Data publikacji:2014-03-04 GDAŃSK   

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego maszynistę. 57-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego cofając lokomotywę spalinową zderzył się z dźwigiem przejeżdżającym przez tory. Miał ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości usłyszy dziś zarzut. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około południa dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji lokomotywy z dźwigiem, która miała miejsce na terenie portu w Gdańsku. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z ruchu drogowego. Tam ustalili, że kierujący lokomotywą spalinową cofając zderzył się z przejeżdżającym przez tory 25-tonowym żurawiem samojezdnym. W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został reflektor w maszynie i stopnie prowadzące do kabiny dźwigu.

Okazało się, że 57-letni maszynista lokomotywy był nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ten został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymano także jego uprawnienia do kierowania pojazdami kolejowymi spalinowymi i elektrycznymi.

Dzisiaj 57-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.


  • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00