2015-08-31
KWIDZYN,
W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Pachutki (gm.Prabuty) doszło do wypadku drogowego. 16-letni kierujący skodą uderzył w drzewo. Pasażer samochodu z obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do bydgoskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-08-31
TCZEW,
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili nagrobki na terenie cmentarza w Gniewie. Dwóch 18-latków trafiło do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


 2015-08-31
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci ruchu drogowego interweniowali w Nowej Kościelnicy, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący miał jechać autem z nastoletnim pasażerem w środku. Sytuacja zastana przez policjantów w trakcie kontroli okazała się jednak inna. Za kierownicą samochodu siedział 14 – latek, a na fotelu pasażera nietrzeźwy właściciel pojazdu. Samochód trafił na policyjny parking, sprawę nieletniego policjanci przekażą do sądu rodzinnego, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania.


 2015-08-31
LĘBORK,
Dziś rano na drodze W-214 na terenie gminy Wicko doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Mitsubishi carisma zderzył się czołowo z autobusem PKS. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.


 2015-08-31
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Skowarczu gmina Pszczółki. Kierujący skodą fabią skręcając w lewo prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volkswagenem jetta i doszło do zderzenia bocznego obu pojazdów. Volkswagen wytracony z toru jazdy zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z daewoo. Do szpitala trafił 29-letni kierowca daewoo. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.


 2015-08-31
WEJHEROWO,
Już w tym tygodniu rozpoczyna się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie będą prowadzić wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz czy kierowcy oraz piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2015-08-31
SZTUM,
W związku z rozpoczynającym się jutro nowym rokiem szkolnym, sztumscy policjanci będą prowadzić na drogach działania pod nazwa "Bezpieczna droga do szkoły". Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. Przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą również stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.


 2015-08-31
WEJHEROWO,
Policjanci pracujący na drogach zakończyli akcję „Bezpieczny weekend”. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu wejherowskiego pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zważając na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób wracających z wakacji.


 2015-08-31
GDAŃSK,
W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym Komenda Miejska Policji w Gdańsku realizuje przedsięwzięcia, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci już teraz sprawdzają oznakowanie i stan techniczny przejść dla pieszych w okolicach szkół. Gdy rozpocznie się nowy rok szkolny policjanci obejmą szczególnym nadzorem drogi w rejonie placówek oświatowych i zapowiadają kontrole drogowe w tych miejscach.


 2015-08-31
MALBORK,
1 września rozpocznie się policyjna akcja „Bezpieczna Droga Do Szkoły”, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym. Przed rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci ruchu drogowego sprawdzają właściwe oznakowanie w okolicach szkół i trasach przebiegających w bezpośrednim sąsiedztwie placówek oświatowych. W pierwszych tygodniach nauki funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole na drogach.


 2015-08-31
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło na drogach powiatu malborskiego. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi kierowca samochodu osobowego i motorowerzysta stracili panowanie nad pojazdami. Kierowca volkswagena golfa uderzył w drzewo, a motorowerzysta wjechał do rowu. Kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkotestem wykazało, że byli nietrzeźwi.


 2015-08-31
MALBORK,
Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę wieczorem na peronie IV dworca PKP w Malborku. Jak ustalili pracujący na miejscu mundurowi, maszynista pociągu relacji Grudziądz-Malbork uderzył w kozła oporowego. W wyniku uderzenia doszło do upadku pasażerów, trójka dzieci została przewieziona do szpitala. Maszynista był trzeźwy.


 2015-08-31
STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili śledczy, sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego metalową rurą i grożąc rozbitą butelką zażądali jego portfela. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów i ich tymczasowe aresztowanie.


 2015-08-31
KWP GDAŃSK,
Kaplica policyjna znajdująca się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku została poświęcona 25 lat temu. Od tego czasu działa duszpasterstwo posługujące policjantom i ich rodzinom. Wczoraj odbyła się uroczysta rocznicowa Msza św.


 2015-08-28
GDAŃSK,
Policjanci informują, że w związku z wizytami Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów, obchodami 35-lecia Solidarności w Gdańsku i wybuchu II wojny światowej, Dnia otwartego PKM i wielu innych imprez, które w najbliższych dniach odbędą się na terenie Gdańska, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa zarówno uczestników tych uroczystości jak i mieszkańców Gdańska. W działania zaangażowani są policjanci z wszystkich pionów.


 2015-08-28
GDAŃSK,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku w imieniu Komendanta Głównego Policji wręczył jednemu z gdańskich dzielnicowych nagrodę za zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o doprowadzenie do innej czynności seksualnej 10-letniego chłopca. Wobec sprawcy sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.


 2015-08-28
SŁUPSK,
Policjanci z komendy miejskiej w Słupsku zabezpieczyli prawie 90 gramów marihuany w jednym z mieszkań na osiedlu Nadrzecze. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-28
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 226 w Dziewięć Włók. Kierowca audi A6 jadąc za audi A3 oraz fordem mondeo rozpoczął ich wyprzedzanie. W tym samym czasie ford zasygnalizował manewr skrętu w lewo na posesję. Jednakże zaprzestał skrętu i zatrzymał się na jezdni widząc, że jadące za nim audi A6 jest w trakcie wyprzedzania. Kierowca audi A3 jadący za fordem prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jego tył.


 2015-08-28
MALBORK,
Dzisiaj rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczny Weekend”. W ostatni weekend wakacji policjanci ruchu drogowego wyposażeni w wideorejestrator, mierniki prędkości oraz testery trzeźwości prowadzą wzmożone kontrole na drogach powiatu malborskiego pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze, aby powrót z wakacji był bezpieczny.


 2015-08-28
GDYNIA,
20 - letni mieszkaniec Gdyni trafił pod policyjny dozór za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany przez gdyńskich kryminalnych, miał przy sobie ponad 115 gramów marihuany. Policjanci oprócz środków odurzających zabezpieczyli ponad 7 tys. złotych na poczet przyszłej kary. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-28
WEJHEROWO,
Rozpoczął się ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku, wiąże się z wzmożonym ruchem na drodze spowodowanym powrotami z wypoczynku letniego. Dlatego też by zadbać o stan bezpieczeństwa i w porę reagować na ewentualne utrudnienia na drodze, w miejscach szczególnego natężenia ruchu lub w miejscach gdzie dochodzi do poważniejszych zdarzeń drogowych służbę będą pełnić policjanci.


 2015-08-28
KARTUZY ,
Wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, kierującego subaru. Mężczyzna aby uniknąć konsekwencji jazdy samochodem bez uprawnień podawał funkcjonariuszom dane swojego brata i na jego dane przyjął mandat.


 2015-08-28
WEJHEROWO,
Wczoraj w miejscowości Rumia doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala.


 2015-08-28
MALBORK,
Policjanci z Malborka wraz z przedstawicielami Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień prowadzą zajęcia edukacyjne z nauczycielami. Spotkania z gronem pedagogicznym to kontynuacja działań profilaktycznych, w zakresie walki z dopalaczami, która jest realizowana przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz policjantów.


 2015-08-28
SZTUM,
Policjanci sztumskiej komendy wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego ujawnili dwie osoby, które nielegalnie pobierały energię elektryczną. Teraz funkcjonariusze ustalać będą wysokość poniesionych przez zakład energetyczny strat. Kradzież prądu jest przestępstwem za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-28
SZTUM,
Dziś sztumscy policjanci rozpoczną działania pod kryptonimem "Bezpieczny weekend". W ten weekend będą wzmożone powroty do domów w związku z zakończeniem wakacji. Pamiętajmy nadmierny pośpiech, zmęczenie, roztargnienie, uśpiona czujność, wreszcie rutyna, to tylko niektóre czynniki sprzyjające nieszczęśliwym wypadkom. Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku.


 2015-08-28
PUCK,
27 letni mieszkaniec gminy Puck został zatrzymany przez puckich kryminalnych za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. We wtorek mężczyzna został przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-28
KWP GDAŃSK,
12 funkcjonariuszy odebrało dziś z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku awanse i wyróżnienia za wzorową i pełną zaangażowania służbę. Wręczono m.in. akty mianowania na stopień podkomisarza Policji oraz odznaki „Zasłużony Policjant”.


 2015-08-27
POLICJA,
Już wkrótce niebieskie serca kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” trafią w ręce kolejnych kierowców. Wspólna inicjatywa policji i wolontariuszy PZU promująca cel kampanii – poprawę bezpieczeństwa pieszych, przeprowadzona zostanie już w najbliższy weekend w całej Polsce.


 2015-08-27
GDYNIA,
24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Nie ma chwili, aby gdyńscy policjanci zapominali o bezpieczeństwie mieszkańców i turystów licznie odwiedzających miasto. Jak wygląda policyjna służba od kuchni? W skrócie obrazuje to film przygotowany z okazji tegorocznego Święta gdyńskich stróżów prawa.


 2015-08-27
PRUSZCZ GDAŃSKI,
Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 37-letniego gdańszczanina, który zatankował paliwo na stacji paliw w Pszczółkach i odjechał nie płacąc rachunku. Stróże prawa podjęli pościg za uciekającym kierowcą i zatrzymali go.. W jego samochodzie znaleziono kanistry wypełniane skradzionym paliwem. Podczas zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność cielesną policjantów za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. kradzież paliwa oraz spowodowanie kolizji drogowej.


 2015-08-27
KWIDZYN,
Policjanci z Kwidzyna ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w środę Nowym Dworze gm. Kwidzyn . Jak ustalili funkcjonariusze, 65 - letni kierujący mercedesem stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało był nietrzeźwy.


 2015-08-27
GDAŃSK,
Dzięki kryminalnym z komisariatu przy ul. Platynowej w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie 22-letni mężczyzna. Gdańszczanin uszkodził jedną ze ścian kiosku powodując straty na tysiąc złotych. Sprawca usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-27
KOŚCIERZYNA,
Wczoraj od godziny 16.30 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Nowa Karczma - Gdańsk. W wyniku wypadku, jedna osoba została odwieziona do szpitala.


 2015-08-27
GDAŃSK,
Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 33-letniego gdańszczanina, który przy sobie miał amfetaminę i marihuanę. Oprócz tego był on poszukiwany w celu obycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, a dziś policjanci doprowadzą go do aresztu śledczego.


 2015-08-27
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podróżowania rowerem. W ramach kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” funkcjonariusze przypomnieli podopiecznym świetlicy środowiskowej przepisy ruchu drogowego. Na zorganizowaną przez placówkę wycieczkę rowerową, wyjechali świecąc przykładem – ubrani w kamizelki odblaskowe przekazane przez sponsora.


 2015-08-27
GDYNIA ,
Policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i udzielanie innym osobom środków odurzających. Kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 70 gramów mefedronu i blisko 9 gramów marihuany. 22 - letni mieszkaniec Gdańska i o rok starszy mieszkaniec Gdyni usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstwa, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-27
KOŚCIERZYNA,
Praca kryminalnych zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który ukradł samochód - fiata 126p. 22-latek, mieszkaniec gminy Kościerzyna, został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-08-26
NOWY DWÓR GDAŃSKI,
Szczęśliwie zakończyły się policyjne poszukiwania 87 – latka, którego zaginięcie zgłosiła w poniedziałkową noc przebywająca w Sztutowie turystka. Kobieta zaniepokoiła się, gdy starszy pan nie wrócił ze swojej codziennej przechadzki. W poszukiwaniu mężczyzny uczestniczyli policjanci, strażacy ochotnicy oraz rodzina. Wczoraj około godziny 12.00 mężczyzna odnalazł się na terenie leśnym pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi. Zmęczony, ale cały i w dobrej kondycji powrócił do rodziny.


 2015-08-26
KWIDZYN,
Policjanci w poniedziałek po południu zatrzymali 61-latka, który był poszukiwany nakazem Sądu Okręgowego w Toruniu. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.


 2015-08-26
KWIDZYN,
Policjanci włączyli się w ogólnokrajową kampanię „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Podczas wczorajszych spotkań z kierowcami a także kursantami i właścicielami ośrodka szkolenia kierowców mundurowi rozdawali naklejki propagujące tą akcję.


 2015-08-26
KWIDZYN,
We wtorek na terenie powiatu kwidzyńskiego policjanci kontrolowali plaże gminne i kąpieliska niestrzeżone. Funkcjonariusze Policji i przedstawiciele innych podmiotów spotkali się z ratownikami pilnującymi plaż oraz właścicielami ośrodków.


 2015-08-26
WEJHEROWO,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających czy alkoholu. Również dzisiejszej nocy mundurowi podczas patrolowania miasta sprawdzili kierowcę mercedesa. Okazało się, że 26-latek nie dość, że nie miał uprawnień do kierowania dodatkowo był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2015-08-26
WEJHEROWO,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „PIESZY”. Podczas dwóch dni funkcjonariusze ukarali 28 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 2015-08-26
GDYNIA,
Policjanci zatrzymali 38 - letnią mieszkankę Gdyni, podejrzewaną o kradzież w jednym z centów handlowych. Kobieta ukradła odzież, kosmetyki i artykuły spożywcze, usłyszała zarzut dotyczący przestępstwa, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-26
LĘBORK ,
Dziś po go godzinie 07:00 w Lęborku na ul. Kossaka doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i motocykla. Motocyklista i jego pasażerka z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 2015-08-26
KARTUZY ,
Kryminalni z Kartuz wspólnie z policjantami z Żukowa pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem do przyczep kempingowych ustalili sprawcę . Mężczyzna został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-08-26
KARTUZY ,
Kartuscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie słoik, wewnątrz którego znajdowała się marihuana. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-26
KWP GDAŃSK,
W niedzielę 30 sierpnia pod przewodnictwem biskupa seniora Tadeusza Gocłowskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w święto patronki Kaplicy Policyjnej - Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski.


 2015-08-25
GDAŃSK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło wczoraj na ulicy Reja, Św. Alberta i Niepołomickiej w Gdańsku. Do szpitali z obrażeniami ciała przewieziono dwie rowerzystki i kierującego motorowerem.KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
tel.(58) 321-59-00
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2001 - 2015 r.