnym akcji był wczorajszy koncert Piotra Nagiela pod hasłem „Dopóki masz wybór”.

Data publikacji:2016-12-09 CZŁUCHÓW    


Już za 2 tygodnie uczniowie rozpoczną przerwę świąteczną W tym czasie zarówno młodzież, jak i dzieci mają czas na relaks zabawę i regenerację sił. Policjanci z wydziału prewencji w Chojnicach spotkali się z najmłodszymi uczniami i przedszkolakami Zespołu Szkół w Konarzynach i przypomnieli o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz o zgodnym z przepisami uczestnictwie w ruchu drogowym.

Data publikacji:2016-12-09 CHOJNICE   


Dzisiaj na terenie powiatu policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.

Data publikacji:2016-12-09 MALBORK   


Corocznie 10 grudnia jest obchodzony na całym świecie jako Dzień Praw Człowieka. "Prawa człowieka należą do każdego z nas bez wyjątku (...)"

Data publikacji:2016-12-08 KWP GDAŃSK   


Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22-lata, którzy mieli w samochodzie narkotyki. Mieszkańcy powiatu malborskiego trafili do policyjnego aresztu. Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy odpowiedzialności nie uniknie także 32-latek, który jest podejrzewany o sprzedaż narkotyków ale również o ich posiadanie. Za posiadanie środków odurzających może grozić do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za ich udzielanie można trafić za kratki nawet do 10 lat.

Data publikacji:2016-12-08 TCZEW   


W okresie jesienno – zimowym lęborscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób narażonych na wychłodzenie. W tym czasie dochodzi do znacznych spadków temperatury powietrza, co niesie za sobą poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zwłaszcza osób bezdomnych, nocujących w wiatach śmietnikowych, opuszczonych budynkach czy na klatkach schodowych. Policyjne kontrole są ukierunkowane na wyeliminowanie wydarzeń spowodowanych wyziębieniem organizmu.

Data publikacji:2016-12-08 LĘBORK   


Policjanci prowadzą wiele akcji i spotkań zarówno z młodymi ludźmi jak i osobami starszymi, systematycznie przypominając o tym jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących podczas zakupów przez Internet. Niestety pomimo tego, wciąż padamy ofiarami tych oszustów. W ostatnich kilku dniach chojnicka policja odnotowała zwiększona liczbę takich przestępstw. To początkowy bilans w związku z okresem przedświątecznym. Chcąc zaoszczędzić na czasie, aby nie stać w kolejkach, już teraz zamawiamy prezenty świąteczne dla najbliższych. Internetowi oszuści tylko na to czekają licząc na łatwy zysk. Policjanci radzą co zrobić, by dokonanie takiego zakupu było możliwie bezpieczne.

Data publikacji:2016-12-08 CHOJNICE   


Wczoraj człuchowska komenda gościła grupę dzieci z Przedszkola Jacka i Agatki w Człuchowie. Podczas wycieczki przedszkolaki poznały pracę policjantów, historię człuchowskiej komendy oraz obejrzały policyjne samochody i spotkały się z komendantem.

Data publikacji:2016-12-08 CZŁUCHÓW    


7 listopada dwaj mężczyźni zniszczyli karoserię zaparkowanych aut, powodując straty na kwotę 2,5 tysięcy złotych. Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili tożsamość mężczyzn. 21-latek już usłyszał zarzut, a drugi sprawca, 22-latek usłyszy go dziś. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-08 KOŚCIERZYNA   


Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Kołczygłowach otrzymali nowoczesny radiowóz. Nowe auto to skoda yeti wyposażona w mocny silnik i napęd na cztery koła. Zakup samochodu był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bytowie oraz samorządów w Kołczygłowach i Trzebielinie.

Data publikacji:2016-12-08 BYTÓW   


Wczoraj policjanci z Sopotu postawili zarzut kradzieży dwóm mężczyznom w wieku 28 oraz 46 lat, którzy z siłowni ukradli warte ponad 5 tysięcy złotych słupy stalowe oraz elementy montażowe konstrukcji do ćwiczeń. Sprawcy skradzione przedmioty sprzedali w skupie złomu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-08 SOPOT   


Kryminalni z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego wartego ponad 1 tys. złotych. 42-latek wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, która robiąc zakupy położyła telefon na ladzie, ukradł go i uciekł ze sklepu. Policjanci odzyskali skradziony telefon i przekazali go właścicielce. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-08 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Wczoraj na drodze wojewódzkiej 235 pomiędzy Chojnicami, a Brusami 25-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego spowodował wypadek drogowy z udziałem trzech pojazdów, znajdując się najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy. Jeżeli badanie toksykologiczne potwierdzi, że mężczyzna spowodował wypadek będąc pod wpływem narkotyków, a opinia biegłego określi jaki jest stopień obrażeń pokrzywdzonego w wypadku mężczyzny, 25-latkowi może grozić do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-08 CHOJNICE   


Sopoccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowe w Sopocie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po. godz. 17.00 przy ul. Andersa w Sopocie. 74-letni mężczyzna zginął pod kołami pojazdu. Mieszkaniec Gdyni z nieznanych na chwilę obecną przyczyn leżał na jezdni. Kierowca był trzeźwy.

Data publikacji:2016-12-08 SOPOT   


Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło wczoraj na drogach w powiecie bytowskim. Mundurowi apelują o ostrożność za kierownicą. Jesienno – zimowa pogoda stwarza trudne warunki na drodze, co wymaga zachowania szczególnej uwagi przez kierowców.

Data publikacji:2016-12-08 BYTÓW   


Wczoraj na drodze S6 na wysokości Straszyna doszło do kolizji i wypadku drogowego. Łącznie zderzyło się 6 samochodów, 2 osoby trafiły do szpitala, 2 kierowcom zatrzymano prawo jazdy, 1 ukarano mandatem karnym w wysokości 220 złotych. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Przez godzinę droga w kierunku Łodzi była całkowicie zablokowana. Od godz. 11.00 ruch został przywrócony. Nadchodzi zima, drogi są śliskie, wcześniej zapada zmrok, pada śnieg. Policjanci radzą aby oprócz zmiany opon i przygotowania auta do tej pory roku, również zmienić technikę i sposób jazdy.

Data publikacji:2016-12-08 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Policjanci z kartuskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa", spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Podczas pogadanki funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności informowali, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

Data publikacji:2016-12-08 KARTUZY   


Kryminalni z tczewskiej komendy wraz z policjantami z posterunku w Subkowach zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Mundurowi zatrzymali również podejrzewanego o ich posiadanie 27-latka, który ukrywał w swoim mieszkaniu prawie kilogram środków odurzających i psychotropowych. Mężczyzna został już przesłuchany, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-08 TCZEW   


W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz minimalizację zdarzeń drogowych, pomorscy policjanci przeprowadzili akcję pod hasłem: KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań policjanci z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Data publikacji:2016-12-08 KWP GDAŃSK   


7 grudnia w Hotelu Maryla w Sopocie odbyło się spotkanie opłatkowe Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Jarosława Rzymkowskiego z emerytami policyjnymi ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zarządu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Data publikacji:2016-12-07 KWP GDAŃSK   


Dzisiaj rano na terenie Stacji Kontroli Pojazdów w Gdańsku, ul. Kartuska 187 odbył się briefing prasowy poświęcony inauguracji kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo. Kampania realizowana jest przez Policję, Instytut Transportu Samochodowego oraz stacje kontroli zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole prawidłowości ustawienia świateł.

Data publikacji:2016-12-07 KWP GDAŃSK    


Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Lubań w gm. Nowa Karczma. Kierujący suzuki czołowo zderzył się z nissanem. Poszkodowana 46-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i przypominają, że szczególnie o tej porze roku warunki panujące na drogach są zmienne i kierowcy muszą być wyjątkowo ostrożni, bo koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni.

Data publikacji:2016-12-07 KOŚCIERZYNA   


Komendant Powiatowy Policji w Tczewie zorganizował debatę społeczną pod nazwą „Cyberzagrożenia”. Spotkanie odbyło się wczoraj o godzinie 15.00 w sali Spółdzielczego Domu Kultury w Tczewie. Podczas debaty uczestnicy dowiedzieli się od policjantów jakie konkretne przestępstwa zaliczamy do cyberprzestępczości oraz co robić, aby takich zdarzeń było jak najmniej.

Data publikacji:2016-12-07 TCZEW   


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka powiatu starogardzkiego. Kobieta została potrącona przez auto ciężarowe - śmieciarkę. Obrażenia jakich doznała 78-letnia kobieta okazały się śmiertelne.

Data publikacji:2016-12-07 STAROGARD GDAŃSKI   


Wczoraj na drogach powiatu gdańskiego doszło do 3 wypadków drogowych i 4 kolizji. 4 osoby trafiły do szpitala, 4 kierowców ukarano mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Nadchodzi zima, drogi są śliskie, wcześniej zapada zmrok, pada śnieg. Policjanci radzą aby oprócz zmiany opon i przygotowania auta do tej pory roku, również zmienić technikę i sposób jazdy.

Data publikacji:2016-12-07 PRUSZCZ GDAŃSKI   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielką Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej rozstrzygnęli konkurs plastyczny, ogłoszony wśród uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w Malborku. Konkurs ten nosił nazwę "Nie dla Używek- młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie ", celem było przybliżenie młodym ludziom zagrożeń związanych z uzależnieniami.

Data publikacji:2016-12-07 MALBORK   


Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 64-latki w Rumi na ul. Kosynierów. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Data publikacji:2016-12-07 WEJHEROWO   


Policjanci z Posterunku Policji w Liniewie otrzymali nowy radiowóz marki Skoda Yeti. Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz samorządy z Liniewa, Starej Kiszewy i Nowej Karczmy. Nowy pojazd będzie służył policjantom w codziennych patrolach.

Data publikacji:2016-12-07 KOŚCIERZYNA   


Wczoraj na drogi powiatu malborskiego wspólnie z policjantami wyruszył niebieski Mikołaj, który nagradzał nie tylko kierowców, którzy stosowali się do obowiązujących przepisów ale również pieszych. Niestety, Ci którzy popełniali wykroczenia drogowe mogli liczyć jedynie na rózgę.

Data publikacji:2016-12-07 MALBORK   


Dzielnicowi z Posterunków Policji w Sztutowie oraz Krynicy Morskiej spotkali się z uczniami klas trzecich szkół podstawowych z Zespołu Szkół w Sztutowie oraz z Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej, którzy przystąpili do wojewódzkiego projektu pt. „Pomorski dzielnicowi oczami dziecka”. W trakcie spotkania dzielnicowi opowiedzieli dzieciom jak wygląda ich codzienna służba oraz jakie działania podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w podległym rejonie służbowym.

Data publikacji:2016-12-07 NOWY DWÓR GDAŃSKI   


Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze pomiędzy Czerskiem, a Mosną. Wprost pod koła nadjeżdżającego opla corsę wbiegł dzik. Samochód uderzył w zwierzę następnie zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami trafił 35-letni kierowca auta. Kierowca był trzeźwy.

Data publikacji:2016-12-07 CHOJNICE   


Zapraszamy do udziału w briefingu prasowym poświęconemu inauguracji kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, który odbędzie się w środę, 7 grudnia 2016 roku o godzinie 11:00, na terenie Stacji Kontroli Pojazdów w Gdańsku, ul. Kartuska 187. Kampania realizowana jest przez Policję, Instytut Transportu Samochodowego oraz stacje kontroli zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole prawidłowości ustawienia świateł.

Data publikacji:2016-12-06 GDAŃSK   


Dzięki policjantom z komisariatu IV odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch sprawców. W minionym tygodniu 21-latek i jego 17-letni wspólnik zaatakowali 21-latka, a następnie zabrali mu torbę z rzeczami, portfel, dokumenty i telefon komórkowy. Za popełnione przestępstwo mężczyźni usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozór Policji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-06 GDAŃSK   


Lęborscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie kierujący fiatem potrącił na przejściu dla pieszych 61-letnią kobietę. Kobieta z obrażeniami przewieziona została do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy i zabezpieczyli jego auto do celów procesowych. Obecnie na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2016-12-06 LĘBORK   


Policjanci systematycznie przypominają o tym jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. W zdarzeniach łupem przestępców padają najczęściej oszczędności życia seniorów. Wczoraj ofiarą oszustów metodą „na policjanta” stała się 64-letnia tczewianka, która straciła 10 tysięcy złotych. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Apelujemy do mieszkańców o ostrożność i zachowanie czujności w telefonicznej prośbie pożyczki, gdyż najprawdopodobniej jest to próba oszustwa.

Data publikacji:2016-12-06 TCZEW   


W wczoraj policjanci z Pucka otrzymali z rąk przedstawicieli władz samorządowych kluczyki do czterech nowych oznakowanych radiowozów. Samochody policyjne Skoda Yeti i KIA Ceed przeznaczone zostały dla funkcjonariuszy z komisariatu w Kosakowie, w Krokowej , w Juracie oraz dla policjantów wydziału ruch drogowego puckiej komendy. Zakup służbowych pojazdów był możliwy dzięki współpracy władz samorządowych oraz Policji, które wspólnie sfinansowały koszty kupna i wyposażenia aut. Radiowozy będą służyły policjantom w trakcie codziennych patroli.

Data publikacji:2016-12-06 PUCK   


Wykorzystują nieuwagę domowników, kradną z domów pieniądze i biżuterię. Mundurowi apelują o ostrożność i niewpuszczanie do mieszkań nieznajomych. Informacje o podejrzanych osobach, które budzą nasz niepokój należy natychmiast zgłaszać policjantom.

Data publikacji:2016-12-06 STAROGARD GDAŃSKI   


Policjantka z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadziła spotkania z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół nr 1 Wejherowie. Celem spotkań było uświadomienie rodzicom zagadnienia cyberprzemocy. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które coraz częściej dotyka użytkowniku Internetu i telefonu komórkowego, w tym dzieci i młodzież. Na zakończenie każdego ze spotkań omówiła także bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym zachęcając do noszenia odblasków.

Data publikacji:2016-12-06 WEJHEROWO   


Wczoraj w Urzędzie Miasta w Człuchowie policjanci spotkali się z Miejską Radą Seniorów. Rozmawiali o tym jak nie stać się ofiarą oszustwa na wnuczka, czy policjanta, mówili również o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i noszeniu elementów odblaskowych.

Data publikacji:2016-12-06 CZŁUCHÓW   


Dzielnicowi z kwidzyńskiej komendy w ubiegłym tygodniu odwiedził Ludowy Klub Sportowy "Wisła Korzeniewo". Zawodnikami klubu są chłopcy w wieku 7-8 lat. Policjant podczas spotkania poruszył zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas treningów, w domu i szkole, oraz przypomniał zasady ruchu drogowego i rozdał dzieciom odblaski.

Data publikacji:2016-12-06 KWIDZYN   


Policjanci z Lęborka wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką patrolują tereny przyległe do rzek, chroniąc tarliska i ryby w ich okresie ochronnym. Wspólne patrole zapobiegają kłusownictwu w okresie ochronnym troci. Za kłusownictwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-06 LĘBORK   


Wczoraj policjanci wzięli udział w ćwiczeniach sztabowych. Na teren lęborskiej jednostki wojskowej wdarli się terroryści, którzy uwięzili jednego z żołnierzy, żądając wydania broni. Policyjne negocjacje z przestępcami doprowadziły do uwolnienia rannego zakładnika i obezwładnienia napastników. Ta akcja, prowadzona przez policję, wojsko, straż pożarną oraz służby medyczne, miała na celu sprawdzenie stanu gotowości i przygotowania wymienionych służb do działania w podobnych okolicznościach.

Data publikacji:2016-12-06 LĘBORK   


Kościerscy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zgłaszanie takich przypadków zwłaszcza, że bardzo niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że może dochodzić do zamarznięcia. Pamiętajmy, jeden telefon może komuś uratować życie.

Data publikacji:2016-12-05 KOŚCIERZYNA   


Kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego KMP w Gdańsku zabezpieczało niedzielny przejazd "Mikołajów na motocyklach". Podczas parady funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo motocyklistów, innych użytkowników dróg, a wśród nich także widzów obserwujących całe wydarzenie.

Data publikacji:2016-12-05 GDAŃSK   


Policjanci zatrzymali 28-letniego tczewianina, który pomimo zakazu zbliżania się do swojej znajomej nadal jej groził i nękał ją przychodząc do drzwi mieszkania kobiety. Mężczyzna nie stosując się do zakazów nachodził mieszkankę Tczewa awanturując się i grożąc. Pokrzywdzona obawiając się o własne życie zawiadomiła powtórnie policjantów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty stalkingu. Sąd zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt. Teraz mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Data publikacji:2016-12-05 TCZEW     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2016 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00