Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech mężczyzn w sprawie nakłaniania pokrzywdzonej do zmiany zeznań. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Data publikacji:2018-02-21 KWP GDAŃSK   


Wczoraj funkcjonariusze komendy miejskiej Policji w Gdyni i podległych komisariatów zatrzymali pięć osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Niebawem każdy z pięciu zatrzymanych usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-21 GDYNIA   


Aż dwie poszukiwane listem gończym osoby zatrzymali wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego. 21 i 33-latek zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, skąd zgodnie z decyzją sądu trafili do aresztu śledczego, gdzie będą odbywać karę pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-21 STAROGARD GDAŃSKI   


Zdecydowana i szybka reakcja usteckich policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie wydobywali bursztyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 gramów tej kopaliny oraz sprzęt służący do tego procederu. Za popełnione wykroczenie grozi im kara aresztu i grzywny.

Data publikacji:2018-02-21 SŁUPSK   


O dzielnicowych mówi się, że to policjanci pierwszego kontaktu. Niewątpliwie są oni najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To funkcjonariusze, którzy rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Ich głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym. Dlatego też sopoccy dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” diagnozują wspólnie z przedstawicielami lokalnych instytucji i mieszkańcami problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Data publikacji:2018-02-21 SOPOT   


Wczoraj dzielnicowi z Sopotu zatrzymali 59-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie Nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Sopocie. Do odbycia ma karę jednego roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo oszustwa. Zatrzymany 59-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do aresztu celem odbycia zasądzonej kary.

Data publikacji:2018-02-21 SOPOT   


Wczoraj dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją żoną. Dzisiaj zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Data publikacji:2018-02-20 GDAŃSK   


Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, w dniach 16-19 lutego 2018 roku lęborscy funkcjonariusze przeprowadzili wojewódzkie działania „Piesi”.

Data publikacji:2018-02-20 LĘBORK   


Kryminalni z komisariatu policji w Gdyni Śródmieściu zatrzymali osiem osób podejrzewanych o pobicie 23–latka na peronie SKM w Gdyni Głównej. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba niepełnoletnia, pozostali to osoby w wieku od 19 do 27 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty pobicia za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu pełnoletni sprawcy przestępstwa trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Data publikacji:2018-02-20 GDYNIA   


Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Ideą ww. przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Data publikacji:2018-02-19 KWP GDAŃSK    


Zaledwie kilkanaście minut zajęło policjantom odnalezienie i zatrzymanie mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież łóżka szpitalnego, należącego do pensjonariuszki domu pomocy społecznej. Dwóch 44-latków zatrzymali policjanci z ogniwa interwencyjnego z komisariatu na Przymorzu. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-19 GDAŃSK   


W miniony weekend sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował areszt wobec 28-latka z Gdańska, który włamywał się do sklepów, pomieszczeń biurowych i restauracji. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku popełnienie przestępstwa kiedy uciekał przez szybę z restauracji, do której się przed chwilą włamał. Za kradzieże z włamaniem mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-19 GDAŃSK   


Lęborscy policjanci poszukiwali zaginionej 15-latki. Po 2 godzinach od przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu w jednym z mieszkań na terenie Lęborka dzielnicowy odnalazł małoletnią. Dziewczyna cała i zdrowa została przekazano pod opiekę mamy.

Data publikacji:2018-02-19 LĘBORK   


Dzięki policjantom z Sopotu odpowiedzialności karnej nie uniknie 21-letni mężczyzna. Sprawca zaatakował 68-letniego znajomego, któremu zabrał laptopa. Chwilę po zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany w jednym z pustostanów, gdzie ukrył się pod stertą śmieci. Prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił mu zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-19 SOPOT   


Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z policjantami uczestniczył dzisiaj w spotkaniu z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień w Malborku. Podczas spotkania przedstawiciele służb mundurowych zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji, straży pożarnej i wojska.

Data publikacji:2018-02-19 MALBORK   


Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do altan na terenie miasta. Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 22-latek miał związek z przestępstwem włamania do metalowej klatki, skąd ukradł butle gazowe. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu i usłyszał łącznie 5 zarzutów dotyczących usiłowania i kradzieży z włamaniem. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Data publikacji:2018-02-19 TCZEW   


Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 24 – latka podejrzewanego o udzielanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli przeszło 50 gramów marihuany i blisko 40 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące udostępniania i posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.

Data publikacji:2018-02-19 GDYNIA   


Tczewscy policjanci doprowadzili do komendy 58-latka, który był ścigany listem gończym. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania schował się przed stróżami prawa w szafie. Decyzją sądu 58-latek został skazany za kradzież ale nie stawił się do aresztu śledczego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec Tczewa trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie został przekonwojowany do aresztu śledczego.

Data publikacji:2018-02-19 TCZEW   


W dniach 17 i 18 lutego br. na ulicach Gdyni odbyła się impreza pod tytułem "Bieg Urodzinowy Gdynia 2018". W związku z imprezą nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz użytkowników dróg czuwali funkcjonariusze gdyńskiej drogówki. Impreza przebiegła bez zakłóceń, a po opuszczeniu przez ostatniego uczestników biegu gdyńskich ulic ruch na drogach wrócił do normy.

Data publikacji:2018-02-19 GDYNIA   


Policjanci z Wrzeszcza dziś w nocy zatrzymali cztery osoby pod zarzutem zniszczenia ośmiu samochodów. Jak ustalili policjanci, trzech mężczyzn i kobieta mężczyzna idąc ul. Sychty przebili opony w ośmiu zaparkowanych samochodach i uszkodzili szybę w drzwiach wejściowych do budynku. Do zatrzymania wandali przyczynił się bezpośredni świadek tego przestępstwa, który natychmiast zaalarmował funkcjonariuszy. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-16 GDAŃSK   


Policjanci z Rumi ustalili tożsamość sprawcy, który ostrzelał autobus z pistoletu pneumatycznego oraz tożsamość dwóch innych sprawców, którzy powybijali okna kamieniami w jednej ze szkół w Rumi. Wczoraj zostali oni przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Teraz 14 latek i dwaj 16-latkowie odpowiedzą przed sądem.

Data publikacji:2018-02-16 WEJHEROWO   


Dzielnicowy komisariatu policji w Gdyni Chyloni zatrzymał mężczyznę posiadającego blisko 100 gramów marihuany. Do zatrzymania doszło na klatce schodowej budynku mieszczącego się przy jednej z ulic Grabówka. Zatrzymany, 20 – letni mieszkaniec Gdyni usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-16 GDYNIA   


Wczoraj dzielnicowi zaangażowali się w poszukiwania za zaginionym prowadziło wczoraj po południu działania poszukiwawcze za zaginionym 69-latkiem z Wejherowa. Trwająca prawie godzinę akcja zakończyła się odnalezieniem mężczyzny. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wczoraj koło południa wyszedł na spacer i do wieczora nie wrócił do domu. Zaniepokojona rodzina zaalarmowała mundurowych.

Data publikacji:2018-02-16 WEJHEROWO   


Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali w ubiegłą środę 25-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie narkotyki. W sumie w swoim dostawczaku miał blisko 300 kg różnego rodzaju środków odurzających. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to kilkanaście milionów złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia.

Data publikacji:2018-02-16 KWP GDAŃSK   


Policjant z posterunku w Sierakowicach ustalił, kto jest autorem wulgarnego hasła namalowanego na murze jednego z budynków w Gowidlinie. Sprawcą okazał się 20-latek z Gowidlina, mieszkający obecnie na terenie Sierakowic. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze i niebawem odpowie przed sądem.

Data publikacji:2018-02-15 KARTUZY   


Wczoraj popołudniu policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 40 – latka, który prowadząc karawan, po pijanemu spowodował kolizję. Mężczyzna posiadał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka godzin później ci sami policjanci ponownie go zatrzymali do kontroli drogowej, tym razem wydmuchał prawie trzy promile. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-15 GDYNIA   


Kwidzyńscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu pożarowego w jednym z marketów na terenie miasta. Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzut. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-15 KWIDZYN   


Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 42-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna znęcał się nad najbliższymi, okradł swoją konkubinę zabierając jej m.in pieniądze, biżuterię oraz samochód. Wczoraj sprawcę przesłuchał prokurator i postawił mu zarzuty. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, prokurator i policjanci będą wnioskowali o aresztowanie mężczyzny. Za kradzież z włamaniem do samochodu sprawcy może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Znęcanie się nad osobą najbliższą i kradzież zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

Data publikacji:2018-02-15 GDAŃSK   


Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili przedszkole w Kłobuczynie. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki uczyły się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów.

Data publikacji:2018-02-15 KOŚCIERZYNA   


Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku, odbyła się debata społeczna dot. m. in. cyberzagrożeń ale również "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Polsce. Była to debata ewaluacyjna kontynuująca cykl spotkań pod wspólną nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W spotkaniu, udział wzięli mieszkańcy Lęborka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 p. Mariola Małecka oraz rodzice uczniów. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Lęborku udział wziął p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, kom. Mariusz Mejer, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Krzysztof Wojtas, dzielnicowi i profilaktyk społeczny . Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, udział wziął sierż. sztab. Mateusz Kmiecik.

Data publikacji:2018-02-15 LĘBORK   


Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymali cztery terminale płatnicze, które od lutego br. są wykorzystywane w codziennej służbie. Ma to usprawnić opłatę nałożonych na kierowców mandatów karnych. Dzięki otrzymanym terminalom sprawcy wykroczeń będą mogli dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą.

Data publikacji:2018-02-15 PUCK   


W nocy 14 lutego policyjni wywiadowcy zatrzymali agresywnego 24-latek, który wybił szyby w autobusie komunikacji miejskiej i groził kierowcy. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na 2000 złotych. 24-letni mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie, najprawdopodobniej dziś usłyszy zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Za wybicie szyb może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie gróźb do lat dwóch.

Data publikacji:2018-02-15 GDAŃSK   


Tczewscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który od dwóch miesięcy okradał swojego ojca. Policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność domowników włamując się do pokoi kradł sprzęt RTV, AGD oraz telefony komórkowe. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Data publikacji:2018-02-15 TCZEW   


W drugiej połowie lutego br. starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Malborka, Tczewa, Chojnic i Człuchowa prowadzić będą na drodze krajowej nr 22 wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego województwa. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.

Data publikacji:2018-02-15 STAROGARD GDAŃSKI   


Dzielnicowy komisariatu policji w Gdyni Chyloni doprowadził do aresztowania i przedstawienia zarzutów 44 – latkowi, który od blisko roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Mężczyzna decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu, a jego schorowana matka odnalazła spokój, na który od dłuższego czasu nie mogła liczyć.

Data publikacji:2018-02-14 GDYNIA   


Dzielnicowy z Lęborka uzyskał informację o sprawcy kradzieży konsoli do gry wraz z wyposażeniem, do której miało dojść w styczniu br. Ponad to ustalił, iż skradziona gra może znajdować się w jednym z lęborskich lombardów. Dzielnicowy odzyskał skradzione mienie. Jak ustalono, przedmioty te do lombardu przyniósł młody mieszkaniec Lęborka. Teraz grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-14 LĘBORK   


Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Stawie spotkali się z uczniami szkoły podstawowej z okazji dnia bezpiecznego Internetu. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o zjawisku cyberprzemocy. Mundurowi omówili tematykę związaną z właściwym zabezpieczaniem dostępu do poczty elektronicznej, kont na portalach społecznościowych, konsekwencjach prawnych oraz wskazali instytucje zajmujące się pomocą dla ofiar tego typu przestępstw.

Data publikacji:2018-02-14 MALBORK   


Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zakazane substancje policjanci znaleźli przy 33-latku oraz w jego mieszkaniu , a także w piwnicy drugiego z zatrzymanych mężczyzn. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa, a wczoraj sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-14 CHOJNICE   


Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem swojego 23-letniego znajomego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 28-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-14 GDAŃSK   


Już niedługo policjanci zakończą postępowanie dotyczące znęcania się nad królikami, a akta sprawy przekażą do sądu. Wczoraj śledczy przesłuchali i przedstawili zarzut rodzicom oraz dziadkom dziewczynki za dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień zwierzętom. Teraz o dalszym losie tych osób zadecyduje sąd. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Data publikacji:2018-02-13 BYTÓW   


Tczewscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże metalowych elementów oraz elektronarzędzi. Według ustaleń śledczych sprawca w ciągu ostatnich dwóch miesięcy sześciokrotnie okradł tę samą firmę. Mieszkaniec Tczewa wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, które popełnił w warunkach recydywy.

Data publikacji:2018-02-13 TCZEW   


Do patrolu policji z Wejherowa podbiegł mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że nieopodal na parkingu ktoś zasłabł i pilnie potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc. Gdy dotarli na miejsce po sprawdzeniu stanu nieprzytomnego mężczyzny rozpoczęli akcję reanimacyjną i wezwali pogotowie ratunkowe. 62-latek trafił do szpitala.

Data publikacji:2018-02-13 WEJHEROWO   


Wczoraj od godziny 12:15 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Olpuch. Jak wstępie ustalili policjanci, 25-letnia kierująca renault, podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa ciężarówce, w wyniku czego doszło do zderzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Data publikacji:2018-02-13 KOŚCIERZYNA   


W powiecie sztumskim policjanci ruchu drogowego zostali przeszkoleni do z obsługi terminali płatniczych. Ma to usprawnić opłatę nałożonych na kierowców mandatów karnych. Wczoraj już dokonano pierwszych operacji. Terminale płatnicze, to elektroniczne urządzenia do bezgotówkowego uiszczania grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego. Osoba ukarana mandatem karnym będzie mogła dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą.

Data publikacji:2018-02-13 SZTUM   


Wczoraj policjanci z Gdańska zabezpieczali koncert grupy Depeche Mode. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców Gdańska nie tylko wokół Ergo Areny, ale praktycznie na terenie całego miasta. Starali się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla kierowców. Policjanci profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Data publikacji:2018-02-12 GDAŃSK   


Na zaproszenie Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziećmi przebywającymi na zimowisku w Bibliotece Społecznej na Stogach. Podczas prelekcji funkcjonariusze rozmawiała z dziećmi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci w trakcie trwających ferii zimowych. Podczas spotkania odbył się pokaz sprzętu policyjnego a także zajęcia praktyczne w terenie podczas których dzieci powtórzyły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Data publikacji:2018-02-12 GDAŃSK   


Już od dzisiaj w powiecie tczewskim nie tracąc czasu będzie można natychmiast opłacić mandat karny kartą płatniczą lub systemem płatności mobilnych BLIK. Będzie to możliwe dzięki terminalom płatniczym, które trafiły do tczewskich funkcjonariuszy. Policjanci tczewskiej drogówki zostali właśnie przeszkoleni i wyposażeni w 6 nowych takich urządzeń.

Data publikacji:2018-02-12 TCZEW   


Tczewscy policjanci zatrzymali 20-latka, którego podejrzewali o kradzież telefonu komórkowego wartego 700 złotych. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca poprosił 12-latka o skorzystanie z telefonu, po czym uciekł z łupem. Kryminalni odzyskali skradziony przedmiot. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-02-12 TCZEW   


„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona Policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali. Dzielnicowi z gdańska odwiedzili szkoły, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt. "Dzielnicowy bliżej nas" - to projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej.

Data publikacji:2018-02-12 GDAŃSK   


Wejherowscy dzielnicowi spotkali się z uczestnikami zajęć organizowanych w świetlicy w Ustarbowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych i bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Data publikacji:2018-02-12 WEJHEROWO     • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00