2015-05-28
TCZEW,
W co jest wyposażony policjant na służbie? Jakie są numery alarmowe? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy konkursu „Bezpieczny pierwszoklasista”, który wczoraj dzięki inicjatywie policjantów odbył się w Tczewie. Do konkursu przystąpiły dzieci z klas pierwszych, które reprezentowały 14 szkół podstawowych z terenu całego powiatu.


 2015-05-28
KOŚCIERZYNA,
Kościerskich policjantów w komendzie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej nr 6 Kościerzynie. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z tajnikami pracy policjantów i sprzętem jakim na co dzień dysponują.


 2015-05-28
SZTUM,
Dziś od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu sztumskiego policjanci z drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


 2015-05-28
SZTUM,
Policjanci z komendy powiatowej policji w Sztumie zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który podczas interwencji nie reagował na polecenia wydawane przez stróżów prawa, był wulgarny i agresywny. Mężczyzna naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-28
MALBORK,
Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Stawie odbyła się druga debata społeczna z gimnazjalistami. Debata pt. "Dlaczego Dorośli mówią NIE..." jest kontynuacją wcześniejszego spotkania komendanta z młodzieżą, które odbyło się w ubiegłym roku w Zespole Szkół nr 2 w Malborku. W debacie uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz zaproszeni eksperci.


 2015-05-28
GDYNIA,
Tegoroczna, VIII już edycja, gdyńskiego programu prewencyjnego „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa” dobiegła końca. W podsumowaniu, które odbyło się wczoraj, udział wzięło 6 reprezentacji szkół z gdyńskich podstawówek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz umiejętnościami sportowymi i artystycznymi. Zwycięzcą tegorocznych zmagań została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 46.


 2015-05-28
SŁUPSK,
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Urząd Miasta i słupskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. 26 maja 2015 roku świętowano Dzień Godności i walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Jedną z atrakcji dal uczestników był pokaz sprzętu policyjnego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników .


 2015-05-28
LĘBORK,
Policjanci z Lęborka zatrzymali w trakcie pościgu mężczyzn, którzy niszczyli poprzez malowanie farbami w sprayu wagony SKM. Mundurowi zabezpieczyli puszki z farbą oraz zapis z kamery, którą sprawcy nagrywali swoje wyczyny. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali już przesłuchani w charakterze sprawców wykroczenia. Za czyn, którego dokonali grozi im grzywna oraz ograniczenie wolności, a sąd może orzec nawiązkę w wysokości 1500 zł lub obowiązek przywrócenia zniszczonego obiektu do stanu poprzedniego.


 2015-05-28
KOŚCIERZYNA,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościerzyny pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w Bożympolu Szlacheckim. 21-letnia kierująca vw golfem dachowała na poboczu. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.


 2015-05-28
WEJHEROWO,
Policjanci z Redy odzyskali kradziony rower o wartości kilkaset złotych. Jednoślad już wczoraj został zwrócony właścicielowi. Kradzież mienia zgodnie z Kodeksem Wykroczeń jest zagrożona karą aresztu, ograniczenia albo grzywny do 5 tys. zł.


 2015-05-28
GDAŃSK,
Wczoraj policjantów ruchu drogowego i Komisariat VIII Policji w Gdańsku odwiedzili uczniowie z klasy IG Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gdańsku. Grupa dzieci wraz z opiekunami poznawała pracę policji. Funkcjonariusze oprowadzili uczniów po budynku, w którym pracują i odpowiadali na wszystkie pytania.


 2015-05-28
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci z nowodworskiej jednostki uczestniczyli w corocznych testach sprawności fizycznej. W ramach zajęć, w czterech próbach sprawnościowych oceniana była kondycja fizyczna policjantów. Pierwsze tegoroczne testy nowodworskich mundurowych odbywały się w tym tygodniu na stadionie LKS Żuławy.


 2015-05-28
WEJHEROWO,
Dziś w nocy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż miał orzeczony aktualny sądowy zakaz. Ponadto był pod wpływem alkoholu. Zgodnie z ustawą Kodeks Karny, kierowanie samochodem podczas obowiązującego zakazu sądowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


 2015-05-28
GDAŃSK,
Policjanci z Przymorza po raz kolejny organizują debatę dla miejscowych seniorów. Tym razem spotkanie odbędzie się 29 maja br. o godz. 11.00 w klubie osiedlowym Feluka przy ul. Gospody 10 w Gdańsku. W trakcie debaty funkcjonariusze będą wskazywać jak skutecznie ustrzec się przed oszustami i jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Serdecznie zapraszamy seniorów!


 2015-05-28
STAROGARD GDAŃSKI,
Starogardzcy policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy bmw. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że pasażer tego auta posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli kokainę i marihuanę. Mundurowi uniemożliwili kierującemu kontynuowanie dalszej jazdy, a pasażer bmw trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.


 2015-05-27
WEJHEROWO,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 68-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-05-27
KARTUZY,
Zarzuty uszkodzenia mienia wartości tys. zł. usłyszał wczoraj 32-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna wczoraj w nocy na stacji paliw, po kłótni z pracownikiem stacji wybił szybę i uszkodził dystrybutor. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-27
GDAŃSK,
Kryminalni z Przymorza razem z funkcjonariuszami referatu wywiadowczego komendy miejskiej w Gdańsku zatrzymali 26-letniego recydywistę. Kilka dni temu mężczyzna włamał się do mieszkania i ukradł pieniądze. 26-latek był też poszukiwany 4 listami gończymi celem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Wczoraj usłyszał on zarzut za popełnione przestępstwo i w najbliższym czasie zostanie przewieziony do aresztu.


 2015-05-27
CZŁUCHÓW,
Wczoraj, w ramach wspólnych ćwiczeń służb ratowniczych policjanci z człuchowskiej drogówki pracowali przy zabezpieczeniu przejazdu wozów strażackich do palącego się lasu, oraz zabezpieczyli miejsce wypadku z udziałem rowerzysty na drodze dojazdowej do pożaru.


 2015-05-27
SZTUM,
Dzisiaj policjanci ze sztumskiej komendy kontrolują wybrane punkty skupu złomu. Policjanci sprawdzają przede wszystkim formularze przyjęcia odpadów metalowych, które zgodnie z ustawą o odpadach muszą być każdorazowo wypełniane przez prowadzących skup. W formularzach odnotowuje się dane osób przekazujących złom oraz określa się jego rodzaj, ilość i pochodzenie.


 2015-05-27
LĘBORK,
Policjanci z lęborskiej komendy w imieniu organizatorów oraz własnym zapraszają mieszkańców Lęborka do udziału w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki już 1 czerwca 2015 r. na Placu Pokoju o godz. 14:00.


 2015-05-27
SZTUM,
Policjanci ze sztumskiej komendy ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Lubachowo - Pronie. 38-letni kierujący motocyklem na łuku drogi zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadącego golfa. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił motocyklista.


 2015-05-27
KWIDZYN,
W sobotę przed południem policjanci kwidzyńskiej drogówki zabezpieczali cykliczny bieg „papiernika" promujący zdrowy styl życia. W imprezie tej, zorganizowanej przez pracowników International Paper Kwidzyn wzięło udział ponad 3 tysiące osób. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem zawodników oraz innych osób przebywających w tym czasie na terenie miasta i stadionu. Impreza przebiegła spokojnie i bez zakłóceń.


 2015-05-27
KWIDZYN,
Wczoraj w jednej z kwidzyńskich fabryk wybuchł pożar. To na szczęście tylko ćwiczenia służb ratowniczych, które odbyły się na terenie kwidzyńskiej fabryki plastików przy ul. Zielnej.


 2015-05-27
SŁUPSK,
W sali wykładowej Domu Kultury w Potęgowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami tej gminy pt. "Bezpieczny Senior". Inicjatorami i organizatorami spotkania byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku oraz grupa „seniorów aktywnych”.


 2015-05-27
KARTUZY,
Wczoraj przed północą policjanci z Żukowa zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który miał przy sobie amfetaminę. Ponadto kierował samochodem pomimo cofnięcia uprawnień. Mężczyzna został przewieziony do komendy i przesłuchany. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-27
WEJHEROWO,
Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-05-27
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru wartego 800 złotych. Odzyskany rower został przekazany właścicielce. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-26
KWP GDAŃSK,
W poniedziałek policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwie młode kobiety mogące mieć związek z zabójstwem 17-letniej Agaty z Wejherowa. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


 2015-05-26
MALBORK,
W środę w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie odbędzie się debata społeczna pt. "Dlaczego rodzice mówią NIE." Debata w której wezmą udział gimnazjaliści została zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Malborku przy współpracy z dyrekcją oraz gronem pedagogicznym.


 2015-05-26
CHOJNICE,
Wczoraj chojniccy policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Jeziorki. Kierujący oplem zjechał na pobocze, uderzył w znak drogowy a następnie uderzył w drzewo. Badanie alko-testem wykazało iż kierujący był nietrzeźwy. Sprawca niebawem usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej.


 2015-05-26
WEJHEROWO,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Ofiar Piaśnicy oraz Krasińskiego. Z informacji wynikało, że doszło do zdarzenia samochodu vw golf oraz audi 80. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kierowcy byli trzeźwi.


 2015-05-26
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali sprawców kradzieży drzewa w masywie leśnym w miejscowości Bliziny gmina Przywidz. Podejrzani o kradzież mężczyźni są mieszkańcami gminy Przywidz w wieku 54 i 21 lat. Lasy Państwowe Nadleśnictwa Kolbudy oszacowały straty na kwotę prawie 1 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-26
SŁUPSK,
W piątek odbyły się ostatnie już rozgrywki w ramach„ XXIV Turnieju Służb Mundurowych”. Bardzo dobry występ słupskich policjantów i czwarte miejsce podczas konkurencji strzeleckiej plasują policyjną drużynę w ścisłym gronie faworytów tej edycji mistrzostw. W konkurencji strzeleckiej zwycięzcami okazali się zawodnicy 7 Brygady Obrony Wojsk Wybrzeża, wyprzedzając o włos żołnierzy z Ustki i Szkoły Policji w Słupsku.


 2015-05-26
SZTUM,
Aż cztery osoby poszukiwane zatrzymali w policjanci sztumskiej komendy. Jeden z mężczyzn poszukiwany był listem gończym, pozostała trójka nakazem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Zatrzymani mężczyźni trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą kary pozbawienia wolności.


 2015-05-26
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 31-letni kierowca mercedesa. Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj rano w Jagatowie gmina Pruszcz Gdański. Na prostym odcinku drogi kierowca zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. 32-letni pasażer nie odniósł żadnych obrażeń. Sekcja zwłok wykaże czy kierowca był trzeźwy.


 2015-05-26
PUCK,
Organizatorzy oraz policjanci z puckiej komendy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w koncercie charytatywnym dla chorej Julki, 16-letniej córki pracownika puckiej Policji, która zmaga się z choroba nowotworową. Koncert „POMAGAMY JULII” odbędzie się 31 maja br. od 14.00 do 22.00 na zamku w Krokowej przy ul. Zamkowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.


 2015-05-26
MALBORK,
Policjanci z Malborka, w poniedziałek od rana prowadzili na drogach powiatu akcję „Trzeźwy Poranek”. Podczas działań kontrolno-prewencyjnych policjanci sprawdzili kilkadziesiąt pojazdów i przebadali kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.


 2015-05-26
TCZEW,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze skontrolowali jeden z salonów gier na terenie Tczewa i zabezpieczyli 4 automaty. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole.


 2015-05-26
MALBORK,
Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 22. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, 34-letni kierowca opla corsy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym mercedesem. Do szpitala został przewieziony kierowca opla . Apelujemy do użytkowników dróg o ostrożną i rozważną jazdę.


 2015-05-26
GDAŃSK,
st. sierż Arkadiusz Grabarz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zajął I miejsce w XXVIII Wojewódzkich Eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Jako zwycięzca będzie reprezentował komendę wojewódzką na szczeblu ogólnopolskim. Trzecie miejsce w tych eliminacjach zdobył sierż. sztab. Waldemar Lewandowski. Serdecznie gratulujemy!!!


 2015-05-26
WEJHEROWO,
Policjanci podczas codziennej służby kontrolują rowerzystów oraz sprawdzają ich jednoślady. Wczoraj podczas patrolu, funkcjonariusze zatrzymali 16-latka, który ukradł rower. Nieletni już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich.


 2015-05-26
MALBORK,
W środę w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie odbędzie się debata społeczna pt. "Dlaczego rodzice mówią NIE." Debata w której wezmą udział gimnazjaliści została zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Malborku przy współpracy z dyrekcją oraz gronem pedagogicznym.


 2015-05-26
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło w Nowym Dworze Gdańskim. W ich wyniku do szpitali z urazami trafili dwaj młodzi mężczyźni. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Ruchem drogowym w tym miejscu kierowali mundurowi. Postępowania w sprawach prowadzą śledczy z nowodworskiej jednostki.


 2015-05-26
KOŚCIERZYNA ,
Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do którego doszło wczoraj w Kościerzynie. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, piesza wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kobieta została przewieziona do szpitala. Apelujemy do użytkowników dróg o ostrożną i rozważną jazdę.


 2015-05-26
GDAŃSK ,
Kryminalni z Suchanina zatrzymali 20-letniego oszusta. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza próbował wyłudzić od gdańszczanki 18 tys. złotych. Dzięki własnej czujności poszkodowana nie straciła pieniędzy, a mężczyzna, który może mieć na swoim koncie znacznie więcej takich czynów, usłyszał już zarzut. Za usiłowanie oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-26
STAROGARD GDAŃSKI,
W ostatnią niedzielę maja Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów wspólnie ze starogardzką komendą policji organizują otwarty dzień dziecka. Impreza odbędzie się na placu przy ulicy Hallera (w pobliżu Biedronki) w Starogardzie Gdańskim. W tym dniu przewidziano dla dzieci szereg atrakcji.


 2015-05-25
STAROGARD GDAŃSKI,
Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim ma 2 najlepsze owczarki niemieckie w województwie pomorskim. ILAB i EDUR wraz ze swoim przewodnikiem zajęli I miejsce w eliminacjach wojewódzkich XV Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia w Gdańsku.


 2015-05-25
SŁUPSK,
Policjanci z Główczyc zatrzymali 25 - letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do garażu. Sprawca ukradł elementy wyposażenia ciągnika rolniczego i narzędzia o łącznej wartości prawie 20 tysięcy złotych. Kryminalni odzyskali już skradzione przedmioty. Złodziej ukrył je na polu rzepaku w pobliżu swojego domu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-25
SZTUM,
22 maja odbył się wojewódzki finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Wyłonieni podczas kwalifikacji w jednostkach terenowych policjanci z całego województwa pomorskiego rywalizowali w kilku konkurencjach. Sztumską jednostkę reprezentował sierż. sztab. Karol Kwiatkowski, który zajął drugie miejsce.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2015 r.