W najbliższy czwartek, 16 sierpnia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących oraz uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Data publikacji:2018-08-14    


Dzisiaj rano policjanci uczestniczyli w niecodziennej interwencji. Mieszkanka jednego z osiedli na terenie miasta zgłosiła dyżurnemu komendy policji w Malborku, że na jej podwórzu znajduje się wąż. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali gada o długości 1m i pomarańczowej barwie.

Data publikacji:2018-08-14    


W poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lęborskiej komendy, przeszukali mieszkanie 18-letniego mężczyzny, zatrzymanego w niedzielę w związku z posiadaniem przy sobie narkotyków. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli ponad 128 gramów marihuany. Część narkotyków była popakowana i zawinięta w pakiety z folii aluminiowej.

Data publikacji:2018-08-14    


W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji sopoccy policjanci w ramach akcji profilaktycznych „W Sopocie jest modą bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczeństwo Pieszego Cieszy Każdego” spotkali się z dziećmi i młodzieżą - pacjentami oddziału dziecięcego Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego. Funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą, w domu i na ulicy.

Data publikacji:2018-08-14    


Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 67-letniemu mężczyźnie, który przewoził w samochodzie zbyt dużą ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 6 osób, tymczasem w mercedesie siedziało 9 pasażerów.

Data publikacji:2018-08-14    


W dniach 7 - 10 sierpnia 2018 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zorganizował eliminacje wojewódzkie do „XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji”, których zawody ogólnopolskie zostaną przeprowadzone w dniach 4 - 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach.

Data publikacji:2018-08-13    


W najbliższy wtorek, 14 sierpnia na drogach województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.

Data publikacji:2018-08-13    


Policjanci z wejherowskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w sobotę w Luzinie. W wyniku zdarzenia 33 -letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem m-ki VW Passat został zatrzymany, miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Dzisiaj zatrzymany kierowca został doprowadzony do prokuratury.

Data publikacji:2018-08-13    


Policjanci z prewencji, ruchu drogowego oraz ogniwa wodnego razem z Domem Kultury w Debrznie zorganizowali w miniony piątek na plaży nad jeziorem Żuczek w Debrznie akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami Debrzna oraz turystami i kolonistami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą

Data publikacji:2018-08-13    


Kara do 12 lat więzienia grozi 3 mieszkańcom Skarszew, którzy zostali zatrzymani przez policję za przestępstwo rozboju. Napastnicy pobili swoją ofiarę, a następnie zrabowali telefon oraz portfel z dokumentami, kartą płatniczą oraz znaczną kwotą gotówki w polskiej, jak i zagranicznej walucie. Dodatkowo dwóch z zatrzymanych mężczyzn odpowie również za posiadanie amfetaminy. Przestępcy zostali już przesłuchani, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Data publikacji:2018-08-13    


Gdańscy policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem uczestników zlotu harcerzy. W piątek namiot edukacyjny policjantów odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda, który podziękował za ich służbę, a w szczególności za dbanie o bezpieczeństwo uczestników zlotu.

Data publikacji:2018-08-13    


10 sierpnia od godziny 11.00 na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie policjanci i ratownicy z Sopockiego WOPR prowadzili akcję profilaktyczną w ramach działań „W Sopocie jest modą bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczeństwo pieszego cieszy każdego”. Policjanci razem z ratownikami przypominali o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i w okolicy pasa nadmorskiego. Rozdawane były ulotki i gadżety, w tym opaski na ręce dla dzieci, które ułatwiają kontakt z rodzicami dziecka.

Data publikacji:2018-08-13    


Na wniosek policjantów i prokuratora, słupski sąd wczoraj tymczasowo aresztował dwóch zatrzymanych przez kryminalnych mężczyzn. Sprawcy, którymi okazali się 29 i 26-letni mieszkańcy powiatu słupskiego, kilka dni temu skrępowali taśmą techniczną 36-letniego pokrzywdzonego, a następnie bijąc go i podduszając wrzucili do bagażnika samochodu. Grożąc mu pozbawieniem życia więzili go przez kilkanaście godzin. Za pozbawienie wolości człowieka grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Data publikacji:2018-08-10    


Dzisiaj przed południem Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski spotkał się z Panem Kacprem. Mężczyzna wraz ze swoim kolegą pod koniec lipca ujęli nietrzeźwego kierowcę i powiadomili o zdarzeniu policjantów. Szef bytowskich stróżów prawa podziękował za ich wzorową postawę. Jak się okazało kierujący mazdą w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.

Data publikacji:2018-08-10    


Dzięki wspólnej inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Lęborka oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, mundurowi po raz kolejny otrzymali nowy specjalistyczny sprzęt do wykorzystania w codziennej służbie. Wśród przekazanych urządzeń znalazł się trzy zestawy oświetlenia ostrzegawczego, przenośne znaki i pachołki drogowe, urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nowoczesne narkotesty.

Data publikacji:2018-08-10    


Wczoraj rano policjanci sztumskiej drogówki zabezpieczali przejazd przez miasto uczestników wyprawy „TITANEN ON TOUR 2018 pod hasłem Europa to my- Konie niosą pokój.” Mundurowi dbali w czasie przejazdu o bezpieczeństwo uczestników, blokowali ulice i kierowali ruchem aby uczestnicy przejazdu bezpiecznie przejechać wyznaczoną trasą.

Data publikacji:2018-08-10    


Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze pomiędzy Dąbrówką a Struszewem. Jak ustalili mundurowi kierujący motorowerem na zakręcie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Niestety mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka natomiast trafiła do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Data publikacji:2018-08-10    


Od 3 sierpnia na terenie całego kraju trwają działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”. Również na pomorskim odcinku autostrady i na drogach ekspresowych woj. pomorskiego policjanci ruchu drogowego będą czuwali aby przejazdy tymi drogami przebiegały bez utrudnień.

Data publikacji:2018-08-09    


W najbliższy weekend pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Data publikacji:2018-08-09    


10 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.

Data publikacji:2018-08-09    


Wczoraj malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Tragamin. Kierujący ursusem z przyczepą nie upewnił się czy może skręcić w lewo, zaczął zjeżdżać na pole i uderzył w wyprzedzające go suzuki. 58-letnia pasażerka suzuki z obrażeniami przewieziono do szpitala w Gdańsku. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Data publikacji:2018-08-09    


9 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.

Data publikacji:2018-08-08    


Mija kolejny dzień Zlotu ZHP Gdańsk 2018. Dzisiaj policjantów i strażaków zabezpieczających to wydarzenie odwiedził Premier RP Mateusz Morawiecki, który podziękował im za czuwanie nad bezpieczeństwem harcerzy.

Data publikacji:2018-08-08    


Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcia Zlotu ZHP Gdańsk 2018, policjanci z Gdańska również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Oprócz oficjalnego przywitania 15 tysięcy harcerzy policjanci przeprowadzili szkolenie dla 300 drużynowych oraz promowali bezpieczne zachowania poprzez udostępnianie materiałów edukacyjnych w specjalnie przygotowanym namiocie.

Data publikacji:2018-08-08    


Upalna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza nad wodą. W ostatni weekend w Polsce utonęło aż 30 osób. Przed nami kolejne ciepłe dni. Aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.

Data publikacji:2018-08-08    


Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który ukradł, a następnie posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Ten sam sprawca włamał się również do jednego ze starogardzkich sklepów, z którego wyniósł papierosy oraz alkohol. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej podejrzany próbował uciekać przez okno, spuszczając się po wcześniej splątanych prześcieradłach i kocach. Mężczyzna został zatrzymany, a śledczy przedstawili mu zarzuty.

Data publikacji:2018-08-08    


Wczoraj wieczorem policjanci z malborskiej komendy uczestniczyli w niecodziennych działaniach ratowania łosia. Zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki rewizyjnej na terenie wsi Kałdowo i nie mogło się wydostać. Akcja uwolnienia rogacza, w której uczestniczyli policjanci, strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej i lekarz weterynarii, trwała ponad 3 godziny i zakończyła się sukcesem. Zwierzak wystraszony, ale cały o własnych siłach oddalił się z miejsca zdarzenia.

Data publikacji:2018-08-08    


Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze na gdańskim odcinku obwodnicy zajęli się jeleniem, który biegał po pasie drogowym. W asyście radiowozu, którym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegali innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bramki prowadzącej do terenów leśnych.

Data publikacji:2018-08-08    


Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj nad ranem na drodze krajowej nr 22 w Starogardzie Gdańskim. W wyniku zderzenia 2 ciężarówek przewożących drewno z volkswagenem obrażeń ciała doznał 46-letni kierowca osobówki. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2018-08-07    


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło minionej nocy na drodze wojewódzkiej nr 235 na trasie Chojnice - Brusy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył ciągnika rolniczego. W wyniku zdarzenia kierujący ciągnikiem z obrażeniami trafił do chojnickiego szpitala, natomiast pasażerka ciągnika przetransportowana została śmigłowcem do gdańskiej placówki medycznej. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2018-08-07    


Policjanci z Człuchowa zatrzymali kierowcę osobowej toyoty, który wręczył funkcjonariuszowi 2 tys. złotych za odstąpienie od czynności służbowej podczas kontroli drogowej. Dodatkowo okazało się, że jest nietrzeźwy. Teraz 44-letniemu mieszkańcowi powiatu węgorzewskiego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Data publikacji:2018-08-07    


Wczoraj do aresztu trafił zatrzymany przez policjantów 35-latek, który 4 sierpnia tego roku napadł na kobietę i zabrał jej samochód, potem pod wpływem alkoholu spowodował wypadek na skrzyżowaniu ulicy Chrzanowskiego, Reymonta i Szymanowskiego. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty dotyczące rozboju, kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, wywierania groźbą wpływu na czynności policjantów oraz naruszenia ich nietykalności i znieważenia. Mężczyźnie może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-08-07    


Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie wraz z kryminalnymi z malborskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 800 m kabla miedzianego z mostu w Lisewie służącego do zasilania monitoringu. Straty wyceniono na ponad 24 000 złotych. Zatrzymani 23 i 20-latek usłyszeli już zarzuty Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Data publikacji:2018-08-07    


Już jutro dzień otwarcia Zlotu ZHP Gdańsk 2018, policjanci wykorzystują każdą okazję, żeby przeprowadzić działania informacyjno- edukacyjne, które mogłyby jeszcze bardziej podnieść świadomość o zagrożeniach oraz bezpieczeństwo podczas trwania zlotu. Dlatego policjanci z komendy miejskiej oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili instruktaż na temat zagrożeń terrorystycznych oraz algorytmów postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń.

Data publikacji:2018-08-06    


Policjanci z Wrzeszcza postawili zarzuty mężczyźnie, który przez otwarte okno wszedł do mieszkania, przygotował łupy o wartości ponad 7 tysięcy złotych, ale nie zdążył ich ukraść. Mężczyzna najpierw zjadł cukierki leżące na stole i zasnął na kanapie. Sen przerwali mu interweniujący policjanci zaalarmowani przez właścicielkę mieszkania. 35-latek z Tczewa prosto z kanapy trafił do policyjnej celi. Dzisiaj decyzja sądu trafi na trzy miesiące do aresztu. 35-latek usłyszał zarzut kradzieży, która zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-08-06    


Puccy kryminalni zatrzymali 38-latka, którego podejrzewali o kradzież portfela z zawartością pieniędzy w kwocie około 1300 złotych. Kryminalni po ustaleniu sprawcy tego zdarzenia odzyskali również skradziony przedmiot, który wkrótce trafi do właściciela. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-08-06    


Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 34-latka, który tego samego dnia dopuścił się rozboju w Kościerzynie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu i grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś jeszcze trafi przed oblicze prokuratora, o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Data publikacji:2018-08-06    


Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym jaki wydarzył się w minioną sobotę w pobliżu Miradowa na drodze krajowej nr 22. Kierowca volkswagena zjechał na lewą stronę drogi i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku fordem. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Data publikacji:2018-08-06    


asp. Mariusz Kępa z Komisariatu Policji w Ustce uratował życie 75-letniemu ustczaninowi, który z objawami zawału serca, stracił przytomność w jednym z miejscowych sklepów. Tylko dzięki szybkiej diagnozy policjanta rozpoczęła się akcja ratownicza. Przez kilkanaście minut do przyjazdu karetki pogotowia policjant prowadził masaż serca. Akcja zakończyła się sukcesem - mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i natychmiast został przetransportowany do szpitala.

Data publikacji:2018-08-03    


Śledczy z kwidzyńskiej komendy przedstawili zarzut posiadania środków odurzających i pobicia 17-letniemu mieszkańcowi Prabut. Drugi ze sprawców 18-latek usłyszał zarzut pobicia. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za pobicie kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-08-03    


Policjanci z Lęborka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ponad 2 tygodnie temu dokonali niezgłoszonego wcześniej rozboju w Lęborku. Okazali się nimi 24-letni i 27-letni mieszkańcy powiatu lęborskiego, którzy w połowie lipca dokonali rozboju na 28-letnim mieszkańcu Lęborka. Funkcjonariusze ustalili pokrzywdzonego i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Data publikacji:2018-08-03    


W najbliższy poniedziałek 6 sierpnia w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego woj. pomorskiego przy współpracy policjantów z woj. kujawsko – pomorskiego przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Trzeźwa autostrada”.

Data publikacji:2018-08-03    


Od piątku 3 sierpnia do niedzieli na terenie całego województwa pomorskiego realizowane będą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Prędkość”. Kierujący mogą spodziewać się częstych kontroli, zarówno przez patrole w oznakowanych radiowozach, jak również przez policjantów wykorzystujących nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideo rejestratory wykroczeń.

Data publikacji:2018-08-03    


Kryminalni z Tczewa zatrzymali 24-letnią kobietę, która ukradła torebkę, w której była znaczna ilość pieniędzy oraz dokumenty. Mieszkanka powiatu tczewskiego trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili jej zarzuty kradzieży mienia, do których się przyznała. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-08-03    


Policjanci z wejherowskiej komendy, zwłaszcza w okresie sezonu letniego, dostawali liczne sygnały o nieprawidłowym parkowaniu na ul. Jeziornej w Bieszkowicach- podczas zgłaszanych interwencji czy zaznaczanych przez mieszkańców zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu na aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji podejmowali szereg interwencji wobec kierowców, a mundurowi ogniwa wykroczeń prowadzili postępowania o wykroczenie. Od niedawna w związku z reakcją mundurowych, na ulicy prowadzącej do jeziora Zawiat, można zauważyć zmiany w organizacji ruchu oraz nowe znaki drogowe, które ułatwią przepisowe i bezpieczne parkowanie.

Data publikacji:2018-08-03    


Wczoraj policjanci oraz przedstawiciele innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wspólnie z Wicewojewodą Pomorskim Mariuszem Łuczykiem spotkali się na Wyspie Sobieszewskiej, aby sprawdzić stan przygotowań do zbliżającego się zabezpieczenie zlotu harcerzy z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.

Data publikacji:2018-08-03    


Funkcjonariuszka z Kartuz wspólnie z przedstawicielem Sanepidu, Strażakami oraz Specjalistą ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dokonała kontroli obozu harcerskiego w Stężycy. Podczas wspólnych czynności nie stwierdzono żadnych uchybień w obowiązkowych procedurach, jak też w bezpieczeństwie dzieci. Policjantka rozmawiała o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedziała również o tym jak właściwie należy zachować się w sytuacji kryzysowej.

Data publikacji:2018-08-03    


Kryminalni od pewnego czasu zajmowali się sprawami kradzieży i usiłowania kradzieży infrastruktury kolejowej, do których od czerwca dochodziło na terenie powiatu malborskiego. Podczas pracy operacyjnej nad sprawami policjanci ustalili, że sprawcą jest bezdomny mężczyzna. 26-latek został zatrzymany i usłyszał już 3 zarzuty za kradzież i usiłowania kradzieży mienia o wartości prawie 24 000 zł. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Data publikacji:2018-08-02    


Policjanci sztumskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Pronie, gdzie osobowe mitsubishi czołowo uderzył w mercedesa. Po zderzeniu kierowcy aut zostali przetransportowani do szpitala. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze.

Data publikacji:2018-08-02    


Dzięki pracy funkcjonariuszy z Lęborka odpowiedzialności karnej nie uniknie 19 i 21-latek. W nocy 28/29 lipca br. sprawcy zaatakowali 40-latka, uderzając go po całym ciele i zadając ciosy pięścią w twarz doprowadzili do bezbronności, a następnie zabrali mu telefon. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na ponad 1000 zł. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy. Za rozbój może grozić nawet do 12 lat.

Data publikacji:2018-08-02      • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00