Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.pomorska.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).


Menu Główne
Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Ctrl + Alt + litera "


Policjanci z Wrzeszcza dziś w nocy zatrzymali cztery osoby pod zarzutem zniszczenia ośmiu samocho

Policjanci z Wrzeszcza dziś w nocy zatrzymali cztery osoby pod zarzutem zniszczenia ośmiu samochodów. Jak ustalili policjanci, trzech mężczyzn i kobieta mężczyzna idąc ul. Sychty przebili opony w ośmiu zaparkowanych samochodach i uszkodzili szybę w drzwiach wejściowych do budynku. Do zatrzymania wandali przyczynił się bezpośredni świadek tego przestępstwa, który natychmiast zaalarmował funkcjonariuszy. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Policjanci z Rumi ustalili tożsamość sprawcy, który ostrzelał autobus z pistoletu pneuma

Policjanci z Rumi ustalili tożsamość sprawcy, który ostrzelał autobus z pistoletu pneumatycznego oraz tożsamość dwóch innych sprawców, którzy powybijali okna kamieniami w jednej ze szkół w Rumi. Wczoraj zostali oni przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Teraz 14 latek i dwaj 16-latkowie odpowiedzą przed sądem.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Dzielnicowy komisariatu policji w Gdyni Chyloni zatrzymał mężczyznę posiadającego blisko 100 g

Dzielnicowy komisariatu policji w Gdyni Chyloni zatrzymał mężczyznę posiadającego blisko 100 gramów marihuany. Do zatrzymania doszło na klatce schodowej budynku mieszczącego się przy jednej z ulic Grabówka. Zatrzymany, 20 – letni mieszkaniec Gdyni usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wczoraj dzielnicowi zaangażowali się w poszukiwania za zaginionym prowadziło wczoraj po południ

Wczoraj dzielnicowi zaangażowali się w poszukiwania za zaginionym prowadziło wczoraj po południu działania poszukiwawcze za zaginionym 69-latkiem z Wejherowa. Trwająca prawie godzinę akcja zakończyła się odnalezieniem mężczyzny. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wczoraj koło południa wyszedł na spacer i do wieczora nie wrócił do domu. Zaniepokojona rodzina zaalarmowała mundurowych.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Policjant z posterunku w Sierakowicach ustalił, kto jest autorem wulgarnego hasła namalowanego na

Policjant z posterunku w Sierakowicach ustalił, kto jest autorem wulgarnego hasła namalowanego na murze jednego z budynków w Gowidlinie. Sprawcą okazał się 20-latek z Gowidlina, mieszkający obecnie na terenie Sierakowic. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze i niebawem odpowie przed sądem.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wczoraj popołudniu policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 40 – latka, któ

Wczoraj popołudniu policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 40 – latka, który prowadząc karawan, po pijanemu spowodował kolizję. Mężczyzna posiadał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka godzin później ci sami policjanci ponownie go zatrzymali do kontroli drogowej, tym razem wydmuchał prawie trzy promile. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Kwidzyńscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego al

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu pożarowego w jednym z marketów na terenie miasta. Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzut. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 42-letni mieszkaniec miasta.

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 42-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna znęcał się nad najbliższymi, okradł swoją konkubinę zabierając jej m.in pieniądze, biżuterię oraz samochód. Wczoraj sprawcę przesłuchał prokurator i postawił mu zarzuty. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, prokurator i policjanci będą wnioskowali o aresztowanie mężczyzny. Za kradzież z włamaniem do samochodu sprawcy może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Znęcanie się nad osobą najbliższą i kradzież zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]2018-02-15 | KOŚCIERZYNA
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili przedszkole

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili przedszkole w Kłobuczynie. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki uczyły się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku, odbyła się debata społeczna dot. m. in. cyberzagro

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku, odbyła się debata społeczna dot. m. in. cyberzagrożeń ale również "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Polsce. Była to debata ewaluacyjna kontynuująca cykl spotkań pod wspólną nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W spotkaniu, udział wzięli mieszkańcy Lęborka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 p. Mariola Małecka oraz rodzice uczniów. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Lęborku udział wziął p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, kom. Mariusz Mejer, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Krzysztof Wojtas, dzielnicowi i profilaktyk społeczny . Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, udział wziął sierż. sztab. Mateusz Kmiecik.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymali cztery terminale płatnic

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymali cztery terminale płatnicze, które od lutego br. są wykorzystywane w codziennej służbie. Ma to usprawnić opłatę nałożonych na kierowców mandatów karnych. Dzięki otrzymanym terminalom sprawcy wykroczeń będą mogli dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]W nocy 14 lutego policyjni wywiadowcy zatrzymali agresywnego 24-latek, który wybił szyby w

W nocy 14 lutego policyjni wywiadowcy zatrzymali agresywnego 24-latek, który wybił szyby w autobusie komunikacji miejskiej i groził kierowcy. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na 2000 złotych. 24-letni mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie, najprawdopodobniej dziś usłyszy zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Za wybicie szyb może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie gróźb do lat dwóch.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Tczewscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który od dwóch miesięcy okr

Tczewscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który od dwóch miesięcy okradał swojego ojca. Policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność domowników włamując się do pokoi kradł sprzęt RTV, AGD oraz telefony komórkowe. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]2018-02-15 | STAROGARD GDAŃSKI
W drugiej połowie lutego br. starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Malbork

W drugiej połowie lutego br. starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Malborka, Tczewa, Chojnic i Człuchowa prowadzić będą na drodze krajowej nr 22 wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego województwa. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.

 [ wydrukuj PDF wydrukuj PDF]   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]


Do góry